Najvýznamnejšie správy o bitcoine v roku 2019: Fidelity na spustenie služby Bitcoin Custody.

Krypto priestor za posledných niekoľko mesiacov navštívil rôzne veci. Kríza v roku 2018, vstup inštitucionálnych peňazí do tohto priestoru, sieť Bitcoin Lightning Network, Bakkt atď. Boli niektoré zo správ, ktoré otriasli týmto odvetvím. Niektorí investori síce získavajú späť svoje investície z krypto priestoru, ale vstupujú nové firmy. Niektorí z nich sú zásadne proti, zatiaľ čo niektorí z nich sú v tejto oblasti úplne bývali.

Ak hovoríme o najpestrejších správach o bitcoine v roku 2019, jednou z noviniek, ktoré sú v našej mysli ako prvé, sú správy o spustení služby úschovy bitcoinov spoločnosťou Fidelity v marci 2019. V tomto článku sa najskôr zoznámime s touto novinkou a potom s bude argumentovať, ako je táto správa najprospešnejšou správou roku 2019.

O čom sú novinky Fidelity?

Fidelity, tiež známa ako Fidelity Investments Incorporation, je nadnárodná finančná organizácia so sídlom v Bostone. V októbri 2018 spoločnosť Fidelity oznámila, že uvedie na trh niekoľko krypto produktov. Ďalej bolo dodané, že tieto produkty budú len pre veľkých investorov, ako sú napríklad hedgeové fondy. Táto správa bola normálna, ale po niekoľkých dňoch sa zameralo niekoľko býčích dodatkov k tejto správe.

Ukázalo sa, že prvým produktom, ktorý bude uvedený na trh v marci 2019, bude produkt na ukladanie bitcoinov. Podľa správ sa spoločnosť zameriava na spustenie služby úschovy bitcoinov v marci 2019. Tento produkt podľa spoločnosti je krokom k zníženiu strachu z kryptomien medzi veľkými investormi. Ďalej sa ukázalo, že ďalším produktom po tomto uvedení na trh bude služba starostlivosti o ethereum.

Podľa úradníkov mala firma za cieľ slúžiť niektorým vybraným klientom iba v počiatočnej fáze. Táto informácia bola úplne ako katalyzátor v tomto priestore.

Ako sú tieto správy najprospešnejšou správou o bitcoine roku 2019?

V prvom rade porozumejme novinkám. Podľa spoločnosti Fidelity bude produkt, ktorý bude uvedený na trh v roku 2019, venovaný službe úschovy bitcoinov.

Služba úschovy, ak ju chápeme v bežných financiách, je bežnou praxou, ktorá zahŕňa služby tretích strán, ktoré držia cenné papiere, aby sa minimalizovalo riziko odcudzenia alebo straty. Je široko používaný na akciových aj dlhopisových trhoch. Niektoré vlády však nepodporuje túto službu ako možné narušenie bezpečnosti.

Teraz sa spoločnosť Fidelity snaží implementovať to isté do odvetvia kryptomien. Chce použiť svoje meno a vieru ľudí v svoj hlavný výkon. Zdá sa to však úplne uskutočniteľné. V tomto odvetví bola taká služba potrebná. Bez akýchkoľvek pochybností je táto myšlienka pozoruhodná, pretože je vidieť tisíce noviniek o krádežiach kryptomien a jej cieľom je zvládnuť a obmedziť tento druh rizík z krypto priestoru..

1. V prvom rade musíme pochopiť potrebu takejto služby na kryptotrhu. Transakcie tu nie sú fyzické. Tiež meny tu majú úplne iné vlastnosti. Sú digitálne, nie v hotovosti alebo v bežnej mene. Vďaka týmto veciam je takmer možné zotaviť sa, ak vám niekto ukradne zraniteľnú hodnotu vašich kryptomien. Trh teda potreboval mať v tejto oblasti dlho verného poskytovateľa služieb.

2. Dve z najčastejších výziev krypto priestoru sú škálovateľnosť a bezpečnosť. Tieto dva faktory na sebe navzájom závisia. Ak zvýšime škálovateľnosť, dôjde k zmenám v znížení zabezpečenia. Podobne, ak sa pokúsime zvýšiť vstavané zabezpečenie v tejto sieti, škálovateľnosť klesá. Perfektným riešením bolo mať tretiu stranu, ktorá môže spravovať toto zabezpečenie. Bude teda slúžiť ako riešenie pre obe, priamo pre bezpečnosť, ako aj nepriamo pre škálovateľnosť.

3. Po kríze minulého roka potreboval kryptopriestor niekoľko vynikajúcich funkcií a podporu, aby mohol opäť získať požadovanú pozíciu. Aj keď zavedenie Bakktu, uvedenie Lightening Network atď. Na trh zapálilo, táto funkcia určite pomôže kryptomenám zvýšiť ich hodnoty. Bezpečnosť a žiadny strach z krádeže kryptomien bude priťahovať stále viac investorov, čo nakoniec povedie k plodnému kroku pre kryptomeny a ich budúcnosť na trhu v tomto roku

4. Okrem toho všetci vieme, že kryptomeny prechádzajú na iný algoritmus konsenzu. Prechádzajú z proof-of-work (POW) na proof-of-stake (POS). Vďaka tomu je vklad zraniteľnejší. Ak vám niekto ukradne mince, v tomto konsenzuálnom algoritme (POW) prídete o všetky svoje mince a tiež o pozíciu v kryptopriestore. To určite robí základnú potrebu takýchto služieb v priestore na zaistenie podielu na tomto trhu.

Diskutovali sme o tom, ako sú správy o spustení služby úschovy bitcoinov spoločnosťou Fidelity v marci 2019 kompletné. Krypto priestor hľadal nejakú dôveryhodnú a veľkú organizáciu, ktorá môže poskytnúť bezpečnosť na tomto trhu a potom prísť do Fidelity. Táto služba sa zdá byť pri súčasnom scenári a trhových podmienkach v kryptopriestore úplne uskutočniteľná.