Chystá sa Stellar predbehnúť Ethereum?

V poslednej dobe dochádza k migrácii krypto projektmi mimo Ethereum a Stellar Lumens je jednou z hlavných destinácií. Veci, ako napríklad možnosť jednoduchého generovania dividend, obmedzenie počtu držiteľov tokenov, časovo obmedzené funkcie pre transakcie a vstavané možnosti vydávania tokenov, ktoré umožňujú veľmi jednoduché spustenie tokenu a dex, ktorý poskytuje okamžitú likviditu bez toho, aby ste museli ísť. vyhľadajte výmenu tretej strany. Vzhľadom na to, aké ťažké a nákladné môže byť dostať sa na burzu cenných papierov, je to skutočne veľmi účinná hviezdna funkcia a to všetko ponúka značnú výhodu oproti éteru, ale aj ethereum má svoje silné výhody..

Ethereum má najväčšiu komunitu vývojárov a Ethereum má tiež najrozsiahlejšie uznanie v oblasti peňaženiek, párovania búrz, služieb zabezpečujúcich ethereum a ďalších blockchainov pokúšajúcich sa vybudovať mosty k ethereu a oveľa väčšie množstvo Dapps. Ethereum drví Stellar v kategórii Dapp. A samozrejme, štandard tokenov ERC20 je práve teraz v odvetví bežnou záležitosťou, pokiaľ ide o tokeny.

Rýchlosť:

Transakcie za sekundu sa výrazne líšia. Jed McCaleb, spoluzakladateľ spoločnosti Stellar Lumes uviedol, že spoločnosť Stellar môže pomerne ľahko zvládnuť až 4 000 transakcií za sekundu, pričom s rozvojom siete a v závislosti od použitého hardvéru je možné vykonať mnoho ďalších transakcií. V súčasnosti je Ethereum zhruba 15 transakcií za sekundu.

Poplatky:

Pokiaľ ide o poplatky za odoslanie transakcie v sieti hviezdnych lumenov, náklady sú 0,00001 XLM, čo je v súčasnej dobe približne 0 dolárov. Aj keď transakcie s éterom stoja v súčasnosti menej, v priemere za každú transakciu len niekoľko centov, v čase špičky môže byť oveľa viac. Tím Ethereum však v budúcnosti sľúbil nižšie poplatky.

Hviezdne svetlá Lumens Starlight:

Starlight je implementácia obojsmerných platobných kanálov na serveri Stellar. Platobné kanály umožnia stranám vykonávať súkromnú, okamžitú a bezpečnú transakciu s nulovými poplatkami. Hviezdny svit je stále v raných fázach, ale keď vzlietne, bude silný.

Verejné postavy:

V spoločnosti Ethereum sa ľudia ako Vitalik Buterin a Joe Lubin pravidelne zúčastňujú podujatí a konferencií pre vývojárov predstavujúcich ethereum, ktoré sú skutočnou pomocou pri šírení posolstva o ethereu. Naopak, tím hviezdnych lúmenov sa zdá, že sa vyhýba svetlu reflektorov.

Partneri:

Stellar má niekoľko dobrých partnerstiev, ako napríklad IBM, ktorá hovorí, že Stellar je ich cestou k verejnému blockchainu. Stellar tiež nedávno získal certifikát Sharia Compliance Certification, ktorý umožní spoločnosti Stellar prístup na obrovský trh s viac ako miliardou moslimov v krajinách ako Bahrajn, Kuvajt, Omán, Katar, Saudská Arábia, Spojené arabské emiráty a časti juhovýchodnej Ázie. Tieto miesta budú odteraz schopné integrovať technológiu Stellar do svojich ponúk produktov a služieb Sharia Complaint, pretože niektoré z týchto regiónov sú v skutočnosti obmedzené z dôvodu bankových zákonov šaría, ktoré nepovoľujú aktíva, ktoré nie sú v súlade s právnymi predpismi šaría..

Ethereum to však adopciou zabíja. Konsenzuálne dizajnérske štúdio je významnou priemyselnou silou, ale najvýraznejšou je Ethereum Enterprise Alliance. S členmi aliancie vrátane mnohých najlepších svetových bánk, účtovných firiem, univerzít, korporácií, vlád, ministerstiev a samozrejme blockchainových spoločností.

Zásobovanie

Pokiaľ ide o ponuku kryptomeny, na trh stále existuje obrovské množstvo XLM, približne 85% z celkovej ponuky, čo sa v priebehu času stane pomaly. Ethereum je naopak na krivke uvoľnenia na základe pevného emisného kódu.

Ethereum v správnej forme má mnoho problémov, ktoré je možné prevažne škálovateľne a rýchlo. Pretože toľko vývojárov pracuje na plazme, medzireťazcových projektoch atď., Všetko sa zameriava na ethereum, ale Stellar dnes robí to, čo Ethereum potrebovalo urobiť včera. Všetci partneri Ethereum, vývojári a Dapps na svete skončia bezcenní, ak ethereum nesplní svoje sľuby. To neznamená, že Stellar je jediným hráčom, ktorý zmení hru. EOS, NEO a mnoho ďalších kousajú pri liečení ethereum. Infact, zakladateľ spoločnosti Tron, Justin Sun, dokonca požaduje, aby sa projekty presunuli z Etherea do Tronu.

Zatiaľ čo Vitalik a spoločnosť pracujú na Ethereu, existuje množstvo ďalších blockchainov, ktorí práve teraz jedia obed Ethereum. Stellar Lumens je jedným z nich. Bude Ethereum stále veľmi dôležité, kým splní svoje sľuby? Co si o tom myslis? Povedzte nám to v sekcii komentárov nižšie.