Bezpečné spôsoby nákupu bitcoinov v Ghane

Technológie bitcoinu a kryptomeny sa šíria v mnohých krajinách. Ukážeme vám, ako nakupovať bitcoiny v Ghane. Budú vám poskytnuté úplné informácie, ktoré vám umožnia začať používať bitcoin hneď po prečítaní.

Zhrnutie: Ako nakupovať BTC v Ghane

 1. Zaregistrujte si účet na Coinmama napríklad zadarmo.
 2. Ak hľadáte väčšiu dávku nákupu (voliteľné), overte svoju identitu.
 3. Prejdite na stránku „Bitcoin“, zvoľte menu a vstupné množstvo mincí, ktoré chcete kúpiť, kliknutím na „Kúpiť BTC“ spustíte postup..
 4. Zadajte adresu svojej peňaženky, na ktorú budete dostávať bitcoiny.
 5. Zadajte podrobnosti o svojej kreditnej karte a kliknutím na tlačidlo „Kúpiť“ ich ihneď kúpte.
 6. Skontrolujte zostatok v peňaženke a uistite sa, že k prevodu došlo do hodiny.

Vzhľadom na rýchly rast priemyslu v posledných rokoch máme tendenciu hľadať jednoduchšie spôsoby, ako vykonávať online obchodovanie. S príchodom bitcoinu ako prvej decentralizovanej digitálnej meny sa náš pohľad na financovanie výrazne zjednodušil, pretože systém funguje bez centrálnej banky alebo jediného správcu. V tejto príručke vám vysvetlíme, ako nakupovať a používať bitcoiny, ak žijete v Ghane.

Bezpečné spôsoby nákupu bitcoinov v Ghane

Zameriame sa na výmenné platformy, na ktorých môžete v Ghane obchodovať s BTC ako na prosperujúcom novom trhu. Budeme skúmať schopnosť Ghany vymieňať si BTC z hľadiska poplatkov, požiadaviek na overenie, spôsobov platby a bezpečnostných vlastností.

Dostupné spôsoby platby v Ghane

Existujú rôzne spôsoby získavania bitcoinov a najbežnejšie používaným je platba kreditnou/debetnou kartou, ktorej dokončenie transakcie zvyčajne trvá 5 pracovných dní, a sadzby poplatkov určuje banka. Mali by sme tiež poznamenať, že nákupy bankovými kartami sú spojené s určitým rizikom, pretože informácie o karte môžu byť odcudzené, čo by mohlo spôsobiť ďalšie problémy s vašim vkladom v hotovosti.

Možnosť platby

Ak ste sa rozhodli pre elektronickú platbu, PayPal a Perfect Money sú medzi online obchodnými portálmi s BTC najobľúbenejšie. Pokiaľ ide o obchodovanie s miestnymi obchodníkmi, potom je preferovaným spôsobom platby Mobile Money. Mnoho z týchto spôsobov platby umožňuje obchodníkom používať ghanský cedis ako výmenný kurz spolu s USD, EUR a inými podmienkami..

Je legálne nakupovať bitcoiny v Ghane?

Ghánska centrálna banka vyhlásila, že bitcoin ešte nie je legálny, ale v súčasnosti sa snaží regulovať aktivity v digitálnej mene a pomôcť svojmu finančnému priemyslu prostredníctvom nového návrhu zákona, ktorý je v súčasnej dobe v parlamentnej fáze. Budúcnosť BTC v Ghane však vyzerá svetle, pretože sa preniesla na rôzne užitočné platformy, ktoré by sa mohli stať pre Afriku nevyhnutné. Bitcoin môže byť riešením pre finančné turbulencie v Ghane.

Bitcoinová zákonnosť

Najnovšie správy ukazujú, že Ghana pomaly začína diverzifikovať svoje investície. Analytici vyzývajú banku, aby vložila jedno percento ghanských rezerv do bitcoinu. Bitcoin by mohol byť novým rezervným aktívom a banka v súčasnej dobe študuje svoj opčný investičný zverák. Je stále jasnejšie, že centrálna banka potrebuje, aby bola BTC legálna, pretože sa už používa na rôznych platformách v Ghane, ako aj na celom svete..

Bezpečné miesta na získanie bitcoínov v Ghane

V Ghane je málo miest, kde je možné kúpiť bitcoiny. Existujú online portály bitcoin Ghana, ktoré obchodujú s kryptom, ale pred obchodovaním by ste mali vždy skontrolovať ich pravosť. Existujú aj miestni obchodníci s bitcoinmi, kde si môžete kúpiť BTC za mobilné peniaze. Bitcoiny si môžete kúpiť aj od svojich priateľov, ktorí ich vlastnia, a tiež ťažbou, čo znamená riešenie zložitých matematických problémov s cieľom získať bitcoiny..

Paxful BTC Marketplace

Paxful je trh s bitcoinmi na obchodovanie, ktorý má pomôcť spojiť kupujúcich a predávajúcich s jednoduchou výmenou bitcoinov. Paxful tiež ponúka obchodníkom s kryptomenami rýchly a ľahký spôsob platby pomocou bitcoinov.

Paxívna výmena bitcoinov

Tento trh peer-to-peer vám dáva možnosť využiť množstvo platobných metód a pretože bitcoin je digitálna mena, všetky transakcie sú doručované do vašej elektronickej peňaženky Paxful. Keďže bitcoiny kolíšu rýchlejšie než ostatné meny, Paxful aktualizuje svoje kurzy online, takže si ich môžete pozrieť a vypočítať pred každou výmenou.

Pros

 • pomáha predchádzať podvodom s bitcoinmi používaním ich špeciálneho systému úschovy;
 • viac ako 300 spôsobov, ako môže človek nakupovať bitcoiny, ako sú darčekové karty, debetné alebo kreditné karty, bankový účet, Apple Pay a ďalšie.

Zápory

 • účtuje predajcom 1% poplatok za transakciu;
 • výmenné kurzy sa líšia podľa predajcu, preto by ste si pred výberom mali ceny porovnať.

Remitano

Remitano je trh s výmenou bitcoinov P2P, ktorý funguje bez potreby bankového partnera. Remitano sa zaoberá iba bitcoinmi a akékoľvek bankové záležitosti necháva na užívateľoch. Na obchodovanie na Remitano je však potrebný miestny bankový účet.

Remitano pre Ghanu

Remitano je na trhu s bitcoinmi relatívne mladý, ale pôsobí v obrovskom počte krajín a je zrejmé, že sa zameriava na globálnu expanziu, takže pravdepodobne uvidíme, ako sa do zoznamu zapojí viac krajín..

Pros

 • účtuje iba 0,5% poplatok, ktorý je nižší ako ostatné platformy na výmenu kryptomien;
 • má živý chat, kde môžu ich zákazníci navštíviť a získať odpovede na všetky svoje otázky a problémy rýchlo vyriešiť.

Zápory

 • niektorí používatelia sa sťažovali, že Remitano zadržiava peniaze dlhšie, ako je potrebné, ak používate ich virtuálnu peňaženku;
 • po nahraní dokumentov na overenie vášho účtu nie je k dispozícii žiadna možnosť „odstrániť“.

Maklér SpectroCoin

SpectroCoin je litovský trh s výmenami kryptomien, ktorý ponúka rýchlu a jednoduchú výmenu kryptomien za veľký počet miestnych fiat mien. Vďaka svojej jednoduchosti je veľmi príťažlivý pre všetkých neskúsených nováčikov, ktorí sa chcú pustiť do výmeny bitcoinov.

Výmena virtuálnych mien SpectroCoin

SpectroCoin obchoduje s niekoľkými kryptomenami a najobľúbenejším je bitcoin. SpectroCoin taktiež akceptuje veľký počet fiat mien a kryptomeny je možné tiež predávať a kupovať za zlato. Platforma ponúka širokú škálu spôsobov nákupu, pričom niektoré sú k dispozícii pre neoverených používateľov, zatiaľ čo iné, napríklad kreditné karty, sú vyhradené iba pre tých obchodníkov, ktorí prešli úplným overením svojej identity..

Pros

 • jedna z najjednoduchších a najpriamejších výmen;
 • možnosť vydania predplatenej karty svojim klientom; tieto karty sú veľmi praktické a dajú sa použiť na výber z bankomatu, ako aj online a offline nákupy.

Zápory

 • má veľmi vysoké poplatky a v závislosti od spôsobu účtuje poplatky od 20% (Payeer) po 1% v prípade niektorých litovských bánk;
 • stanovila požiadavku na minimálny vklad od 1 do 35 EUR.

LocalBitcoins

LocalBitcoins bol vytvorený vo Fínsku v roku 2012 a poskytuje alternatívne metódy obchodovania s bitcoinmi s cieľom spojiť kupujúcich a predávajúcich bitcoinov na otvorenom trhu typu peer-to-peer. Zákazníci LocalBitcoins môžu vytvárať a uvádzať inzeráty, diskutovať o možnostiach s potenciálnymi kupujúcimi a predávajúcimi a tiež potvrdiť všetky podrobnosti transakcie predtým, ako prejdú obchodom..

LocalBitcoins v Ghane

LocalBitcoins ponúka množstvo spôsobov nákupu bitcoinov: na dobierku, v hotovosti prostredníctvom pošty, PayPalu, kreditnej alebo debetnej karty, Western Union, bezhotovostnej výmeny a ďalších. Burza LocalBitcoins taktiež účtuje iba 1% poplatok za obchod a je považovaná za jedno z najväčších bitcoinových P2P trhov na svete..

Pros

 • jednoduché identifikačné požiadavky (e -mail/používateľské meno, heslo, telefónne číslo), ktoré sú dobré pre začínajúcich zákazníkov;
 • množstvo spôsobov platby.

Zápory

 • nízka bezpečnosť počas registrácie sa javí ako dobrá vlastnosť, ale riešenie neoverených účtov môže viesť k podvodom, ktoré sú stále častejšie;
 • objemy obchodu sú na jednu reklamu zvyčajne veľmi malé.

bitcoin-otc

bitcoin-otc je trh typu peer-to-peer, ktorý ponúka svojim zákazníkom možnosť obchodovať s bitcoinmi od roku 2011. Obchodovanie prebieha priamo medzi dvoma stranami bez akéhokoľvek dohľadu nad burzou. bitcoin-otc funguje ako pult medzi vami a predajom strán z celého sveta.

#trh bitcoin-otc

Tento trh je známy systémom reputácie s názvom „web dôvery“, ktorý bol vytvorený ako systém prevencie podvodov. Tento systém vám umožňuje prístup k obchodnej histórii a reputácii predajcu, čo v konečnom dôsledku pomáha identifikovať potenciálne podvody a podvody.

Pros

 • flexibilné sadzby a veľký počet akceptovaných mien v dôsledku konkurenčných reklám;
 • na obchodníkov sa nevzťahujú žiadne časté požiadavky na overovanie.

Zápory

 • navigácia a používanie stránky je komplikované;
 • podvody sú časté, pravdepodobne kvôli menšiemu overovaniu.

Miestny obchodník s mycéliom

Miestny obchodník s mycéliom Osobná výmena bitcoinov prebieha prakticky priamo vo vašej digitálnej bitcoinovej peňaženke. Tento burzový trh je decentralizovaný, čo znamená, že nie je prepojený so žiadnou bankou ani správcom. Pretože sú vaše mince uložené lokálne vo vašej bitcoínovej peňaženke, burza Local Trader nikdy nemusí uchovávať žiadne z vašich bitcoinov alebo fiat mien.

Trh Mycelium P2P

Servery Mycelium Local Trader jednoducho pomáhajú zaistiť výmenu medzi kupujúcimi a predávajúcimi, spravovať transakciu a vypočítať hodnotenie reputácie na základe dokončených obchodov..

Pros

 • ponúka systém hodnotenia pre predávajúcich a kupujúcich na základe štatistík získaných z predchádzajúcich obchodov;
 • akceptovaná široká škála spôsobov platby.

Zápory

 • obchodníci nemôžu nahlásiť podvod alebo problém;
 • aplikácia sa neodporúča začínajúcim používateľom, pretože nemá webové ani desktopové rozhranie.

Coinmama

Coinmama je maklér bitcoinov so sídlom v Izraeli. Vznikla v roku 2013 a je zaregistrovaná na Slovensku. Špecializujú sa na predaj bitcoinov za kreditné karty takmer komukoľvek na svete. Je k dispozícii v obrovskom počte krajín a stále sa rozširuje.

Hlavná stránka Coinmama

Stránka Coinmama sa neustále aktualizuje a dnes je známa svojimi okamžitými obchodmi. Hneď ako bude vaša platba zúčtovaná, Coinmama vám pošle mince. Všetky nákupy zákazníkov sú prevádzané priamo z vlastných holdingov spoločnosti, čím sú transakcie bezpečnejšie.

Pros

 • vysoké limity pre nákup bitcoinov pomocou kreditnej/debetnej karty;
 • rýchly, pohodlný a veľmi pohotový systém služieb zákazníkom.

Zápory

 • vysoké poplatky za nákup kreditnou/debetnou kartou;
 • početné sťažnosti na dodatočné poplatky.

Bitcoinové bankomaty v Ghane

Bankomaty nie sú prepojené priamo s vašim bankovým účtom a môžete okamžite nakupovať alebo predávať bitcoiny na mieste. Existencia bankomatov ATM na bitcoiny je istým znakom toho, že sa sieť kryptosféry posilňuje.

Bitcoin bankomat

Čo sa týka Ghany, správy uvádzajú, že vláda a Ghana sa zahrievajú myšlienke inštalácie prvých bankomatov v Ghane. Akonáhle sa to stane, určite to výrazne posilní ekonomiku národa.

Pros

 • ľahký a súkromný spôsob nákupu a predaja bitcoinov;
 • všetky transakcie sa vykonávajú okamžite na mieste.

Zápory

 • vysoké náklady na obchod (viac ako 7%);
 • Ghana zatiaľ podporu bankomatov nedostane.

Ako si vybrať?

Voľba, ktorú urobíte, by mala závisieť od vašich prianí a očakávaní. Ak sa rozhodnete pre bezpečnejšie transakcie, mali by ste ísť pre Coinmama. Ak chcete vidieť predchádzajúce štatistiky a založiť na tom svoje podnikanie, môžete to skúsiť, než ísť na Mycélium. V prípade, že chcete pracovať s nejakým starším maklérom s flexibilnými poplatkami, než bitcoin-otc je to pravdepodobne to, čo potrebujete.

Výmena bitcoinov

Ak chcete pri obchodovaní priamejší prístup, môžete jednoducho prejsť na LocalBitcoins alebo inú podobnú výmenu. Dôrazne odporúčame našim používateľom, aby si prečítali čo najviac recenzií na burzu, pretože skúsenosti ostatných zákazníkov vás môžu nasmerovať na trh, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám..

FAQ

Môžete predávať bitcoiny v Ghane?

Svoje bitcoiny v Ghane môžete predávať prostredníctvom online portálov alebo miestnych obchodníkov s bitcoinmi. Ak ste sa rozhodli používať online portály, vždy sa ubezpečte, že sú autentické, a overte si, či vám ich spôsoby platby vyhovujú. Vďaka obrovskému množstvu spôsobov platby na portál určite nájdete ten správny pre vás.

Predávajte BTC s LocalBitcoins v Ghane

Ak ste sa rozhodli obchodovať s miestnymi obchodníkmi s mincami, budete môcť svoj bitcoin predať za mobilné peniaze. Pretože v Ghane nie je veľa ľudí, ktorí obchodujú s bitcoinmi, obchodovanie s nimi vám pomôže identifikovať sa aj ako obchodník.

Aké sú dane z nákupu a predaja v Ghane?

Keďže vláda Ghany ešte musí legalizovať bitcoiny, v súčasnosti neexistujú žiadne dane ani súvisiace poplatky za platby bitcoinmi. Bitcoin je formou decentralizovanej meny a neodpovedá žiadnej právnickej osobe, pretože nesúvisí s bankovými systémami a všetci účastníci trhu majú rovnaký podiel kontroly..

Bitcoinové dane

Niektorí analytici sa domnievajú, že legalizácia bitcoinov pomôže ghanskej ekonomike posilniť sa vďaka tomu, aké je to zaoblené a pohodlné. Ghana však zatiaľ bitcoiny legitimizovala, takže vláda neukladala používateľom žiadne dôsledky na DPH ani daň z príjmu.

Môžem získať BTC v Ghane bez overenia?

Existuje niekoľko spôsobov, ako získať bitcoiny bez akéhokoľvek overenia, a všetky sú vám k dispozícii. Mince si môžete kúpiť na platformách typu peer-to-peer ako LocalBitcoins a Paxful od predajcov, ktorí nepotrebujú vašu osobnú identifikáciu. Môžete využiť aj burzy ako napr Coinmama, ktorá ponúka malé nákupné limity pre neoverených používateľov a okamžite nakupuje bitcoiny pomocou kreditnej/debetnej karty.

BTC inkognito

Bolo oznámené, že Ghana je pripravená získať prvé bankomaty na bankomaty a akonáhle sa tak stane, budete môcť svoje bitcoiny získať aj súkromne. Bankomaty dodajte bitcoiny do svojej digitálnej peňaženky po vložení hotovosti bez toho, aby ste potrebovali akúkoľvek identifikáciu.

Aké je najlepšie miesto na uchovávanie mojich bitcoinov?

Zatiaľ najbezpečnejšie a najpohodlnejšie miesto na uloženie bitcoinov sú hardvérové ​​peňaženky. Niektoré z najobľúbenejších modelov sú Ledger Nano S, TREZOR, a KeepKey. Tieto digitálne zariadenia vám poskytnú vaše vlastné bezpečnostné heslá (a ďalšie súkromné ​​kľúče), ktoré sú do nich nainštalované.

Bitcoinová peňaženka TREZOR

Vyzerajú podobne ako jednotky USB flash, ale majú kód PIN a niekoľko ďalších bezpečnostných opatrení. Ak ste sa rozhodli začať obchodovať s bitcoinmi, dôrazne sa odporúča, aby ste si kúpili jednu z týchto peňaženiek čo najskôr, aby ste zaistili bezpečné uloženie svojich bitcoinov..

Ak máte ďalšie otázky alebo obavy, neváhajte nás kontaktovať na adrese a my vám poskytneme rýchle odpovede a dostupné riešenia..