Najlepších 10 podvodov ICO 2018 (v zozname je Bitcoiin B2G)

Aj keď technológia blockchain priniesla mnoho možností technologického pokroku, ako je tokenizácia, decentralizácia, inteligentné zmluvy atď., Priniesla aj služby ICO. Každý deň sa vykonáva mnoho ICO. Každé ICO má rôzne platformy, ale všetky majú jeden spoločný účel, a to zhromažďovanie finančných prostriedkov výmenou za ich tokeny.

Čo je to ICO?

Ide o prístup k crowdfundingu pomocou kryptomien, ktorého cieľom je zbierať finančné prostriedky na ich podnik. Také ICO sú nápomocné pri startupoch a rôznych podnikoch. Existujú síce výhody, pretože nie je zapojený žiadny mediátor, takže to znižuje náklady na ne, ale tieto ICO sú opakovane citlivé na bezpečnosť a podvody. ICO sú jednoduchou platformou pre podvodníkov, ktorí môžu vykonávať podvodné činnosti. Ak chcete byť pri investovaní do ICO v bezpečí, prečítajte si o tom, ako investovať do počiatočných ponúk mincí.

Nasleduje zoznam 10 najlepších podvodov s ICO, ktoré sa stali na celom svete:

Poradie v zoznamoch neznamená poradie.

1. BITCOIÍN (B2G)

Podvod vo výške: 75 miliónov dolárov bol vyzbieraný

Spojením s hollywoodskou celebritou Stevenom Segalom ako ich hovorcom tvrdili, že ich kódová základňa bude open source, zatiaľ čo je to uzavretý zdroj, a celebrita si tiež prešla mnohými reakciami. Ak by to nestačilo, predstavili aj druhú generáciu BITCOIN ICO.

2. PARAGÓN:

Podvod: Získal sa 70 miliónov dolárov USD

Opäť sa doň zapojil známy rapper „THE GAME“ a sama zakladateľka bola slečna Iowa. Zamerali sa na trendovú tému legalizácie kanabisu v USA, údajne dokonca investovali všetky svoje nahromadené finančné prostriedky do nehnuteľností. Využili výhodu ICO mánia čo bolo po celom svete a zúrivosť legalizácie kanabisu v USA, ktorá bola dostatočne úspešná a získala 70 miliónov dolárov USD, kým sa úrady nedostanú do obrazu.

3. PRODEUM:

Podvod vo výške: 6,5 milióna dolárov bol vyzbieraný.

Ich myšlienkou bolo oklamať ľudí menom launch a blockchainová platforma pre zeleninu a ovocie. Zničili ich webovú stránku a utiekli, tvrdili však, že to nezarobilo viac ako tri tisíce dolárov.

4. PLEXCOIN:

Podvod: Vyzbieraných 15 miliónov dolárov

Ich údajný obsah zahŕňal tvrdenia o spolupráci s Visa a lepšie ako Bitcoinový koncept. Orgány SEC to označili za „plnohodnotný kybernetický podvod“.

5. POZRI:

Podvod: Vyzbierané 2 milióny USD

Členovia tímu sa fingovali ako členovia skupiny Telegramová skupina, ktorí boli skutočne hackermi, a presvedčili ľudí, aby uskutočnili transakciu s Ethereom na súkromný predaj Telegram.

6. VÝHODY:

Podvod: predbežne 3-4 milióny dolárov USD

ICO to bolo starostlivo naplánované. Marketingový rozpočet naplánovali veľmi efektívne a ľudí presvedčivo presvedčili, pričom predstierali, že sú skutočným ICO.

7. CENTRATECH:

Podvod: Zvýšený nad 32 miliónov dolárov USD

Toto je opäť prípad najímania celebrít na propagáciu ich ICOS. Zúčastnenými osobnosťami boli DJ Khaled a Floyd Mayweather. Falošne deklarovali svoje partnerstvo s Visou, aby to pre ľudí vyzeralo dôveryhodne a pravdivo. Tvrdili, že by to prinieslo systém debetných kariet pre užívateľov kryptomien, aby sa ich kryptomena zmenila na fiat.

8. ONECOIN:

Podvod: 300 miliónov dolárov USD medzinárodne podľa klebiet.

Podvod bol na globálnej úrovni a potom bola podvodníkom bulharská dáma menom Dr. Ruja Ignatova. Ich stratégiou bolo zakryť a vyhnúť sa chybám, ktorých sa predchádzajúce podvody dopustili. Vytvorili si zoznam chýb, ktorých sa dopustili predtým sa vyskytujúce podvody, a zostavili stratégiu, aby sa im vyhli. 30 miliónov USD však bolo zajatých a promotéri boli zadržaní.

9. PINCOIN a iFAN:

Podvod: 660 miliónov dolárov USD

Počet podvodných ľudí: 32 000 ľudí

Vietnamská spoločnosť ModernTech spustila dve ICO a tvrdil, že tokeny sú tokeny ERC-20. Šokujúcou realitou tohto podvodu je, že nikto zo skupiny podvodníkov nebol zatknutý, bolo však identifikovaných sedem ľudí, ktorí však utiekli príliš rýchlo. Podvod bol úspešný a všetci podvodníci urobili veľký útek.

10. ARISEBANK:

Podvod: 600 miliónov dolárov USD

Spočiatku vymysleli príbeh o svojej spolupráci s Visou a tiež hovorcom urobili bývalého majstra sveta v boxe Evandera Holyfielda. Aby posilnili svoje postavenie, ďalej vyhlásili, že získali 100-ročnú komerčnú banku poistenú FDIC. Podvod bol taký veľký, že SEC podala sťažnosť o nich na federálnom súde USA.