Ethereum vs EOS: Kto je ten, kto porazil?

Úvod

Bitcoin bola prvou kryptomenou na svete, ktorej základy boli založené na princípoch technológie Blockchain. Pred bitcoínom existovalo niekoľko ďalších kryptomien, ale veľa používateľov neustále informovalo o probléme s dvojnásobne vynaloženými peniazmi. Túto zraniteľnosť v predchádzajúcich kryptomenách hackeri najviac zneužívali. Bitcoin pomocou svojej nemennej Ledger efektívne vyriešil problém s dvojnásobne vynaloženými peniazmi. Dokonca aj rok 2009 bolo pre začatie takej éry kryptomien trochu priaznivé, pretože v roku 2008 sám svet zažil ekonomickú krízu. Nasleduje vývoj mnohých ďalších kryptomien. Niektoré z najvýznamnejších sú Ethereum, Ripple, Litecoin, EOS, Cardano atď. Architektonický rámec Ethereum a EOS blockchain sú si navzájom veľmi podobné. V tomto Ethereum vs EOS článku, poďme zistiť rozdiely medzi týmito dvoma.

Ethereum vs EOS

Skutočný pracovný model za oboma sieťami Blockchain je úplne spojený s vytvorením a vylepšením funkcie Smart Contract. Aj keď je Ethereum v dominancii na trhu oveľa lepšie ako EOS, vzhľadom na úzke miesta, s ktorými sa stretáva Ethereum Blockchain, je cieľom EOS prekonať všetky nevýhody Etherea týkajúce sa vysoko efektívnej implementácie funkcií inteligentných zmlúv..

Ethereum vs EOS: Škálovateľnosť

Ethereum blockchain bol vyvinutý predovšetkým s cieľom poskytnúť prostredie na prevádzkovanie inteligentných zmlúv, ale vzhľadom na exponenciálny nárast transakcií so zvýšenou popularitou decentralizovaných aplikácií zaznamenala sieť Ethereum vo svojej sieti vysokú návštevnosť. Tento problém škálovateľnosti berie komunita EOS do úvahy a vylepšili tento atribút.

Ethereum vs EOS: Decentralizácia

Ethereum obsahuje mechanizmus dokazovania práce na účely ťažby. Ťažobná činnosť sa centralizuje, pretože niekoľko ťažobných oblastí pokrýva viac ako 50% celkovej siete. Toto EOS prekonal, pretože existuje iba 21 uzlov s rovnakou prioritou, a preto sa dosahuje účinná decentralizácia.

Ethereum vs EOS: Vitalik vs Larimer

Obaja zakladatelia hľadajú riešenie podobného problému. Jedinou črtou, ktorá ich odlišuje, sú ich stratégie implementácie. Kým Vitalik je v detstve známy svojimi bizarnými hlúpymi vlastnosťami, Dan Larimer bol údajne považovaný za podvodníka. Tiež jeho projekt EOS.IO tiež sa hovorí o podvode. Napriek tomu sú oba bloky blockchainu priamou konkurenciou a sú veľmi silné.

Ethereum vs EOS: ICO

Odhadovalo sa, že EOS komunite sa podarilo zdvihnúť neskutočných 4 miliardy dolárov v jeho ICO, v dôsledku čoho sú špekulácie na vzostupe, pretože ľudia sa pýtajú na používanie takého veľkého množstva. Je zdravý rozum, že to nevyžadujeme 4 miliardy dolárov vypracovať a udržiavať projekt. To je veľmi obrovské množstvo v porovnaní s tými Ethereum.

Ethereum vs EOS: Popularita

EOS zažila rozsiahle prijatie radom rizikových kapitalistov i verejnosti, pred spustením samotnej hlavnej siete je to v kryptokomunite veľmi zriedkavé. Investície tlačili na trhovú kapitalizáciu EOS blockchain až 17 miliárd dolárov, pred uvedením samotného konečného produktu na trh. Napriek tomu, Dominanty ethereum keď sa na popularitu pozerá zo širšieho zmýšľania.

Ethereum vs EOS: transakčný poplatok

Ethereum Blockchain obsahuje pre každú transakciu niečo známe ako cena plynu, aby sa rýchlejšie potvrdilo. Každý používateľ preto musí zaplatiť určitú cenu za plyn za každú transakciu, ktorú v rámci tejto transakcie vykoná Sieť ethereum. Naopak, komunita EOS blockchainu tvrdí, že potvrdenie všetkých transakcií je úplne bezplatné. Napriek tomu, že Ethereum môže byť druhou najcennejšou kryptomenou EOS, jeho úžasné vlastnosti, ak sú implementované správnym spôsobom, ho môžu predbehnúť.

Ethereum vs EOS: Budúcnosť

The Ethereum sieť bola spustená v roku 2015, ale EOS bol spustený veľmi nedávno v roku 2018. EOS by mohol prekonať Ethereum, keby to mohlo slúžiť tisícom EOS transakčné potvrdenia za sekundu, okamžite bezplatne. Sieť Ethereum je stále zaseknutá s 15 transakciami za sekundu. Avšak, dokonca Ethereum je tiež pripravená na budúcnosť so svojimi štyrmi navrhovanými modelmi na riešenie škálovateľnosti s Plazma a Sharding ako dvaja prominentní.