Internet vecí: Sprievodca pre začiatočníkov

Inteligentné zámky, termostaty a autá sú všetko položky, o ktorých ste v poslednom čase počuli. Časom o nich budete ešte počuť. Zamysleli ste sa však nad tým, prečo sa im hovorí múdre? Ak pôjdeme k základom, bude to pre vás ľahké pochopiť. Všetky tieto „inteligentné“ zariadenia sú súčasťou rodiny internetu vecí (IoT). Ide o vzájomné prepojenie bežných predmetov s internetom. Považuje sa za poskytnutie inteligentného a efektívneho používateľského zážitku, vďaka ktorému budú inteligentnejšie!

Internet vecí (IoT): Prehľad

Nie je pochýb o tom, ako inteligentné a inteligentné tieto zariadenia fungujú. Internet vecí však môže niekedy bežnému používateľovi pripadať mätúci a zastrašujúci. Pokiaľ ide o diskusie o bezpečnosti a normalizácii, internet vecí môže byť nebezpečne zavádzajúci.

Rozšírený názor na niektoré módne heslá je, že vzniká celá plejáda nehybných pomôcok vrátane vstavanej bezdrôtovej konektivity na ich monitorovanie, ovládanie a pripájanie sa na celom internete pomocou mobilnej aplikácie. Podľa odborných technológov to znamená internet vecí.

Internet je v súčasnej dobe viac ako 20 rokov starý a viac ako 2 miliardy ľudí sa pripája k počítačom a tabletom do celého sveta.

Internet v súčasnosti koreluje s ľuďmi (P2P) plus sa bude nazývať Internetová fáza 1. Nasledujúca fáza internetu je začiatok a bude spájať ľudí so všetkými bežnými zariadeniami M2P. Okrem toho budú každodenné zariadenia navzájom prepojené (M2M).

Generácia inteligentných

Všetko sa začalo vekom smartfónu. v súčasnom scenári sú položky ako svetlá, autá, termostaty všetky vyvíjané ako inteligentné zariadenia, ktoré im pomáhajú prepojiť sa s celkovým virtuálnym svetom.

Tieto nástroje majú kapacitu na odosielanie údajov a tieto údaje budú kontrolované prostredníctvom internetu. Tieto sa stali vecami internetu a v súčasnosti sú známe ako internet vecí.  

Ako zariadenia IoT súvisia s ostatnými a komunikujú?

V skutočnosti môžu zariadenia internetu vecí ľahko vytvárať množstvo myšlienok, ktoré sa pohybujú od teploty vo vašej miestnosti po meranie komory..

Potom by ste mali uznať, že spoločnosti týchto počítačov s internetom vecí pripravujú všetky tieto údaje v cloude, zvyčajne je to výhoda balíka IoT od spoločností Microsoft Azure, Web Services by Amazon a Google Cloud.

Divízie internetu vecí (IoT)

Sektory, ktoré sa zaoberajú internetom vecí v každodennom živote, sú domov, fitnes, wellness, priemysel, továreň, autá, cesty, mestá a zdravotníctvo. Fázy rastu sú navyše dôležitými faktormi úspechu internetu vecí. Existujú pasívne senzory, aktívne senzory, uvedomelé a schopné sú schopné premyslene a ľahko sa rozhodnúť na základe informácií. V súčasnej dobe sú všetky fázy v počiatočnej vývojovej fáze, keď organizácie zbierajú informácie a sú zaneprázdnené ručným konaním.  

Sú zariadenia využívajúce internet vecí bezpečné?

Keďže zariadenia internetu vecí zhromažďujú informácie o vás a adrese alebo zamestnaní, sú jednou z vynikajúcich obetí hackerov. Je smutné, že príliš veľa spoločností zaoberajúcich sa návrhom internetu vecí ponúkalo málo pozornosti základným základom ochrany údajov, šifrovania informácií pri prenose a keď sú zariadenia v pokoji. Vady softvéru sa bežne vyskytujú.

Hackeri môžu útočiť na čokoľvek, od webových kamier, smerovačov alebo cez chladničky a rúry po telefóny, prenosné počítače a všetky ostatné veci, ktoré pozostávajú z internetu vecí. Vstavaný deficit ochrany v niektorých zariadeniach internetu vecí často uľahčuje rozhodovanie a prechod na kolosálne botnety. Hackeri môžu vykonávať napríklad sledovanie vašej adresy a odpočúvanie vašej komunikácie. Preto, ak si chcete kúpiť zariadenia IoT, je nevyhnutné, aby ste ich kúpili od podporovaných a dôveryhodných výrobcov s dôveryhodnou a spoľahlivou históriou.

Teraz, ak sa chcete pozrieť na širší aspekt, vidíte, že internet vecí je prospešným zdrojom pre činnosti, ako je monitorovanie premávky, sprístupnenie tempa parkovania, vzduch a spolu s kontrolou kvality ovzdušia.

Fungovanie týchto inteligentných zariadení pomáhajú bezdrôtové rádiá. Tieto sú prepojené na internet a tiež navzájom. S pomocou WiFi, energetického Bluetooth, NFC fungujú inteligentné zariadenia. Nezáleží na tom, či ide o skrinky na dverách alebo snímače pohybu, rôzne zariadenia sa navzájom spájajú. Nakoniec, so službami, ako je cloud, je zber a analýza údajov tak jednoduché a rýchle. Mobilné aplikácie vám umožnia vidieť rôzne veci a podľa toho vykonávať akcie. Internet of Things je obrovské fórum a na pochopenie hĺbky to bude nejaký čas trvať. Dovtedy vám tento článok postačí na počiatočné segmenty IoT a jeho operácie..