Ako Jihan Wu a Micree Zhan urobili zo spoločnosti Bitmain spustenie v miliardách dolárov

Bitmain začali v roku 2013 40-ročný expert na čipy Micree Zhan Ketuan a 33-ročný Wu Jihan, ktorý pôsobil v oblasti private equity.. Startup zatiaľ úspešne získal finančné prostriedky v hodnote 785 miliónov dolárov, a niektorí z investorov sú veľké spoločnosti ako Sequoia Capital China a Temasek. Podľa jeho IPO má Zhan 37 -percentný podiel v spoločnosti a Wu vlastní 21% akcií..

Čínske startupy navrhujú čipy s integrovanými obvodmi (ASIC) špecifické pre aplikáciu na ťažbu bitcoinov. Keď priemysel kryptoburzy zaznamenal bezprecedentný rozmach, Bitmain sa etabloval ako najväčšia svetová spoločnosť zaoberajúca sa ťažbou kryptomien.

Už teraz, startup má v Číne 11 ťažobných fariem. Bitmain mal v prvom polroku 2018 čistý zisk 745 miliónov dolárov a do konca roka 2018 vrátane nepredaného inventára sa spustenie dotklo hranice jednej miliardy dolárov. Predaj hardvéru tvorí viac ako 96% tržieb.

Jihan Wu je pripočítaný ako prvý človek, ktorý preložil bielu knihu o bitcoine do čínštiny.

Bitmain prevádzkuje dva z najväčších ťažobných fondov pre bitcoiny, ktorými sú Antpool a BTC.com. V júni 2018 registroval startup pred IPO jednu miliardu dolárov na burze HongKong Stock Exchange, dôvodom na generovanie väčšieho kapitálu bolo rozšírenie výroby hardvéru. V marci tohto roku však aplikácia IPO zanikla.

Rise Of Bitmain

V súčasnosti Bitmain vlastní 75% trhu s hardvérom na ťažbu kryptomeny na báze integrovaných obvodov (ASIC) založeným na aplikáciách a trh sa údajne každoročne strojnásobuje.

V júni 2015 malo uvedenie do prevádzky hodnotu 137 miliónov dolárov a v polovici roku 2017 spoločnosť zaznamenala nárast o 328%, vďaka čomu mala spoločnosť hodnotu 2,5 miliardy dolárov..

Startup pokračoval v exponenciálnom raste v prvom polroku 2018 sa predaj hardvéru zvýšil zo 79 percent v roku 2015 na 94 percent v prvom polroku 2018.

Bitmain je zraniteľný voči volatilite kryptotrhu, pretože väčšina tržieb zo spustenia pochádza z predaja hardvéru a transakcie sú zúčtované v kryptomene. Tjeho spoločnosť mala ku koncu júna 2018 kryptomenu v hodnote 890 miliónov dolárov, čo bolo viac ako dvojnásobok fiat meny, ktorú startup vlastnil.

Pozadie WU a Zhan

Generálny riaditeľ Jihan Wu, ktorý vlastní 21% akcií spoločnosti, je hlasnejší a riadi obchodnú stránku spoločnosti, zatiaľ čo Zhan sa stará o technický aspekt spoločnosti..

Zhan vyštudoval elektrotechniku ​​na univerzite Shandong a pokračoval v získaní svojich majstrov v elektrotechnike na Inštitúte mikroelektroniky Čínskej akadémie vied. Jeho prvé zamestnanie bolo výskumu a vývoja vo Výskumnom ústave informačných technológií. V roku 2006 získal novú prácu ako vedúci oddelenia integrovaných obvodov v čínskej spoločnosti United Technology. Tam bol svedkom návrhu a vývoja konkrétnych čipov, ktoré boli používané pre digitálnu televíziu, objem zásielky týchto čipov počas jeho pobytu presiahol 1 milión. Publikoval veľa článkov a patentov o obvodových čipoch a pomohol napísať národný štandard pre univerzálne prenosové rozhrania, čo je protokol používaný pre digitálne televízory

V roku 2010 založil Zhan vlastnú spoločnosť DivalIP technologies, ktorá sa zameriavala na vývoj set-top boxov, ale uvedenie do prevádzky zlyhalo, pretože nemal dostatok investorov. V tomto období sa stretol s Jihan Wu, s ktorým išiel vybudovať miliardový startup.

Mladší z dua Jihan Wu absolvoval v roku 2009 Pekingskú univerzitu v Pekingu s dvojitým diplomom zo psychológie a ekonomiky. Podľa jeho profilu Linkedin Wu pracoval v China Grand Prosperity Investment od roku 2010 do roku 2103, kým spolu so Zhanom vytvoril Bitmain..

Spustenie Bitmainu

V roku 2013 Wu oslovil Zhan s myšlienkou spustenia. Wu požiadal Zhana, aby vyvinul potrebnú technológiu pre virtuálnu ťažobnú menu. Ťažba kryptomien vyžaduje niečo, čomu sa hovorí hrubá sila, ktorú tieto čipy ASIC poskytujú. Zhan vykonal na túto tému intenzívny výskum, súhlasil s tým, že sa spojí s Wu, a preto bola založená spoločnosť BItmain.

Podľa údajov z denníka investorov Bitmain v roku 2017 priniesol tržby 2,5 miliardy dolárov, predovšetkým z predaja zariadení na ťažbu kryptomien..

Budúca perspektíva Bitmainu

V súčasnej dobe Bitmain prechádza ťažkým obdobím, v marci tohto roku ich IPO na burze v Hongkongu skončilo. BItmain predregistroval IPO v hodnote jednej miliardy dolárov. Dôvodom neúspechu IPO je údajne pokles ziskov zo spustenia.

Po tejto udalosti, Bitmain oznámil, že Haichao Wang je novým generálnym riaditeľom; Wu a Zhan by však ako riaditelia pokračovali.

Zakladateľ Wu oznámil, že znova podajú IPO, a je presvedčený, že tentokrát, budú môcť získať 14 miliárd dolárov. Ak sú správne, Wuov podiel bude 2,9 miliardy dolárov a Zhanov podiel asi 5,9 miliardy dolárov. Ak všetko pôjde dobre, bol by to monumentálny krok nielen pre Bitmain, ale aj pre priemysel kryptomien vo väčších.