Banka pre účet na výmenu kryptomeny, ktorý umožňuje krypto transakcie.

Globálne porozumenie každej banke pri výmene kryptomeny.

Úvod

Vláda, ako aj centralizované finančné inštitúcie sú od vytvorenia a vykonávania systému v pohotovosti Bitcoin v roku 2009, pretože úplne narušili tradičné Ekonomika Fiat čo je záchranná línia centralizovaných bánk a vlád. Kryptomeny úplne zmenili spôsob, akým súčasná generácia prevádza peniaze z jednej časti sveta do druhej. Základná technológia intenzívne stimulovala systém tým, že do systému automaticky začlenila bezpečnosť a dôveru. Jednou z kľúčových paradigiem znižovania nákladov bolo aj vylúčenie sprostredkovateľa z tretej strany na prevod finančných prostriedkov. Preto banka na výmenu kryptomeny nebolo podporované.

Prečo je chválená Banka pre výmenu kryptomien?

Vzhľadom na decentralizovaný charakter kryptomien prejavili občania z celého sveta o ne veľký záujem, a preto centralizované finančné inštitúcie neustále vyvíjajú úsilie o ich kontrolu. Napriek tomu existujú určité vlády, ktoré sú voči tejto technológii optimistické a začlenili ich tým, že legálne umožnili bankám v krajine integrovať sa s burzami s kryptomenami alebo kryptomenovou ekonomikou, aby sa medzi nimi uľahčil prevod peňazí. To by nepriamo pomohlo pri vývoji kryptomena, rovnako ako Technológia blockchain.

Nasledujú niektoré zo svetovo preslávených Banka pre výmenu kryptomien, ktorá spolupracuje s kryptomenovým prostredím na bezproblémových funkciách.

1. Banka Fidor

Fidor Banka pre výmenu kryptomien bola založená v roku 2003 a nemecká banka začala spoluprácu s kryptomenovou burzou Kraken s cieľom integrovať mechanizmus prevodu finančných prostriedkov medzi nimi. Cieľom banky je poskytovať svojim zákazníkom službu digitálneho bankovníctva svetovej triedy. Je to jeden z priekopníkov, ktorý prijal technológiu Blockchain, a taktiež začleňuje protokol Ethereum, aby predefinoval svoju pracovnú metodiku.

2. Toronto Dominion Bank

Banka so sídlom v Toronte sa usilovne snaží o spoluprácu s blockchainom, pretože úplne rozlúštila svoj skutočný prípad použitia. The banka na výmenu kryptomeny umožňuje všetky transakcie kreditnou kartou, ale je tu podmienka, že všetky transakcie musia byť uskutočnené prostredníctvom Mastercard, Visa, debetu Visa alebo Interac. Banka však pracuje aj na atribútoch, aby zlepšila aj toto.  

3. Jednoduchá banka

Banka so sídlom v USA umožňuje všetky transakcie s kryptomenami prostredníctvom integrácie s väčšinou burz s kryptomenami. Je pozoruhodné spomenúť, že banka dokonca umožňuje priamy nákup alebo predaj bitcoinov. Všetky tieto atribúty bolo možné začleniť, pretože je dcérskou spoločnosťou nadnárodnej španielskej bankovej skupiny BBVA (Banco Bilbao Vizcaya Argentaria).

4. Svetové jadro

Finančná inštitúcia z Českej republiky ponúka integráciu kryptomeny každým jednotlivcom, ktorý vlastní v banke účet s viacerými menami. Môžu byť prístupné prostredníctvom debetných alebo virtuálnych kariet. Poskytuje úžasnú integráciu s kryptomenami. Jedným z najlepších dôkazov je karta PayAnyCard, ktorú je možné naplniť ľubovoľným počtom altcoinov, ktoré potom môžete použiť na ich výdaj v rôznych prevádzkach..

5. Bankera

Banka so sídlom v Spojenom kráľovstve nie je nič iné ako funkčné rameno SpectroCoin. Plne funkčná banka ponúka všetky služby tradičnej banky spolu s pridanou službou vďaka spolupráci s kryptomenami. Dokonca sankcionuje pôžičky svojim zákazníkom tým, že považuje altcoiny za formu zabezpečenia.

6. USAA

Banka so sídlom v USA má hlboké spojenie s kryptomenovou burzou Coinbase, pretože umožňuje svojim používateľom kontrolovať svoje bitcoinové zostatky na Coinbase prostredníctvom aplikácie pre mobilné bankovníctvo. Je tiež považovaná za jednu z prvých bánk, ktoré boli investované do búrz s kryptomenami.   

7. Goldman Sachs

Goldman Sachs je najznámejší a ďalší banka na výmenu kryptomeny, ktorá by poskytla obchodnú platformu na začatie obchodovania s altcoinmi čoskoro v tomto roku (2018).

Banka bez spolupráce s kryptomenami

Zatiaľ čo každý z vyššie uvedených banka na výmenu kryptomeny je veľmi deterministický voči rozvoju kryptokomunity, existujú aj iné banky, ktorým je potlačený akýkoľvek vzťah s kryptomenami. Užívateľom tohto spektra je Bank of America, Lloyds Bank, JP Morgan Chase, Bank of Scotland, Citigroup, Halifax UK, Wells Fargo, Commonwealth Bank of Australia, etc. Nie sú však dni, kedy by sa dokonca aj oni mohli premeniť na a banka na výmenu kryptomeny akonáhle si uvedomia, že je to postava.