Kryptomena alebo nefungovateľné tokeny: budúcnosť pre herný priemysel

Najmä za posledný rok bolo v oblasti herného priemyslu s kryptomenami veľa vzrušujúcich oznámení. Niektoré z týchto veľkých oznámení pochádzajú od veľkých hráčov, ktorí sa zapájajú do priemyslu krypto hier.

Neprístupné tokeny

Non Fungible Tokens sú zberateľské predmety, jedinečné hracie karty, pokémon, kryptomeny a tieto rôzne veci. Na to, aby mohli nefungovateľné tokeny existovať, potrebujeme správne tokeny, ktoré umožnia existenciu týchto jedinečných aktív. Štandardy tokenov ERC-721, ERC-1155 a ERC-998 povoľujú napríklad vlastníctvo jedinečných aktív, znižovanie nákladov na plyn atď., Ktoré sú veľmi dôležité v prípade hry, ktorú môžete hrať a ktorá ľuďom umožňuje jednoduchú výmenu alebo komunikovať s týmito unikátnymi hernými predmetmi a to je len na Ethereum. Ethereum však nie je jediným veľkým blockchainom, ktorý pracuje v hernom priemysle.

Keďže nefunkčné tokeny rastú, evidentne potrebujeme na výmenu týchto tokenov nejakú výmenu. Vítanie trhov NFT alebo nefungovateľných tokenov. CryptoKitties je jedným z veľkých prípadov prvého použitia nefungovateľných tokenov, ale videli sme nárast trhov s nefungovateľnými tokenmi. Máme OpenSea a RareBits ktorý sa uskutočnil začiatkom roka a umožňoval používateľom veľmi jednoducho predávať svoje herné aktíva priamo mimo interného prostredia hry.

Predaj nefungovateľných tokenov

Predaj nefungovateľných tokenov za posledný rok bol skutočne šialený. Mali sme kartu GodsUnchained, ktorá sa predala za 60 000 dolárov, máme kryptomenu, ktorá sa predala za 170 000 dolárov, a máme virtuálnu nehnuteľnosť, ktorá sa predáva na Decentralande za 200 000 dolárov. Všetky tieto akcie ukazujú, že o tieto virtuálne aktíva sa zaujímajú peniaze a pri hraní týchto virtuálnych hier existuje veľa ľudí, ktorí majú záujem o tieto skúsenosti. Pokiaľ ide o skúsenosti, vidíme viac aplikácií druhej vrstvy, ktoré vyvíjajú vývojári tretích strán, aby pomohli rozšíriť tieto ekosystémy.

Skúsenosti používateľov

Dôležitou súčasťou tohto rozvíjajúceho sa ekosystému je samozrejme užívateľská skúsenosť. Bude pre nás ťažké niekedy prilákať ľudí, aby prešli od ich veľmi jednoduchej hry s používateľskými skúsenosťami k hre blockchain, pokiaľ táto skúsenosť nebude dobrá. Metamask je celkom úžasný a už nejaký čas je priemyselným štandardom, ale užívateľská prívetivosť tu stále nie je. Zaznamenali sme väčšie úsilie o to, aby bol celkový dojem z interakcie s blockchainmi a Dapps na báze blockchainu užívateľsky príjemnejší. Opera napríklad teraz integrovala peňaženku Ethereum, čo bude skutočne dôležitý krok. Teraz musíme vidieť, že Firefox, Google Chrome a ďalšie skutočne integrujú peňaženky do prehliadača, aby uľahčili interakciu s blockchainmi na internete. Opera bola prvou hybnou silou, pokiaľ ide o to, či skutočne ponúka do svojho prehliadača integrovaný zážitok z blockchainu, ostatní budú určite nasledovať.

Problém škálovateľnosti etherea:

CryptoKitties zaujímavo dokázal veľmi dôležitý bod o Ethereu, že má vážne problémy so škálovateľnosťou. Zaujímavosťou je, že sa sťahujú ďalšie blockchainy, aby zaplnili tento priestor. Vidíme stále viac ľudí, ktorí chcú rozvíjať svoje hry založené na blockchaine na EOS. Tron dáva na stôl 100 miliónov dolárov na rozvojový fond špeciálne zameraný na prinútenie ľudí stavať hry na TRONe, čo je pre herný priemysel vážny záväzok a ak na ňom TRON dokáže postaviť obrovskú hru, mohlo by to byť obrovské..

Kokosové orechy

Cocos práve spustilo testovaciu sieť a je to jeden z najväčších herných motorov na svete. Existuje toľko vývojárov, ktorí stavajú svoje hry na vrchole Cocos a vidieť, ako skutočne prinášajú túto implementáciu blockchainu, je veľmi dôležité a bude veľkým prínosom pre celkový herný priestor kryptomeny. Toto je tím, ktorý chápe, čo je potrebné na vytváranie hier, ich uvádzanie do života, čo vývojári potrebujú a očividne ako to všetko integrovať do blockchainu.

Potenciálny prípad použitia kryptomeny a hier je veľmi vzrušujúci. Predstavte si, že by sme nechali postaviť Fortnite alebo World of Warcraft pomocou blockchainu pre ľudí, ktorí musia s blockchainom neustále komunikovať. To by bolo obrovské z hľadiska skutočného zvýšenia dopytu po kryptomenách, aj keď len pre zlomkové množstvá plynu to môže byť bezpochyby obrovské.