Bitcoin futures vysvetlené. Ako fungujú bitcoinové futures?

Pochopenie fungovania a implikácií bitcoinových futures.

Úvod

Ako trh s kryptomenami je veľmi volatilné, je pre nováčikov v doméne náročné zvládnuť také škály fluktuácií. Je zrejmé, že ceny bitcoínov a iných altcoinov sa môžu v priebehu 24 hodín pohybovať takmer o 10%-20%. Trhové ceny závisia od trhových síl dopytu a ponuky a trh nie je podporovaný žiadnym fungujúcim výrobkom alebo službou spoločnosti, preto je cena na tom nezávislá. To je presný dôvod volatility kryptotrhu. Preto je potrebné na konkrétne účely začleniť stabilizovanú verziu. Bitcoin Futures takúto službu ponúka.

Futures všeobecne

V prvom rade sa pokúsme rozlúštiť význam Futures. Z ekonomického hľadiska nie sú futures nič iné ako zmluvy, ktoré sa majú v budúcnosti vykonať medzi dvoma alebo viacerými stranami za určenú cenu a čas. Je potrebné jasne uviesť, že cena stanovená v zmluve sa nesmie meniť v čase jej vykonania, ak cena vôbec kolíše a dovtedy sa menila. Táto funkcia môže viesť k strate jednej strany a zisku druhej strany. Nejde však o maximalizáciu zisku, ale o nástroj riadenia rizík s cieľom stabilizovať výkyvy skutočných trhových cien. S takýmito budúcimi zmluvami sa obchoduje prostredníctvom sprostredkovateľa tretej strany vo forme búrz.

Čo sú to bitcoinové budúcnosti?

V zmluve o bitcoinových futures je podkladovým aktívom, ktoré je držané pre budúce obchodovanie, bitcoin a ostatné pracovné metodiky zostávajú rovnaké. Bitcoin Futures predstavili a uviedli na trh dve z veľkých búrz, Chicago Mercantile Exchange (CME) a ​​Chicago Board Options Exchange (CBOE), v decembri 2017, keď iniciatíva dostala kladnú odpoveď od Komisie pre komoditné futures a obchodovanie (CFTC). ) preto môžu byť bitcoinové futures tiež považované za úplne legitímny spôsob obchodovania s bitcoinmi. Bitcoin futures sa považujú za vhodné pre krátkodobé až strednodobé investície, zatiaľ čo bitcoiny sú vhodnejšie pre dlhodobé miešanie.

Ako fungujú bitcoinové futures?

Pokúsme sa podrobne rozpracovať koncept bitcoinových futures, aby sme mu jasne rozumeli, čo sa dá ľahko urobiť na príklade. Predstavte si, že osoby A a B uzatvoria zmluvu o futures na bitcoin, kde sa má zmluva vykonať dva mesiace pred aktuálnym dátumom a v ktorej sa plánuje kúpa 1 bitcoinu za cenu 10 000 dolárov osobou B od A s aktuálnou trhovou cenou je 8 000 dolárov. Tu je osoba A preferovaná na krátkom konci a osoba B na dlhom konci, pretože B kupuje.

Teraz, ak sa cena po dvoch mesiacoch zvýšila na 12 000 dolárov, obchod sa uskutoční, kde osoba A až B predá 1 bitcoin iba za 10 000 dolárov. Je zrejmé, že ide o zisk 2 000 dolárov pre osobu B. Preto sa zabezpečili pred kolísaním cien.

Ako bitcoinové futures ovplyvňujú trh s kryptomenami?

Keďže bitcoinové futures sú regulovanou formou investovania, je pravdepodobnejšie, že ich prijmú masy ľudí, ktorí sú skeptickí voči neregulovanej povahe kryptomien. Preto nepriamo pomáha pri zvyšovaní záujmu o priestor kryptomeny. Mnoho inštitucionálnych investorov otvára svojim klientom aj príležitosti, ako do nich investovať. Aj keď sú bitcoiny jedinou kryptomenou, ktorej futures sú k dispozícii, v budúcnosti je to skôr ako ostatné trvalé kryptomeny ako Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Ripple atď. By iniciovali takéto futures zmluvy s ohľadom na ich kryptomena tiež.

Záverečné poznámky

Aj keď bitcoinové futures získali v doméne kryptomien veľkú popularitu, väčšinou sa obchodujú na dvoch najvýznamnejších burzách kryptomien, ktoré sú BitMEX a OKCoin. Na štandardizovaných burzách sa s nimi však obchoduje ako s úplne regulovanou komoditou Chicago Mercantile Exchange (CME) a Burza možností Chicago Board (CBOE). Odborníci tiež špekulujú, že Bitcoin Futures by mohli pomôcť pri prasknutí bubliny kryptomeny, ktorá sa črtá nad doménou. Ide tiež o nepriamu centralizáciu bitcoinov, ktorá je v rozpore s konceptom centralizácie, ktorý by mohol brániť jeho rozvoju.