Úvodný sprievodca obchodovaním s kryptomenami

Investovanie do kryptomien môže byť extrémne výnosné, ale môže viesť aj k značným stratám, keď sa trh nakoniec obráti. Obchodovanie s kryptomenami namiesto toho poskytuje držiteľom kryptomien alternatívu k investovaniu, ktorá namiesto toho chráni pred poklesmi trhu aj proti trendom.

Obchodovanie vyžaduje trochu viac starostlivosti, údržby, prípravy a zručností než jednoduché investovanie, ale môže priniesť výrazne väčšiu návratnosť investícií v menšom časovom rámci. Umožňuje tiež zisky v oboch smeroch trhu, a nie iba generáciu výnosov, keď ceny aktív rastú.

Tento sprievodca prevedie tými novými v obchodovaní základmi kryptomien a obsahuje prehľad o tom, ako začať obchodovať. Predtým, ako sa sprievodca skončí, budú predstavené niektoré stredne pokročilé a pokročilé koncepcie, ktoré by si mali začiatočníci uvedomiť. Po dokončení bude každý čitateľ pripravený najskôr vyraziť na trhy a ihneď začať obchodovať s kryptomenou.

Definovaná kryptomena a ako kryptomena začala?

Kryptomena sa podľa definície vzťahuje na akékoľvek digitálne aktívum chránené úplným matematickým kódom nazývaným kryptografia. Kryptomeny sa zvyčajne spoliehajú na technológiu blockchain, nazývanú tiež technológia distribuovanej účtovnej knihy. Trieda aktív začala s bitcoinmi prvýkrát v roku 2008 počas veľkej recesie. Bitcoiny vytvoril Satoshi Nakamoto, ktorého identita dodnes nie je známa. Osoba alebo skupina medzitým zmizla, zanechala za sebou počítačový kód a potenciálne navždy zmenila svet.

Bitcoin bol najskôr bezcenný, a keď sa začal prvýkrát obchodovať, stál len zlomok penny. Postupom času sa kryptomena začala používať ako spôsob platby za tovar na tmavom webe, čím sa kryptomena začala čoskoro. V tej dobe sa obchodovalo s nelegálnym tovarom, zatiaľ čo dnes sa majetok obchoduje za skutočné doláre a ďalšie altcoiny tam a späť za účelom zisku.

Čo je obchodovanie?

Obchodovanie s kryptomenami zahŕňa zadávanie nákupných alebo predajných objednávok kryptomien ako Bitcoin, Ethereum, Litecoin, EOS a ďalších. Spotové obchodovanie sa zameriava na nákup a predaj kryptoaktív, zatiaľ čo deriváty sú zvyčajne zmluvy založené na cenách kryptomeny a pozostávajú z dlhých a krátkych pozícií.

Obchodovanie vs. investovanie – aký je rozdiel?

Obchodovanie a investovanie zahŕňa vloženie kapitálu na trhy a jeho správne fungovanie. Pri investovaní je cieľom spravidla dlhodobý zisk a obdobie medzi nákupom alebo predajom niekoľko mesiacov až rokov. Investori môžu zarobiť peniaze iba vtedy, keď sa aktívum zvyšuje. Ak cena majetku klesá, investor príde o peniaze – buď oproti svojmu počiatočnému kapitálu, alebo voči akémukoľvek nerealizovanému zisku, ktorý zostane nezaúčtovaný..

Investovanie môže niekedy viesť k predĺženiu čerpania, čo má za následok veľkú kapitálovú stratu. Napríklad keď sa bitcoin v roku 2017 zrútil, zrútil sa od vrcholu k minimu o viac ako 80%..

Obchodovanie na druhej strane umožňuje plánovanie odchodov z pozícií za určitých podmienok určených obchodníkom. Výstupy je možné pripraviť vopred, aby sa zabránilo stratám a zaistilo sa zaúčtovanie ziskov. Niektoré typy obchodovania tiež umožňujú profitovať, keď sa trh otáča nadol, prostredníctvom krátkych pozícií.

Čo potrebujete vedieť, aby ste mohli začať obchodovať s kryptomenou?

Predtým, ako začnete obchodovať s kryptomenou, by ste si mali najskôr vybrať, s ktorou kryptomenou by ste chceli obchodovať. Na PrimeXBT môžete obchodovať s bitcoinmi, ethereom, litecoinmi a EOSmi, aj keď inde na trhu existuje niekoľko ďalších coinov. Tieto však predstavujú niektoré z najdôveryhodnejších kryptoaktív a sú dobrým východiskovým bodom pre obchodovanie. Držanie sa osvedčených mincí zaručuje, že každá minca má v zásade dlhú životnosť.

Okrem toho sa musíte len dostatočne naučiť, aby ste mohli začať, a vykonať malý počiatočný vklad na platforme výmeny kryptomien podľa vlastného výberu. Použite malý počiatočný vklad na otestovanie vôd a začnite svoju obchodnú kariéru.

Analýza trhu s kryptomenami

Nikto nezačne cestovať bez predchádzajúcej konzultácie s mapou. Obchodníci by nikdy nemali vstúpiť na pozíciu bez toho, aby najskôr analyzovali trh a aktívum, o ktorom zvažujú obchodovanie. Môže to byť hlavný faktor pri pravidelnom určovaní úspešného výsledku, riadení rizika a dlhodobom kapitálovom raste.

Čo je fundamentálna analýza (FA)?

Fundamentálna analýza je štúdium kvantitatívnych a kvalitatívnych údajov týkajúcich sa kryptomien. Kvantitatívne údaje sa vzťahujú na metriky v reťazci, ako je celková adresa BTC, počet transakcií, miera hash a ďalšie, zatiaľ čo kvalitatívna analýza by sa mohla vzťahovať na presvedčenie, že krypto priemysel môže narušiť drahé kovy.

Oba typy fundamentálnej analýzy sú pre obchodníkov dôležité zvážiť pred vstupom na pozíciu, najmä ak ide o dlhodobý obchod.

Čo je technická analýza (TA)?

Technická analýza je štúdium cenových akcií, vzorov grafov, svietnikov, technických ukazovateľov a oveľa viac. Tento typ analýzy grafu sviečok môže obchodníkom pomôcť porozumieť, kam umiestniť limitné objednávky na vstupy alebo stop-loss príkazy v prípade, že sa im trh postaví proti..

Fundamentálna analýza vs. Technická analýza – čo je lepšie?

Neexistuje žiadna špecifická analýza trhu, ktorá by bola účinnejšia na obchodovanie s kryptomenami, namiesto toho môže byť ešte účinnejšia, ak sa používa v tandeme. Fundamentálna analýza môže byť prospešnejšia na býčom trhu, kde sú trendy v krypto aktívach a prehrieva sa technická situácia. Technická analýza môže byť lepšia na medvedích trhoch, keď silné základy nedokážu prekonať negatívne nálady.

Finančné trhy a nástroje na obchodovanie

Finančné trhy sú rozdelené medzi rôzne triedy aktív, ako sú kryptomeny, akciové indexy, komodity a forex. Každý trh však má potenciálne aj tisíce aktív. Okrem každého z týchto aktív boli určité produkty navrhnuté ako obchodné nástroje, ktoré sa spoliehajú na cenu podkladového aktíva.

Čo je to trhový trend?

Trhový trend je fáza alebo časové obdobie, kedy sa aktívum zvyčajne pohybuje viac v jednom smere ako v inom – buď nahor alebo nadol. Keď sa trhy pohybujú bokom bez dominantného smeru, trend je skôr bokom. Hovorí sa tomu aj nedostatok trendu.

Keď sa sentiment zmení, negatívne aktíva zareagujú medvedími cenovými akciami a rýchlo klesnú trhové ceny. Počas vzostupných trendov sa obchodníci a investori stanú vzostupnými a cena sa pohybuje výrazne vyššie.

Čo je to trhový cyklus?

Trhový cyklus je trendom úplného býčieho trhu, po ktorom nasleduje trend medvedieho trhu a ktorý sa potom opakuje. Všetky trhy sú cyklické, aj keď sa zdá, že kryptotrhy sú založené na mechanizme blokovania odmeňovania blokov na polovicu, ktorý prebieha zhruba každé štyri roky..

Čo poháňa finančné trhy?

Dynamiku finančných trhov, ich trendy a cykly revolvingového trhu poháňa niekoľko faktorov. Medzi tieto faktory patrí sentiment, najmä v špekulatívnych aktívach, ako sú kryptomeny, ako aj ekonomika, správy, čas a mnoho ďalších.

Čo je finančný nástroj?

Finančný nástroj sa líši od majetku a slúži ako zmluva na vyrovnanie obchodu za inú cenu, ako je cena. Finančné nástroje je možné navrhnúť rôznymi spôsobmi a poskytnúť flexibilitu, ktorej sa samotné obchodovanie s aktívami nemôže rovnať.

Futures kontrakty vs. opcie kontrakty vs. CFD

Maržové účty tiež umožňujú obchodovanie s derivátmi, ako sú futures, opcie a CFD. Futures a Options sú veľmi podobné. Pri futures má obchodník povinnosť kúpiť alebo predať zmluvu pred dátumom vypršania platnosti, zatiaľ čo opcie poskytujú obchodníkom právo tak urobiť, ale nie povinnosť.

V prípade, že sa futures zmluvy líšia od opcií, je to kvôli tomu, že opcie vyžadujú vopred prémiu, zatiaľ čo futures vyžadujú iba poplatky za sprostredkovanie za otváranie a udržiavanie pozícií. Futures predstavujú vysoký zisk a vysoké riziko, zatiaľ čo opcie sú menej rizikové, ale napriek tomu poskytujú veľkú ziskovú príležitosť alebo šancu zaistiť spotové pozície..

Obchodovanie s CFD je ďalším typom derivátovej zmluvy, nazývanej rozdielové zmluvy. Poskytujú obchodníkom maximálnu flexibilitu tým, že nie sú viazaní na žiadny dátum vypršania platnosti. Obchodníci môžu kedykoľvek otvárať a vyrovnávať zmluvy, čo poskytuje maximálnu možnú príležitosť zisku.

Obchodné a investičné stratégie

Nie všetky obchodné alebo investičné stratégie sú vytvárané rovnako a niektoré sú vhodnejšie pre osobné vlastnosti každého obchodníka. Napríklad obchodník s nízkou toleranciou trpezlivosti môže uprednostniť stratégiu zahŕňajúcu skalpovanie a nebol by schopný udržať dlhšie pozície švihu. Mnoho obchodníkov môže byť tiež vypnutých rýchlymi a nízkymi časovými rámcami obchodovania s tempom hlavy.

Čo je to obchodná stratégia?

Obchodná stratégia je jednoducho metóda, ktorou sa môžete priblížiť k trhom. Pre obchodníkov neexistuje univerzálne riešenie a odporúča sa experimentovať, aby ste zistili, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu vkusu, potrebám a osobnostným črtám..

Čo je to denné obchodovanie?

Denné obchodovanie je stratégia, v ktorej obchodníci otvárajú a opúšťajú pozície v rámci rovnakého obchodného dňa. Denní obchodníci majú ten luxus, že môžu spať bez toho, aby boli v pozícii, a nemusia sa starať o to, že kryptotrh, ktorý je vždy v prevádzke, je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, a počas odpočinku si užije to najlepšie. Denní obchodníci majú tendenciu sledovať nižšie časové rámce od denných po hodinové a minúty.

Čo je obchodovanie so Swingom?

Swingové obchodovanie je strednodobá obchodná stratégia, ktorá trvá obvykle niekoľko dní až týždňov, potenciálne niekoľko mesiacov v závislosti od trhových podmienok a rozsahu obchodovania. Swing obchodníci viac, takže sa snažte načasovať väčšie pohyby cien v širšom časovom období.

Čo je to obchodovanie s pozíciou?

Obchodovanie s pozíciou zahŕňa výber dlhodobého smeru trendu a jeho dodržiavanie, ignorovanie pohybov vnútrodenného trhu a iný všeobecný hluk, kým sa trend nepotvrdí ako uzavretý..

Čo je skalpovanie?

Skalpovanie je ďalším obchodným štýlom, ktorý sa zameriava na to, aby sa dostal na pozície a vystúpil z nich čo najrýchlejšie, vyhýbal sa riziku, ale niekedy tiež prišiel s celkovým nižším ziskom..

Čo je to kúpiť a podržať?

Stratégia nákupu a držania sa v kryptomenách nazýva aj HODLing, čo znamená, že investor kupuje spotové aktíva a drží ich za každých okolností. Toto správanie nie je najlepšou stratégiou pre zisky a môže viesť k tomu, že sa investori držia medvedích trhov.

Čo je to riadenie rizík?

Riadenie rizika je zameranie na prijatie opatrení na ochranu pred potenciálnou stratou kapitálu spojenou s obchodovaním a investovaním. Najzákladnejšia forma riadenia rizík sa vykonáva zadaním príkazu stop loss na ochranu pred extrémnymi stratami. Správna príprava prostredníctvom technickej analýzy je tiež stratégiou riadenia rizík.

Základy technickej analýzy

Technická analýza, ako sme vysvetlili, je štúdia cenových akcií, vzorcov grafov, japonských svietnikov a technických ukazovateľov a pomocou informácií sa pokúša predpovedať budúce výsledky na trhoch. Existujú napríklad nástroje, ktoré obchodníkom pomáhajú pochopiť, kedy sú aktíva predané alebo prekúpené, kedy je hybnosť silná alebo slabá alebo kedy je volatilita nízka alebo vysoká.

Obchodníci môžu meniť svoje obchodné stratégie a podľa toho upravovať akékoľvek pozície. Technická analýza môže tiež pomôcť poukázať na potenciálne oblasti podpory a odporu, ktoré sú ideálnymi oblasťami na obmedzenie objednávok alebo zastavenie strát.

Všetky tieto rôzne stratégie v kombinácii môžu zvýšiť pravdepodobnosť úspechu pri obchodovaní a chrániť kapitál pred akýmkoľvek potenciálnym rizikom spojeným s obchodovaním.

Čo je dlhá a krátka pozícia?

Pokiaľ ide o samotné investovanie alebo spotové obchodovanie, jediný spôsob obchodovania je nákup alebo predaj aktív na burze. Platformy na obchodovanie s maržou však umožňujú zaujímavé derivátové produkty a finančné nástroje, ktoré umožňujú pridanie nových funkcií, ako sú dlhé alebo krátke pozície.

Dlhá pozícia je vstup, ktorý očakáva, že cena majetku pôjde hore. Otvorenie dlhej akcie bude mať za následok zisky, ak sa aktívum skutočne bude uberať smerom nahor. Ak sa trhová cena namiesto toho zníži, môže to mať za následok realizované alebo nerealizované straty.

Krátka pozícia je pravým opakom a je vstupom, ktorý očakáva, že cena majetku klesne od otvorenia pozície. Ak cena majetku vykazuje klesajúci trend, krátku pozíciu je možné úspešne uzavrieť v zisku. Na rozdiel od dlhej pozície, ak sa trh počas krátkej pozície pohybuje nahor, môže to viesť k kapitálovej strate.

Správne riadenie rizika je potrebné pre dlhé aj krátke pozície.

Čo je sklz v obchodovaní?

Pri zadávaní trhového príkazu alebo inom spôsobe obchodovania s kryptomenou budú obchodníci chcieť, aby sa príkaz vyplnil čo najbližšie k zvolenému záznamu. Trhy sa však vždy pohybujú a objednávky sa niekedy začnú napĺňať počas veľkých cenových pohybov. Sklz je čiastka, o ktorú sa cena pohybuje od zamýšľaného vstupu. Sklz môže tiež ovplyvniť zastavenie straty alebo obmedzenie objednávok, čo spôsobí, že sa spustia za iné ceny, ako sa predpokladalo, alebo sa príležitostne nespustia vôbec..

Čo je to trhový príkaz?

Trhové príkazy sú príkazy na okamžité uskutočnenie obchodu s aktívom za akúkoľvek cenu, ktorá je v danom okamihu daná trhová cena.

Čo je to limitná objednávka?

Limitný príkaz je príkaz na zadanie pozície za konkrétnu cenu, ktorá sa nazýva limitná cena. Po dosiahnutí limitnej ceny sa otvorí pozícia. Niektoré platformy tiež umožňujú obmedzenie príkazov na zatvorenie pozícií, pričom pôsobia ako príkazy na zisk.

Čo je to príkaz Stop Loss?

Stop loss príkaz je nástroj na riadenie rizika a obchodníci s pridanou ochranou môžu požiadať o akúkoľvek dlhú alebo krátku pozíciu. Keď sa trh pohybuje opačným smerom, ako obchodník očakával, zastavte straty tak, ako to naznačuje názov, a zabráňte ďalším stratám. V čase vstupu sú stop lossy spravidla umiestnené mimo vstupnej ceny, takže ak sa spustia, stále dôjde k určitým stratám. V tomto scenári sa však zabráni akýmkoľvek extrémnym stratám.

Stop lossy môžu byť tiež použité ako súčasť obchodnej stratégie, kde obchodníci neskôr presúvajú stop loss v zisku, aby zaistili aspoň určitú ziskovosť, aj keď sú spustené. Niektorí obchodníci nastavujú koncové straty, aby sa výška zisku stále zvyšovala, až kým zvrat nakoniec nezastaví pozíciu v zisku..

Čo je to rozpätie ponúk a žiadostí?

Spread bid-ask na burze kryptomeny je nesúlad medzi ponukovou cenou a ask cenou. Ponuková cena je najvyššia cena, ktorú je kupujúci ochotný zaplatiť za kryptomenu, pričom požadovaná cena je najnižšia cena, ktorú je predávajúci ochotný akceptovať. Spread medzi ponukou a dopytom sa líši v závislosti od likvidity, aktivity knihy objednávok a veľkosti objednávky.

Indikátory technickej analýzy

Existuje celý rad ukazovateľov a oscilátorov technickej analýzy, ktoré môžu obchodníci použiť na lepšie pochopenie trhu a cenových akcií. Medzi najobľúbenejšie nástroje používané na obchodovanie s kryptomenami patria:

 • MACD – Divergencia konvergenčného kĺzavého priemeru
 • Index relatívnej sily RSI
 • Aligátor Williams
 • Index priemernej sily ADX
 • Bollingerove kapely
 • Ichimoku
 • Kĺzavé priemery
 • Parabolická SAR
 • a oveľa viac

Koľko peňazí môžem zarobiť na obchodovaní s kryptomenou?

Množstvo peňazí, ktoré je možné urobiť na obchodovanie s kryptomenou so správnymi schopnosťami, stratégiou, trpezlivosťou a silnou mysľou bez akýchkoľvek emócií, skutočne neexistuje. Úspech úspechu vyžaduje veľa času a praxe a často noví obchodníci prídu o peniaze skôr, ako sa zo svojich chýb dostatočne poučia, aby ich napravili a neskôr sa stanú úspešnými..

Ale vzhľadom na potenciál zárobku pre tých, ktorí sa môžu kvalifikovať a sú ochotní vynaložiť čas na správnu technickú a fundamentálnu analýzu trhov a aktív, zostáva obchodovanie veľmi atraktívnym investičným nástrojom.

Ako začať obchodovať?

Ak chcete začať obchodovať, musíte sa najskôr rozhodnúť, koľko peňazí ste ochotní vložiť do linky a investovať. Ako všeobecné pravidlo by ste nikdy nemali investovať viac peňazí, ako si môžete pohodlne dovoliť stratiť. Tiež je často múdre začať v malom, spoliehať sa na pákový efekt, aby ste sa vyhli spočiatku príliš veľkému kapitálu, a založiť si obchodný denník, v ktorom budete zaznamenávať všetky získané poznatky alebo chyby, ktoré ste počas cesty urobili..

Musíte tiež vedieť, o ktoré aktívum máte záujem obchodovať, v tomto prípade s najväčšou pravdepodobnosťou o kryptomeny. Napriek tomu sa budete musieť rozhodnúť, s akými kryptomenami by ste chceli obchodovať. Najviac odporúčanými kryptoaktívami sú bitcoin, ethereum, litecoin a EOS.

Vyberte si burzu, na ktorej môžete obchodovať

Potom, čo si vyberiete, s ktorými aktívami sa bude obchodovať a naučíte sa laná o technickej analýze a ďalších dôležitých faktoroch finančného trhu, je načase zvoliť si burzu, na ktorej sa bude obchodovať. Najdôležitejším faktorom pri výbere burzy je povesť.

Vkladáte ťažko zarobené finančné prostriedky na účet a dôverujete platforme, aby tieto prostriedky zostala v bezpečí, preto je dôležité vybrať si dôveryhodnú platformu. Hľadajte platformy, ktoré majú ocenenie v odvetví a ktoré preukazujú svoju operačnú excelentnosť, alebo platformy, ktoré majú rozsiahle komunity a spokojných zákazníkov a nemajú históriu hackov..

Platforma musí zahŕňať aj rôzne obchodné nástroje, softvér na vytváranie grafov a expozíciu voči viacerým aktívam pod jednou strechou. Ideálne je vybrať si platformu, ktorá ponúka nielen kryptomeny, ale aj expozíciu tradičným trhom, akými sú akciové indexy, komodity, forex a mnoho ďalších. Akákoľvek platforma by mala mať aj niekoľko ďalších funkcií, ako sú bezplatné mobilné aplikácie, zoznam povolených adries, dvojfaktorová autentifikácia a mnoho ďalších. Je tiež dôležité hľadať 24/7 živý zákaznícky servis, v prípade výnimočnej udalosti, že dôjde k problému.

Vyberte si peňaženku s kryptomenami

Ďalej si musíte vybrať kryptomenovú peňaženku, na ktorú chcete uložiť aktíva. Peňaženky fungujú veľmi podobne ako bankový účet, ktorý osobne ovládate a spravujete, a preto ste zaň zodpovední. Vyberte, ku ktorej z týchto peňaženiek s kryptomenami by ste chceli mať prístup, a vložte vklad.

Otvorený obchodný účet

Na otvorenie obchodného účtu sú spravidla potrebné niektoré osobné údaje, ako napríklad úplné meno, e -mailová adresa, osobná adresa a mnoho ďalších. Často sa vyžaduje číslo sociálneho poistenia alebo iné daňové identifikačné číslo a vo väčšine prípadov bude pri výmene od používateľa vyžadované predloženie určitých dokumentov v súlade s normami AML a KYC. Po overení identity používateľa je účet zvyčajne otvorený zadarmo. Užívateľ musí nastaviť heslo na ochranu účtu a heslo by malo byť jedinečné a nemalo by byť spojené s inými účtami. Je tiež múdre povoliť dvojfaktorovú autentifikáciu a zoznam povolených adries na ochranu účtu pred akýmkoľvek neoprávneným prístupom.

Tipy na obchodovanie s kryptomenami

Tu je niekoľko dôležitých tipov, ktoré by ste mali vedieť pred obchodovaním s kryptomenami, spolu s niekoľkými pridanými tipmi pre tých, ktorí s kryptomenami obchodujú už nejaký čas.

 • Nikdy neinvestujte viac, ako si môžete dovoliť stratiť. Návod na obchodovanie s kryptomenou.
 • Naučte sa škálovať do a z pozícií za účelom zníženia rizika a vyššieho potenciálu zisku.
 • Nikdy neotvárajte obchod bez toho, aby ste vedeli, kam umiestniť stop loss.
 • Pri plánovaní obchodov sa zamerajte na riziko verzus odmena.
 • Predtým, ako začnete obchodovať, vždy vopred vedieť, kde plánujete ukončiť obchod.
 • Počas býčích trhov počkajte, kým aktíva dosiahnu podmienky prepredanosti, a potom otvorte dlhú pozíciu pre najväčší potenciál zisku.
 • Počas medvedích trhov počkajte, kým sa aktíva odrazia a shortujú, keď dosiahnu prekúpené podmienky.
 • Pri bočných cenových akciách môže byť zmena stratégií zo swingu alebo denného obchodovania na skalpovanie účinnejšia.
 • Nikdy nepridávajte k stratovému obchodu.
 • Získajte zisk pravidelne a často. Nikto nikdy neľutuje rezerváciu zisku.
 • Prax s rôznymi technickými ukazovateľmi, aby ste sa dozvedeli, ktorý najlepšie vyhovuje vašim osobným potrebám.

Časté otázky o obchodovaní s kryptomenami: Najčastejšie kladené otázky o obchodovaní s kryptomenami

Pretože obchodovanie s kryptomenou môže byť neznáme aj pre tých, ktorí sú s obchodovaním oboznámení, uvádzame niekoľko najčastejších otázok týkajúcich sa prvého obchodovania s kryptomenami.

Je kryptomena dobrou investíciou?

Kryptomena sa znova a znova ukazuje ako jedna z najlepších investícií, ktoré môžete urobiť. Bitcoin je jednou z najväčších investícií všetkých čias z hľadiska celkovej NI v tak krátkom časovom rámci. Ale ako každý trh, aj tento má veľa spoločného s načasovaním. Kúpa vrcholu býčieho trhu môže byť z krátkodobého hľadiska zlou investičnou voľbou. Kryptomeny by sa mali považovať buď za krátkodobé obchodné aktívum, alebo za dlhodobú investíciu, pretože trieda aktív má vysokú volatilitu.

Ako obchodovať s kryptomenou?

Obchodovanie s kryptomenami je niečo, čo môže urobiť každý, s malým počiatočným kapitálom, časom a úsilím. Na začiatok sa odporúča urobiť malý prieskum a naučiť sa základy technickej analýzy. Odtiaľ môžu obchodníci vyvinúť obchodnú stratégiu a naplánovať si riadenie pred rizikom pred vstupom na pozíciu.

Ako otvoriť účet v kryptomene?

Otvorenie účtu v kryptomene vyžaduje iba niekoľko kliknutí a spravidla niektoré osobné informácie, ako napríklad e -mailovú adresu. Niektoré burzy vyžadujú na overenie identity súkromné ​​informácie alebo dokumenty KYC.

Koľko peňazí potrebujete na začatie obchodovania s kryptomenami?

Začatie obchodovania vyžaduje iba malé množstvo počiatočného kapitálu. Napríklad počiatočný vklad na PrimeXBT je iba 0,001 BTC. Páka na PrimeXBT zmení 0,001 BTC na 0,1 BTC pozíciu.

Je obchodovanie s kryptomenami výnosné?

Obchodovanie s kryptomenami môže byť mimoriadne výnosné pre tých, ktorí sú ochotní občas venovať čas, úsilie a riskovať. Každý, kto dokáže vytvoriť správnu stratégiu a použiť stratégie riadenia rizík, môže pravidelne dosahovať úspech. S obchodovaním všetkého druhu však existuje riziko straty kapitálu.

Čo by som mal hľadať pri obchodovaní s kryptomenami?

Pri obchodovaní s kryptomenami si v prvom rade vyberte renomovanú obchodnú platformu, vyberte správne kryptomeny a používajte tipy uvedené v tejto príručke. Existujú určité nástroje a stratégie technickej analýzy, ktoré môžu obchodníkom poskytnúť výhodu na trhoch. PrimeXBT ponúka vstavané nástroje technickej analýzy.

Je obchodovanie s kryptomenou bezpečné?

Obchodovanie s kryptomenou je bezpečné, pokiaľ je platforma, ktorú ste si vybrali na obchodovanie, bezpečná a zaistená a rozumiete všetkým rizikám spojeným s obchodovaním s kryptomenami. Obchodovanie s kryptomenami nemôže priniesť žiadnu škodu, iba kapitálovú stratu, ktorú je možné zmierniť riadením rizika.

Čo je pumpa a skládka?

Pumpa a skládka je schéma, ktorej sa musia noví obchodníci s kryptomenami za každú cenu vyhnúť. Zahŕňa to skupinu alebo obchodníka poskytujúceho signály komunite, ktorí zaujmú pozíciu na základe signálu spôsobujúceho „pumpu“. Je však určený výlučne na účel, aby organizátor predával svoje pozície so ziskom, čo spôsobí, že cena rýchlo klesne a „vyhodí“ obchodníkov neskoro, aby sa dostali zo svojich pozícií..