Aké faktory ovplyvňujú cenu elektrónu?

Keďže trh s kryptomenami je za posledné tri roky na vzostupe, stále viac investorov zvažuje prechod na digitálne aktíva namiesto tradičných. Aj keď väčšina väčšinou uvažuje o takých vlajkových lodiach ako sú bitcoiny, na výber je mnoho ďalších kryptomien.

V tomto článku sa budeme venovať Electroneu (ETN) a jeho cenovým prognózam. Pokryjeme základy tohto kryptomeny a podelíme sa o hlavné predpovede cien ETN na roky 2021-2015 a 2030.

O elektroneu (ETN)

Electroneum je prvou britskou kryptomenou s vlastným blockchainom. Jeho ICO (počiatočná ponuka mincí) sa datuje na jeseň roku 2017, keď prilákala asi 40 miliónov dolárov. Mimochodom, ETN ICO sa do dnešného dňa považuje za neprekonaný, pokiaľ ide o počet účastníkov. Kampaň bola v tom čase veľmi úspešná a čoskoro sa kryptomena dostala na všetky hlavné burzy s kryptomenami..

Mincu vytvoril Richard Ellis, ktorý veril v úspech blockchainu v roku 2015, keď bolo ocenenie bitcoinu zhruba 500 dolárov. V tom čase investoval do ťažobných zariadení GPU. Neskôr vytvoril svoju vlastnú kryptomenu – ETN – ktorá vyčnieva z davu aj na základe dnešných štandardov.

ETN sa donedávna dalo ťažiť priamo v smartfóne, ktorý bol jedným z najväčších predajných miest projektu. Tím sa rozhodol opustiť cloudovú ťažbu a predstavil nový motivačný mechanizmus s názvom ETH Rewards. ETN je teraz možné získať prostredníctvom interakcie s aplikáciou Electroneum, ktorá ponúka proprietárnu peňaženku a platobnú bránu. Odmeny v ETN sa rozdeľujú mesačne. Základná odmena je až 3 doláre, ale najaktívnejší používatelia môžu zarobiť oveľa viac. Mince je možné zarobiť aj prostredníctvom online nezávislej platformy AnyTask.com, ktorá je koncepčne podobná hre Fiverr.

Vďaka dostupnosti aplikácie je ETN ideálny pre mikrotransakcie a každodenné nákupy. V zásade je to vrecková krypto banka, ktorú je možné použiť, dokonca aj vo vzdialených oblastiach, na celom svete. Ďalšou vlastnosťou Electroneum je spoľahlivosť. Žiadna kryptomena nenaviazala partnerstvo s mobilnými operátormi kvôli spoľahlivosti predtým. Niektoré atribúty tu tiež zvýšili anonymitu: transakcie nemožno vysledovať späť k pôvodu.

Aké faktory ovplyvňujú cenu elektrónu?

Predpovede cien elektrónu nie sú založené len na tvrdeniach. Pred vytvorením prognózy je potrebné vziať do úvahy množstvo dôvodov. Najdôležitejšími faktormi, ktoré formujú hodnotu kryptomeny, sú.

1. Dopyt

Je zrejmé, že dopyt je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré ovplyvňujú cenu Electroneum. Vysoký dopyt pri nízkej ponuke naznačuje vysokú cenu, zatiaľ čo nízky dopyt pri vysokej ponuke – nízka cena. Hodnota mince závisí predovšetkým od toho, koľko ľudí si ju chce kúpiť.

Pri kryptomenách však nezáleží len na počte investorov, ktorí majú záujem. Platí aj limit dodávky. Toto je maximálny rozsah kryptomien v obehu. V súčasnej dobe dosahuje Electroneum iba polovicu svojho maxima, pričom v obehu je 10,2 bilióna. Dopyt sa pravdepodobne zvýši, akonáhle sa ponuka blíži k limitu.

2. Médiá

Moc médií nemožno podceňovať. Koniec koncov, to priamo ovplyvňuje náladu investorov a následne ovplyvňuje ich investičné správanie. Niekedy môže mať úspešná reklama za následok značný nárast, ktorý bol mimo akýchkoľvek predpovedí cien Electroneum (o tom budeme diskutovať o niečo neskôr v článku).

Pre Electroneum zohrávajú médiá hlavnú úlohu. Prečo tak? Pretože vlastní niekoľko projektov súvisiacich s kryptomenami, ako je napríklad nezávislý trh AnyTask alebo M1-napríklad smartphone. Rastúca popularita týchto projektov môže viesť k zvýšeniu hodnoty kryptomeny.

3. Vonkajšie sily

Electroneum je pomerne nezávislá minca: môže sa pochváliť vlastným blockchainom a rozvíja mnoho prepojených projektov. To všetko samozrejme ovplyvňuje hodnotu kryptomeny. Preto je jeho úspech alebo neúspech aspoň čiastočne riadený prosperitou a úspechom týchto riešení. Ak teda zlyhajú alebo sú vystavení vonkajšiemu kybernetickému útoku, ovplyvní to aj hodnotu kryptomeny.

Aj keď sú tieto faktory v predikcii ceny Electroneum ťažko zvážiteľné, pretože ku kolapsom dochádza zvyčajne neočakávane, ohrozujúce faktory sú nedostatok riadneho zabezpečenia a údržby..

Tento zoznam vplyvných aspektov samozrejme nie je úplný. ETN, ako všetky ostatné mince, je ovplyvnená ekonomickou situáciou, všeobecným stavom kryptospracujúceho priemyslu, pravidlami a predpismi a dokonca aj bitcoinmi..

Ako v minulosti kolísala cena elektrónu??

Electroneum začalo celkom dobre: ​​jeho ICO bolo prelomovou udalosťou, ktorá pútala veľkú pozornosť. Úspech však netrval dlho: kryptomena vhodná pre mobilné telefóny zaznamenala čoskoro po uvedení na trh výrazný pokles cien.

Začiatkom novembra 2017 sa cena ETN znížila až na 0,09 dolára, pričom predtým sa takmer podarilo dosiahnuť 0,18 dolára. Kolaps sa stal doslova za niekoľko hodín; nezastavilo sa to a hodnota v nasledujúcich dňoch ešte viac klesla – až na 0,03 dolára.

Náhly pád bol pripísaný hackerskému útoku. Na niekoľko používateľských účtov sa vzťahoval kybernetický útok. To však pre kryptomeny nebol nezabudnuteľný začiatok. Asi o mesiac neskôr bol znovu spustený spolu s vylepšeným systémom zabezpečenia. To bol moment, keď Electroneum oznámilo svoje partnerstvo s mobilnými operátormi, čo bola v tomto odvetví jedinečná udalosť..

Toto bol pravdepodobne jeden z najdôležitejších faktorov, ktoré uľahčovali vzkriesenie ETN. Začiatkom roku 2018 bola cena obnovená na rovnakej úrovni ako v novembri 2017. Ba čo viac, dokonca ju dokázala prekročiť a dosiahla 0,19 dolára 7. januára 2018. To je vidieť na grafe nižšie.

Napriek tomu to bol moment, ktorý nasledoval ďalší pokles. Ako vidíte, špičky sa stali normálnymi v Q1 2018. Maximálny pokles dosiahol začiatkom februára 0,04 dolára. Potom už neexistovala nádej na možný návrat k maximálnej cene. Nemôžeme však všetku vinu hodiť iba na Electroneum. Rok 2018 nebol pre mnohé kryptomeny obzvlášť úspešným rokom, v ktorom tiež klesali ceny.

Napriek tomu Ellis nestratil nádej. Urobil všetko pre to, aby rozšíril komunitu ETN, ktorá do jedného roka prekročila dva milióny užívateľov kryptomien. Okrem toho sa pokúsil zaviesť veľa nových funkcií. Napríklad v roku 2018 prebehlo podanie patentu na fakturáciu predplatného na základe kryptomeny. Zahŕňalo to aj okamžité platby.

Aj keď tieto proaktívne opatrenia mohli prispieť k pozitívnej predikcii cien ETN v budúcnosti, nebolo tomu tak, pretože hodnota klesla z 0,007 dolára na začiatku januára 2019 na 0,003 dolára ku koncu decembra 2019.

Zmenila sa situácia a kde je ETN teraz?

Zdá sa, že rok 2020 bol na začiatku celkom zničujúci: ceny zostali rovnaké a dokonca sa začali vo februári a marci postupne znižovať. Minimum bolo 0,0017 dolára.

Úver len sotva slúži na pandémiu a svetovú finančnú krízu. Kryptomena si už dávno predtým osvojila negatívny trend. Jednou z možných príčin je nejednotnosť používateľskej základne; preto ceny klesajú. Iní investori nepovažujú Electroneum za lukratívnu investíciu, pretože nie je veľa ľudí, ktorí by formovali slušný dopyt..

Situácia sa však v priebehu niekoľkých dní v máji zmenila: cena v máji 2020 stúpla až na 0,09 dolára a potom klesla na 0,06 dolára.

Potom sa obdivovatelia ETN pokúsili znova zvýšiť cenu, ale stále kolísala. Súčasne sa rozširovalo Electroneum: s pomocou Cryptwerk bola kryptomena predstavená v internetových obchodoch, neskôr bola zaradená na rýchlo rastúcu indickú kryptoburzu CoinDCX a potom začala pracovať na ďalšom vývoji blockchainu..

Ani pripojenie sa k Blockchainu pre Európu na konci roku 2020 nemalo za následok prudký nárast cien. Na začiatku januára 2021 však došlo k súčasnému prudkému nárastu: hodnota dosiahla 0,008 dolára. Dôvodom bola pravdepodobne televízna reklamná kampaň spoločnosti Electroneum v USA AnyTask (AnyTask je nezávislý trh kryptomeny Electroneum).

Krátko nato sa však výkyvy vrátili do pohybu. K 20. januáru 2021 je cena Electroneum 0,005 dolára a trhová kapitalizácia 58,1 milióna dolárov, čo podľa CoinmarkETNap predstavuje mierny pokles.

Mince rozhodne nedokázala splniť predikciu cien ETN v budúcnosti podľa uslifed.com. Podľa jednej prognózy mal k decembru 2020 prekročiť 1 dolár. Web očakával pozitívny trend a výrazný mesačný rast už na začiatku roku 2018, keď sa kryptomena zotavila.

Predikcia ceny krátkodobého elektrónu (ETN) na rok 2021

Budúcnosť Electroneum je nestabilná. Mnoho investorov si bolo istých, že ETN bude prosperovať hneď, ako sa jej podarí vyvinúť. Veľmi to podporil John McAfee, ktorý o minci veľa povedal na svojej stránke Twitter. Tu sú hlavné rady:

 1. Mince sa môže pochváliť silnou komunitou, ktorá obhajuje túto užívateľsky prívetivú kryptomenu orientovanú na mobilné telefóny. Nováčikovia môžu vždy požiadať o radu a dostať ju.
 2. Kryptomena má potenciál zhromaždiť technických aj netechnických používateľov.
 3. ETN bola populárnejšia ako dokonca Monero (to bolo v tej dobe jediné).
 4. Kryptomena ponúka súkromie.

Na základe týchto faktorov spoločnosť McAfee dospela k záveru, že 0,08 dolára je nízka cena mince. Očividne nebol jediným, kto tomu v roku 2018 veril. Coinlinker napríklad predpokladal, že v roku 2021 cena dosiahne až 1,23 dolára.

V súčasnosti však veľa ľudí uvažuje inak. Napríklad platforma, ktorá vykonáva technickú analýzu walletinvestor.com, si je istá, že cena klesne, nie stúpa. Podľa zdroja môže hodnota klesnúť až na 0,00268 dolára. V najhoršom prípade môže kryptomena dokonca spadnúť.

Pokiaľ ide o nádeje na dosiahnutie 1 dolára, analytika platformy je istá – nič podobné sa v nasledujúcom roku nestane. Aj keď je v najbližších dňoch možné mierne zvýšenie, predikcia ceny Electroneum v roku 2021 je podľa technickej analýzy dosť žalostná..

Nie každý je však taký neoblomný. Pozrite sa na Captainaltcoin.com – stránku o kryptomenách. Podľa predpovede môže ETN zaznamenať nárast hodnoty v USD v dôsledku silného trhu. Bitcoin však pravdepodobne upúta všetku pozornosť; preto môže pomer ETN/BTC dosiahnuť historické minimá.

TradingBeasts.com zverejnil ďalšiu predikciu cien ETN, ktorá vyzerá dosť sľubne.

Čo sa stane s elektroneom v roku 2022?

Pokiaľ ide o predpovede cien elektrónu 2022, existujú dva možné scenáre.

Zastávanie pozícií

Podľa portálu TradingBeasts.com si minca pravdepodobne udrží svoje pozície približne na rovnakej úrovni. ­Aj keď v auguste 2022 môže dôjsť k miernemu poklesu až na minimum 0,0053351 dolára, situácia sa do konca roka pravdepodobne zlepší. Kryptomena sa uzavrie v roku 2022 v priemere za 0,0066794 dolára, pričom minimálna cena bude 0,0056775 dolára a maximálna cena bude 0,0083493 dolára. ETN vo všeobecnosti pravdepodobne zakončí rok o niečo horšie v porovnaní s jeho začiatkom.

Rastúci trend

Rozmach kryptotrhu a úspech iniciatív Richarda Ellisa môže mať za následok postupné zvyšovanie hodnoty. Digitalcoinprince.com zverejnil predikciu budúcej ceny ETN na rok 2022. Uvádza sa v ňom, že minca vstúpi do roku 2022 s hodnotou rovnajúcou sa 0,00948808 dolára a dokončí ju a dosiahne 0,01048104 dolára. Očakáva sa, že maximálna cena nás poteší v máji. Môžete to vidieť v nasledujúcej tabuľke:

Je to výrazný nárast oproti súčasnému stavu. Vzhľadom na to, že cena sa pohybuje okolo 0,005 dolára, podľa prognózy sa zdvojnásobí.

Dlhodobá prognóza ceny elektrónu (2023-2025)

Osud mince je opäť z dlhodobého hľadiska veľmi nepredvídateľný. Na jednej strane môže nasledovať pozitívny scenár a pokračovať v prosperite, ak sa platforma založená na voľnej nohe bude dariť v dôsledku nárastu práce na diaľku. Pridajte sem rozmáhajúci sa krypto trh a niektorí si môžu myslieť, že Electroneum má šancu prosperovať a zapísať sa do zoznamu najlepších kryptomien po bitcoine.

Na druhej strane sú možné aj výkyvy, kde náhle hroty okorenia pravidelné drobné stúpania a klesania. Existuje však názor, že tieto výkyvy môžu viesť k úplnému kolapsu päťročného časového rámca. Pozrime sa podrobnejšie na predpovede cien Electroneum na roky 2023-2025.

ETN v roku 2023

Začneme od najnižšej predpokladanej hodnoty mince v roku 2023. Podľa portálu TradingBeasts.com bude priemerná cena v januári 2023 0,0068058 dolára, v decembri 2023 – 0,0082267 dolára. December sa bude páčiť obdivovateľom ETN s najvyššou hodnotou počas celého roka.

Celkom podobnú predpoveď ceny Electroneum zverejnila Digitalcoinprince.com. Podľa tohto zdroja zažije oproti roku 2022 mierny nárast a v roku 2023 dosiahne 0,01078945 dolára. Coinlinker však hodnotu kryptomeny výrazne nadhodnocuje. Podľa údajov zverejnených v roku 2018 mala ETN v roku 2023 prekročiť 2,6 dolára.

ETN v roku 2024

Analytici pripravili celkom podobný obraz na rok 2024. TradingBeasts.com napríklad predpovedá, že mince sa bude v roku 2024 postupne zvyšovať aj v roku 2023. Nedôjde k žiadnym poklesom, dokonca ani k menším. Rok sa začne hodnotou 0,0083583 USD a skončí na 0,0097192 USD. Elektroneum sa teda môže takmer o tri roky priblížiť k 1 doláru.

Digitalcoinprince.com je ešte optimistickejší, pretože predpokladaná cena by mala dosiahnuť 0,01522132 USD v roku 2024. Nárast je tiež oveľa vyšší v porovnaní s odhadovanou hodnotou v roku 2023 – takmer 1,5 -násobný nárast za rok.

ETN v roku 2025

Pokiaľ ide o rok 2025, Digitalcoinprince.com opäť zverejnil predikciu ceny Electroneum, ktorá predstavuje nárast. Na základe historických údajov pridelených platformou sa minca priblíži k 0,02 doláru: presný odhad je však 0,01837775 dolára.

Nie každý je však taký pozitívny. Platforma Captainaltcoin.com napríklad verí, že v roku 2025 už nebude Electroneum. Vysvetľuje to skutočnosť, že minca si nezískala popularitu a pravdepodobne sa tak skoro nezmení.

Čo hovorí predpoveď ceny elektrónu o roku 2030?

Aj keď existuje možnosť, že Electroneum do roku 2030 úplne zmizne, situácia môže byť odlišná. Napríklad CoinSwitch – platforma agregátora burzy kryptomien – verí, že cena sa môže rovnať 0,25 dolára. Bude to historické maximum.

Analytik motivuje takéto zvýšenie z dôvodu:

 • Partnerstvo ETN s výmennými platformami a krypto peňaženkami
 • Technologické vylepšenia
 • Neustále inovácie

Ako vykonať technickú analýzu elektronu (ETN)

Pretože sa Electroneum ešte nestalo populárnym, možno na internete nenájdete pripravenú technickú analýzu, prinajmenšom zadarmo. Preto je pochopenie základov nevyhnutné, ak vážne uvažujete o obchodovaní s touto kryptomenou.

Na vykonanie technickej analýzy potrebujete nájsť historické údaje ETN. Potom musíte identifikovať:

 • Elektroneum môže byť vzostupné alebo môže zažívať vzostupný trend, medvedí rast alebo sledovať klesajúci trend a pohybovať sa horizontálne alebo ísť podľa vedľajšieho trendu.
 • Odpor/podpora. Tieto dva ukazovatele sú priamo spojené so vzostupnými a klesajúcimi trendmi. Úroveň, keď sa vzostupný trend môže pozastaviť alebo odskočiť, znamená odpor, zatiaľ čo úroveň, kedy sa môže klesajúci trend pozastaviť alebo odraziť, znamená – podpora. Podpora naznačuje koncentráciu kupujúcich a odpor – koncentráciu predávajúcich.

Potom si vyberte analytický nástroj, ktorý vám pomôže prečítať výsledky. Je ich vela. Najpopulárnejšími medzi kryptoinvestormi sú MACD, OHLC Charts a Bollinger Bands.

Čo hovoria odborníci na elektroneum?

Názory odborníkov, ako aj predpovede cien Electroneum sa výrazne líšia. Možno to pripísať skutočnosti, že táto kryptomena je veľmi volatilná.

Tu si teda o tom myslia odborníci:

 • Maria Minaricova, predsedníčka blockchainu pre Európu, pripustila, že Electroneum „upútalo pozornosť mnohých odborníkov na kryptomeny a blockchainy na celom svete“. Hovorí, že organizácia od mince očakáva veľa, pretože je to už dobre zavedená entita. S ohľadom na to je zrejmé, že Blockchain for Europe verí v ďalšiu prosperitu kryptomeny.
 • Autor zdroja o kryptomenách, Captainaltcoin.com, Julian Joseph Lehmann, verí, že ETN zmizne do 5-10 rokov. Stane sa „vzdialenou spomienkou“ pre tých, ktorí do tohto kryptomena vkladajú svoje nádeje a peniaze.

Elektroneum: obchodovať alebo investovať?

Ako vidíte, predpovede cien Electroneum sa veľmi líšia. Niektorí veria, že bude prosperovať a nakoniec sa priblíži alebo dokonca prekročí míľnik 1 dolár. Iní naopak vyzdvihujú vysoko rizikovú povahu ETN a na základe toho predpovedajú ďalší pokles alebo kolaps tejto kryptomeny.

Na jednej strane má stále zmysel diverzifikovať svoje krypto portfólio o Electroneum (ETN): dlhodobé hranie s akoukoľvek kryptomenou je potenciálne lukratívne, pretože priemysel je v súčasnosti na vzostupe. Vždy môžete počítať s tým, že cena všetkých kryptomien porastie ako reťazová reakcia na rozmach trhu.

Na druhej strane, veľké investície do digitálnych aktív, ako je ETN, prinášajú veľa rizík. Vždy existuje možnosť, že v prípade prudkého poklesu cien burzy uzatvoria pozície obchodníkov. Preto je lepšie minimalizovať riziká.

Jedným z úspešných opatrení je obchodovanie s Electroneum pri použití CFD (Contracts for Difference). Podľa zmluvy sa kupujúci a predávajúci zaväzujú zaplatiť v hotovosti rozdiel v cenách, pretože hodnota kryptomeny sa mení, a nie kupovať samotné podkladové aktívum. CFD si môžete vyskúšať v praxi a eliminovať riziká otvorením demo účtu na Libertex.

Investovanie do Electroneum je v súčasnej dobe ešte nebezpečnejšie ako s ním obchodovať. Mnoho analytikov zdôrazňuje, že kvôli nízkemu dopytu sa krypto investori tejto mene vyhýbajú. Preto je sotva najlepším aktívom na vloženie peňazí, aspoň zatiaľ.

FAQ

Čo bude stáť elektroneum v roku 2021?

Podľa rôznych predpovedí cien ETN môže minca v roku 2021 dosiahnuť 0,007 dolára. Niektorí analytici sú si však istí, že sa prudko zvýšia a hodnota prekročí 1,23 dolára. Väčšina však zdôrazňuje, že kryptomenu bude trvať oveľa dlhšie, kým prekoná benchmark 1 dolár.

Elektroneum sa oplatí kúpiť?

V súčasnej dobe ETN po náhlom náraste zaznamenáva pokles. Cena je však stále nadpriemerná ako v predchádzajúcom roku. Ak vezmeme do úvahy činnosť spoločnosti v súvislosti s nezávislým trhom založeným na kryptomenách, token má šancu prosperovať. Stále je však lepšie kúpiť ho bez rizika, pomocou CFD.

Má Electroneum budúcnosť??

Ak bude kryptomena naďalej prosperovať a trh nezávislých spoločností založený na kryptomenách bude úspešný, ETN má šancu prosperovať. Mnoho analytikov v skutočnosti poskytuje pozitívne predpovede cien Electroneum s postupným nárastom.

Čo bude stáť elektroneum v roku 2030?

Podľa niektorých predpovedí cien Electroneum môže hodnota mince dosiahnuť 0,25 dolára do roku 2030. Existujú však názory, že časom úplne zmizne..

Zasiahne Electroneum 1 dolár?

Nie, podľa väčšiny analytikov Electroneum v blízkej budúcnosti pravdepodobne nedosiahne 1 dolár. Tento míľnik však môže dosiahnuť v určitom časovom období.

Prečo klesá elektroneum??

ETN klesá, pretože neexistuje významný dopyt. Dôvodom je pravdepodobne skutočnosť, že je obľúbená medzi občanmi krajín s chudobnými ekonomikami. Ich kúpna sila je preto nízka. Ostatní investori však nemajú záujem z dôvodu nedostatku dopytu.