EOS: Kde vezme 2021 túto mincu?

Ak ste zvažovali pridanie kryptomien do svojej obchodnej stratégie alebo investičného portfólia, pravdepodobne ste narazili na EOS. Oplatí sa vám tento altcoin? Je lepšie obchodovať s EOS, investovať ho alebo ho nechať úplne na pokoji? Dnes sa pozrieme na históriu EOS a jeho súčasné, krátkodobé a dlhodobé predpovede cien a dokonca vám ukážeme, ako vykonať technickú analýzu. Začnime!

Čo je EOS?

Vedeli ste, že EOS bol jedným z najúspešnejších ICO všetkých čias? ICO sú spôsobom, akým môžu inovatívne krypto projekty získať peniaze – namiesto toho, aby dostávali fiat peniaze, ICO financujú prostredníctvom populárnych kryptomien ako Bitcoin alebo Ethereum. EOS ICO začalo 26. júna 2017 a trvalo 350 dní. Počas tohto takmer ročného obdobia získala ICO úžasných 4 miliardy dolárov. Pri takom sľubnom začiatku nie je divu, že EOS neustále zostáva v zozname top 10 kryptomien.

Block.one publikoval EOS a jeho vývoj vedie CTO Dan Larimer (ktorý tiež založil BitShares a Steemit). Priamymi súpermi spoločnosti EOS sú NEO, Ethereum a Cardano. EOS sa snaží odtrhnúť od konkurencie vďaka svojej schopnosti vybaviť tisíce transakcií za jednu sekundu, nedostatku priamych poplatkov, správe držiteľa tokenu pre údržbu podniku a reťazca a zlepšenej použiteľnosti pre všetky zúčastnené strany..

A to je len začiatok. Vývojári EOS uviedli, že platforma tokenov, EOS.IO, je schopná škálovať až milióny transakcií za sekundu. Porovnajte to s Ethereum 1.0 a 2.0, ktoré zvláda 30 a 100 000 transakcií za sekundu. Vidíte, prečo je EOS.IO skvelou voľbou pre finančný priemysel, v ktorom je potreba spracovať milióny transakcií za sekundu dosť naliehavá.

Celkovo však môžeme účel EOS zhrnúť do jednej vety: umožňuje podnikom a jednotlivcom vyvíjať inteligentné zmluvy a aplikácie založené na blockchaine prostredníctvom prístupnej a bezpečnej online platformy..

Ako funguje EOS?

Platforma EOS, EOS.IO, dáva každému účastníkovi vklad (alebo určité množstvo energie): presné množstvo vkladu závisí od toho, koľko tokenov EOS vlastní. EOS.IO sa teda riadi modelom riadenia vlastníctva tokenov. Každý uzol alebo účastník siete môže použiť delegovaný systém proof of stake (DPoS) na voľbu zástupcov pre údržbu blockchainu. Jednotlivci môžu uskutočňovať transakcie pomocou tokenov EOS, ktoré musia byť pred zaznamenaním do jedného z blockchainov spoločnosti EOS schválené prostredníctvom protokolu DPoS..

EOS.IO 2.1

15. decembra 2020 vydal web EOS.IO oznámenie o pripravovanej aktualizácii systému EOS.IO 2.1. Pretože vývoj v blockchainových platformách môže výrazne ovplyvniť cenu ich tokenov, mysleli sme si, že nové funkcie stoja za zmienku.

Hlavným účelom EOS.IO 2.1 Release Candidate je pomôcť platforme vyvinúť sa ako vysoko škálovateľné, spoľahlivé a výkonné riešenie blockchainu. Toto vydanie sa do značnej miery zameriava na zlepšenie jednoduchosti, s akou môžu vývojári používať platformu na vytváranie rozsiahlych aplikácií – a tie potom udržiavať po nasadení. Nové funkcie produktu nachádzajúce sa v EOS.IO 2.1 RC budú zahŕňať:

 • Tabuľky kľúč – hodnota
 • Akcia Vrátiť hodnoty
 • Úložisko RocksDB pre rozhrania Key Value a DB API
 • Riešenie zlyhania Nodeos
 • Schopnosť orezávať údaje bez kontextu
 • Podpora prístrojov pre Nodeos
 • Výplň str

Aké sú teda hlavné dôsledky tejto aktualizácie? V podstate všetky vyššie uvedené funkcie urobia EOS.IO oveľa príťažlivejším pre vývojárov aplikácií – takže môžeme očakávať, že platforma získa veľa nových expozícií, čo povedie k potenciálnemu zvýšeniu jej tokenu, EOS.

Existujúci partneri spoločnosti EOS

Partneri EOS mentorujú a podporujú podnikateľov, ktorí budujú inovatívne blockchainové projekty. Medzi týchto partnerov patria:

 • EOS Global: rizikový fond používaný na investovanie do vývojárov a podnikateľov, ktorí používajú technológiu EOSIO.
 • Galaxy Digital: Investičná spoločnosť, ktorá poskytuje správu aktív, obchodné, poradenské a hlavné investičné služby.
 • SVK Crypto: Zameriava sa na podporu decentralizovaných autonómnych komunít v rámci sociálnych médií, kontroly a vlastníctva údajov a oblasti dodávateľského reťazca/logistiky.
 • FinLab: Vedúci investor v globálnych technológiách finančných služieb.

Ako sa EOSIO naďalej vyvíja, môžu existovať noví partneri a do tohto zoznamu boli pridaní investori.

Projekty postavené na fotoaparáte EOS

Niektoré z projektov, ktoré využívajú technológiu EOS.IO, zahŕňajú:

 • Braintrust
 • Digitálne veštby
 • GENBank.io
 • Koji
 • SenseChat
 • TrueOrigin
 • A mnoho, mnoho ďalších.

Čo ovplyvňuje cenu EOS

Ako sme už uviedli, aktualizáciu platformy EOS.IO môže ovplyvniť cenu tokenu. Existuje však množstvo ďalších faktorov, ktoré môžu ovplyvniť cenu tohto altcoinu. Pozrime sa na niektoré z nich.

Dodávka EOS

Na začiatku EOS bola vytvorená 1 miliarda tokenov – a z nich si block.one ponechalo 10%, 20% bolo predaných počas ICO a zvyšok bol distribuovaný neustálym predajom. Celková ponuka tokenov EOS rastie o 5% ročne.

Nekonečná povaha EOS (vzhľadom na jeho ročný nárast) znamená, že tokeny nedosiahli ocenenie na úrovni väčších kryptomien (myslite ETH a BTC). Zamyslite sa nad tým takto – aj mimo odvetvia kryptomien sú konečné zdroje (napr. Zlato) hodnotnejšie ako neobmedzené zdroje. Ak sa však dopyt po tokenoch EOS zvýši – napríklad ak efekty EOS.IO 2.1 prinesú veľkú expozíciu -, potom by sa trhová cena zodpovedajúcim spôsobom zvýšila.

Verejné vnímanie

Mediálne správy, ktoré pozitívne naberajú na EOS a ktoré ho uvádzajú ako užitočné a stabilné, prispejú k tomu, aby verejnosť vnímala, že EOS je cenný – a spôsobuje tak zvýšenie trhových cien. Naopak, negatívna pozornosť médií môže poškodiť vnímanie spoločnosti EOS verejnosťou a sprevádzať pokles ceny.

V skutočnosti to môžeme vidieť v praxi: len minulý týždeň Dan Larimer oznámil, že opustil Block.one – spoločnosť, ktorá zostrojila softvér EOS blockchain. Potom, čo bol jeho odstúpenie zverejnené, token klesol o 16%. Aj keď jeho formálna rezignácia prebehla 31. decembra 2020, token neklesol na cene, kým 10. januára 2021 nezverejnil na svojom blogu oznámenie..

Prijatie v hlavnom prúde

Čím viac mainstreamových spoločností začne využívať technológiu blockchainu, tým bude trhová cena kryptomien plošne rásť. A ak sa EOS.IO dokáže odlíšiť od ostatných platforiem dApp, cena jeho tokenu by pravdepodobne prospela.

Ostatné kryptomeny

Vedeli ste, že EOS má prezývku „Ethereum Killer?“ Je to preto, že konkuruje rovnakému trhu pre vývojárov a dApp ako ETH. ETH trpí problémami s rýchlosťou transakcií, zatiaľ čo EOS je vysoko škálovateľný a má potenciál spracovať milióny transakcií za sekundu – a čo viac, všetko bez transakčných poplatkov. Ak EOS.IO získa pozornosť vývojárov dApp, ktorí už používajú ETH, a zmenia platformy, potom by to mohlo spôsobiť výrazné zvýšenie ceny EOS.

Cenový výkon EOS v minulosti

Teraz, keď dobre rozumiete platforme EOS.IO a jej symbolom, pozrime sa na to, ako si EOS v minulosti počínal na trhu. EOS je na trhu od 26. júna 2017. Prvýkrát bol obchodovaný na kryptoburze za 1,03 dolára 1. júla 2017. Došlo k počiatočnému nárastu ceny až na takmer 5 dolárov, predtým, ako klesol späť a pohyboval sa nabok pre väčšinu zvyšku roka.

V decembri 2017 však spoločnosť EOS zaznamenala veľký nárast, keď preskočila hranicu 10 dolárov. Rok 2018 priniesol ešte lepšie maximá, pričom hranica 20 dolárov bola prekročená koncom apríla. V skutočnosti EOS zažil svoje historické maximum 29. apríla 2018 – sedel na úrovni 22,89 dolára. Do konca roku 2018 však EOS výrazne klesol, dokonca 7. decembra dosiahol až 1,74 dolára – veľký medziročný pokles.

V polovici roku 2019 došlo k prudkému nárastu, ale nebol ani zďaleka taký veľký ako v predchádzajúcom roku. EOS dosiahol vrchol v roku 2019 na úrovni 8,52 dolára 31. mája a celý rok skončil na úrovni 2,62 dolára. V priebehu roka 2020 sa EOS pohyboval väčšinou bokom – rok začínal na 2,59 dolára a skončil na 2,61 dolára.

Ako sa má EOS teraz??

V čase písania článku (21. januára 2021) je súčasná cena EOSu 2,5948 dolára. Na chvíľu si ukážeme, ako by vyzerala technická analýza pre EOS (a ako si vytvoríte vlastnú, vám ukážeme neskôr v tejto príručke). Na výkonnosť EOS sa pozrieme 20. januára 2021.

EOS klesol 20. februára celkovo o 0,2%, po 19,02% poklese v 19. EOS sa obrátil na ranné vnútrodenné maximum na 2,8350 USD. Nedostal sa k prvej veľkej úrovni odporu a posunul sa na neskoré popoludňajšie vnútrodenné minimum 2,6319 dolára. EOS potom prešiel prvou hlavnou úrovňou podpory a vrátil sa k úrovniam 2,80 dolára. Medvedí koniec dňa však spôsobil, že EOS sa dostal do červených čísiel a skončil na 2,7830 dolára.

Technické ukazovatele spoločnosti EOS za 20. januára sú tieto:

 • Prvá hlavná úroveň podpory: 2,6649 dolárov
 • 1. hlavný stupeň odolnosti: 2,868 USD
 • 23,6% Fibonacciho retracementová úroveň: 6,52 dolára
 • 38% Fibonacciho retracementová úroveň: 9,68 dolára
 • 62% Fibonacciho retracementová úroveň: 14,77 dolárov

Teraz, keď sme sa pozreli na úryvok výkonu EOS, pozrime sa, ako sa premieta do celkového obrazu. Cena EOS v polovici januára výrazne klesla – je to čiastočne spôsobené veľkou volatilitou, ktorej trh s kryptomenami v súčasnosti čelí, a čiastočne aj rezignáciou Dana Larimera. Tieto faktory sú však iba dočasné a mnoho odborníkov na kryptomeny verí, že altcoin sa odrazí (viac o tom neskôr).

Krátkodobá predikcia ceny EOS pre rok 2021

EOS, rovnako ako zvyšok trhu s kryptomenami, je veľmi závislý od cenovej akcie BTC. Ak má BTC ďalší býkový beh, EOS ho môže mať tiež. BTC má zvyčajne obdobie na schladenie po behoch mega býkov, čo je obdobie, keď altcoiny ako EOS preberajú moc a dochádza k veľkým nárastom – často sa ceny strojnásobia za niekoľko dní..

S ochorením COVID -19 sa globálna ekonomika na niekoľko mesiacov dostala do hibernácie, čo malo negatívny vplyv na kryptomeny – BTC boli posielané z kopca a zaznamenali sme denné straty až 40%. Situácia sa však príliš dlho stabilizovala a BTC prinieslo späť celý kryptomarket. Čo to teda znamená pre cenu EOS v roku 2021?

Nuž, pokiaľ je BTC v primárnej úlohe a ťahá trh nahor, nie je veľký priestor pre EOS, aby svietil, ale jeho hodnota v USD bude naďalej rásť, pretože celkový trh stúpa. Pomer EOS/BTC však môže klesnúť na historické minimá. To znamená, že je pravdepodobne najlepšie zostať investovaný v BTC, kým nedosiahne svoj vrchol, v tomto bode by bolo bezpečnejšie zvážiť altcoiny ako EOS. A keď budú altcoiny na vrchole síl, EOS bude v popredí. Dôvodom je, že peniaze zvyčajne plynú zo ziskov BTC na mince s veľkým kapitálom a altcoiny s bluechipom, než sa dostanú k menším projektom..

Ak to zhrnieme, EOS môže prejsť niekoľkými nepredvídateľnými pumpami, ale po väčšinu krátkodobého obdobia bude mať temné obchodovanie nabok. Nasleduje tabuľka rozumnej predikcie ceny do roku 2021.

Mesiac

Prognóza sadzieb

MINIMÁLNA sadzba

MAXIMÁLNA sadzba

Zmeny, %

Február

3,90

3,57

4.11

13,15 %

Mar

4.30

4,03

4,63

12,97 %

Apríl

4.51

4.33

4,71

8,07 %

Smieť

4,96

4,67

5.15

9,33 %

Júna

4,96

4,62

5.29

12,67 %

Júl

5,44

5.18

5,85

11,46 %

Aug

5,42

4,99

5,69

12,31 %

Sept

4,92

4,76

5,34

10,87 %

Okt

5.18

4,74

5,56

14,76 %

Nov

6,64

6,35

7.12

10,82 %

Dec

6,69

6,39

7.11

10,13 %

Predpoveď ceny EOS na rok 2022

Tu je pokračovanie predikcie ceny, ktorá sa pohybuje do roku 2022. Pamätajte si, že čím ďalej je predpoveď, tým menej stabilná je.

Mesiac

Prognóza sadzieb

MINIMÁLNA sadzba

MAXIMÁLNA sadzba

Zmeny, %

Jan

7,61

7,36

8,08

8,92 %

Február

7,77

7.27

7,97

8,79 %

Mar

8,78

8,38

9.21

9,02 %

Apríl

10.26

9,80

10,43

6,04 %

Smieť

9,68

9,48

10.03

5,49 %

Júna

9,35

9.15

9,79

6,54 %

Júl

9,84

9,54

10.08

5,36 %

Aug

9,43

9,24

9,81

5,81 %

Sept

10,91

10,64

11.07

3,89 %

Okt

10,69

10.53

11.05

4,71 %

Nov

10.58

10.19

11.03

7,62 %

Dec

11,67

11.53

12.00 hod

3,92 %

Predpoveď ceny EOS na rok 2023

Cena EOS v roku 2023 do značnej miery závisí od 2 vecí:

 • Ako si BTC počína;
 • Či sa mu podarilo „ukradnúť“ konkurenciu spoločnosti Ethereum.

Ďalej uvádzame realistickú predpoveď ceny pre EOS v roku 2023; Ak sa však spoločnosti EOS podarí prevziať ETH, môže sa potenciálne zvýšiť na 35+ a viac, a nie na 11 – 15 USD, ktoré predpovedáme..

Mesiac

Prognóza sadzieb

MINIMÁLNA sadzba

MAXIMÁLNA sadzba

Zmeny, %

Jan

12.26

11,95

12,41

3,71 %

Február

13.02

12,79

13,35

4,20 %

Mar

13,32

13.05

13,44

2,90 %

Apríl

14,31

13,81

14.58

5,28 %

Smieť

15.08

14,81

15.26

2,95 %

Júna

15,61

15.29

16.01

4,50 %

Júl

15,48

15.12

15,70

3,70 %

Aug

16.04

15,71

16,54

5,02 %

Predpoveď ceny EOS na roky 2025-2030

Nebudeme poskytovať graf predikcie cien na rok 2025 a neskôr – v tom momente je tak ďaleko do budúcnosti, že predikčný graf má veľmi malú presnosť. Máme však jeden zásadný pohľad: namiesto toho, aby sme sa zamerali na to, akú hodnotu bude mať EOS v roku 2025, je lepšou otázkou – bude to v roku 2025 stále životaschopný altcoin? Ak to vydrží tak dlho, znamená to, že EOS si našiel svoje miesto a má veľkú adopciu v hlavnom prúde. V roku 2025 teda EOS buď bude mať hodnotu balónu, alebo úplne vyprchá.

Technická analýza ceny EOS

Skôr v tejto príručke sme vám ukázali technickú analýzu ceny EOS. Ak chcete obchodovať s kryptomenami, naučiť sa čítať technickú analýzu je zásadná zručnosť – ale ešte dôležitejšie je, aby ste si dokázali vytvoriť vlastnú. Tu je malý nárazový kurz o technickej analýze:

 • Krok 1: Nájdite správny obchodný účet. Mal by ponúkať relevantné funkcie na sledovanie a monitorovanie požadovaných technických ukazovateľov – a zároveň udržiavať dostatočne nízke náklady, aby sa neprejavili na vašich ziskoch. Libertex je jedným z takýchto účtov – a dokonca si môžete vytvoriť demo účet na precvičovanie obchodných stratégií bez rizika jediného centu.
 • Krok 2: Pochopte Dowove teórie. Celkovo existujú tri: (1) Výkyvy na trhu odrážajú známe informácie, (2) Pohyby cien je často možné predvídať a vytvárať grafy, (3) História sa opakuje.
 • Krok 3: Pozrite sa na kratšie časové harmonogramy. Kým fundamentálna analýza sa zameriava na dlhé časové obdobia, technická analýza sa zameriava na obdobia od niekoľkých minút do mesiaca.
 • Krok 4: Spoznajte grafy podľa cenových trendov. Trendy sú klasifikované podľa typu (hore, dole, horizontálne) a trvania (hlavné, stredné, krátkodobé).
 • Krok 5: Pochopte úrovne podpory a odporu. Podpora je najnižšia cena, akú môže vaša kryptomena dosiahnuť, než ju kupujúci zvýšia. Odpor je opačný: najvyššia cena, ktorú dosiahne, kým predajcovia spôsobia pokles ceny. Keď graf zobrazuje kanálové čiary, spodná čiara je podporná čiara a horná čiara odporu.
 • Krok 6: Použite kĺzavé priemery na vyrovnanie menších výkyvov cien a použite oscilátory a indikátory na podporu toho, čo pohyby cien znamenajú. Medzi niektoré užitočné ukazovatele patria ADX, MACD a RSI.

Dlhodobé predpovede cien EOS odborníkmi

Čo si odborníci myslia, že EOS má pre obchodníkov pripravené? Zostavili sme analýzy niektorých z najlepších publikácií a obchodníkov s kryptomenami.

 • Investičná kocka. Podľa Crispusa Nyaga, finančného analytika Investing Cube, je EOS jednou z najhoršie fungujúcich kryptomien v roku 2021 a v krátkodobom horizonte bude klesať..
 • CoinSwitch. CoinSwitch má na EOS oveľa optimistickejší pohľad – upozornili na skutočnosť, že Google Cloud sa pridal k komunite blockchainov spoločnosti EOS a veria, že to pomôže altcoinu rásť rýchlejšie. Ich verdikt je, že budúca cena EOS dosiahne do roku 2025 úžasných 106,77 dolára.
 • Investor do Peňaženky. Podľa algoritmu WalletInvestor je EOS zlou dlhodobou investíciou. Táto skupina finančných analytikov zverejnila prognózu rastu zisku, v ktorej predpovedajú, že EOS bude mať do januára 2026 -100% rast.

Mali by ste obchodovať alebo investovať?

Aj keď v EOS ešte stále veria, budúcnosť altcoinu do značnej miery závisí od toho, či dokáže predbehnúť ETH. Pre niektorých investorov je to jednoducho príliš veľké riziko. Preto môže byť bezpečnejšie využiť krátkodobé fluktuácie spoločnosti EOS na obchodovanie než na dlhodobé investície..

Jedným zo spôsobov, ako získať potenciálny zisk v kratšom časovom období, je obchodovanie s CFD EOS. Môžete vytvárať zisky bez ohľadu na to, akým smerom sa EOS pohybuje. Upozorňujeme však, že obchodovanie s CFD s pákovým efektom môže byť riskantné a môže viesť k strate celého investovaného kapitálu. Libertex je jedna platforma, ktorá uľahčuje obchodovanie s EOS CFD a dokonca si môžete založiť demo účet na obchodovanie bez rizika..

Prečo obchodovať s Libertexom?

 • bezplatný prístup k demo účtu
 • technická pomoc operátorovi 5 dní v týždni, od 8:00 do 20:00 (Stredoeurópsky štandardný čas)
 • pákový efekt až 1: 600 pre profesionálnych klientov
 • pracovať na platforme pre akékoľvek zariadenie: Libertex a Metatrader

FAQ

Čo bude EOS stáť za rok 2021?

Podľa našej predikcie ceny môže EOS uzavrieť rok 2021 medzi 6,39 a 7,11 dolára.

Oplatí sa kúpiť EOS?

EOS je riskantná investícia – preto môže byť bezpečnejšie a výnosnejšie obchodovať s CFD EOS, než pridávať EOS do vášho investičného portfólia..

Má EOS budúcnosť??

Áno, EOS má budúcnosť – teda ak je schopný predbehnúť ETH.

Čo bude EOS stáť za rok 2025?

Ak je spoločnosť EOS stále v roku 2025, pravdepodobne si pre seba vytvorila výklenok a mohla by mať hodnotu 35 dolárov+.

EOS dosiahne 1 000 dolárov?

Ťažko povedať, či EOS dosiahne 1 000 dolárov. Práve teraz to je mimo rozsah našich predpovedí; altcoinu môže trvať desaťročia, kým sa dostane na takú úroveň.

Zdroj