Desať rôznych spôsobov, ako zarobiť peniaze kryptomenou

Napriek tomu, že bitcoin má viac ako 10 rokov, priestor kryptomeny vstúpil na scénu len nedávno a ocitol sa na perách takmer každého na celom svete. Vďaka tomu chce veľa ľudí vedieť, ako zarobiť peniaze kryptomenou. Kryptomena sa stala tak príťažlivou, pretože je mnohotvárnym ekosystémom, ktorý poskytuje obrovskú finančnú slobodu a umožňuje jednotlivcom investovať, hromadiť dividendy, míňať peniaze, obchodovať každý deň, posielať hodnotu cez hranice a mnoho ďalších vecí.

Dôvodom, prečo sa kryptomeny stali tak populárnymi, je fakt, že umožňujú ľuďom zarábať na bitcoine. Existuje mnoho najlepších spôsobov, ako zarobiť investovaním v bitcoíne, ako je ťažba, držanie, denné obchodovanie, vklad, požičiavanie, provízia za zárobok a mnoho ďalších.

Pozrime sa na 10 rôznych spôsobov, ako zarobiť peniaze kryptomenou, ktoré dokazujú, že pre ľudí je nielen ľahké zarobiť peniaze v kryptobore, ale je možné, že úspechom takmer každého bude, keď sa rozhodne investovať do krypto ekosystému..

Kúpte a podržte

Pravdepodobne jedna z najobľúbenejších metód zarábania peňazí v kryptomenovom priestore, nákup a držanie, tiež známy ako „Hodl“, je tiež jednou z najľahších metód, ktoré môžu viesť k zisku. Myšlienka nákupu a držby nie je v kryptomene jedinečná, pretože je bežná u iných aktív, ako sú akcie alebo akcie. Jednoducho to znamená nákup kryptomeny, ako sú bitcoiny, ethereum, Ripple alebo litecoiny, a držania sa tohto majetku, kým sa zhodnotí. Odtiaľ sa môžete rozhodnúť predať ho a vziať si zisk.

Dôvod, prečo je táto metóda tak populárna, je ten, že bitcoin je najvýkonnejším aktívom za posledné desaťročie. Bitcoin ako najstaršia a najväčšia kryptomena za 10 rokov dosiahol zisky 9 miliónov percent; na Zemi neexistuje žiadne iné aktívum, ktoré by tomu konkurovalo.

Trasa bitcoinu sa, najmä počas dlhších období, uberala nahor. Aby sme to uviedli na pravú mieru, ak ste sa rozhodli kúpiť bitcoin začiatkom roku 2017, keď sa o ňom začalo hovoriť v bežných médiách a ktorého hodnota bola 1 000 USD, a potom ho predali o rok neskôr, mohli ste odísť s čistým ziskom až 19 000 USD!

Samozrejme, nákup a držanie ako spôsob zarábania peňazí má stále veľa spoločného s načasovaním. Všetko závisí od toho, ako dlho chcete držať bitcoiny, pretože kým nepredáte, nedosiahli ste žiadny zisk ani stratu. Kúpa a držanie je však dobrý spôsob, ako zarobiť peniaze predajom bitcoínov. Ak sa teda rozhodnete predať a dosiahnuť 100 -percentný zisk z počiatočnej investície, mohol by vám prísť o 200, 300 alebo dokonca 3 000 percentný zisk, ak by ste vydržali o niečo dlhšie.!

Baníctvo

Ťažba nie je len cestou, kde môže človek zarábať peniaze v kryptomenovom priestore, je dôležitou súčasťou chodu a neustáleho úspechu určitých kryptomien – napríklad bitcoinov. Ťažba kryptomeny je považovaná za pasívnu formu príjmu, pretože po počiatočnom nastavení sa stáva pomalým hromadením kryptomien prostredníctvom ťažobného zariadenia..

Ťažba zahŕňa overovanie transakcií na blockchaine, ako aj riešenie algoritmických problémov na odomknutie nových blokov a získavanie odmien. Obe tieto praktiky majú za následok spôsob, ako zarobiť peniaze pre baníka.

Každá transakcia v bitcoine je spoplatnená minerom, ktorý overí, či je transakcia pravdivá. Po overení baník dostane poplatok a že baník je za túto prácu pasívne platený. Tradičnejší spôsob ťažby však zahŕňa pokus o vyriešenie odomknutia nového bloku.

Ťažba vyžaduje špecializované a často drahé zariadenie s vysokým výpočtovým výkonom na to, aby sa pokúsilo vyriešiť rovnicu, ktorá odomkne nový blok. Ak baník získa správnu kombináciu na odomknutie nového bloku, bude okamžite odmenený 12,5 BTC, čo ukazuje, aká výnosná môže byť táto metóda..

Samozrejme, je ťažké byť tým, kto odomkne nový blok, a poplatky za zriadenie nákupu banského zariadenia sú na začiatok drahé. Je tiež dôležité poznamenať si náklady na elektrickú energiu, pretože ťažba bitcoinov je účelovo náročná na zdroje a pri tejto pasívnej forme príjmu je potrebné zvážiť marže ziskovosti..

Obchodovanie

Ak je „držanie“ populárnou metódou zarábania peňazí kryptomenou a ťažba je pasívnou metódou zarábania peňazí na bitcoine, potom je obchodovanie pravdepodobne najziskovejším spôsobom zarábania peňazí. Existuje však mnoho spôsobov, ako zarobiť peniaze na kryptomene.

Obchodovanie s kryptomenami sa v poslednom čase stalo veľmi populárnym, pretože obchodníci si uvedomili, že pri obchodovaní je možné zarobiť veľa peňazí a dokonca sa začalo šíriť do tradičných inštitucionálnych prostredí obchodovania..

Dôvodom, prečo je obchodovanie tak výnosné, je ten, že bitcoin je ako príklad kryptomeny veľmi volatilný, a preto môže cena v priebehu jedného dňa veľmi kolísať nahor a nadol. Dobrí obchodníci sú preto schopní hľadať vzory a predpovedať, kedy sa cena mince zvýši – a dovtedy nakúpiť a potom si všimnúť, kedy sa cena chystá klesnúť – a predať – čo vedie k veľkým ziskom. Je zrejmé, že so správnymi obchodmi môže človek zarobiť veľa peňazí, ale aj že tieto peniaze dokáže rýchlo zarobiť.

Okrem toho existuje množstvo produktov a procesov, ktoré umožňujú obchodníkom byť ešte obratnejšími a výnosnejšími, a ktoré pochádzajú z tradičného obchodného prostredia. To zahŕňa obchodovanie s maržou, ktoré zahŕňa pákový efekt. Obchodovanie s maržou s kryptomenou umožňuje používateľom požičiavať si peniaze proti svojim súčasným finančným prostriedkom na obchodovanie s kryptomenou „na maržu“ na burze. Inými slovami, používatelia môžu využiť svoju existujúcu kryptomenu alebo doláre požičaním finančných prostriedkov na zvýšenie kúpnej sily.

Je zrejmé, prečo táto metóda môže poskytnúť taký zisk, pretože umožňuje obchodníkom investovať viac peňazí, ako majú v nádeji, že sa im zvýši táto zvýšená suma. Napríklad odložíte 25 USD a použijete 4: 1 alebo 4x, aby ste si požičali 75 USD na nákup bitcoínov v hodnote 100 USD. Teraz môžete staviť na to, či sa cena bitcoinu bude zvyšovať, nazývaná dlhá alebo klesajúca, nazývaná short.

Pri tejto forme obchodovania môžete využiť krátke alebo dlhé páky. Keď shortujete, stavíte na to, že cena klesne (a ak sa zvýši, prídete o peniaze na papieri). Keď idete dlho, stavíte na zvýšenie ceny (a ak klesne, prídete o peniaze na papieri).

Pozícia sa nezatvorí, kým pozíciu nezatvoríte ručne alebo za stanovenú cenu, alebo kým burza nezavolá vašu pozíciu.

Vkladanie kryptomien

Vkladanie kryptomien je ďalším spôsobom pasívneho zarábania v ekosystéme, ale jeho ďalšou výhodou je aj stratégia „kupuj a drž“. Aby sme pochopili stávkovanie, je dôležité porozumieť rôznym druhom kryptomien; dôkaz o práci a dôkaz o podiele.

Dôkaz o práci je minca ako bitcoin, ktorá na svoju sieť vyžaduje dôkaz o práci, v tomto prípade o ťažbe, a závisí od toho, aký veľký výpočtový výkon má človek. Alternatíva, ktorá je dôkazom stávky, zahŕňa silu jednotlivca v sieti určenú počtom mincí, ktoré vlastní..

To znamená, že čím viac mincí osoba drží, tým väčší vplyv a vplyv má na sieť. Znamená to tiež, že sú za svoje stávky vyplácané viac, pretože v zásade ide o dividendy. Vkladanie je proces držania finančných prostriedkov na získanie odmien a zároveň prispievanie k operáciám blockchainu. Držaním týchto mincí teda pasívne zarobíte peniaze vďaka odmenám, ale držíte aj majetok, ktorý sa líši v cene, takže ich môžete predať, keď chcete dosiahnuť zisk.

Mena a devízový arbitráž

Arbitráž je metóda, ktorá vám umožňuje využiť výhody rôznych cien v rôznych kryptomenách a na burzách a na jednom mieste nakupovať za nižšie ceny a za účelom zisku predávať vyššie na inom mieste. Cena kryptomien závisí od trhu, a preto sa môže líšiť o niekoľko percent na rôznych burzách, čo znamená, že tu a tam sa dajú dosiahnuť malé marže.

Rôzne výmeny, rôzne mince a dokonca aj rôzne krajiny s forexom môžu predstavovať príležitosti pre arbitráž, kde človek môže nakupovať za nízke ceny a predávať vyššie, ale to si vyžaduje veľa času, úsilia a plánovania nie príliš veľkých ziskov.

V niektorých prípadoch je v niektorých krajinách zrejmá vysoká prémia alebo na burzách, kde arbitráž môže priniesť veľké zisky, ale ide o zriedkavé prípady. Kórea napríklad často vítala takzvanú „prémiu Kimchi“, kde sa z niekoľkých dôvodov bitcoiny obchodovali až o 1 000 dolárov nad bežné trhové sadzby.

Ak ste si kúpili 1 BTC za 10 000 USD na povedzme Coinbase a potom ste ich poslali do kórejskej peňaženky a predali na jednej z ich búrz za prémiovú cenu 11 000 USD, dosiahnete ľahký zisk 1 000 USD.

Masternody

Masternode je dôležitou súčasťou siete kryptomien a aj keď to nemusí znieť ako zrejmé miesto na zarábanie peňazí, je to možné – aj keď nie úplne jednoduché. Masternode je počítač, ktorý uchováva celú blockchainovú účtovnú knihu všetkých kryptomien, a preto má záznam o všetkých transakciách, ktoré kedy v tomto blockchaine prebehli, a neustále sa aktualizuje..

Keď sa rozhodnete hosťovať masternode, sieť vám zaplatí určitý počet mincí danej kryptomeny, avšak na hostovanie masternodu sa často vyžaduje, aby ste držali značné množstvo kryptomeny, o ktorej sa dokonca uvažuje..

Je to tiež dosť zložité nastavenie, pretože vyžaduje veľa technického know-how v súvislosti s nastavením servera a vnútorným fungovaním blockchainu. Viac informácií o tom, ako nastaviť masternode, nájdete tu.

Prijímanie kryptomeny

V poslednom čase adopcia kryptomien neustále rastie. Nielen jednotlivci sa o ne zaujímajú, používajú ich a investujú do nich, ale teraz ich radi prijímajú aj maloobchodníci. Toto je opäť zaujímavý spôsob, ako zarobiť peniaze kryptomenami, a je to jeden zo spôsobov, ako zarobiť kryptomenu, a to všetko bez toho, aby ste museli kupovať bitcoiny..

Ak máte nejaký obchod alebo predávate tovar alebo službu, vždy môžete ponúknuť možnosť platby v bitcoine alebo v inej kryptomene. Výhodou je, že svoje platby môžete otvoriť tak, aby boli globálnejšie, pretože na nich nie je žiadna hranica. odkiaľ môžete prijímať kryptomeny.

Pokiaľ ide o zarobenie peňazí, príjem kryptomeny vám umožňuje prístup k mnohým ďalším metódam vysvetleným vyššie. Ak prijímate platbu v kryptomene, môžete sa držať meny a čakať, kým sa zhodnotí a získa z tejto platby zisk. Ak ste však šikovní, môžete z tejto kryptomeny, ktorú ste dostali, obchodovať s ňou oveľa viac peňazí, najmä prostredníctvom obchodovania s maržou, pretože na zaistenie väčších ziskov nepotrebujete toľko kryptomeny.

Pracujte pre kryptomenu

Podobným spôsobom, akým môžete prijímať kryptomenu za tovar, alebo v internetovom obchode, ktorý máte, môžete pracovať aj za bitcoin. Užívanie bitcoinu ako platu je stále veľmi špecializované, pretože zatiaľ nie je veľa miest, kde by ste mohli zaplatiť všetky svoje účty kryptomenami, ale stále je to možnosť.

Existujú určité spoločnosti, ktoré umožňujú vedenie miezd v bitcoine a umožňujú zamestnancom, aby sa rozhodli dostávať celý alebo časť svojho platu v bitcoinoch. Bitwage je dobre zavedená platforma, ktorá poskytuje služby v oblasti miezd a ľudských zdrojov v dnešnej dobe, keď používanie digitálnych mien v platbách po celom svete rýchlo rastie..

Opäť platí, že výhoda prijatia bitcoinu ako súčasť platu spočíva v tom, že ho môžete okamžite použiť ako úsporu investícií tradičnou metódou nákupu a držania. Okrem toho môžete túto časť platu použiť na obchodovanie s bitcoinmi, aby ste sa pokúsili zvýšiť svoju mesačnú platbu dômyselným obchodovaním s maržou.

Požičiavanie

Pretože veci ako bitcoin fungujú ako mena aj aktívum, a pretože sú digitálne a veľmi likvidné, sú ideálnym aktívom na poskytovanie pôžičiek. Ak sa nachádzate v pozícii, v ktorej vlastníte značné množstvo určitých mincí, existuje niekoľko trhov peer-to-peer, ktoré vám umožňujú tieto mince požičať a získať z nich úrok..

Požičaním svojich mincí nielenže získate záujem, ale môžete tiež nastaviť podmienky, ktoré vám umožnia akumulovať zisky, ktoré súvisia so zhodnotením ceny určitej kryptomeny..

Pretože je však priestor kryptomeny stále relatívne zle regulovaný, môže to byť riskantný nápad ako príležitosť obrátiť sa v prípade, že by sa s vašou zmluvou o pôžičke niečo pokazilo.

Obchodné roboty

Vzhľadom na popularitu a ziskovosť obchodovania bolo vyvinutých niekoľko robotov na obchodovanie s kryptomenami, aby sa pokúsili urobiť tento proces trochu jednoduchším a menej energeticky náročným. Obchodovanie vyžaduje veľa pozornosti a pozornosti, môže byť aj časovo náročné a vyžaduje zvládnutie tejto zručnosti, aby bolo obzvlášť úspešné. S obchodovaním prichádza veľa učenia a na začiatok môže byť dobré investovať s obchodným robotom.

Kryptoobchodné roboty budú automaticky vykonávať objednávky a predávať na trhu v správnom čase pomocou algoritmov a dátových bodov. Znie to atraktívnejšie, ale je to celkom základné a je jasné, že neexistuje obťažovanie ľuďmi, ktoré je ťažké fľaškovať alebo digitalizovať..

Obchodným robotom tiež chýba možnosť používať obchodovanie s maržami a nemôžu mať inštinkt pre obchod, ktorý môže mať človek. Navyše, ak ho na začiatku použijete, môže to viesť k nedostatku príležitostí naučiť sa, ako byť dobrým obchodníkom.

V súhrne

Všetky tieto metódy sú samozrejme zamerané na zarábanie peňazí prostredníctvom kryptomeny, ale všetky sa navzájom veľmi líšia. Niektoré vyžadujú oveľa viac času a úsilia, ale potom môžu priniesť oveľa väčší zisk a návratnosť tohto úsilia. Ostatné, najmä tie pasívne, sa robia pomerne ľahko, ale neponúkajú rovnaký potenciál zárobku. Najlepšie kryptomeny na investovanie.

Nasledujúca tabuľka sa pokúša uľahčiť pochopenie toho, ktorá metóda by mohla fungovať najlepšie v závislosti od toho, koľko času máte, ako náročné je to urobiť a aká je ziskovosť každej z týchto metód..

Samozrejme, existujú aj ďalšie veci, ktoré je potrebné zvážiť. Napríklad ťažba je relatívne ťažký spôsob zarábania, ale je to čiastočne preto, že sú s ňou spojené vysoké náklady na zriadenie. Okrem toho, aj keď je pasívna, a preto nie je príliš časovo náročná, je potrebné monitorovať cenu mince a náklady na elektrickú energiu, aby bola vždy zaistená ziskovosť.

Metóda Obtiažnosť Čas a úsilie Potenciál zárobku
Kúpiť & Vydrž Nízka Nízka Stredné
Baníctvo Stredné Stredné Stredné
Obchodovanie Stredné Vysoká Vysoká
Vsádzanie Nízka Nízka Stredné
Arbitráž Stredné Vysoká Nízka
Masternody Vysoká Nízka Nízka
Prijímanie kryptomien Nízka Nízka Nízka
Práca pre Crypto Nízka Nízka Stredné
Požičiavanie Stredné Nízka Stredné
Obchodné roboty Stredné Nízka Stredné

Záver

Je úplne zrejmé, že kryptomeny ponúkajú množstvo spôsobov, ako zarobiť peniaze, a každá metóda sa veľmi líši od tej ďalšej. Niektoré z týchto metód sú veľmi obľúbené a ľahko sa vykonávajú, zatiaľ čo iné vyžadujú trochu práce. Časom je však zrejmé, že jedna metóda stojí nad všetkými ostatnými, najmä pokiaľ ide o ziskovosť.

Obchodovanie sa stalo jednou z hlavných metód, ktorými ľudia zarábajú peniaze v kryptomene. Existuje trocha krivky učenia, ale je otvorená a dostupná pre všetkých, dokonca aj bez skúseností. Existujú platformy, ako napríklad PrimeXBT, ktoré ponúkajú novým obchodníkom bezplatný účet, ktorý je zameraný na pomoc začínajúcim obchodníkom a skúseným vedúcim..

Ak ste už aspoň počuli o kryptomenách a možno ste si ich dokonca aj kúpili a držali ste ich ako najzákladnejší spôsob zarábania peňazí, stojí za to preskúmať nové metódy na zvýšenie vašej ziskovosti v tomto vzrušujúcom a neustále rastúcom priestore..