Predikcia ceny XRP na roky 2025 a 2030: Oživenie na pozadí bankovej krízy?

Od výbuchu kryptomeny 2017, XRP cenová akcia nebola ničím iným, ako zdrojom frustrácie pre tých, ktorí verili, že obloha je limitom pre tretiu kryptomenu, aj keď 4. januára 2018 dosiahla historické maximum 3,84 dolára. Tento nárast do stratosféry však bol založený na čistom humbuku a FOMO, pretože všetky médiá a odborníci na kryptomeny kázali o nevyhnutnom zvýšení na 5 alebo 6 dolárov. Nešťastní investori zrejme ignorovali rady veľkého Johna D. Rockefellera, ktorý povedal, že zrelý čas na to, aby ste sa dostali z trhu, je, keď chlapec v topánkach, ktorý zarobí cent za každú žiarivú prácu, začne rozdávať tipy na akcie. Povedal, že v roku 1928, ale múdrosť zostáva dodnes relevantná, najmä na vysoko volatilnom trhu s kryptomenami.

Kúpiť/predať XRP

Tí, ktorí si boli istí, že XRP bude pokračovať v lietaní na Mesiac, zostali v rukách vrecia s rýchlo devalvujúcimi mincami, pretože cena sa rútila nadol a XRP vstúpilo do obdobia hrozného trojročného medvedieho trhu. Minca sa na dlhú dobu stala posmechom pre komunitu kryptoobchodníkov, ktorí zostali mimo tohto trhu.

Až do marca 2020, ktorý obchodníkom priniesol celkový kolaps trhu spôsobený vypuknutím pandémie COVID-19, XRP pravidelne dosahoval najnižšie hodnoty v makro časovom rámci (týždenne) a zároveň stanovoval viacročnú magnetickú úroveň na úrovni 0,3 dolára. , ku ktorému sa cena XRP znova a znova ťahala počas všetkých býčích mítingov, ktoré sa konali od augusta 2019, ale vždy sa nepodarilo prelomiť tento odpor voči vyššej úrovni – až donedávna.

Aktuálna situácia týkajúca sa XRP. Sme svedkami začiatku býčí trh?

Nasledujúci historický graf XRP jasne ukazuje, prečo sa takmer všetci obchodníci a investori v oblasti kryptomien na túto mincu mračili a čudovali sa, prečo si držala také vysoké postavenie, pretože iné altcoiny, napríklad Chainlink (LINK) a Binance Coin (BNB), ju prekonávali. podľa svetelných rokov.

Graf XRP za celý čas. Zdroj: CoinMarketCap

Ale ako sa hovorí, aj slepá veverička niekedy nájde oriešok a to je presne to, čo sa deje s cenou XRP v USD, pretože narazila na oriešok nabitý býčou energiou, pretože XRP sa za posledných 7 rokov doslova katapultovalo na vrchol. dni, pričom dosiahol tieto zisky:

  • 124,5% v pluse proti USD;
  • 99,1% na trhu s bitcoinmi (BTC);
  • 74% nahor v páre s ethereom (ETH).

Prúd cena XRP stojí 0,68 dolára, zavedeného po tejto parabolickej rally počas posledných dvoch týždňov, ktorá konečne zaradila týraný altcoin do býčieho kontextu. Na rozdiel od bitcoínov (BTC), ktoré sú v súčasnosti od historického maxima vzdialené iba 3%, a nás predpovedať BTC na zavedenie nového ATH do konca tohto roka má altcoin dlhú a pravdepodobne náročnú cestu, než sa začne vyhrážať najvyššou cenovou hladinou XRP.

1-týždňový graf XRP/USDT

Týždenný cenový graf XRP vyššie ukazuje, že napriek pôsobivému býkovému behu zelená sviečka ani netestovala úroveň 23,6% na retrakčnej mriežke Fibonacci, ktorá sa jasne zbieha so silným odporom 0,88 dolára, ktorá bola stanovená v prvej polovici roku 2018..

Ukazovateľ Stochastic ukazuje, že hybnosť favorizovala býky od začiatku roka, ale brzdil ju obrovský režijný odpor na úrovni 0,3 dolára. Ale potom, čo bol odpor zlomený, cena XRP začala realizovať svoj rastový potenciál, čo viedlo k obrovskému zisku v takom krátkom časovom období..

Náš proprietárny algoritmus predikcie cien XRP diktuje, že pred koncom roka altcoin získa ďalších 65,23%, čo je prognóza, ktorá úplne korešponduje s prebiehajúcou dynamikou a stanovenými úrovňami odporu na úrovni 0,88 dolára a 1,14 dolára – nárast na poslednú úroveň cien by pokryl spomínanú vzdialenosť 65,23%.

Indikátor akumulácie/distribúcie (A/C) tiež vzbudzuje veľkú dôveru v XRP, keď začal stúpať z najnižších končatín, kde sa konsolidoval od prvého štvrťroka tohto roku. Predtým ukazovateľ nepretržite klesal od chvosta konca roku 2017. Obrátenie klimatizácie hore nohami poukazuje na skutočnosť, že súčasná rally je podporená dostatočným býčím objemom, čo je zrejmé aj z grafu. Práve teraz cenová akcia sľubuje prechod na plnohodnotný vzostupný trend, ak cena XRP dosiahne oporu nad 0,88 dolára (23,6% Fibonacciho) a pokúsi sa o 1,14 dolára v prvých mesiacoch roku 2021. Pravdepodobnosť zhromaždenie pokračujúce do roku 2021 je na približne 70%, pretože cenová história XRP ukazuje, že minca sa v prvom štvrťroku vždy ťahala nahor, s výnimkou neslávneho roku 2018..

Očakávania cien XRP do roku 2025

Napriek všetkým skúškam a útrapám sa zdá, že XRP sa konečne začalo vykopávať zo žľabu medvedieho trhu. Časové oneskorenie, ktoré sa vytvorilo medzi strmým nárastom bitcoínov a nasledujúcim oživením altcoinov, ktoré už začali okusovať dominanciu BTC, dáva XRP tak potrebný potenciál pre rast, ktorý by mal umožniť podložiť rast ceny XRP v USD v roku 2021 a možno aj 2022, ak bude býčí trh zachovaný počas celého nasledujúceho roka.

Aké ďalšie faktory však ovplyvnili súčasnú cenu XRP a jej býavé správanie a umožnili by jej udržať tento beh až do roku 2025? Teraz je zrejmé, že rozvíjajúci sa býčí trh nepodporujú retailoví investori, ktorí sa na trh hrnú hneď, ako začne FOMO, ale skôr veľkí inštitucionálni investori a veľryby, ktorí môžu trh výrazne posunúť bez mimoriadnych skokov v objeme obchodu – len ako sa to deje práve teraz.

Väčšina veľkých investorov očividne dáva prednosť BTC alebo ETH, pretože prvý predstavuje nový nástroj na uchovávanie hodnôt a zabezpečenie proti inflácii, zatiaľ čo druhý má všetky predpoklady stať sa technologickým základom blockchainovej ekonomiky a budúcich globálnych finančných systému.

Analýza reťazca vykonaná spoločnosťou Santiment však ukazuje, že XRP má svoj podiel na záujme veľrýb, ktoré hromadia obrovské množstvo mincí. Za posledných šesť mesiacov sa počet peňaženiek, ktoré majú najmenej 10 miliónov XRP (zhruba 7 miliónov dolárov), zvýšil o 10,4% z 280 na 309, zatiaľ čo počet adries, ktoré uchovávajú viac ako 100 tisíc XRP (70 tisíc dolárov), sa zvýšil o 19,7% (od 14 525 do 17 387). Okrem toho sme tiež zaznamenali enormný nárast aktívnych adries na pozadí nedávneho nárastu ceny XRP, čo znamená prudký nárast aktivity na blockchaine.

Aktívne adresy XRP

On-line analýza na škále všetkých čias však ukazuje, že intenzita transakcií na XRP Ledger je na míle vzdialená od predstavení na konci roku 2019, keď dosiahla rekordné maximum 4,5 milióna transakcií denne, zatiaľ čo v súčasnosti tento ukazovateľ predstavuje 1,5 milióna transakcií, čo je mierne nad úrovňami zaznamenanými počas letnej rally na trhu s kryptomenami. V celej cenovej histórii XRP však vidíme takmer neustály nárast objemu transakcií na vrchole, čo ukazuje na pomalý, ale stabilný nárast použiteľnosti platobného riešenia od Ripple Labs.

Graf transakcií XRP

Nárast adries veľrýb a objemu transakcií ukazuje, že používatelia a investori spolu so svojimi peniazmi prúdia späť na tento trh, čo je obvyklá tendencia počas rodiacich sa fáz býčieho trhu, ktorá môže trvať ďalšie dva roky alebo dokonca do roku 2025 za vhodných podmienok. Tu však musíme byť úprimní; záujem, ktorý inštitucionálni investori prejavujú voči bitcoinom a etheru, výrazne prevyšuje ten, ktorý sa ukazuje XRP.

Zoberme si napríklad Grayscale, investičnú a správcovskú spoločnosť so sídlom v New Yorku, ktorá má údajne pod správou kryptomeny okolo 10 miliárd dolárov. Spoločnosť má trust XRP, ktorý bol založený v januári 2018. V súčasnej dobe dosahuje celková trhová hodnota (AUM) XRP 7,6 milióna dolárov (342 500 akcií s 93,5 XRP/akcia). To je nepatrná suma v porovnaní so sumou držanou v Ethereum Trust – 1,6 miliardy dolárov v 28 297 100 akciách, nehovoriac o Bitcoin Trust (GBTC) s obrovským AUM vo výške 10 miliárd dolárov. Podobný pomer je možné vidieť aj u iných veľkých investičných spoločností, ktoré sa zameriavajú na kryptomeny, ako sú MicroStrategy a Galaxy Digital.

Ukazuje sa, že vyššie uvedený nárast veľrybých adries môže byť buď prvým signálom, že veľkí hráči konečne obracajú svoju pozornosť na cenové grafy XRP, takže obchodníci by mali v nasledujúcich troch až piatich rokoch očakávať ešte väčší príliv kapitálu na tento trh. keďže cena XRP naplno využíva svoj potenciál rastu, zatiaľ čo manažéri fondov sa pokúšajú vyvážiť portfóliá – alebo naznačujú skutočný nezáujem o coin o medzinárodné remitencie, ktoré by opäť prinútili cenu XRP v USD výrazne zaostať za ďalšími dvoma dominantnými kryptomenami.

Cenový graf XRP/USD – 30 dní

Nič to však nemení na skutočnosti, že cena XRP bude v priebehu nasledujúcich piatich rokov neustále rásť. Náš Predikcia ceny XRP model diktuje, že v rozmedzí jedného až piatich rokov sa hodnota hodnoteného altcoinu podrobí nasledujúcim zmenám:

  • O rok bude cena mince 1,77 dolára, čo predstavuje 148% zisk zo súčasnej ceny XRP;
  • O tri roky sa cena XRP zvýši o 784,6%, čím sa jeho hodnota zvýši na 6,3 dolára za kus, čím porazí súčasné historické maximum;
  • O 5 rokov podnikne XRP dlhú 3 280% cestu nahor a vytvorí si oporu okolo 24 dolárov.

Graf predpovedí cien XRP – 1 rok

Tieto zisky sa v súčasnosti môžu javiť ako astronomické, najmä preto, že trh po rokoch klesania klesol len na prvý dych. XRP však má v rukáve tromf, ktorý nemajú ani BTC ani ETH, a nazýva sa digitálna mena centrálnej banky (CBDC).

RippleNet a sprievodné produkty, ako napríklad Paystring, boli navrhnuté tak, aby slúžili potrebám súčasného bankového systému, ktorý v súčasnosti trpí vážnou krízou v dôsledku pandémie COVID-19, oslabovania USD, nárastu národných dlhov a množstva ďalších faktory. A vzhľadom na to, že Čína, hlavný hospodársky konkurent EÚ a USA, v tomto smere napreduje (digitálny jüan má byť údajne uvedený na trh do konca tohto roka), západné finančné zariadenie by hľadalo spôsoby, ako urýchliť proces zavedenia CBDC. Vyžadovali by si však aj náskok pred čínskymi partnermi, aby si udržali pevný postoj v transformujúcom sa finančnom rámci. A túto výhodu by mohol poskytnúť spoločnosť Ripple, pretože by drasticky zlepšila náklady a efektivitu globálnych platieb.

V zásade má XRP v tejto konkrétnej oblasti malú až žiadnu konkurenciu, pretože väčšina krypto projektov sa pokúša dištancovať sa od bánk a regulátorov, zatiaľ čo Ripple sa zdá byť šitý na mieru konvenčným finančným inštitúciám, ktoré chcú (a potrebujú) prejsť reformami v aby zostali relevantné.

Ripple aktívne presadzuje svoju agendu medzi centrálnymi bankami, najmä počas podujatí Ripple Swell Global, pričom kladie dôraz na otázky ako interoperabilita a vytváranie hodnotného internetu, ktorého neoddeliteľnou súčasťou je CBDC. V nasledujúcich piatich rokoch by zavedenie digitálnych mien podporovaných centrálnymi bankami v spolupráci s Ripple, aj keď toto partnerstvo ešte nie je napísané, mohlo poháňať cenu XRP do uvedených výšok, čím by sa skutočne potvrdilo jeho postavenie ako tretia najvýznamnejšia kryptomena.

Rast ceny XRP v USD bude prirodzene sprevádzaný symetrickým nárastom trhovej kapitalizácie coinov, ktorá podľa nášho výpočty, dosiahne do roku 2025 benchmark 1 bilión dolárov.

V priebehu nasledujúcich piatich rokov by spoločnosť Ripple Labs tiež musela vyriešiť regulačné problémy, konkrétne s americkými finančnými úradmi, ktoré podľa Brada Garlinghouse, generálneho riaditeľa spoločnosti Ripple, vážne znevýhodňujú americké blockchainové spoločnosti z dôvodu neistého a laxný regulačný rámec vzhľadom na digitálne aktíva, konkrétne XRP. Postoj Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) a Komisie pre cenné papiere (SEC) k XRP zostáva dodnes nejasný, čo brzdí rast ekosystému Ripple. Až tak, že zakladatelia pohrozili premiestnením sídla spoločnosti do jurisdikcie, ktorá je priateľskejšia ku kryptomenám. Sme si však istí, že v priebehu nasledujúcich piatich rokov, keď vlády začnú chápať výhody, ktoré môže priniesť Ripple a ďalšie blockchainové projekty, budú vyriešené regulačné problémy a XRP dostane šancu utiecť. určené cenové hladiny.

Ak sa teda pýtate, či je XRP dobrou investíciou na nasledujúcich päť rokov, odpovedali by sme kladne, ale majte na pamäti, že nemusí fungovať tak bývalo ako mnoho ďalších altcoinov, najmä v porovnaní s tokenmi ETH a DeFi, ak toto hnutie nebude opakovať osud ICO v roku 2017: degradácia po tom, čo sa humbuk vytratil.

Aká by bola cena XRP v roku 2030?

Aby sme odpovedali na otázku, akú hodnotu bude mať XRP o 10 rokov, museli by sme mať predstavu o tom, ako bude globálny finančný systém organizovaný v tomto relatívne dlhom čase, ale určite to nebude také ako dnes. Banky nemajú iný spôsob, ako vyvinúť a prijať nové technologické riešenia, z ktorých jedným môže byť RippleNet a XRP, z dôvodov opísaných vyššie..

Graf predpovedí cien XRP – 5 rokov

Naša predikcia cien XRP do roku 2030 do značnej miery závisí od predpokladu, že poskytovateľom riešení a regulačným orgánom bude trvať približne päť rokov, kým vyriešia svoje problémy a dospejú k konsenzu a vytvoreniu vzájomne výhodnej spolupráce. Akonáhle je to hotové a začne sa úplné prijatie, cena XRP pravdepodobne vzrastie na 50 dolárov za mincu a možno aj 80 dolárov, ak sa miera adopcie ukáže byť lepšia, ako sa očakávalo. Nezabúdajme tiež, že spoločnosť Ripple plánuje IPO, ktoré by v prípade úspešného vykonania malo mimoriadne pozitívny vplyv na cenu XRP..

Iste, na cestách k uvedeným cenovým hladinám budú obrovské skládky, najmä ak by spoločnosť Ripple Labs bola nútená vyhodiť svoje obrovské zásoby XRP (takmer 50 miliárd XRP držaných v úschove a viac ako 13% vynikajúcej ponuky zablokovaných na iných účtoch) ) na otvorený trh, ale celková predpoveď pre Cena XRP v rokoch 2025 a 2030 zostáva pozitívne vzostupný.

FAQ

Teraz je ten správny čas investovať do XRP?

Po nedávnom prejave sily spoločnosťou XRP by jeho nákup pri najbližšom stiahnutí predstavoval múdre investičné rozhodnutie.

Aké sú základné výhody XRP?

XRP predstavuje jedinečné riešenie pre cezhraničné platby a vyrovnania, ktoré môžu centrálne banky ľahko prijať, na rozdiel od drvivej väčšiny ostatných kryptomien.

Aká je predpoveď ceny XRP na rok 2021?

V roku 2021 dosiahne cena XRP 1,77 dolára.

Akú hodnotu bude mať XRP o 5 rokov?

V roku 2025 bude cena XRP stáť 24 dolárov.

Aká bude cena XRP v roku 2030?

Za desať rokov XRP pravdepodobne prekročí 50 dolárov a bude sa snažiť dosiahnuť hranicu 100 dolárov.

Autor: Alex Paulson pre Crypto-Rating.com