Predpoveď ceny Cardano (ADA) na roky 2025 a 2030: Stane sa Hoskinsonovo stvorenie skutočným zabijakom éteru?

Kým Bitcoin (BTC) diktuje nespornú dominanciu v kryptomenovom priestore, súťaž o druhé miesto sa z roka na rok zvyšuje. A pritom Ethereum má od marcovej krízy obrovské zhodnotenie cien, a to predovšetkým vďaka humbuku okolo uvedenia Ethereum 2.0 na trh, jeho konkurenti zostali nečinní.

Kúpiť/predať Cardano

Ak ste oboznámení s ekosystémom Cardano, mali by ste vedieť, že tento projekt už dlho predstavuje pre Ethereum vážnu konkurenciu. A táto súťaž bude v nasledujúcich piatich až desiatich rokoch ešte náročnejšia Cardano má mnoho zásadných faktorov zosúladených s cieľom posunúť cenu ADA v roku 2025 a do roku 2030 do nových výšin a prekonať najvyššiu cenu Cardana na úrovni 1,33 dolára, čo je stále 87% od súčasnej hodnoty ADA, ktorá predstavuje 0,17 dolára.

Základy sú kľúčové pre pochopenie a predvídanie pohybu cien ADA. Táto predikcia cien Cardano na roky 2025 a 2030 preto bude zahŕňať hĺbkovú analýzu nedávnych zlepšení v tejto oblasti a ich vplyv na cenu ADA o päť a desať rokov..

Cardano začína klásť základy pre budúce úspechy

Ponúkame a hĺbková analýza Cardana úspechy v roku 2020 v oblasti zásad, ktoré budú mať určite obrovský vplyv na cenu ADA v nasledujúcich 5 rokoch, ale zatiaľ sa zamerajme na súčasnú situáciu na trhu a uvidíme, ako to môže ovplyvniť cenovú akciu v priebehu budúci rok.

1-týždňový graf ADA/USDT

Týždenný cenový graf ADA ukazuje, že minca sa zjavne pripravuje na býčí beh, ktorý môže potenciálne trvať ďalších päť až osem rokov, v závislosti od toho, ako dobre by prešiel proces prijatia kryptomien, vrátane tej, ktorá je predmetom skúmania, uvedené časové obdobie. Ale ako náš vlastnícky predikcia ceny model naznačuje, že všetko smeruje k tomu, aby ADA mala ďalší niekoľkotýždňový nárast, ktorý v nasledujúcich 30 dňoch prinesie cenu Cardano v hodnote 42,9% USD nad súčasnú úroveň a dosiahne 0,25 USD, pričom zhodnotenie ceny v roku 2021 bude vrcholiť na úrovni 0,41 dolára, čo je o 140% vyššie.

1-ročný graf predikcie cien ADA

Ako vidíte na grafe, cena ADA teraz finalizuje konsolidáciu po druhom vážnom výbuchu na vrchole, ktorý bol zastavený tesne pri 38,2% úrovni retracementu na Fibonacciho mriežke. Cardanoova historická cenová akcia odhaľuje, že oblasť medzi úrovňami Fibonacciho 8,2% a 50% obsahuje vážny odpor, ktorý cena nedokázala prekonať v počiatočných fázach medvedieho trhu v roku 2018..

Teraz je však ADA v jasne rastúcom trende a je umiestnená bezpečne nad 99-periódovým kĺzavým priemerom a nad diagonálnou podporou. Za posledných päť týždňov cena Cardano tvorila plytké navrátenie, ktoré sa už začalo zhoršovať. Tento krok však ešte nebudeme musieť sprevádzať, ale indikátor akumulácie/distribúcie naznačuje, že by mal prísť čoskoro. MACD sa nachádza v býčej kontrolnej zóne, pričom obe MA hľadajú sever, čím sa zvyšuje celková býčia predpojatosť.

Graf adries ADA vs. kapitalizácia. Zdroj: Coinmetrics

Analýza na reťazci odhaľuje neustály nárast aktívnych adries na blockchaine Cardano, aj keď táto metrika zaznamenala po augustovom vrchole prudký pokles, ktorý bol pravdepodobne výsledkom umierajúceho humbuku okolo aktualizácie Shelley. Napriek tomu počet adries obnovil svoj rast zhruba v čase, keď bolo zavedenie vkladania – predmet, ktorému sa budeme venovať nižšie – sprevádzané nárastom trhovej kapitalizácie a skutočnou cenou ADA v USD.

Celkovo vzaté, súčasná situácia na trhu ukazuje výraznú vzostupnú tendenciu voči spoločnosti Cardano, ktorá je podporovaná metrikami v reťazci. Odpoveď na otázku: „Je ADA dobrá investícia?“ by bolo určite kladné, pretože tento altcoin má v zásade plný balík pre dlhší býčí beh: skvelé základy, dostatočnú pozornosť médií, veľa nových blockchainových riešení, ktoré sa budú implementovať v priebehu nasledujúcich piatich rokov, a nízku cenu spolu s vysokou pozícia v globálnom rebríčku – ADA je v súčasnosti na 8. mieste s trhovou kapitalizáciou 5,4 miliardy dolárov.

To všetko znamená, že akonáhle začnú retailoví investori zaplavovať trh, motivovaní humbukom okolo bitcoinu, ktorý láme jeden ATH za druhým, mnohí sa určite rozhodnú pre ADA potom, čo si uvedomia svoj potenciál a tiež sa nechajú zlákať svojou lacnosťou. Tým sa dostávame k otázke, akú hodnotu bude mať Cardano o 5 rokov.

Ako základy ADA posunú jeho cenu do nových výšok v roku 2025

Ako ste pravdepodobne uhádli, úspech ADA v nasledujúcich piatich až desiatich rokoch bude do značnej miery závisieť od toho, či sa ukáže, že je schopný stať sa neslávnym zabijakom Ethereum. Len stručne pripomíname, že termín „zabijak etherea“ sa používa v súvislosti s niekoľkými blockchainovými projektmi, ktoré využívajú inteligentné zmluvy a predstavujú priamu výzvu pre ethereum, ktoré sa právom považuje za súčasného lídra v tejto konkrétnej oblasti..

EOS, Polkadot, TRON, Cardano a niekoľko ďalších – všetky boli označené týmto dosť temným názvom. Ale aby som bol úprimný, všetky tieto projekty, okrem Cardana a Polkadotu, sú od Ethereum vzdialené svetelné roky, pokiaľ ide o stav rozvoja siete a životaschopnosť ich blockchainových riešení. V skutočnosti väčšina týchto takzvaných „zabijakov“ skutočne priznala, že sú ochotní spolupracovať alebo dokonca integrovať Ethereum, akonáhle bude verzia 2.0 jej hlavnej siete plne funkčná..

Ale pokiaľ ide o Cardano, postoj jeho zakladateľa Charlesa Hoskinsona a jeho tímu skúsených vývojárov bol vždy jasný – Cardano bolo vo svojej podstate navrhnuté tak, aby spochybňovalo Ethereum na všetkých frontoch. A vzhľadom na to, aký úžasný bol rok 2020 pre projekt z hľadiska zásadných vylepšení a zhodnotenia cien, očakávame, že obdobie 2021 až 2025 bude rozhodujúce v tomto boji o vytvorenie najsofistikovanejšieho blockchainového riešenia pre inteligentné zmluvy a vkladanie tokenov..

Dovoľte nám, aby sme vám poskytli stručnú rekapituláciu toho, čo Cardano ako spoločnosť vyvíjajúca blockchain dosiahla za posledný rok. Na konci júla prešiel jeho blockchain úspešnou aktualizáciou hardforku s názvom Shelley, pomenovanej podľa známeho anglického básnika Percyho Shelleyho. Vďaka tejto aktualizácii sa projekt priblížil k úspešnému dokončeniu druhej etapy plánu vývoja, treba však povedať, že kvôli rôznym technickým problémom došlo k mnohým oneskoreniam, čo môže byť tiež problémom pre bezproblémový vývoj projektu v roku 2021 – 2025.

V každom prípade, Shelley údajne výrazne zlepšila decentralizáciu siete začlenením možnosti vkladania. Už len to posunulo Cardano o krok pred Ethereum, pretože prechod z PoW na staking model je jedným z primárnych účelov Ethereum 2.0. Ale prvá skúsenosť Cardana s vkladom sa ukázala byť skutočným úspechom, pretože len v prvých mesiacoch sa objavilo viac ako 400 vkladových fondov, ktoré prilákali viac ako 13 miliárd dolárov do vsadenej ADA, ktorá prišla zo 40 000 jedinečných adries. Prvé stávkové odmeny sa ukázali byť vyššie, ako sa očakávalo, pretože v prvý deň odmien bolo rozdaných takmer milión dolárov (7 miliónov žetónov)..

Vzhľadom na to, že investícia spoločnosti Cardano je koncepčne odlišná od ostatných projektov blockchainu, mohla by v priebehu nasledujúcich piatich rokov dosiahnuť ešte väčší úspech, a preto sa z Cardana stane primárne miesto na tieto účely.

Prvá výhoda vloženia ADA je, že neexistuje žiadne obdobie blokovania, čo znamená, že investor môže svoje tokeny vybrať kedykoľvek bez následkov. To je úžasný výkon, obzvlášť v porovnaní so vsádzacími podmienkami na Ethereum 2.0, kde sa minca dala zamknúť na mnoho mesiacov. Vzhľadom na to, že Ethereum má pred sebou ešte dlhú cestu, kým je funkcia vkladania správne implementovaná, zatiaľ čo Cardano ju už má v prevádzke, hádať, kto bude mať v tejto súťaži navrch, je skutočne zbytočné..

Cardano navyše umožňuje vkladanie priamo z peňaženiek Daedalus alebo Yoroi, čo znamená, že vložené finančné prostriedky budú vždy v bezpečí, na rozdiel od vkladného systému, ktorý ponúkajú iné projekty. Tiež je možné voľne prepínať medzi rôznymi fondmi alebo dokonca na tento účel použiť viac fondov.

Nakoniec Cardano ponúka veľmi rozumné odmeny za vklad (približne 5% ročne), pričom sa uvádza, že sú tiež navrhnuté tak, aby pôsobili proti inflácii prostredníctvom politiky boja proti nadvláde projektu, pokiaľ ide o vkladanie uzlov. Stručne povedané, akonáhle množstvo ADA vsadeného do fondu dosiahne určitý prah (súčasný je 63 miliónov ADA), systém začne automaticky znižovať odmeny až na nulu, aby sa predišiel presýteniu uzla a vytvorenie skupiny dominantných uzlov. Pri takom dobre prepracovanom prístupe nie je divu, ak by Cardano už bolo najľudnatejšou vkladnou platformou, čo by malo nesmierne pozitívny vplyv na skutočnú cenu ADA..

Charles Hoskinson tiež otvorene priznal, že má mimoriadne rád decentralizované financie (DeFi) do tej miery, že oznámil, že Input Output Hong Kong (IOHK), spoločnosť, ktorú Hoskinson založil po odchode z Nadácie Ethereum kvôli sporu ohľadom siete riadiaca štruktúra, bude pracovať na algoritmickom stablecoine, navrhnutom tak, aby predstavoval priamu konkurenciu voči DAI, stablecoinu vyvinutému decentralizovanou autonómnou organizáciou MakerDAO, ktorá využíva inteligentné zmluvy Ethereum. Za týmto účelom spoločnosť spustila projekt Catalyst, grantový program zameraný na prilákanie vývojárov, aby začali stavať produkty na blockchaine Cardano, jedným z nich je spomínaný stablecoin..

Takže už máme staking program, stablecoin a plány na ďalšiu decentralizáciu siete – Hoskinson opakovane povedal, že si predstavuje Cardano ako naj decentralizovanejší ekosystém v kryptopriestore – nie je to zlý výber zbraní na konfrontáciu s Etherea počas nasledujúcich piatich rokov. Cardano sa prostredníctvom nadchádzajúcich aktualizácií snaží stať sa až 50-krát decentralizovanejším ako bitcoin, čo by sa dalo dosiahnuť prostredníctvom vyššie uvedenej politiky dominancie týkajúcej sa vkladania..

V roku 2021 plánuje Cardano predstaviť aj rad blockchainových riešení, ktoré by mohli posunúť rovnováhu síl v prospech ADA. Zoznam je skutočne pôsobivý: Nadácia Cardano plánuje v nasledujúcom roku zaviesť inteligentné zmluvy o svojom proprietárnom blockchaine tretej generácie spolu s tokenizovanými aktívami a prevodníkom tokenov ERC-20, čo je technológia, ktorá dokáže skutočne zamiesť. koberec spod nôh Etherea.

Spoločnosť už zverejnila ukážku prevodníka počas zavádzania programového plánu ďalšej inovácie systému s názvom Goguen, pomenovanej podľa známeho informatika Josepha Goguena. Prevodník v podstate umožní bezproblémovú migráciu z Ethereum na Cardano, samozrejme, za účelom pytliactva sľubných blockchainových projektov a ich tokenov.

Keď už hovoríme o aktualizácii Goguen, napísanej v programovacom jazyku Plutus, zavedie inteligentné zmluvy na blockchaine Cardano a poskytne mu skutočnú šancu poraziť ethereum na špičkovej úrovni a konkurovať mu na druhom mieste v globálnych radoch. Spolu s Gogenom by prišla aj kniha s viacerými menami, ktorá by ponúkla prostriedky na vytváranie nových digitálnych aktív na blockchaine Cardano, vrátane nefunkčných tokenov (NFT), o ktorých sa verí, že sú ďalšou veľkou vecou po hnutí DeFi. Na tejto knihe je skvelé to, že umožní odosielanie rôznych typov tokenov v rámci jednej transakcie bez toho, aby ste museli platiť ďalšie poplatky za plyn. Podľa Hoskinsona sa s tokenmi vytvorenými na blockchaine Cardano bude jednoduchšie uvádzať na burze kryptomien, pretože v porovnaní s tokenmi ERC-20 budú mať väčšiu autonómiu.

Všetky tieto zásadné faktory stavajú ADA do skvelej pozície pre prebiehajúci býčí beh, ktorý sa môže dobre transformovať na býčí trh, ktorý môže trvať až do roku 2025, pričom Cardano je jedným z hlavných kandidátov na to, aby sa podľa trhovej kapitalizácie stala treťou kryptomenou a prekonala XRP, tj. bude pravdepodobne nesmierne trpieť nedávno vyvolanou žalobou SEC.

5-ročná tabuľka predpovedí cien ADA

Pokiaľ ide o cenu ADA na nasledujúcich päť rokov, naša algoritmus predikcie cien naznačuje, že do 3 rokov sa cena Cardana zvýši o 785%, pričom v tomto procese prekoná ATH a ustáli sa na 1,5 dolári. Nasledujúce dva roky potom bude hodnota mince neustále rásť – do roku 2024 dosiahne cena ADA v USD psychologický bod na úrovni 3 doláre po ďalšom prudkom raste, ktorý bude predstavovať 1632%. V roku 2025 sa cena ADA opäť zdvojnásobí a dosiahne ďalšie rekordné maximum na úrovni 5,83 USD, čo by znamenalo nárast o 3343% zo súčasnej cenovej hladiny..

Čo čaká Cardano v roku 2030?

Už sme podrobne popísali, ako sa Cardanu vďaka svojim úžasným základom bude v nasledujúcich piatich rokoch dariť. Do roku 2030 bude zrejmé, či tento projekt splní očakávania, že sa stane vrahom Ethereum. Pri všetkej úprimnosti sa domnievame, že všetky tieto špekulácie sú nezmyselné, pretože v skutočnosti tieto dve ťažké váhy zostanú zatrpknutými konkurentmi, ale tiež nájdu spôsob, ako spoločne existovať v neustále sa rozširujúcom svete kryptomien. V našich mysliach nie je pochýb o tom, že ADA sa v globálnom rebríčku vyšplhá najmenej na 4. miesto, čím prekoná neúspešné XRP a Bitcoinová hotovosť v procese.

Náš algoritmus predpovedá že do roku 2030 sa Cardano zvýši až na 10 dolárov za mincu, ale to by bol pravdepodobne jeho vrchol pre nadchádzajúce roky, pretože medvedí trh sa musí nakoniec stať a vzhľadom na to, že kryptotrh bude naďalej dozrievať (a vzostupné cykly) sa predlžuje), očakávame, že ďalšia epizóda medvedej dominancie začne približne v rokoch 2027-2030; aj keď do tej doby bude Cardano už príliš veľký na to, aby zlyhal.

FAQ

Teraz je ten správny čas investovať do Cardana?

Pravdepodobne nebude vhodnejší čas na investovanie do ADA ako teraz, pretože stojí na úplnom začiatku cyklu býkov, aj keď jeho zisky v roku 2020 už boli pôsobivé.

Aké sú základné výhody Cardana?

Ekosystém blockchainu Cardano je jedným z najuniverzálnejších, pretože je vysoko decentralizovaný a ponúka staking, pričom v ponuke sú inteligentné zmluvy, stablecoin a prevodník tokenov..

Aká je predpoveď ceny ADA na rok 2021?

Do konca roku 2021 bude mať cena ADA 0,41 dolára.

Akú hodnotu bude mať Cardano o 5 rokov??

V roku 2025 sa očakáva nárast ADA na 6 dolárov.

Aká bude cena ADA o 10 rokov?

Do roku 2030 Cardano dosiahne vrchol vzostupného cyklu a dosiahne hranicu 10 dolárov.

Autor: Alex Paulson pre Crypto-Rating.com