Čo je to Spark Token Airdrop a ako ich získať pomocou XRP?

Držitelia XRP budú nadšení, keď vedia, že jednoduchým držaním tokenov z ramena kryptomeny Ripple budú mať nárok na nový token v pomere 1: 1. Tento nový token, známy ako SPARK, pochádza z úžitkovej oblasti blockchainu XRP. Ľudia, ktorí stoja za týmto novým tokenom, pochádzajú z novej decentralizovanej siete, ktorá prináša do ekosystému XRP s názvom Flare Network plnú funkčnosť inteligentných zmlúv. Flare je prvou kompletnou sieťou Federatívnej byzantskej dohody Turing a zahŕňa virtuálny stroj Ethereum.

Funkciou tejto novej siete je umožniť nasadenie akejkoľvek existujúcej aplikácie Ethereum na server Flare vrátane decentralizovaného financovania. Spark je natívny token Flare a môže byť použitý na kolateralizáciu nedôveryhodného vydania FXRP, plne dôveryhodnej reprezentácie XRP na Flare..

Pretože FXRP je vyrazené na Flare od XRP, na XRP Ledger a potom sa dá usadiť späť na XRP Ledger, je sa na čo tešiť pre fanúšikov a držiteľov XRP. Spark sa rozdáva iba ľuďom, ktorí majú zostatok XRP o 12:00 12 GMT 00:00 GMT. Množstvo XRP určuje množstvo Sparku, ktoré človek bude mať.

Čo je to Spark token?

V súčasnej dobe je hlavným nástrojom XRP smerom k cezhraničným platbám a vnútornému zúčtovaniu bánk, pretože to je cieľom materskej spoločnosti Ripple. Token Spark sa však od toho úplne líši a v skutočnosti nemá nič spoločné s Ripple. Token Spark pochádza od novej spoločnosti s názvom Flare Network, ktorá je distribuovanou sieťou prevádzajúcou konsenzuálny protokol Avalanche prispôsobenou Federatívnej byzantskej dohode a využívajúca virtuálny stroj Ethereum.

To umožňuje novej sieti nasadiť existujúce aplikácie Etherea na Flare a umožňuje integráciu siete do decentralizovaných financií. Úlohou tokenu je kolaterizovať nedôveryhodné vydávanie FXRP na Flare. Tieto tokeny budú tiež použité na generovanie užitočných údajov o Flare prostredníctvom systému Oracle a tiež sa používajú na správu siete a prevenciu spamu.

Keď dôjde k vydaniu FXRP a použije sa systém Oracle, existujú príležitosti, kde je možné poskytnúť držiteľom tokenov Spark úroveň peňažného toku. Tokeny Spark majú svoje korene v XRP, aj keď je FXRP razený na Flare z XRP v knihe XRP, a preto sa dá potom usadiť späť do knihy XRP.

Koľko žetónov iskier bude udelených?

Počiatočné vydanie Spark Tokens bude dané tým, ktorí v súčasnosti držia XRP vo forme výsadku. Tento spôsob distribúcie naznačuje, že vytvorenie airdropped Spark Tokens bude samozrejme úzko zodpovedať tomu, čo je v súčasnosti k dispozícii v XRP..

Súčasná obehová ponuka XRP je okolo 45 miliárd. Existuje však stanovené množstvo tokenov Spark, ktoré sa vytvoria – a toto číslo je 100 miliárd. To znamená, že keď má XRP 45 miliárd, 45 miliárd z celkového počtu 100 miliárd Sparks sa bude kvapkať vlastníkom XRP – čo je len necelá polovica tokenov.

Zostatok 55 miliárd Sparks pôjde do Flare Networks Limited a Flare Foundation. Konečný údaj, ktorý určí výsadok, bude jasnejší, keď sa urobí momentka 12. decembra, keď sa určí, koľko Sparkov človek získa, podľa toho, koľko XRP držia..

Koľko stojí vidlica XRP?

Pretože veľa ľudí dostane tento bezplatný symbolický výsadok na základe držania XRP, bude veľa otázok o jeho hodnote pri štarte – a dokonca aj o tom, ako sa jeho hodnota po výsadku zmení. Pokiaľ ide o počiatočnú cenu, keď sa zverejní a je k dispozícii pre všeobecný trh, predpoveď je v súčasnej dobe dosť špekulatívna, pretože neexistuje stanovená cena. Oficiálna webová stránka tvrdí, že neexistuje žiadna fixná hodnota pre token iskry, ale existujú dôkazy o tom, že tento projekt podporuje niekoľko búrz, čo bude znamenať, že preň budú kvitnúť trhy..

Ako sa už v minulosti stalo s vidlicami, cena novo rozdvojenej mince bude určite oveľa nižšia ako známka, z ktorej boli vidlice vyrazené. V súčasnej dobe XRP zažíva veľký nárast cien, čiastočne aj vďaka oznámeniu Spark a obchoduje sa za približne 0,62 dolára.

Keď sa pozrieme na úlohu tokenu a jeho miesto v rastúcom ekosystéme, určite existuje priestor na token nástrojov, ktorý premosťuje na Ethereum a ponúka inú cestu k DeFi. Priestor DeFi v roku 2020 explodoval a zdá sa, že v budúcnosti nájde svoj základ. Spark token a Flare Network by mohli byť v budúcnosti dobrou voľbou pre DeFi, čo by zvýšilo cenu.

Koľko dostanem?

Aj keď cena žetónu Spark v čase jeho výsadku nie je známa – očakáva sa však, že bude nižšia ako cena XRP – známa je čiastka, ktorá bude odovzdaná. Vidlica to celkom uľahčila, čo spôsobilo, že 1: 1 klesol Spark na XRP. To znamená, že za každý XRP v obehu bude distribuovaný jeden token Spark a na mikroúrovni to znamená, že v závislosti od toho, koľko tokenov XRP jednotlivec drží 12. decembra, znamená, že v Sparku dostane rovnakú sumu.

Toto je bezplatný tokenový prenos, ktorý sa určuje podľa toho, koľko XRP jeden drží, a preto má zmysel, aby si veriaci v XRP pre túto udalosť kúpili a zadržali čo najviac XRP..

V skutočnosti to bol jasne videný ako jeden z hlavných dôvodov, prečo cena XRP v posledných týždňoch rástla. Priaznivci XRP evidentne nakupujú čo najviac mincí, aby mohli ťažiť z vidlice, ktorá bude mať za následok rovnaké množstvo žetónov Spark..

Ako si nárokovať bezplatné tokeny SPARK?

Myšlienka výsadku, a najmä tá, ktorá je založená na vidličke, bude mať u niekoľkých ľudí zmätok, pokiaľ ide o to, ako tieto tokeny Spark dostávajú, a chceli by porozumieť viac o distribúcii tokenov všetkým držiteľom XRP. V zásade sa môže tohto výsadku zúčastniť každý, kto vlastní XRP v službách vlastnej starostlivosti a bude mať nárok na získanie žetónov Spark. V skutočnosti však nárokovanie si Sparku bude vyžadovať určitú prácu a bude sa líšiť v závislosti od typu peňaženky alebo výmeny, ktorú používate.

Hlavný spôsob, ako si nárokovať Spark, je prostredníctvom sady nástrojov XRP. Nárok na Spark si môžete uplatniť pridaním kľúča správy predstavujúceho adresu Flare do vášho účtu XRP Ledger. Týmto teraz ovplyvňujete bezpečnosť, kľúče správ sú iba informačné. Váš kľúč správy bude v XRP Ledger verejný a použije ho Flare Network na určenie, kam distribuovať vaše tokeny Spark.

Sieť Flare Network používa rovnaký formát adries ako sieť Ethereum. Na zadanie kľúča správy a nárokovanie tokenov Spark používate adresu z peňaženky Ethereum. Rovnaká adresa bude neskôr použitá vo Flare Network na prístup k vašim tokenom Spark.

To je možné vykonať v nasledujúcich troch krokoch

Krok 1: Získajte peňaženku

Je dôležité najskôr si zaobstarať peňaženku Ethereum, napríklad MetaMask, ako aj zariadenia Ledger. Vďaka tomu budete môcť tieto peňaženky s nadchádzajúcimi rozhraniami Flare Network, podobne ako Uniswap a Ledger Live, používať na prezeranie, odosielanie a prijímanie tokenov Spark.

Môžete použiť aj iné peňaženky Ethereum, ktoré nie sú MetaMask alebo zariadením Ledger, ale stačí sa uistiť, že máte zálohu tajného kľúča alebo slov na obnovenie. Tiež, ak vaša peňaženka, ktorú používate, nie je v skutočnosti kompatibilná so sieťou Flare Network, existuje možnosť, kde môžete pomocou svojho tajného kľúča alebo slov na obnovenie migrovať svoje nárokované tokeny Spark do novej peňaženky.

Krok 2: Skopírujte adresu

Keď ste si teraz nastavili peňaženku Ethereum, v ktorej máte tajný kľúč alebo slová na obnovenie, budete musieť skopírovať adresu. Pravdepodobne je najlepšie použiť novú adresu, bez ďalších aktív. Nasleduje príklad, ako to urobiť s Metamaskom – najskôr otvorte rozšírenie a kliknite na svoju adresu.

Pre tých, ktorí používajú Ledger Nano X alebo Ledger Nano S, najskôr pripojte a odomknite zariadenie, potom kliknite na Prijať, vyberte požadovaný účet Ethereum, kliknite na Pokračovať a skopírujte zobrazené adresy uvedené nižšie..

Nakoniec, bez ohľadu na peňaženku Ethereum, ktorú používate, sa uistite, že ste skopírovali adresu Ethereum, ktorú by ste chceli neskôr použiť vo Flare Network. Vaše tokeny budú po spustení distribuované na túto adresu vo Flare Network.

Krok 3: Nastavte kľúč správy

Posledným krokom bude nastavenie kľúča správy. Akonáhle skopírujete svoju adresu Flare, choďte na XRP Toolkit a pripojte svoju peňaženku XRP. Budete musieť prejsť na položku Vlastnosti v ponuke Účet a do poľa s kľúčom správy vložiť skopírovanú adresu. Súbor nástrojov XRP ponúkne konverziu vašej adresy Flare na požadovaný formát na uloženie ako kľúč správy v knihe XRP Ledger. Kliknite na navrhovaný formát a potom pokračujte kliknutím na tlačidlo Aktualizovať.

Po kliknutí na aktualizáciu budete musieť transakciu skontrolovať. Nájdite si čas na kontrolu všetkých podrobností transakcie vo svojej pripojenej peňaženke a potvrďte iba vtedy, ak kľúč správy zodpovedá vašej zamýšľanej adrese. Akonáhle to podpíšete a odošlete, ste pripravení prijať svoju distribúciu iskier.

Cena Spark Airdrop a XRP

Už bolo vidieť, že správy o integrácii Sparku pozdĺž koľajníc XRP mali svoju úlohu v cene XRP. Cena XRP sa za pouhých tridsať dní okolo oznámenia tohto výsadku vyšplhala o 123 percent, v hre sú však aj ďalšie faktory.

Cena XRP je tiež často určená zdravím trhu s kryptomenami, a ten je potom určený tým, ako sa Bitcoinom darí. Bitcoin v súčasnej dobe sa pokúša prevrhnúť viac ako 20 000 dolárov a poháňa celý trh, ale trh XRP to využije a pravdepodobne ešte viac porastie do 12. decembra.

Ako to už často býva, je známe, že špekulácie a pohyby cien pokračujú v povestiach, a nie v udalostiach. Takže do 12. decembra bude pravdepodobne existovať oveľa viac cenových akcií XRP, pretože stále viac ľudí sa pokúša kúpiť XRP, aby získali viac Sparku.

XRP má svoje vlastné cenové bariéry a odpory a hlavnou je hranica 1 dolár. Ak sa tomu XRP v najbližších dňoch pred Sparkom bude môcť priblížiť, bude pravdepodobne existovať dostatočný záujem o nákup, že by bolo možné prelomiť hranicu 1 dolár, a dokonca aj to, že XRP by sa mohol udržať nad tým, pretože Spark tiež zvyšuje legitimitu a užitočnosť XRP.

Vysielanie tokenu Spark držiteľom XRP ich potom môže povzbudiť k použitiu protokolu. Ako to funguje, držitelia môžu uložiť svoje tokeny Spark do siete Flare Network, ktorá potom nedôverčivo razí FXRP v sieti Flare Network, ktorá je viac -menej podobná skutočnému tokenu XRP a má rovnakú hodnotu, okrem toho, že je interoperabilná s ETH. a ďalšie blockchainy, ktoré využívajú Ethereum Virtual Machine (EVM).

Obchodná stratégia XRP

Keď je táto udalosť zoradená a očakáva sa, že v najbližších týždňoch výrazne zvýši cenu XRP, a dokonca aj potom, je dôležité mať stratégiu, ako zvládnuť cenu XRP, a tiež sa rozhodnúť, čo s ňou urobíte. iskra.

Ako bolo uvedené vyššie, rast trhu XRP bude pravdepodobne pokračovať až do 12. decembra, pretože používatelia budú vyhľadávať a kupovať stále viac XRP. Vďaka tomu bude cena aj naďalej rásť vďaka zdravým cenám bitcoinov a trhu s kryptomenami. Za predpokladu, že výška ceny XRP bude pravdepodobne tesne pred výsadkom, môžu investori začať s tým robiť stratégie. Ak do výsadku zostáva ešte niekoľko týždňov alebo dní, mohol by to byť vhodný čas na nákup, pretože sa očakáva, že hodnota porastie.

Akonáhle sa však udalosť stane, história diktuje, že cena pravdepodobne klesne, pretože motivácia vlastniť XRP v krátkodobom horizonte skončí a mnoho ľudí bude predávať za novú zvýšenú cenu, čo spôsobí rýchly kolaps..

Toto je veľa o načasovaní. Akumulácia XRP pred začiatkom akcie a napriek tomu, že cena stále rastie, je to dobrý spôsob, ako získať lacnejšie mince – a ťažiť zo Spark Airdrop -, ale potom musíte mať na pamäti, že budete predávať hneď po výsadku, keď cena pravdepodobne klesne..

Budú mať žetóny Spark hodnotu??

Hodnota tokenu Spark je v súčasnosti neistá, ale určite bude mať hodnotu, keď bude uvoľnená, a očakáva sa, že táto hodnota sa v dlhodobom horizonte pravdepodobne vyšplhá. Pretože token Spark rieši prípady DeFi a kľúčové nástroje v tejto aréne, existuje na to využitie. Navyše, pretože je založený na zavedenom blockchainu a je rozšírený z XRP, má oveľa väčšiu legitimitu..

Záver

Spark Token Airdrop je významnou udalosťou v tom, že ide o nový pomocný token, ktorý ponúkne príležitosť vyrásť z priestoru DeFi. Je to tiež významná udalosť pre XRP, pretože vidlica vystúpi z blockchainu Ripple a bude tam hrať svoju rolu..

Pokiaľ ide o obchodníkov, už to na nich malo vplyv, pretože cena XRP sa od zverejnenia správy o Spark Token viac ako zdvojnásobila. Čaká nás však ešte oveľa viac akcie a stojí za to byť jej súčasťou.

Zdroj