Prečo je XRP lepší ako bitcoin: 5 faktov o zvlnení

The kryptomena spoločnosť Vlnenie ponúka bankám špeciálne technológie, pomocou ktorých môžu poskytovať cezhraničné platby rýchlosťou, ktorá nie je tradičná platobné systémy. Digitálna mena XRP je k dispozícii na väčšine veľkých búrz a poskytuje dobrý zisk, ak používate automatické obchodovanie. Dnešní giganti bankového sektora, akými sú SWIFT a Western Union, sú považovaní za konkurentov spoločnosti Ripple. Tieto organizácie však nepoužívajú blockchain, a preto sa zdá, že ich technológie trochu zaostávajú za dobou. Dnes Ripple úspešne spolupracuje s mnohými finančnými inštitúciami. Sieť tejto kryptomenovej spoločnosti pozostáva z viac ako 200 bánk.

Čo Ripple ponúka bankám? – Účinná sieť na prevod veľkých aktív. Všetko sa deje takmer okamžite, provízie za prevody v sieti spoločnosti s kryptomenami sú skutočne nízke. Sieť Ripple vám umožňuje znížiť počet prevodov mien pri prevode z jednej krajiny do druhej. Pri transakcii z Južnej Kórey do Brazílie tradičnými metódami prostredníctvom bánk budete teda musieť zaplatiť značnú províziu a prehrať s prevodmi mien. Tomuto všetkému sa dá vyhnúť, ak použijete medzinárodnú sieť Ripple. Môžete vymeniť kórejské wony za XRP, previesť ich takmer zadarmo do inej krajiny, napríklad do Brazílie, a tam vymeniť XRP za miestnu menu. Inými slovami, XRP je mena, ktorá sa používa ako sprostredkovateľ na zníženie nákladov na cezhraničné prevody.

Všetko, čo bolo povedané vyššie, neznamená, že Ripple je jedinečná technológia, ktorú nemožno nahradiť. Po prvé, ostatné kryptomeny vám tiež umožňujú lacnejšie prevody z jednej krajiny do druhej. Za druhé, samotné veľké banky postupne ovládajú blockchain a vytvárajú si vlastné digitálne meny. Nie je to tak dávno, finančný gigant JPMorgan oznámil vytvorenie svojej digitálnej meny JPM pre domáce použitie. Niektorí odborníci dokonca oznámili, že tento krok najväčšej americkej banky znamená „začiatok konca“ celej platobnej siete Ripple. Koniec koncov, JPM, ktorý sa spolieha na silu amerického bankového systému, je silným konkurentom XRP.

Na druhej strane, zatiaľ čo sa vyvíjajú technológie okamžitého prechodu, Ripple má veľkú šancu zaujať miesto na slnku. Vedenie spoločnosti robí to, že láka do svojej platobnej siete stále viac nových zákazníkov, vyvíja rôzne technologické „buchty“, ktoré by mali spoločnosti pomôcť odolať konkurencii so spoločnosťou JPMorgan a inými finančnými žralokmi..

Súčasne si dnes môžete bez problémov kúpiť XRP a použiť túto digitálnu menu na automatické obchodovanie na akomkoľvek vhodnom výmena.

1. Prečo banky prechádzajú na XRP

Mnoho bánk a finančných inštitúcií dáva prednosť použitiu siete Ripple na cezhraničné prevody z jedného jednoduchého dôvodu: v tejto sieti je všetko oveľa lacnejšie ako u konkurencie. Malé banky spravidla používajú sprostredkovateľské služby na prevod finančných prostriedkov do inej banky. Napríklad služba už spomínanej organizácie SWIFT. Ten však za transakcie vyžaduje pomerne vysoké provízie. Samotný systém je veľmi ťažkopádny a zameriava sa na obsluhu veľkých bánk vrátane centrálnych bánk najväčších štátov sveta. Je zrejmé, že pre malé finančné inštitúcie tento systém nie je veľmi vhodný. Tu sa objavuje spoločnosť Ripple so svojou sieťou kryptomien.

Dnes túto sieť používa na prevody viac ako 200 bánk. Medzi najvýznamnejšie finančné inštitúcie patria Santander, Yes Bank, Union Credit a NBAD. Odborníci na zvlnenie hovoria, že zákazníci spoločnosti môžu ušetriť takmer 4 doláre na každú transakciu v sieti. Ak vezmeme do úvahy, že banky robia milióny operácií každý rok, hromadí sa obrovské množstvo – až 10 miliónov dolárov!

Banky si teda vyberajú Ripple čisto z pragmatických dôvodov. Spoločnosť Ripple im poskytuje technológiu, ktorá im šetrí peniaze a urýchľuje podnikanie. Budúcnosť globálnej ekonomiky stojí za nízkonákladovými sieťami rýchleho prekladu.

Rippleho úspešný biznis dnes vedie Brad Garlinghouse. David Schwartz je zodpovedný za sektor inovácií. Vývojový tím Ripple je neustále kreatívny a prichádza s novými spôsobmi distribúcie svojej digitálnej meny a manažéri spoločnosti budujú partnerstvá so všetkými novými bankami. Preto má kryptomena XRP veľké vyhliadky.

2. Čo ovplyvňuje cena XRP

Ripple sa dnes do značnej miery vyvíja na úkor inštitucionálnych investorov – spoločností dostatočne veľkých, aby do neho investovali milióny dolárov. Bežný obchodník nemôže investovať do spoločnosti, ale má možnosť kúpiť si akékoľvek množstvo XRP. Kryptomena prešla kus cesty. Jeho nárast bol pozorovaný na začiatku roka 2018 a teraz cena XRP kolíše okolo hodnôt spred dvoch rokov.

Ripple kryptomena vykazuje určitú stabilitu, čo sa dá vysvetliť rastúcou popularitou platformy medzi bankami. XRP je navyše na treťom mieste, pokiaľ ide o kapitalizáciu, až na druhom mieste Ethereum a bitcoiny. XRP vo všeobecnosti hrá dôležitú úlohu v celom systéme prevodu peňazí Ripple – úlohu „rezervnej“ meny. XRP slúži ako sprostredkovateľ, vďaka ktorému je možné vykonávať cezhraničné prevody online veľmi lacno. Šéf spoločnosti Brad Garlinghouse kedysi povedal, že XRP by sa v budúcnosti mohlo stať globálnou rezervnou menou. Ale zatiaľ je to ďaleko. Koniec koncov, bitcoin aj nová kryptomena Facebook si už túto rolu nárokujú. Dolár však zatiaľ svoju pozíciu nechystá nikomu.

Nemali by ste preto počítať s rýchlym rastom siete Ripple. Spoločnosť s najväčšou pravdepodobnosťou realisticky vyhodnotí svoje schopnosti a očakáva normálny konzistentný rast. Za týmto účelom budú do siete XRP zapojené nové banky a finančné organizácie. Sadzba XRP sa preto v blízkej budúcnosti pravdepodobne veľmi nezmení. Ako sme už povedali, XRP zostane stabilnou digitálnou menou.

3. Investovanie do Ripple

Spoločnosť má záujem zvýšiť cenu XRP na dolár. Nakoniec, Ripple stále vlastní väčšinu mincí. V tomto zmysle je nákup XRP priamou investíciou do rozvoja spoločnosti. Na druhej strane, ako sme už uviedli, mnoho spoločností investuje do Ripple priamo, bez nákupu kryptomien, takže nemá problémy s voľnými finančnými prostriedkami, ktoré je možné investovať do rozvoja podnikania. Preto sa XRP dlho a solídne stáva dôležitou súčasťou akéhokoľvek investičného portfólia. Do portfólia kryptomien sa zvyčajne pridá 15% XRP, 15% ethereum a 50% bitcoin, zvyšok je naplnený ďalšími sľubnými digitálnymi menami.

Koľko tokenov XRP je dnes na svete? – Približne 100 miliárd mincí, Ripple vlastní 61% z nich. Niektorí investori sa domnievajú, že je to veľmi nebezpečná situácia, pretože spoločnosť môže rýchlo vypredať svoje zásoby a znížiť sadzbu XRP. Aby spoločnosť všetkých majiteľov kryptomien upokojila, rozdelila svoje úspory na 55 účtov. Mesačne sa minie iba jeden z účtov. Ripple týmto spôsobom zaručuje investorom, že k predaju XRP dôjde postupne v priebehu času.

Ak hovoríme o výhodách XRP, v prvom rade treba spomenúť jeho užitočnosť ako sprostredkovateľskej meny na uskutočňovanie bankových prevodov. Ripple kryptomena má skutočnú hodnotu – banky, ktoré sú napojené na sieť spoločnosti, používajú XRP na zlacnenie cezhraničných transakcií. Môžeme povedať, že globálny finančný systém je garantom stability tejto kryptomeny.

Preto investície do XRP vyzerajú sľubne: v budúcnosti bude táto kryptomena pravdepodobne rásť na hodnote, takže na nej bude možné zarobiť oveľa viac, ako kúpou akcií veľkých spoločností. Je tiež dobré použiť XRP na zarobenie peňazí na kolísaní výmenného kurzu – mena je relatívne stabilná, a preto je vhodná na automatické obchodovanie.

4. XRP vs Bitcoin

Vynára sa otázka – prečo neinvestovať do bitcoinu namiesto XRP? Koniec koncov, bitcoin je populárnejšia mena, má výrazne väčšiu kapitalizáciu atď. Odpoveď je jednoduchá. Predtým sme hovorili o tom, ako kompetentní investori tvoria investičné portfólio. Nech už niekto povie čokoľvek, v portfóliu by malo byť viac bitcoinov ako XRP. Investovanie iba do BTC je však príliš nespoľahlivé. Bitcoin pravdepodobne „nezomrie“, ale môže dlho stagnovať. Preto musíte do svojho portfólia pridať XRP. Ak BTC nevykazuje dobré výsledky, môžete sa spoľahnúť na zisky od spoločnosti Ripple. Celý trh s kryptomenami sa samozrejme môže v jednom bode zrútiť, ako sa to stalo v roku 2018. Nie sú na to však žiadne predpoklady. Osobne dúfame v to najlepšie, aj keď by ste mali vždy pamätať na to, že investovanie do digitálnych mien je investícia s vysokým rizikom.

Odborníci vymenúvajú niekoľko výhod XRP oproti Bitcoin:

  • Ripple je rýchlejšia a lacnejšia sieť na prevod peňazí
  • V sieti XRP nemôže dôjsť k „spomaleniu“ z dôvodu zvýšenia počtu transakcií, čo sa často stáva pri BTC
  • Sieť Ripple nepotrebuje ťažbu, pretože už bolo vydaných viac ako 100 miliárd mincí
  • XRP sa stáva stále viac decentralizovanou sieťou kvôli nárastu počtu uzlov
  • Ripple aktívne buduje partnerstvá s bankami a je súčasťou globálneho finančného systému

Na druhej strane, nevýhody kryptomeny Ripple nemožno nevšimnúť. Spoločnosť sa v poslednom čase čoraz viac zameriava na spoluprácu s bankami a finančnými organizáciami, pričom zabúda na bežných ľudí. Hlavné služby, ktoré spoločnosť vyvinula, pracujú pre veľký kapitál.

Vyššie sme poznamenali, že spoločnosť okamžite vydala 100 miliónov tokenov, aby nebola závislá na ťažbe. Táto výhoda systému je zároveň jeho nevýhodou. Ripple vlastní viac ako 60% tokenov, takže môže okamžite znížiť cenu XRP alebo inak ovplyvniť rýchlosť mince.

Vedci z Purdue University nedávno hovorili o inom probléme. V sieti Ripple našli zraniteľné miesta, ktoré by bolo možné použiť na prelomenie používateľských účtov.

Napriek tomu má Ripple viac pozitívnych stránok ako negatívnych. Spoločnosť aktívne propaguje svoju kryptomenu ako kompletný spôsob každodenných platieb. Mnoho internetových obchodov už akceptuje XRP. Medzi také stránky patria TorGuard, Superstore a Coinhost, s eBay a Amazon môžete platiť mincou, čo je už dobré. Spoločnosť nedávno predstavila doplnok pre WooCommerce, ktorý vám umožňuje prepojiť platobný systém Ripple s obchodom. V tomto zmysle sa XRP nelíši od bitcoinu, za ktorý si teraz môžete kúpiť kávu.

5. Prognózy cien XRP

Minulý rok v Japonsku uskutočnil GMO prieskum, v ktorom zisťoval od používateľov zmenu sadzby XRP do konca roku 2019. Respondentmi sa stalo viac ako 20 tisíc ľudí. Všetky nejako súvisia s obchodovaním s kryptomenami. Polovica opýtaných ľudí mala pocit, že XRP do konca roka porastie, zatiaľ čo iní boli skeptickejší. Takéto prieskumy verejnej mienky dobre ukazujú náladu účastníkov trhu s digitálnymi menami.

Ďalší výskum vykonala spoločnosť Weiss Ratings. Špecialisti spoločnosti sú si istí, že ak Ripple aspoň trochu stláča SWIFT na trhu medzibankových prevodov, potom XRP môže prekonať nielen ethereum, ale dokonca aj bitcoiny, pokiaľ ide o kapitalizáciu, tj stať sa „prvou kryptomenou“. SWIFT sa však svojich pozícií nevzdáva a dokonca mieni do svojej siete zaviesť technológie blockchainu. Je teda viac možné, že do konca roku 2019 sa cena XRP výrazne nezmení.

Analytici Walletinvestor tiež poskytli prognózu. Sú presvedčení, že cena XRP sa dokonca do konca roka mierne zníži a až v polovici budúceho roka je možný určitý rast.

Tradingview tiež nevidí dôvod na rast XRP ako súčasť svojej technickej analýzy.

Miera XRP je v poslednom čase relatívne stabilná. Zdá sa, že zostane rovnaká do konca tohto roka. Správanie digitálnej meny Ripple zároveň do značnej miery opakuje zmeny kurzu bitcoinu. Sadzba XRP stále do značnej miery závisí od trendov na celom trhu s kryptomenami, t. J. Od správania sa BTC.

XRP má svoje vlastné dôvody pádu. Konkurenti môžu na projekt vyvíjať tlak. Ak sa v blízkej budúcnosti budú aktívne rozvíjať ďalšie siete, ktoré poskytujú bankám účinné mechanizmy cezhraničných platieb, potom sa pozície Ripple nevyhnutne budú kývať, čo ovplyvní sadzbu XRP.

Medzi hlavných konkurentov Ripple patrí Stellar (XLM) a JPM Coin. Projekt XLM v istom zmysle možno považovať za kópiu XRP. Stellar má všetky výhody Ripple, ale aj všetky nevýhody. Nie je dôvod veriť, že XLM dokáže v budúcnosti poraziť XRP, ale nemožno to vylúčiť. Vznik JPM Coin tiež spôsobuje problémy. Ako už bolo povedané vyššie, bankový gigant JPMorgan vytvoril vlastnú kryptomenu. Banka sa však vážne nezačne zaoberať zriadením služby cezhraničných transakcií.

Odborníci sa domnievajú, že JPM má každú šancu "zdvihnúť" XRP. Joe Weisenthal, novinár americkej publikácie Bloomberg, teda uvádza: „Ak je technológia blockchainu JPmorgan účinná, banka bude schopná ľahko čerpať finančný systém. Potom bude obchod s Ripple zničený z povrchu zemského. "

Iní analytici sú si však istí, že americká banka sa jednoducho nebude venovať obchodu s kryptomenami – banky blockchain vôbec nepotrebujú, pretože decentralizácia nie je potrebná.

Podrobne sme teda hovorili o perspektívach XRP. Je na vás, či do tejto kryptomeny investujete alebo nie. Ripple má všetky potrebné komponenty pre úspešný vývoj. Ale veľa, ako vieme, závisí od šťastia. Uvidíme, či sa tretej kryptomene podarí stať sa prvou alebo aspoň zostane na svojom mieste.

Autor: Kate Solano pre Сrypto-Rating.com