Investícia do bitcoinu v roku 2020: Je to dobrý nápad?

Jedinečné finančné aktívum bolo porovnávané so zlatom a údajne môže jedného dňa zosadiť dolár z pozície globálnej rezervnej meny. Ako však ide bitcoin od prvého príkladu digitálneho peňažného systému peer to peer k uchovávaniu hodnoty až k ovládnutiu sveta? A čo to znamená pre kryptomenu ako investíciu? Táto príručka poskytne všetky výhody a nevýhody súvisiace s investovaním do bitcoínu a vysvetlí, ako investovať do bitcoinu a ako ho dosiahnuť, aby bol zisk čo najväčší..

Bitcoinové investície: čo to je?

Aj keď nikdy predtým nič podobné neexistovalo a výrazne sa líši od akcií, dlhopisov, forexu a ďalších, bitcoin je aktívum – ale digitálne aktívum. Na rozdiel od zlata, ktoré existuje fyzicky alebo akcií spoločnosti, Bitcoin funguje ako druh digitálnej komodity alebo zberateľského predmetu, ktorý funguje aj ako mena..

Pretože však bolo toto nové aktívum uvedené na trh ešte v tieni, jeho cena začínala na zlomku penny. Prvá zaznamenaná cena bitcoinu, s ktorou sa obchodovalo, bola 0,003 dolára. Dnes sa každý BTC predáva za viac ako 10 000 dolárov a v jednom bode mal hodnotu 20 000 dolárov.

Takmer každý, kto niekedy kúpil bitcoin, bol ziskový, okrem tých, ktorí si kúpili vrcholy 2017 alebo 2019. NI pre tých, ktorí nakúpili v prvých dňoch, je viac ako 100 000 000%.

Medzi každým vrcholom býčieho trhu cena stúpa o viac ako 5 000%. Prudký nárast podobného rozsahu by v budúcnosti priniesol bitcoin na 500 000 dolárov za BTC. Tieto zdanlivo nereálne ciele sú v súlade s odbornými predikciami cien od miliardárového investora Tima Drapera alebo Maxa Keizera.

Je bitcoin dobrá investícia? Pohľad späť na výkonnosť roku 2019

Pri takej značnej návratnosti investícií v minulosti sa investori často pýtajú, či je bitcoin dobrou investíciou aj v dlhodobom horizonte alebo či sú najlepšie zisky v minulosti. Použitie roku 2019 ako príkladu ukazuje, ako sa môžu bitcoiny vzostupne dostať, keď začne jeho rally. Potom, čo sa opakované testy v roku 2019 držali na dne medvedieho trhu na úrovni 3 200 dolárov na konci roka 2018, držali sa silne, čo viedlo k prudkému nárastu až na 14 000 dolárov na najvyššej úrovni..

V polovici roku 2019 zaznamenala kryptomena viac ako 300% NI za tri mesiace, ale v nasledujúcom roku sa aktívum takmer úplne obnovilo. Je to však vynikajúci príklad toho, aká silná môže byť výkonnosť bitcoinu v krátkodobom horizonte, a prečo ľudia často obchodujú s bitcoinmi prostredníctvom nákupu a držania investovania..

Investícia do bitcoinu v roku 2020: Je to dobrý nápad?

Ako ukazuje návratnosť 100 000 000% za posledné desaťročie, investícia do bitcoinu je vždy dobrý nápad. Načasovanie nákupu a predaja je náročná časť maximalizácie výnosov a zisku z vysokej volatility trhu s kryptomenami.

Od roku 2020 do roku 2020 investovanie bitcoinov vzrástlo o viac ako 50% a mohlo by byť na ceste k ďalšiemu 5 000% stúpaniu. Tu je niekoľko základných, technických a ďalších dôvodov vzniku nového cyklu bitcoínových býkov a prečo je investícia taká skvelá ako kedykoľvek predtým – ak nie je najlepší čas na investovanie do bitcoinu.

Základná analýza bitcoinu

Kryptomeny sú postavené na blockchainových sieťach a majú jedinečné atribúty, ako je digitálny nedostatok, a sú poháňané ťažiarmi. Tieto jedinečné a pre tradičné financie neznáme pojmy robia zásadnú analýzu v bitcoine veľmi odlišnou.

Najzákladnejšia analýza sa zameriava na metriky blockchainu, napríklad na to, koľko BTC sa uchováva na kryptoburzách a platformách na obchodovanie s kryptomenami. Táto metrika klesla na najnižšiu úroveň od posledného býka, čo naznačuje, že nikto nechce predať svoje bitcoiny. Keď nikto nepredáva, rastie dopyt a tým aj ceny.

Celkový počet BTC držaných menšími peňaženkami sa zvyšuje, zatiaľ čo veľrybné peňaženky sa znižujú, čo ukazuje väčšiu distribúciu a decentralizáciu. Miera hash siete pravidelne stanovuje nové historické maximá. Hašovacie stuhy, nástroj, ktorý sa zameriava na náročnosť ťažby a rýchlosť hashovania, ukazujú začiatok nového trendu vzostupu. Naposledy, keď sa signál spustil pred býčím behom 2017, nasledoval nárast o 5 000%.

Technická analýza bitcoinov

Technická analýza vyzerá rovnako dobre aj pre bitcoíny, pričom aktívum sa rozpadá z viacročného symetrického trojuholníka. Tieto vzorce sú zvyčajne pokračovacími vzormi, ktoré naznačujú, že sú pred nami nové historické maximá.

Keď sa kryptomena naposledy vymanila z tohto vzorca, uskutočnilo sa 5 000% rally. Niekoľko vysokých ukazovateľov obchodovania s bitcoínmi v časovom rámci tiež potvrdzuje, že vzostupná dynamika sa potenciálne blíži k novému býčím behom, ktoré začínajú bitcoiny.

Analýza sentimentu bitcoinov

Sentiment okolo bitcoinu nebol nikdy vyšší. Vyhľadávanie Google „kupujte kryptomeny“ hľadalo a rovnako tak hľadalo bitcoiny. Nie preto, že by sa kryptomena často hľadal.

Vedúca kryptomena podľa trhového stropu si taktiež užila oživenie záujmu o jej používanie ako aktíva bezpečného prístavu a zabezpečenia pred infláciou. Počas pandémie COVID tlačili americké centrálne banky a centrálne banky na dodávky peňazí bilióny dolárov, čo spôsobilo oslabenie dolára a prudké zvýšenie inflácie..

Keď sa hedžové fondy, inštitúcie a dokonca aj firemné pokladnice pokúšali chrániť hotovostné rezervy, mnohé sa začali pozerať na bitcoin ako na zaistenie proti inflácii. Manažér miliardárskeho hedžového fondu Paul Tudor Jones si myslí, že bitcoin bude najrýchlejším dostihovým koňom v boji proti inflácii, v porovnaní so zlatom v 70. rokoch.

V tej dobe stálo zlato iba 30 dolárov za uncu a dnes stojí za rovnakú uncu zlata takmer 2 000 dolárov. Bitcoin sa nazýva digitálne zlato kvôli jeho zakódovanému digitálnemu nedostatku zabudovanému v jadre siete. Bude existovať iba 21 miliónov BTC, a preto je nedávny nákup 21 000 BTC od kótovanej firmy Nasdaq taký významný..

Ak by sa každý veľký hedžový fond, firma alebo inštitúcia pokúsila zrazu nakúpiť toľko bitcoinov, nebolo by toho dosť naokolo a ceny by prudko stúpali z ponuky a dopytu..

Expertné očakávania a predpovede cien bitcoinov

Miliardársky investor Tim Draper, raný anjelský investor na Facebooku a takmer každý ďalší veľký príbeh investičného úspechu, verí, že bitcoin dosiahne do roku 2023 250 000 dolárov a myslí si, že by to mohol byť skromný cieľ.

“250 000 dolárov znamená, že bitcoin by potom mal asi 5% trhový podiel na menovom svete, a myslím si, že to môže podceniť silu bitcoinu,” povedal Draper..

Max Keizer, hostiteľ Keizerovej správy, verí, že bitcoin v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov dosiahne 400 000 dolárov. Keizer najskôr vyzval, aby kryptomena dosiahla 100,00 dolárov späť, keď sa obchodovala iba za 1 dolár za BTC.

„Oficiálne zvyšujem svoj cieľ v oblasti bitcoinov – a túto predpoveď som prvýkrát urobil, keď to bolo 1 dolár, povedal som, že to môže ísť až na 100 000 dolárov – svoj oficiálny cieľ zvyšujem prvýkrát za osem rokov, zvyšujem ho na 400 000 dolárov, “povedal Keizer. Získajte viac informácií o predpovediach cien bitcoinov

Spôsoby, ako investovať do bitcoinu

Počiatočné investície do bitcoínov boli takmer nemožné. Museli ste ho buď vyťažiť, alebo ho dostať ako darček. Dnes je investovanie do bitcoinov alebo nákup bitcoinu online tak jednoduché, ako pár kliknutí. Keď máte bitcoin, môžete sa rozhodnúť medzi rôznymi spôsobmi investovania do kryptomeny. Tu sú niektoré z najbežnejších stratégií investovania bitcoinov.

Kúpte a podržte

Nákup a držba kryptomeny, ako je bitcoin, zahŕňa najskôr nákup majetku na spotovej burze alebo inej obchodnej platforme s kryptomenami a jeho dlhodobé uloženie v peňaženke, a to buď na burze, alebo v chladiarenskom sklade.

Zahŕňa to najmenšie množstvo myšlienok, ale zahŕňa to riziko. Napríklad v roku 2019 sa bitcoin zvýšil z necelých 4 000 dolárov na 14 000 dolárov. V roku 2020 klesol späť na menej ako 4 000 dolárov. Tí, ktorí nakupovali a držali, by prišli o obrovské množstvo zisku.

Obchodovanie

Vynálezcovia môžu namiesto toho, aby kupovali a držali aktíva, obchodovať so svojimi bitcoínmi pri každej vysokej alebo nízkej úrovni. Existujú dve hlavné metódy: spotové alebo derivátové obchodovanie.

Spotové obchodovanie zahŕňa nákup a predaj základného aktíva s vysokým alebo nízkym skóre a snahou dosiahnuť zisk na základe cenových zmien medzi nimi. Je možný vyšší zisk, ale keď sa trhy rúcajú, jedinou možnosťou je zostať v hotovosti, kým ceny aktív klesajú. Neexistuje žiadny spôsob, ako skutočne profitovať počas poklesov.

Obchodníci, ktorí nakúpili bitcoiny za menej ako 4 000 dolárov a predali za 14 000 dolárov, by mali zisk 10 000 dolárov, a keď sa bitcoiny znížili pod 4 000 dolárov, mohli si bitcoin kúpiť späť a stále mali k dispozícii 10 000 dolárov.

Obchodovanie s derivátmi otvára dvere k zisku bez ohľadu na to, akým smerom sa trh otočí. Derivátové zmluvy, ako sú CFD, umožňujú dlhé a krátke pozície, takže obchodníci môžu profitovať bez ohľadu na to, akým smerom sa bude trend uberať ďalej. To tiež umožňuje pridať ďalšie nástroje, ako napríklad pákový efekt a ďalšie.

V prípade derivátov nielenže mohli obchodníci profitovať, pretože bitcoiny vzrástli zo 4 000 dolárov na 14 000 dolárov, skrátenie bitcoinu na 14 000 dolárov späť na 4 000 dolárov by zisk zdvojnásobilo. Pridajte k tomu niečo ako 100 -násobný pákový efekt a zisk 20 000 dolárov by mohol byť až 2 milióny dolárov – to je sila obchodovania s derivátmi a CFD, ktoré ponúka PrimeXBT. Uč sa viac

Klady a zápory bitcoinu

Bitcoin je jednoznačne múdra investícia; Existuje však niekoľko výhod a nevýhod, ktoré by si mal každý kryptoinvestor pri zvažovaní investície do bitcoinu všímať.

Pros

  • Bitcoin má zo všetkých finančných aktív najvýznamnejšiu návratnosť investícií.
  • Bitcoin v súčasnom roku 2020 prekonal zlato, akcie, ropu atď.
  • Bitcoin bol vôbec prvou kryptomenou.
  • Bitcoin môže fungovať ako ochrana pred infláciou.
  • Bitcoinu je digitálne málo, a preto je vzácny a cenný.

Zápory

  • Bitcoin sa môže dostať až na nulu.
  • Bitcoin je extrémne volatilný, takže výkyvy cien môžu byť násilné kvôli nízkej celkovej likvidite v porovnaní s inými triedami aktív.
  • Bitcoin by v nasledujúcich rokoch mohol čeliť tvrdej regulácii.
  • Mohlo by to trvať roky, kým sa vôbec realizuje plná hodnota bitcoinu.

Koľko investovať do bitcoinu?

Koľko investujete do bitcoínov, je v konečnom dôsledku na vás a vašej úrovni pohodlia. Najčastejšou radou, ktorú ľudia dostanú pri prvom investovaní do bitcoinu, je nikdy neinvestovať viac, ako si môžete pohodlne dovoliť stratiť.

Rada je múdra, pretože hoci by bitcoin mohol dosiahnuť 500 000 dolárov, v budúcnosti by sa mohol dostať aj na nulu. S takouto novou a prevratnou technológiou buď príde ako nová forma financií, alebo úplne zlyhá ako experiment.

Bitcoin zatiaľ trvá viac ako desať rokov a každým dňom je stále silnejší. Väčšina platforiem má minimálny nákup bitcoínov, ktorý je potrebné vykonať, aby spĺňal požiadavky. Napríklad na PrimeXBT to vyžaduje iba 0,001 BTC vklad. Ostatné platformy sa môžu líšiť.

Možno by stálo za to začať v malom s malými krokmi BTC, než sa pustíte do výraznejšej investície. Bitcoin je možné kúpiť v akejkoľvek nominálnej hodnote, pričom najmenšia možná čiastka je 0,00000001 BTC.

Časté otázky o bitcoínových investíciách: Často kladené otázky o investovaní do bitcoínov

Ziskové je obchodovanie s kryptomenami?

Denné obchodovanie s kryptomenami môže byť mimoriadne výnosné. Napríklad tí, ktorí obchodovali s bitcoínmi na konci roku 2018 až po vrchol v roku 2019 a potom späť na dno v roku 2020, by zarobili veľkú sumu peňazí. Tí, ktorí využívajú výhody CFD, dlhých a krátkych pozícií a pákového efektu, premenili tieto zisky na ešte vyššie marže.

Prečo zvoliť kryptomenu pred tradičnými investíciami?

Krypto aktíva sú veľmi volatilné, čo z nich robí ideálne aktívum na obchodovanie. Obchodovaním s týmito aktívami a cenovými výkyvmi medzi nimi sa generovali obrovské zisky.

Oplatí sa investovať do bitcoinu??

Vzhľadom na 100 000 000% NI majetku a skutočnosť, že v medziročných výnosoch poráža všetky ostatné aktíva vrátane akcií, zlata a ropy, áno, bitcoin rozhodne stojí za zváženie. Nezabudnite, že nikdy neinvestujte viac, ako si môžete dovoliť stratiť, a nakupujte bitcoiny iba z bezpečnej a spoľahlivej obchodnej platformy.

Je múdre investovať do bitcoinu?

Investovanie do bitcoinu sa vždy ukázalo ako múdre a bude v tom pokračovať, pokiaľ finančná technológia zostane platná a sieť zostane bezpečná a bude sa strácať. Bitcoin je tiež mimoriadne múdrou investíciou pre tých, ktorí sa chcú zaistiť proti inflácii v dolároch a iných fiat menách vďaka zlému riadeniu menovej politiky centrálnymi bankami..

Je bitcoin dobrá investícia?

Bitcoin je dobrou investíciou pre tých, ktorí chcú využiť šancu na rozvíjajúcu sa finančnú technológiu s potenciálom zmeniť svet. Vzácne digitálne aktívum by jedného dňa mohlo nahradiť dolár ako globálnu rezervnú menu.

Mám teraz investovať do bitcoinu??

Nikdy nie je neskoro na to, aby ste si kúpili bitcoin a začali investovať do kryptomien. Môžete to urobiť teraz alebo priemerné náklady na dolár do investície v priebehu času. Každá metóda môže v priebehu času prejsť do obchodovania.

Zdroj