Ako obchodovať s bitcoínovými CFD v roku 2020

Bitcoin je populárna kryptomena, ktorá je akceptovaná ako digitálne peniaze, obchoduje sa s ňou ako s finančným zabezpečením a používa sa na online transakcie po celom svete. Nie je kontrolovaná ani regulovaná žiadnou vládou, centrálnou bankou alebo skupinou. Bitcoin bol vytvorený v roku 2009 „Satoshi Nakamoto“; japonský anonymný vývojár. Od tej doby sa bitcoin stal prvou kryptomenou. Dnes okrem bitcoinu existujú tisíce ďalších kryptomien súhrnne označovaných ako altcoiny. Ako sa technológia vyvíja, stalo sa dôležité naučiť sa obchodovať s bitcoínmi a tiež fungovať investície do bitcoinov.

Ako funguje bitcoin?

Bitcoin sa ťaží, prevádza a vynakladá prostredníctvom jeho decentralizovanej siete, ktorá je založená na technológii blockchain. Blockchain je verejný a decentralizovaný záznam transakcií, ktoré sú časovo označené, nemenné a zabezpečené. Počítače peer to peer, ktoré tvoria sieť blockchainu Bitcoin, riešia zložité matematické problémy a potvrdzujú transakcie ako odmenu za bitcoiny. Tento proces vytvárania bitcoínov sa nazýva ťažba. Očakáva sa, že sa celkovo vyťaží 21 miliónov bitcoinov.

Každý bitcoin je v zásade počítačový súbor uložený v peňaženke, ktorá môže byť digitálna, papierová alebo hardvérová. Záznamy o transakciách uložené v bitcoinovom blockchainu sú chránené kryptografiou a uložené na každom počítači v sieti. Každý blok alebo záznam, ktorý je súčasťou blockchainu, je možné vysledovať späť do pôvodného bloku. V zásade môžete nakupovať bitcoiny z kryptoburzy ako Coinbase, Binance atď. Bitcoiny môžete získať aj ťažbou alebo prevodom do peňaženky.

Čo sú to bitcoinové CFD?

Rozdielová zmluva (CFD) sú finančné zmluvy, v ktorých kupujúci súhlasí s zaplatením predávajúcemu rozdielu v cene medzi počiatočnou a konečnou cenou podkladových aktív. Bitcoinové CFD sú zmluvy uzatvorené medzi obchodníkmi a poskytovateľmi finančných služieb, ktoré umožňujú obchodníkom špekulovať o cene bitcoinu v reálnom čase bez akéhokoľvek vlastníckeho nároku na mince. Poskytovatelia online finančných služieb obchodníkom predkladajú zmluvné podmienky a ďalšie spôsoby obchodovania s bitcoínovými CFD.

Ako obchodovať s bitcoínovými CFD s T1Markets

T1Markets je poskytovateľ finančných služieb, ktorý ponúka forex a CFD na online obchodovanie. Značka je autorizovaná a regulovaná Cyperskou komisiou pre cenné papiere a burzu (CySEC). Bitcoinové CFD a ďalšie krypto CFD sú k dispozícii na obchodovanie na obchodnej platforme MT4, ktorú poskytuje T1Markets. Pred uskutočnením obchodov musia obchodníci porozumieť tomu, ako obchodovať s bitcoínovými CFD. Bitcoin je spárovaný s hlavnými fiat menami, ako sú BTCUSD, BTCEUR. Ak obchodník verí, že cena bitcoinu pôjde hore, zadá na obchodnej platforme príkaz „kúpiť“. Ak však predpovedá, že cena klesne, zadá objednávku „predaja“.

Ilustrujme tento proces vytvorením nového obchodného účtu u T1Markets, pridaním finančných prostriedkov k nemu a obchodovaním s jedným 0,01 lotom BTCUSD. Nasledujú kroky:

 • Kliknite na „otvoriť účet“.
 • Vyplňte formuláre, ktoré sa zobrazia, a vytvorte si nový účet.
 • Nahrajte overovacie dokumenty, ktoré obsahujú váš občiansky preukaz a nedávny účet za energie.
 • Vložte svoj obchodný kapitál na nový účet.
 • Stiahnite si a nainštalujte si obchodnú platformu MT4 na mobil alebo desktop. Môžete tiež použiť verziu WebTrader, ktorá nevyžaduje žiadne sťahovanie.
 • Spustite MT4, vyberte príslušný server a prihláste sa do svojho účtu.
 • Nájdite okno sledovania trhu a dvojitým kliknutím na BTCUSD zobrazte „okno objednávky“
 • Zadajte parametre obchodu, ako je 0,01 pod objemom, zastavte stratu a vezmite hodnoty zisku.
 • Kliknite na „kúpiť“, pretože naša analýza ukázala, že cena BTC pôjde hore voči doláru.
 • Monitorujte obchod prostredníctvom karty „Objednávka“.
 • Keď ste s obchodom spokojní, kliknutím na tlačidlo „Zavrieť“ obchod ukončíte a zabezpečíte si zisky alebo straty.

Obchodníci s bitcoínovými CFD si pred uskutočnením obchodu nerobia starosti s vysokou alebo nízkou cenou bitcoinu, skôr sa pokúšajú predpovedať, či cena pôjde hore alebo dole. Ich hlavným cieľom je využiť pohyb ceny bez ohľadu na smer. Obchoduje sa s ním nepretržite, pretože centrálna kontrola trhu s kryptomenami neexistuje.

Prečo obchodovať s bitcoinmi?

Jedným z hlavných dôvodov, prečo niekto bude chcieť investovať do bitcoínov, je jeho potenciálna vysoká návratnosť investícií, ak to pôjde vo váš prospech. Niekoľko investorov, ktorí v rokoch 2009/2010 nakúpili bitcoiny, neskôr predali so ziskom. V bitcoínových CFD konštantné kolísanie cien dáva obchodníkom možnosť rastu kapitálu.

Nasleduje niekoľko dôvodov, prečo by ste sa mali naučiť obchodovať s bitcoínovými CFD

Obrovský potenciál zisku

Každý investor chce zarobiť peniaze a obchodníci s bitcoínovými CFD nie sú výnimkou. Cena bitcoinu je nestabilná a naďalej kolíše. Obchodníci s CFD majú potenciál zarobiť peniaze na akomkoľvek trhu, či už ide o býčí alebo medvedí trh. Všetko, čo je potrebné, je predpovedať správny smer ceny v danom čase. Pri obchodovaní s maržou sa potenciál zisku výrazne zvyšuje. Toto je hlavná atrakcia pre obchodníkov. Mnoho obchodníkov sa však pokúsilo preskúmať potenciál zisku a nakoniec prišlo o kapitál. Pred otvorením živej obchodnej pozície je nevyhnutné naučiť sa obchodovať s bitcoínovými CFD.

Malý počiatočný kapitál

Aktuálna trhová hodnota jedného bitcoinu sa pohybuje nad 10 000 dolármi. Ale s bitcoínovými CFD nemusíte mať na začatie obchodovania s bitcoínovými CFD veľký kapitál. Všetko, čo musíte urobiť, je uložiť požadovanú maržu u svojho poskytovateľa finančných služieb. Požadovaná marža sa pohybuje od 1 do 50% z celkových nákladov na obchod a striktne závisí od poskytovateľa.

Obchodovanie podľa vlastného uváženia

Pretože žiadny orgán nereguluje ceny ani predaj kryptomien, pre trh s kryptomenami nie sú určené žiadne obchodné časy. CFD kryptomeny sú teda k dispozícii na obchodovanie 24/7. To umožňuje obchodníkom skočiť na trh kedykoľvek, keď je to pre nich výhodné. Medzi obchodníkmi s bitcoínovými CFD existujú obchodníci na plný úväzok, na čiastočný úväzok a cez víkend.

Niektoré stratégie obchodovania s bitcoinmi

CFD sú veľmi komplexné a predstavujú veľké riziko pre kapitál obchodníka. Cena bitcoinu a ďalších altcoinov vždy kolísala. Z tohto dôvodu je dôležité naučiť sa obchodovať s bitcoínovými CFD pomocou obchodných stratégií. Ide o techniky, ktoré obchodníkovi pomáhajú kedykoľvek určiť smerovanie ceny bitcoinu. Nasleduje niekoľko obľúbených stratégií:

Obchodovanie so správami

V nedávnej dobe domy sociálnych médií, internetu a masmédií rýchlo šírili správy z finančných trhov. Existujú firmy zaoberajúce sa finančným prieskumom, softvérové ​​aplikácie, fintech riešenia, ktoré pomáhajú pri analýzach a novinkách na trhu s kryptomenami. Keď sa správy objavia, obchodníci na to reagujú a urýchlia nákup alebo predaj, čím ovplyvňujú cenu bitcoínov. Je dôležité naučiť sa a experimentovať, ako správne obchodovať s bitcoínovými CFD zo správ, inak vám jeden účet môže vymazať jedna nesprávna predpoveď.

Skalpovanie

Ide o obchodnú stratégiu, kde obchodník otvára obchodnú pozíciu, drží ju niekoľko minút alebo dokonca sekúnd, potom pozíciu zavrie. Cieľom tejto stratégie je využiť výhody pohybu na malom trhu. Scalper vychádza pri svojich rozhodnutiach z princípov technickej analýzy, ktoré veria v štúdium cenových grafov s nádejou na identifikáciu trendov a vzorcov, ktoré sa musia opakovať. Scaleri bitcoínových CFD zvyčajne obchodujú niekoľkokrát denne s nádejou, že agregujú malé zisky do značnej sumy.

Swingové obchodovanie

Ide o stratégiu, kde obchodník otvára pozíciu Bitcoin CFD a drží ju niekoľko dní alebo týždňov. Deje sa to s cieľom zachytiť výkyvy trhu, ktoré trvajú niekoľko dní alebo týždňov. Stratégia je obvykle založená na technickej analýze alebo kombinácii základných a technických analýz. Táto metóda obchodovania s kryptomenami si vyžaduje značný obchodný kapitál, trpezlivosť a hlboké znalosti analytických metód.

Riziká spojené s obchodovaním bitcoínových CFD

Obchodovanie s CFD je spravidla spojené s rizikom strát. Je dôležité porozumieť tomu, ako obchodovať s bitcoínovými CFD s prihliadnutím na súvisiace riziká a ako najlepšie riziká zmierniť a optimalizovať šance na dobré obchody. Nasledujú niektoré z identifikovaných rizík spojených s obchodovaním s bitcoínom CFD:

Trhové riziko

Trh s kryptomenami je vo všeobecnosti volatilný. Nie je regulovaná a nie je ovplyvnená ekonomikou žiadnej jednotlivej krajiny. Ceny bitcoinov vždy kolíšu, pretože kupujúci a predávajúci obchodujú s kryptomenami nepretržite. Obchodníci s bitcoínovými CFD iba predpovedajú smerovanie trhu a nedržia aktíva. Trh je však úplne nepredvídateľný a smer sa môže kedykoľvek obrátiť, čo má za následok stratu. Vzhľadom na toto trhové riziko sa od obchodníkov očakáva, že sa naučia obchodovať s bitcoínovými CFD pomocou nástrojov na riadenie rizík a obchodných plánov..

Okrajové riziko

Obchodovanie s maržou je jednou z charakteristík CFD. To umožňuje obchodníkom otvárať obchodné pozície oveľa vyššie, ako je ich obchodný kapitál. Ak je napríklad zostatok na účte obchodníka 2 000 dolárov a jeho poskytovateľ finančných služieb umožňuje maržu 20%, znamená to, že môže otvárať obchody v hodnote 10 000 dolárov. Obchodovanie s maržou dáva obchodníkovi s bitcoínovými CFD väčší kapitál, aby mohol otvoriť viac pozícií s potenciálom rastu svojho obchodného kapitálu. Obchodovanie s maržou však bohužiaľ tiež zvyšuje straty. Jedným zlým obchodom alebo zvrátením trhu je možné naakumulované zisky obchodníka vrátane jeho obchodného kapitálu okamžite vymazať..

Zhrnutie

Bitcoin je prvou, najpopulárnejšou a najväčšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie. Po jeho úspešnom spustení vznikli ďalšie tisíce kryptomien a obchodovanie s kryptomenami je na vzostupe. Bitcoinové CFD sú obľúbenou formou obchodovania s derivátmi, pretože sú praktické, malé rozbehnutie kapitálu a veľký potenciál návratnosti. Je to však veľmi riskantné a vyžaduje, aby sa obchodníci naučili obchodovať s bitcoínovými CFD a získali skúsenosti, aby mali dokonca šancu na možný úspech..

T1Markets je poskytovateľ finančných služieb, ktorý je autorizovaný a regulovaný Cyperskou komisiou pre cenné papiere a burzu (CySEC). Značka poskytuje prístup k obchodu s bitcoínovými CFD a viac ako 300 ďalšími CFD na obchodovanie na populárnej obchodnej platforme MT4. Nasleduje niekoľko dôvodov, prečo by ste si mali vybrať T1Markets:

 • Exekúcie bleskovou rýchlosťou.
 • Obchodovanie s maržou je k dispozícii.
 • Celé obchodovanie prebieha prostredníctvom obchodnej platformy MT4, ktorá je k dispozícii na webových, počítačových a mobilných aplikáciách.
 • Na pomoc tyro obchodníkom sú k dispozícii komplexné vzdelávacie zdroje.
 • Kancelária zákazníckej podpory je k dispozícii 24/5, aby vám pomohla vyriešiť problémy.

Časté otázky

Aký je rozdiel medzi bitcoínovými CFD a investovaním?

Rozdiel spočíva v expozícii trhu. Obchodníci s bitcoínovými CFD iba predpovedajú pohyb ceny bitcoinu v akomkoľvek čase bez toho, aby prevzali vlastníctvo, zatiaľ čo investícia do bitcoinu znamená nákup a vlastníctvo bitcoinov v peňaženke v nádeji, že sa v budúcnosti predá so ziskom.

Čo je lepšie, bitcoínová investícia alebo bitcoinové CFD?

Žiadna nie je lepšia, pretože obe možnosti obchodovania s bitcoinmi sú veľmi rizikové. Všetko závisí od investora, jeho ochoty riskovať, znalostí, schopností, obchodného kapitálu, disciplíny a trpezlivosti. Napríklad obchodníci s bitcoínovými CFD majú možnosť vytvárať zisky na akomkoľvek trhu, kedykoľvek a vyžadujú si menej kapitálu kvôli obchodovaniu s maržou, ale vyžadujú si hĺbkovú analýzu a znalosti o obchodovaní. Našťastie existuje množstvo online zdrojov, ktoré poskytujú znalosti o tom, ako obchodovať s bitcoinmi.

Investície do bitcoínov sú však v súčasnosti náročné na kapitál a vyžadujú si trpezlivosť. Mnoho investorov roky uchovávalo svoje bitcoiny, len aby ich hackeri ukradli, vymenili alebo ich stratili v dôsledku zlyhania hardvéru alebo nesprávneho adresovania..

Môžu občania USA obchodovať s bitcoínovými CFD?

Občania USA majú bohužiaľ zákaz obchodovať s bitcoínovými CFD a skutočne so všetkými CFD. Dôvodom je, že Komisia pre obchodovanie s futures na komodity (CFTC) a Komisia pre cenné papiere (SEC) zakazujú občanom USA obchodovať s CFD, pretože sa s nimi neobchoduje prostredníctvom regulovaných búrz, ako sú NYSE, CME, NASDAQ atď..

Môžem zarobiť veľa peňazí na obchodovaní s bitcoínovými CFD?

Aj keď je to veľmi ťažké a nepravdepodobné, nemôžeme vylúčiť možnosť zarábania peňazí prostredníctvom obchodovania s bitcoínom CFD. Ale s primeranými obchodnými znalosťami, obrovským kapitálom, výnimočnými obchodnými schopnosťami, dobrým riadením peňazí a disciplínou môže obchodník pravdepodobne zvýšiť svoj investovaný kapitál prostredníctvom obchodovania s bitcoinmi. CFD sú komplexné nástroje a sú veľmi rizikové. Nie je to vhodné pre každého, pretože veľa retailových investorov skutočne prichádza o peniaze prostredníctvom obchodovania s CFD.

Sú CFD bezpečné?

Jednoduchá odpoveď je nie. Ak máte účet CFD a neotvárate obchodné pozície, je to bezpečné. Akonáhle však obchodujete, riskujete a vaše finančné prostriedky nie sú v bezpečí.

Zdroj