Čo robiť a čo nerobiť, keď bitcoin klesá a prečo

Bitcoin je v jadre digitálna mena-forma elektronickej hotovosti, ktorú je možné odosielať peer-to-peer bez zapojenia tretej strany, ako je banka, spracovateľ platieb alebo vládna agentúra. Bitcoin je však skutočne oveľa viac a patrí k najdôležitejším a najrušnejším technológiám 21. storočia.

Bitcoin je decentralizovaná kryptomena a s jej vznikom prišiel aj blockchain – nemenná, verejná, distribuovaná účtovná kniha, ktorá agreguje a validuje všetky transakcie uskutočnené v bitcoine..

Odkedy bol bitcoin prvýkrát vypustený do voľnej prírody pred viac ako desiatimi rokmi, bol používaný ako spôsob platby, uchovávateľ hodnoty, prostriedok prenosu hodnoty a v poslednej dobe je dokonca považovaný za aktívum bezpečného prístavu popri zlate, striebre a ďalších. vzácne kovy.

Bitcoin je často démonizovaný za nezákonné používanie zločincami vo veciach, ako sú transakcie s tmavými webovými drogami, malvér a pranie špinavých peňazí, a získal si negatívnu povesť vďaka svojim nestálym cenovým výkyvom, vplyvu na spotrebu energie a za zodpovednosť za opakované finančné bubliny to pop, takže investori držia ťažké tašky a prichádzajú o kapitál.

Napriek tomu, že bitcoiny je možné použiť na negatívne veci, prináša výhody tak pozitívne, že by v konečnom dôsledku mohol nahradiť všetky fiatové meny a stať sa globálnou rezervnou menou internetu a budúcnosti. Bitcoin je pevne zakódovaný tak, aby predstavoval fixnú ponuku odolnú voči inflácii 21 miliónov BTC, ktoré kedy budú existovať. Tento digitálny nedostatok čiastočne dáva bitcoinu jeho hodnotu a pomohol mu rásť ako aktívum bezpečného prístavu popri zlate. Aj preto sa o bitcoine často hovorí ako o digitálnom zlate.

Každý BTC je deliteľný 100 miliónmi menších častí známych ako Satoshi, pomenovaných podľa tvorcu Bitcoinu, preto je možné bitcoiny rozdeliť na 8 desatinných miest, pričom najmenšia rozpoznaná bitcoinová jednotka je 1 satoshi alebo 0,00000001 BTC.

História cien bitcoínov: Od počiatkov po budúcnosť financií

Keď bol bitcoin prvýkrát vypustený do voľnej prírody, bol prakticky bezcenný a jeho hodnota bola iba zlomok penny. Ale postupom času, keď stále viac ľudí začalo používať bitcoin a porozumelo jeho potenciálu, ľudia začali skupovať majetok a očakávali, že jeho hodnota v budúcnosti porastie, čo spôsobilo extrémne kompenzovanie obmedzenej ponuky váženej proti dopytu.

Tento dopyt tvárou v tvár digitálne kódovanému nedostatku pomáha zvyšovať hodnotu bitcoinu. Ale keď ponuka prevažuje nad dopytom, často potom, čo aktívum vyletelo z hodnoty a obchodníci a investori sú v extrémnom zisku, začnú aktívum predávať so ziskom, čo spôsobí pokles a zníženie ceny..

Po každom nasledujúcom bitcoínovom zhromaždení nasleduje medvedí trh, čo má za následok, že veľká časť získanej hodnoty je vymazaná z ceny kryptomeny. Bitcoiny však vždy znova rastú, takže to, že teraz klesá, neznamená, že v budúcnosti nakoniec nevzrastie. Pokles bitcoinu tiež nemusí byť negatívny a môže pôsobiť ako príležitosť na zisk a nahromadenie ešte väčšieho počtu bitcoinov – ale o tom neskôr v článku.

Počiatočné bitcoiny: 2010 až 2013

V týchto raných dobách BItcoinu ľudia sotva vedeli, čo to je, nieto ešte ako to používať alebo prečo by to dokonca chceli robiť. Počiatočné ceny neboli pravidelne zaznamenávané a transakcie sa často uskutočňovali medzi dvoma stranami, ktoré sa dohodli na cene v závislosti od veľkosti transakcie.

Najskoršie zaznamenané, ale nepotvrdené ceny, uvádzali každý BTC za cenu zhruba 0,0008 až 0,08 dolára okolo júla 2010. O rok neskôr, v júni 2011, dosiahol bitcoin každý 30 dolárov v masívnej, celoročnej rally. Výsledkom bol aj prvý medvedí trh, aký kedy aktívum zažilo.

Ceny sa dostali na dno okolo 2 dolárov za BTC, potom sa v apríli 2013 neskôr zvýšili až na 261 dolárov. Vysoká úroveň mala za následok aj ďalší veľký pokles a medvedí trh, kde sa bitcoiny prepadli späť na pouhých 60 dolárov. Na konci roku 2013 sa bitcoin opäť prudko zvýšil, tentoraz sa cena vôbec prvej kryptomeny dostala na vtedy najvyššie hodnoty 1 150 dolárov na vrchole..

Bitcoiny stredného veku: 2014 až 2017

Po rekorde dosiahnutom na konci roku 2013 trval dlhý a namáhavý medvedí trh celé dva roky, kým sa bitcoin odrazil a opäť sa zmenil na býčí trend. Na najnižšej úrovni klesol bitcoin na iba 160 dolárov z viac ako 1 000 dolárov a pred opätovným nárastom vytvoril dvojité dno.

Začiatkom roku 2016 sa bitcoin začal pozerať nahor k oblohe a nikdy sa neobzrel späť. Bullish hybnosť posunula bitcoin na ceste horskou dráhou smerom k súčasnému historickému maximu v roku 2017. Meteorický nárast pomohol dostať bitcoin na mapu a urobiť z neho domáce meno. Ale v decembri 2017 bolo všetko pripravené, aby sa znova zrútilo.

Aktuálny bitcoin: 2018 až 2020

V roku 2018 došlo k ďalšiemu masívnemu krachu bitcoinu, ktorý mal za následok viac ako 80% čerpanie z historického maxima, ktoré dosiahlo na vrchole bubliny kryptoburábu. Bublina sama o sebe je najlepším vysvetlením, prečo kryptomeny klesajú. Bublina praskla a investori v nej držali extrémne ťažké tašky, ktoré sú asi o dva roky neskôr stále pod vodou.

Tí, ktorí si kúpili bitcoin za 20 000 dolárov, sú z tohto maxima stále o viac ako 50%. Bitcoin sa však zrútil až na 3 100 dolárov, čo zo strát jedného investora urobilo finančnú príležitosť iného obchodníka.

Bitcoin sa raketovo zvýšil z minima na konci decembra 2018 na maximum 14 000 dolárov v polovici júna 2019, ale nepodarilo sa mu nastaviť nové maximum a opäť klesnúť, aby našiel podporu. To spôsobilo, že vôbec prvá kryptomena klesla opäť na klesajúci trend, až na 6 400 dolárov pri súčasnom minime. Ale s predikciami cien v rozmedzí od 100 000 do 1 milióna dolárov za BTC sa bitcoin nakoniec opäť vráti hore.

Prečo bitcoin klesá? Celý čas vysoko odspodu

Existuje mnoho faktorov, ktoré môžu byť zodpovedné za to, čo sa v súčasnosti s bitcoinmi deje, a odpovedať na otázku, prečo bitcoin opäť klesá. Zostávajúci negatívny sentiment z bublinového popu je najpravdepodobnejším dôvodom pokračujúceho medvedieho trhu s bitcoínmi. Kryptomena nemohla znova otestovať svoje súčasné historické maximum, čo spôsobilo, že mnoho investorov prehodnotilo aktívum.

Regulačné pravidlá sa teraz menia, keď Facebook predstavil svetu svoju kryptomenu Libra, čo môže mať negatívny vplyv na bitcoin. Ľudia by si tiež mohli uvedomiť, že bitcoin ešte nie je pripravený na rozsiahle prijatie a stále vyžaduje vývoj technológie druhej vrstvy na zlepšenie základnej technológie, ktorá napája aktíva a jeho blockchain..

Bitcoinové transakcie sú stále relatívne pomalé, najmä v porovnaní s novými lesklými altcoinmi, ktoré by mohli absorbovať veľkú časť hodnoty bitcoinu a spôsobiť tak pokles jeho ceny. Objem obchodov tiež klesá, čo ukazuje na jasný nedostatok záujmu o triedu aktív.

Čo určuje cenu bitcoinu? Obmedzená ponuka verzus neobmedzená požiadavka

Cena bitcoinu je ovplyvnená mnohými faktormi, ale nie iba jednoduchou mechanikou trhu s ponukou a dopytom. Bitcoin bol navrhnutý tak, aby disponoval obmedzenou ponukou, takže keď rastie dopyt, rastie aj jeho hodnota. Vysoký dopyt a nízka ponuka spôsobujú, že cena bitcoinu sa stáva parabolickou, keď FOMO preniká na trhy.

Zdá sa, že cenová akcia ovplyvňuje aj hodnota transakovaná v sieti Bitcoin, ako aj plánované zníženie majetku na polovicu, ktoré znižuje odmenu BTC, ktorú baníci dostávajú za ťažbu bitcoinov a validáciu blockchainu.

Čo robiť, keď bitcoin klesá? HODL Už nie

Keď cena bitcoinu klesá, kryptokomunita často hovorí, že najlepšou stratégiou je HODL – skratka pre „vydržať po celý život“, obľúbená medzi obchodníkmi s kryptom, ktorí nedokážu zvládnuť silnú volatilitu majetku. Ale HODLing bitcoinov prostredníctvom klesajúcich trendov znamená rýchlu stratu peňazí. Cena bitcoinu klesla o viac ako 80%a klesla z 20 000 na 3 000 dolárov. Kúpa celého bitcoinu a jeho držanie zhora nadol by malo za následok stratu 17 000 dolárov.

Existujú však spôsoby, ako profitovať z klesajúcich cien bitcoinov

Skrátenie

Skrátenie je najlepšou odpoveďou obchodníka na klesajúce ceny bitcoinov. Obchodníci môžu nielen zabrániť ďalším stratám zadaním shortu, ale môžu profitovať aj z cien klesajúcich pomocou typu objednávky.

Obchodovanie s pákovým efektom

V uvedenom príklade bitcoiny klesli z 20 000 na 3 000 dolárov, čo viedlo k stratám 17 000 dolárov pre tých, ktorí ich držali. Keby otvorili krátky obchod so 100 -násobným pákovým efektom na vrchole býčích behov Bitcoinu a udržali by krátky obchod až na dno, viedlo by to k vytvorenému zisku 1 690 000 dolárov. Obchodník by sa nielen vyhol akýmkoľvek stratám a minimalizoval akékoľvek riziko, ale zaistený krátky obchod by tiež viedol k generovaniu významného bohatstva.

Pákový efekt umožňuje obchodníkom zlepšiť návratnosť stratégií obchodovania s bitcoinmi zameraním pozícií, čo umožňuje obchodníkovi uskutočňovať obchody s veľkosťami až 1 000 -násobkom ich počiatočného počiatočného kapitálu. Výsledkom je až 1000 -násobok vytvoreného zisku.

Takže keď nabudúce uvidíte padať bitcoiny alebo pri ďalšom poklese cien bitcoinov, pamätajte, že môžete profitovať z klesajúcich cien krátením so 100 -násobným pákovým efektom.

Najlepšie stratégie obchodovania s bitcoinami na klesanie

Existuje niekoľko obchodných stratégií, ktoré zahŕňajú efektívne obchodovanie s bitcoínmi za účelom zisku. Tu sú niektoré z najúčinnejších stratégií obchodovania s bitcoinmi, ktoré dnes existujú. Niektoré stratégie sú účinné pre vzostupné trendy alebo trhy s rozsahom, ale tu sa zameriame na účinné obchodné stratégie, keď je bitcoin v klesajúcom trende a klesá hodnota.

Krátke, keď cena klesne pod stredný Bollingerov pás

Zakaždým, keď cena bitcoinu klesne pod strednú líniu Bollingerovho pásma, je to krátky signál, ktorý obchodníkovi pravidelne prináša silné zisky..

Kraťasy, keď sa objavia medvedie rozdiely

Napriek tomu, že sa zdalo, že sa vytvorilo inverzné dno hlavy a ramien, Bitcoin signalizoval, že je pred nami viac negatívnych strán s obrovskou medvedou divergenciou. Skrátenie tohto vrcholu viedlo k extrémnym ziskom so 100 -násobným pákovým efektom.

Skrátenie prestávok na 50-dňový kĺzavý priemer

50-dňový kĺzavý priemer je ukazovateľom krátkodobého trendu, ktorý je možné použiť na krátke signály počas medvedieho trhu. Zakaždým, keď bitcoin prešiel pod 50MA, bol to short, ktorý priniesol silné zisky.

Skratovanie crossoverov MACD pre dlhodobejšie pozície

Linky MACD, ktoré prechádzajú nadol, môžu byť v dlhších časových rámcoch silným krátkym signálom. Každý z dvoch signálov predaja na obrázku nižšie viedol k obrovským ziskom pre obchodníkov pri 100 -násobnom zadlžení.

Čo nerobiť, keď klesá bitcoin: Druhá strana obchodu

Najhoršia vec, ktorú môžete urobiť, je panika v myšlienke, kedy sa bitcoin vráti späť. Vždy to platí, je len otázkou času, kedy trhy prejdú normálnym cyklom býka a medveďa. Obchodníci panikária z predaja so stratami rovnako, ako sa držali počas klesajúceho trendu, preto je nevyhnutné starostlivé plánovanie obchodných stratégií, aby ste mohli profitovať z klesajúcich trhov..

Druhá najhoršia vec, ktorú môžete urobiť, je držať sa pevne, kým ceny aktív klesajú. Namiesto toho môžu obchodníci skrátiť bitcoiny na 100 -násobok pákového efektu a profitovať z klesajúcich trhov.

Nebojte sa kúpiť aktívum v malých množstvách alebo dlho otvárať zaistenie. Keď sa bitcoin nakoniec otočí, môže narásť na ceny 100 000 dolárov alebo viac za BTC. Nechcete nechať ujsť dno, takže prílišný strach z nákupu trendu poklesu je tiež zlyhanie, ktoré môže mať vplyv na konečný výsledok obchodníka..

Zdroj