Bitcoiny dosahujú vrcholy 58 000 dolárov, zatiaľ čo Ethereum prekonáva 2 000 dolárov

Pre kryptomenový priestor to bol mimoriadne sľubný týždeň, kedy nielen Bitcoin dosiahol najvyššiu úroveň všetkých čias, ale aj Ethereum, ktoré tak urobilo prekročením dôležitého psychologického míľnika 2 000 dolárov. Napriek tomu, že sa bitcoin opäť usilovne zotavil, prekročil svoju vlastnú psychologickú značku 50 000 dolárov – taktiež neprejavil veľa známok spomalenia, pretože sa pohyboval blízko 60 000 dolárov..

V rebríčku trhových stropov je tiež nové č. 3, pretože token nástrojov Binance, BNB, bol tiež na spadnutie a vďaka zvýšeniu ceny na 349 dolárov sa stal treťou najväčšou mincou podľa trhového stropu, čím sa jeho hodnota strojnásobila. týždeň.

Bývalý podnik č. 3 z hľadiska trhového stropu, XRP, tiež zaznamenáva svoje vlastné zhromaždenie po tom, ako bol zle informovaný o správach, že SEC bude mincu skúmať ako cenný papier, a obráti toto vyšetrovanie proti spoločnosti. Pred dátumom začiatku procesu existuje optimizmus a to sa odráža na zvýšení cien.

Krypto boom sa neodráža na tradičných trhoch, ale môže toto zhromaždenie v digitálnom priestore pokračovať tento týždeň a nasledujúce mesiace. Poďme sa dozvedieť viac v tohtotýždňovej správe o prieskume trhu.

Tradičné trhy sú v porovnaní bledé

Odhliadnuc od krypto priestoru však existujú menej sľubné scény. Akcie sa minulý týždeň obchodovali dosť tlmene, pričom horšie údaje o nezamestnanosti, ako sa očakávalo, ako aj rastúce výnosy dlhopisov spôsobili, že akcie boli v strede týždňa nižšie. Poklesy však boli nakúpené, pretože trh je presvedčený o tom, že na konci mesiaca sa bude hlasovať o stimulačnom účte 1,9 bilióna dolárov. V nadväznosti na 1,9 bilióna dolárov, ktoré navrhol prezident Biden, demokrati zvažujú ďalšie 3 bilióny dolárov v programe pre zamestnanosť a infraštruktúru, ktorý posilnil sentiment. Index Dow Jones sa počas týždňa sotva pohyboval, zatiaľ čo Nasdaq a S&P klesol len o 0,2%.

USD mierne ustúpil po tom, čo nárast výnosov dlhopisov na začiatku týždňa krátko poslal vyššie. DXY je späť na približne 90,3, pričom hlavní príjemcovia (okrem kryptomien), EURUSD a GBPUSD sú vyšší. GBPUSD zlomil 1,40 dolára, zatiaľ čo EURUSD získal späť 1,210 dolára. Môžete očakávať silný GBPUSD do budúcna, ako na týždennom grafe, neexistuje žiadny odpor až do úrovne 1,4350 USD, ktorá bola najvyššia v roku 2018.

Prekvapivo, napriek oslabeniu USD, zlato a striebro minulý týždeň vykázali straty, pričom zlato teraz opäť testuje podporu na úrovni 1770 dolárov. Tento týždeň sa však mierne zvýšili, pričom zlato sa odrazilo od podpory 1 770 dolárov.

Ropa sa po krátkej návšteve dostala späť pod 60 dolárov, pretože ťažba v Texase sa vracia online, pretože búrka „hlbokého zmrazenia“ ochromila produkciu. Okrem toho sa Saudská Arábia pravdepodobne na jar vráti k vyšším úrovniam ťažby, čo spôsobilo, že ropa klesne v očakávaní, že začne prichádzať viac dodávok. Ale vzhľadom na ďalšie oslabovanie USD v očakávaní ďalších stimulov ropa otvorila týždeň o 1% vyššie, ale stále pod 60 dolárov. Tradičné trhy sú viac -menej v pozícii držiteľa a čakajú na výsledok stimulačného hlasovania v mesiaci v mesiaci, pričom ničomu, čo by si zaslúžilo osobitnú pozornosť.

BTC rozbíja 58 000 dolárov, sezóna altcoinov sa predáva za žetóny v reáli Binance

Krypto trh bol však plný akcie, pričom BTC sa konečne prelomilo za hranicou 50 000 dolárov a smerovalo k vyššiemu. Väčšina vzrušenia však bola počas týždňa na altcoinoch. Zvlášť dôležité sú tokeny súvisiace s Binance. Token Binance, BNB, sa v priebehu týždňa strojnásobil na maximum 349 dolárov zo 120 dolárov a navýšil USDT, aby sa stal tretím najväčším tokenom kapitalizácie.

BNB je natívny token, ktorý poháňa inteligentný reťazec Binance (BSC). BSC sa nedávno ukázal ako najpravdepodobnejší vyzývateľ ETH pre projekty DeFi kvôli jeho vyššej rýchlosti transakcie a čo je najdôležitejšie, oveľa nižším poplatkom ako ETH.

Projekty postavené na ETH boli sužované vysokými transakčnými poplatkami, kvôli ktorým je pre väčšinu investorov nerentabilné vykonávať chov výnosov, pokiaľ nejde o investora s vysokou hodnotou, ktorý investuje veľa peňazí. Projekty DeFi postavené na BSC, ako sú Venus a PancakeSwap, zaznamenali veľký príliv TVL a v dôsledku toho sa ich tokeny XVS a CAKE veľmi silne spojili po BNB a tiež sa strojnásobili za týždeň. Pancakeswap predbehol Uniswap v dennom objeme obchodov a Venus porazila Sushiswap v TVL; skvelé výkony pre BSC, ktoré sú na trhu sotva 5 mesiacov.

Zhromaždili sa aj ďalšie staršie, ale populárne blockchainy, pričom ADA minula 1,00 dolára, DOT dosiahol 40 dolárov a RVN sa zvýšil z 0,075 dolára na maximum 0,29 dolára za jediný týždeň.

Keďže BNB obsadila miesto číslo 3 po 300% rallye v priebehu týždňa, DOT je v plnom prúde a pokúša sa ho chytiť na čísle 4. Čím viac tokenov sa začína výrazne zvyšovať, tým sa kryptomena Top 10 začína opäť prehodnocovať, čím sa stáva veľmi zaujímavý stôl na sledovanie.

Zatiaľ čo altcoiny bojujú o nižšie miesta, BTC zostáva pevne usadené na prvom mieste s trhovou kapitalizáciou, ktorá prekročila 1 bilión dolárov po tom, čo sa neskoro vrátila na nový ATH 58 300 dolárov po konsolidácii niekoľko dní od prelomenia 50 000 dolárov v utorok..

Blackrock, Motley Fool, deklaruje investovanie BTC

Inštitucionálny záujem o BTC je čoraz horlivejší, pričom Blackrock v polovici týždňa odhalil, že aj oni začali investovať do BTC. Táto správa poslala cenu BTC prvýkrát nad 50 000 dolárov, čo dokazuje, že Peter Schiff sa s chybou zlata mýlil, pretože povedal, že BTC nikdy nepresiahne 50 000 dolárov. Napriek tomu priznal svoju chybu, ale voči majetku bol skeptický.

Nielenže BTC prešlo 50 000 dolárov, ale aj naďalej sa dostalo na 58 300 dolárov vďaka správam, ktoré dokonca aj Motley Fool, veľmi populárna platforma investičného poradenstva, ktorá sotva pred 6 mesiacmi radila svojim klientom pred nákupom BTC, oznámila, že minie 5 miliónov dolárov z vlastného fondu na nákup BTC v najbližších týždňoch s očakávaním, že vzrastie na 500 000 dolárov.

Firma bude investovať do BTC prostredníctvom svojho 10-násobného portfólia reálnych peňazí ako jedného zo 40 aktív, o ktorých predpovedá, že prinesie 1 000% návratnosť v priebehu nasledujúcich 15 rokov. Firma začala odporúčať BTC ako základný podiel všetkým svojim 10 -násobným členom.

Podľa údajov je Motley Fool v súčasnosti na globálnom piatom mieste v kategórii investovania a má 87 miliónov návštev webových stránok mesačne. Jeho schválenie preto môže potenciálne priniesť novú vlnu investorov do BTC, ktorá bude za svoju cenu veľmi dobrá.

Nákupné šialenstvo BTC sa rozšírilo do Nemecka, pričom konopná firma Synbiotic SE, kótovaná na frankfurtskej burze, odhalila, že nakúpila BTC, aby sa zaistila aj proti devalvácii meny. Zdá sa, že údaje z reťazca dokazujú, že veľkú časť BTC akumulujú veľkí kupujúci, pričom adresy držia viac ako 10 miliónov BTC raketovo od okamihu, keď BTC prekročili 20 000 dolárov..

Medzitým sa MicroStrategy, ktorá už má viac ako 71 000 jednotiek BTC, nemôže nabažiť. Ohlásila ďalší predaj dlhopisov na nákup BTC a podarilo sa jej vyzbierať 1,05 miliardy dolárov, čo je o 400 miliónov dolárov viac, ako očakávala. MicroStrategy veľmi pravdepodobne tento budúci týždeň vynaloží túto novo nájdenú miliardu dolárov na nákup ďalších BTC.

Pozorovatelia trhu si myslia, že spoločnosť MicroStrategy už vynaložila 1 miliardu dolárov na nákup BTC, pretože sa zistilo, že v nedeľu boli z Coinbase stiahnuté BTC v hodnote približne 1 miliardy dolárov. Druhá veľká veľryba, Grayscale Trusts, pridala v priebehu minulého týždňa ďalších 1 640 BTC, 27 480 ETH, 4 058 LTC a uskutočnila jeden zo svojich najväčších nákupov BCH, pričom nakúpila 15 263 kusov..

Blázon o adopcii sa rozšíril aj do Dubaja, pričom dubajská vládna spoločnosť oznámila, že ako platbu prijme kryptomenu, pričom vyčlení BTC, ETH a USDT. Dubajská spoločnosť pre styk s verejnosťou Falcon Corporate Services FZC investovala 75% svojej firemnej pokladnice v hodnote niekoľkých miliónov do BTC. Napriek tomu, že od decembra dosť vzrástol, je 3-mesačná volatilita cien BTC stále nižšia ako v roku 2017, čo je odrazom profilu investorov BTC v porovnaní s tým v roku 2017, keď boli investori panickejší a vrtkavejší. Investori BTC sú dnes dlhodobejšími hráčmi s menším úmyslom predávať, pretože cena stúpa, a menší tlak na znižovanie strát, aj keď ceny klesajú, čím sa znižuje volatilita.

Mohlo by to byť tiež znakom toho, že BTC pomaly dozrieva na hlavné investičné aktívum, pretože sa na neho zavádza viac bežných produktov, ktoré prinášajú tradičnejších hráčov v triede aktív. Napríklad otvorený úrok futures sa prudko zvýšil po krátkom poklese na konci januára, čo predstavuje ATH 17 miliárd dolárov.

Medzitým prvý severoamerický BTC ETF debutoval na torontskej burze cenných papierov vo štvrtok so silným štartom, pričom akcie v prvý deň na základe silného dopytu zmenili akcie v hodnote približne 165 miliónov dolárov. Pri takom silnom dopyte po BTC ETF môže byť skôr, ako neskôr, aby SEC schválila BTC ETF v USA..

ETH zlomí 2 000 dolárov, aj keď len stručne

ETH, samozrejme, aby nebol predbehnutý BTC a inými altcoinmi, taktiež zaznamenal silné zisky, pričom prvýkrát krátko prekonal psychologickú hranicu 2 000 dolárov a potom sa vrátil pod 1 900 dolárov. Tento krok nahor bol široko očakávaný, pretože metriky v reťazci sú pre ETH už dlho veľmi silné, aj keď tentoraz zaostávajú na trhu..

Vklady na burze ETH pomaly klesali, zatiaľ čo odlivy zostali naďalej vysoké. Najmä burza Coinbase zaznamenala od polovice októbra minulého roka výrazný odliv ETH.

XRP zhromaždenia 20% pred prvým vypočutím

Na XRP, aj keď sa objavili správy o tom, že SEC a Ripple neplánujú mimosúdne urovnanie súdneho sporu, a ďalej k tomu, že SEC zmenila a doplnila poplatky tak, aby boli osobitne obvinení 2 zakladatelia Ripple z existujúcej žaloby proti Ripple, XRP. token napriek tomu vzrástol až na 0,56 dolára v dôsledku rozsiahleho oživenia trhu.

Súdne pojednávanie sa má začať 22. februára, čo je dnes. Akékoľvek novinky môžu mať vplyv na cenu XRP, obchodníci v XRP berú na vedomie túto udalosť a nadchádzajúce termíny vypočutí. Podľa znalcov sa však očakáva, že žaloba bude mať výsledok až v auguste tohto roku, teda ešte 6 mesiacov.

To môže obmedziť nárast XRP na približne 0,755, ktorý bol vykonaný predtým 1. februára, aj keď token môže stúpať a klesať bez ohľadu na to, aké novinky zo žaloby vyplynú. Pokiaľ ide o dnešok, podarilo sa mu dosiahnuť 20% rally, keď sa široký trh obmedzí, pretože Elon Musk v nedeľu uviedol, že ceny BTC a ETH sú trochu vysoké. Otvorí to dvere ďalším opravám dopredu alebo ide o konsolidáciu, o ktorú trh potrebuje tento týždeň ísť vyššie.

Zdroj