Ako obchodovať s LTCUSD a LTCBTC

Litecoin je často razený ako digitálne striebro, vedľa bitcoinu ako digitálne zlato. Rovnako ako bitcoin, kryptomena má obmedzené zásoby a môže slúžiť ako uchovávač hodnoty alebo prostriedok na kryptografické transakcie v kyberpriestore.

Tí, ktorí boli schopní včas investovať do Litecoinu, zarobili majetok ako prví osvojitelia, ale v priebehu rokov volatilná kryptomena bojovala ako investícia a bola aktívom, ktoré bolo vhodnejšie na obchodovanie. Tí, ktorí namiesto toho obchodujú s litecoinmi, namiesto toho za posledné dva roky konzistentne zarábajú na kryptotrhu viac peňazí.

Obchodovanie s LTC za USD a iné kryptomeny, ako napríklad BTC, nie je jednoduché a vyžaduje si určité zručnosti, vzdelanie a trpezlivosť. Pomocou tejto príručky vysvetlíme, ako začať obchodovať s litecoinmi u oceňovaného brokera obchodovania s CFD PrimeXBT, a poskytneme výnosné obchodné stratégie litecoinov, ktoré boli spätne testované na úspech..

Ako Litecoin funguje? Digital Silver napodobňuje blockchain a kód bitcoínu

Litecoin je jednou z prvých kryptomien postavených na kóde bitcoinov. Pretože veľmi napodobňuje bitcoiny, je považovaný za jednu z najsilnejších blockchainových sietí a pravidelne sa používa ako testovacie miesto pre nový bitcoinový kód druhej vrstvy..

Na rozdiel od fiat mien, ktoré je možné vytlačiť z rozmaru, je litecoin ťažko obmedzený. V porovnaní s 21 miliónmi bitcoinov je len 84 miliónov LTC. Litecoin má tiež podobnú ekonomiku a rovnaký mechanizmus polovičného odmeňovania, ktorý prebieha približne každé štyri roky. V prípade tých, ktorí namiesto hodlingu používajú litecoin, je odoslanie v porovnaní s bitcoinom oveľa rýchlejšie.

Pretože cena litecoinu je malá v porovnaní s väčšou ponukou v porovnaní s veľkým bratom bitcoínom, uľahčuje litecoin prehltnutie pre nových investorov, ktorí sa chcú dostať do kryptomeny, ktorí chcú vlastniť celú mincu a považovať BTC za príliš drahé. Litecoinu by to mohlo prospieť na nasledujúcom býčom trhu, pretože teraz to bola najlacnejšia minca zahrnutá v zozname aktív, ktoré by PayPal v budúcnosti podporoval.

HODL alebo Trade LTC? Čo je lepšie riešenie pre kryptoinvestorov?

Litecoin prežil dlho na kryptotrhu a podľa trhového stropu zostal jedným z najlepšie hodnotených altcoinov. Vzhľadom na dlhú životnosť mince sa držanie Litecoinu dlho osvedčovalo ako výnosné. Ale za posledných niekoľko rokov, keď medvedí trh prevzal kryptomeny, sa obchodovanie s litecoinmi ukázalo ako výnosnejšie.

Stať sa obchodníkom s litecoinmi namiesto investora zahŕňa stratégiu nákupu a predaja litecoinov za vyššie a nižšie ceny a zisk z fluktuácií medzi nimi alebo uzatváranie stávok na to, či sa jeho cena zvýši alebo zníži.

Investorom, ktorí si kúpili LTC na konci roka 2017 bez toho, aby zvážili akúkoľvek analýzu trhu alebo pohyby cien, zostal malý litecoin, zatiaľ čo jeho hodnota sa zmenšila o viac ako 90%..

Medzitým obchodníci s litecoinmi dokázali zarobiť peniaze na silných cenových pohyboch, ktoré sa na trhoch s litecoinmi uskutočnili za posledné dva roky.

Rôzne spôsoby obchodovania s litecoinom a čo je pre vás najlepšie

Existujú dva hlavné spôsoby obchodovania s litecoinom a inými kryptomenami: na spotovej burze, ktorá ponúka nákup a predaj podkladových aktív alebo prostredníctvom derivátov, ako je obchodovanie s CFD, ktoré umožňuje obchodníkom namiesto toho dlhé alebo krátke kontrakty a profitovať bez ohľadu na to, ako sa trhy obrátia.

Na spotovej burze môžete nakupovať iba za nízke ceny a predávať vysoko, aby ste dosiahli zisk, zatiaľ čo krátke a dlhé pozície na obchodnej platforme, ako je PrimeXBT, v kombinácii s dôkladnou analýzou trhu môžu byť oveľa výnosnejšie, keď nájdete príležitosti v oboch smeroch..

Kroky k obchodovaniu s litecoinom: Začíname s obchodnou platformou LTC

Obchodovanie s litecoinom ponúka viac príležitostí ako samotné investovanie alebo hodling, ale niektorí sú zmätení z toho, ako začať. Tu je návod na litecoin, ktorý vám pomôže začať s nastavením prvého obchodu s LTC od začiatku do konca.

Vypracujte obchodný plán

Pomocou profesionálneho softvéru na technickú analýzu PrimeXBT môžu obchodníci všetkých úrovní znalostí nakresliť čiary podpory a odporu, využiť indikátory a oscilátory ako MACD, Bollinger Bands, RSI a mnoho ďalších, aby zostavili stratégiu, ktorá pred vstupom na pozíciu zvažuje riziko a odmenu.

Uskutočnite obchod a zisk

Potom, čo boli identifikované kritické úrovne, môžu používatelia predávať dlho alebo krátko, alebo nastaviť limitný príkaz, aby počkali na ideálny vstup a začali ťažiť z toho, akým spôsobom očakávajú, že sa trh otočí. Obchodníci budú chcieť byť opatrní pri umiestnení úrovní stop-loss, aby sa vyhli zastaveniu, a zároveň zaistiť ochranu kapitálu.

Príkazy na zastavenie straty alebo zisk zisku je možné pridať k objednávkam v čase ich zadania alebo neskôr a je možné ich zmeniť v prípade, že dôjde k chybám alebo zmene podmienok. Obchodníci môžu tieto pozície spravovať aj na cestách vďaka bezplatnej mobilnej aplikácii PrimeXBT pre inteligentné zariadenia Android a iOS.

Aké sú obchodné hodiny litecoinu? Všetko o vždy na krypto trhu

Litecoin, podobne ako ostatné kryptomeny, obchoduje každý deň v roku, či už je sviatok, víkend alebo inak. Kryptotrh nikdy nespí a vždy je v prevádzke a obchoduje sa 24/7, 365 dní denne.

Vďaka tomu je investovanie alebo hodling oveľa stresujúcejšie a obchodovanie ešte lukratívnejšie na tradičných trhoch. Nikdy sa neodporúča spať cez noc v pozícii, pokiaľ nedokážete prísť o všetok kapitál, ale vo dne v deň, keď obchodujete s litecoinmi namiesto PrimeXBT, môžu obchodníci nastupovať a vystupovať z pozícií s dlhými alebo šortkami a každý deň zatvoriť, keď sú pripravení odpočinúť si. v noci hlavu dole a pohodlne spi.

Čo pohybuje cenu litecoinu? Ponuka a dopyt po digitálnom striebre

Litecoin má veľmi obmedzené zásoby iba 84 miliónov LTC a ešte menej v obehu. Ako sa peňažná ponuka zvyšuje a inflácia sa vymkne spod kontroly, ponuka LTC nikdy nebude. Litecoin bol napríklad práve ohlásený ako jedna zo štyroch kryptomien, ktoré PayPal v blízkej budúcnosti ponúkne svojim 346 miliónom zákazníkov. Ak by každý zákazník PayPal chcel vlastniť litecoin, bolo by ich iba 0,24, aby sa obehli rovnako, a ako v minulosti ukázalo rozdelenie bohatstva, neexistuje nič také ako rovnosť.

Keď rastie dopyt po digitálne obmedzenom majetku, podobne ako striebro drahých kovov a jeho obmedzená ponuka, ceny prudko rastú. Striebro teraz v nedávnej ekonomickej tiesni opäť stúpa a Litecoin vyskočil o 20% v správach PayPal. Nastal čas Litecoinu opäť zažiariť?

Stratégie obchodovania s litecoinmi

Tí, ktorí sú unavení hodlingom litecoinov a príliš dlhou stratou na trhoch, zvážte namiesto toho obchodovanie s litecoinom pomocou jednej z týchto efektívnych stratégií obchodovania s litecoinmi. Tieto nástroje je možné použiť na obchodovanie s akýmkoľvek majetkom, ale sú tu zahrnuté príklady párov LTC, ktoré ukazujú, ako to funguje v prípade Litecoinu, konkrétne.

Bollinger Bands Stratégia obchodovania s litecoinmi

Bollingerove pásma sa rozširujú a kontaktujú, aby indikovali volatilitu pri cenových akciách, ale dajú sa použiť aj ako spoľahlivý dlhý alebo krátky signál, keď cena prechádza a zatvára nad alebo pod strednou čiarou BB.

Stredná čiara je kĺzavým priemerom cenovej akcie a môže naznačovať, kedy sa zmena trendu chystá naberať na obrátkach. Ak sa pohyb nad stredovou čiarou dostaví po kontrakcii a vonkajšie pásy sa začnú rozširovať, dôjde k veľkému pohybu.

V nižšie uvedenom príklade bol litecoin krátky a dlhý pri každom prechode majetku stredným BB.

Ichimoku litecoinové obchodné stratégie

Indikátor Ichimoku je veľmi zaneprázdnená obrazovka, na ktorú sa môžete pozerať, a toľko sa toho deje. Všade sú mraky, čiary a veľa zmätku. Ale v neporiadku je veľa signálov vysvetľujúcich, čo sa deje na trhu.

Najštandardnejším a najzrejmejším signálom je jednoduchý kríženie čiar tenkan sen a kinjun sen (červená a modrá). Keď sa tieto dva krížia nad sebou alebo pod sebou, je buď medvedí alebo býčie a vydáva signál o skrátení alebo predĺžení majetku, ako je uvedené v tabuľke LTC nižšie..

Stratégie obchodovania s litecoinmi MACD

MACD je indikátor hybnosti, ale často sa nepovažuje za „oneskorenie“. Obchodníci s litecoinmi, ktorí ignorujú tento nástroj, to však robia na vlastné náklady.

Crossovery MACD môžu byť ultra spoľahlivými signálmi na skrátenie alebo predĺženie trvania litecoinu, bitcoinu alebo akéhokoľvek iného majetku. Všimnite si, že po prechode nadol bol prechod späť hore dlhým signálom. Obchodníci môžu týmto spôsobom udržať zisky tým, že obchodujú tam a späť.

Ale pretože na MACD ako indikátore zaostávania je niečo pravdy, určite zvážte ďalšie trhové podmienky a signály potvrďte vzorovými grafmi alebo inými znakmi.

Stratégie obchodovania s litecoinom o objeme zostatku

OBV sa z dobrého dôvodu nazýva indikátor inteligentných peňazí. Pomôže to zaznamenať zmeny trendov skôr, ako k nim dôjde.

Všimnite si v nižšie uvedenom príklade, že litecoin vypadol zo svojho poklesu v OBV skôr, ako nastala cena, a potom urobil to isté znova, keď sa vzostupný trend skončil a začal sa rozpadať. Indikátor On-Balance Volume skutočne dokazuje, že objem skutočne predchádza cene.

Najlepší tip na maximalizáciu návratnosti obchodovania s litecoinmi: páka

Obchodovanie s litecoinmi môže byť dostatočne výnosné, vzhľadom na divokú volatilitu majetku a veľké nárasty a znižovania cien, ktoré môžu používatelia využiť pri obchodovaní s CFD na PrimeXBT s dlhými a krátkymi pozíciami.

Existuje však aj ďalší nástroj, ktorý PrimeXBT ponúka, ktorý môže zvýšiť kapitál ešte rýchlejšie a urobiť vyššie uvedené stratégie ešte výnosnejšími. Ale pozor, táto metóda je len pre kvalifikovaných obchodníkov, ktorí sú schopní zvládnuť riziko. Tento nástroj sa nazýva pákový efekt a je ponúkaný iba na platformách na obchodovanie s maržou. Páka zosilňuje pohyby cien až 100 -násobne, maximalizuje návratnosť a premieňa malé pozície na masívne.

Časté otázky: Často kladené otázky o obchodovaní s litecoinmi a obchodovaní s LTC

Pretože Litecoin a kryptomeny sú novou, rozvíjajúcou sa technológiou a triedou aktív, majú aj tí najchytrejší obchodníci otázky. Tu sú niektoré z najčastejšie kladených otázok o litecoine, obchodovaní s LTC a kryptomenách.

Čo je litecoin?

Litecoin je kryptomena, ktorá je postavená na upravenej verzii kódu bitcoínu. Blockchain a ekonomická štruktúra sú veľmi podobné a dokonca majú rovnaký mechanizmus delenia blokov na polovicu každé štyri roky.

Mám investovať do litecoinu??

Investície do Litecoinu sa v minulosti ukázali ako výnosné, ale v posledných dvoch rokoch ceny medvedieho trhu hlavne klesali. Aj keď sa veci otáčajú, obchodovanie s bitcoinmi je lepšou možnosťou, pretože obchodníci môžu profitovať bez ohľadu na to, ako sa litecoin otáča, a zarábať peniaze v oboch smeroch..

Ako zarobiť peniaze s litecoinom?

Obchodovanie s litecoinom je jednoduchá odpoveď. Vďaka technickej analýze a starostlivému riadeniu rizika môžu obchodníci profitovať z trhov na platformách, ako je PrimeXBT.

Čo je symbol tickera Litecoinu?

Litecoin obchoduje pod symbolom LTC ticker voči USD, BTC alebo iným fiat menám a kryptomenám.

Kde môžem obchodovať s litecoinmi??

Obchodovanie s Litecoinom je v dnešnej dobe bežné, ale najlepšia a najbezpečnejšia platforma na obchodovanie s Litecoinom je na ocenenom PrimeXBT. Litecoin je k dispozícii spolu s inými kryptomenami, akciovými indexmi, zlatom, striebrom, ropou, plynom a mnohými ďalšími.