Globálna krypto komunita vystupuje v plnej sile proti koronavírusu

Keďže prípady smrteľného koronavírusu stále na celom svete pribúdajú nevídaným tempom, mnoho prominentných členov blockchainového a kryptospracujúceho priemyslu vyslyšalo globálne volanie o pomoc a rýchlo sa zapojilo do zmysluplných opatrení-či už z hľadiska priameho výskumu. účasť alebo prostredníctvom darovania finančných prostriedkov alebo zdrojov, ako sú masky, dezinfekčné zariadenia atď.

Napríklad už v januári, popredná burza kryptomien Binance, už darovala čínske úrady zdravotnícky materiál v hodnote 1,4 milióna dolárov v rozsiahlom úsilí bojovať proti ničivým účinkom koronavírusu. Úsilie, nazvané ako projekt „Binance for Wuhan“, prinieslo platforme na obchodovanie s kryptomenami darovať celkovo 366 000 párov rukavíc, 56 800 masiek, 9 sterilizátorov, 5 280 fliaš dezinfekčného prostriedku na ruky, 20 000 testovacích súprav, 7850 ochranných oblekov, 20 000 párov okuliare, 388 koncentrátorov kyslíka, 1 000 germicídnych žiaroviek a zhruba päť ton dezinfekčného prostriedku.

Podľa Jarreda Winna, senior viceprezidenta Binance Charity – krídla sociálneho dosahu burzy – sa sedem dávok zdravotníckeho materiálu dostalo k 124 nemocniciam, lekárskym tímom a veliteľským krídlam. Germicídne žiarovky boli odoslané do Wuhanskej univerzitnej ľudovej nemocnice a potom boli distribuované 74 lekárskym tímom a zdravotným strediskám, ako aj hotelom, v ktorých boli zdravotnícke tímy ubytované..

Winn ďalej pre Cointelegraph povedal, že germicídne žiarovky majú schopnosť produkovať ultrafialové svetlo, ktoré môže viesť k deaktivácii baktérií, vírusov a prvokov, čím poskytuje čisté životné a pracovné prostredie pre lekárske tímy.

Binance Charity sa okrem toho pustila do novej iniciatívy, v ktorej sa spoločnosť snaží vyzbierať celkovo 5 miliónov dolárov v kryptomenách na nákup základných zdravotníckych potrieb pre všetky krajiny, ktoré boli krízou COVID-19 najviac zasiahnuté. V tejto súvislosti bude veľká časť finančných prostriedkov použitá na rýchlu distribúciu kľúčového zdravotníckeho vybavenia a dodávok v krajinách ako Taliansko, Nemecko, Španielsko, Južná Kórea, Irán, Turecko, Spojené štáty a Spojené kráľovstvo.

Changpeng Zhao, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Binance, v komentári k vyvíjajúcej sa situácii okolo koronavírusu uviedol: „Odporúčame komunite, aby sa zúčastnila na tejto iniciatíve, keď sa spojíme proti COVID-19 a spoločne budeme mať vplyv. ”

O úlohe, ktorú technológia blockchain zohráva pri pomoci spoločnosti Binance s jej vyššie uvedeným úsilím, Winn pre Cointelegraph povedal, že dlhodobou dilemou súvisiacou s charitou je otázka „Kam zmizli moje peniaze?“ K tomuto bodu dodal:

“Vďaka technológii blockchainu umožňuje transparentnosť a nemennosť každému používateľovi vidieť, že finančné prostriedky boli prevedené na osobu so 100% istotou, a následne v tomto prípade neexistujú žiadne tajomstvá dávania.”

Nezisková platforma na získavanie finančných prostriedkov The Giving Block nedávno zahájila snahu darovať kryptomeny v boji proti prebiehajúcej pandémii COVID-19. Podľa spoluzakladateľa The Giving Block Alexa Wilsona sa aliancia #cryptoCOVID19 uľahčuje v spolupráci s Gitcoinom-platformou odmien s otvoreným zdrojovým kódom na blockchaine Ethereum. V tejto súvislosti Wilson pre Cointelegraph uviedol, že Gitcoin a Vitalik Buterin budú zodpovedať darom až do 100 000 dolárov poskytnutých v éteroch (ETH), Dai (DAI) a ERC-20. Ďalej uviedol:

„Naše úsilie pomáha podporovať viac ako 20 priemyselných partnerov, pričom každý z nich prispieva jedinečným spôsobom. Ďalší z našich partnerov, napríklad Brave, napríklad poskytuje bezplatný reklamný inventár v rámci svojho programu udeľovania grantov na reklamy, ktorý má pomôcť zvýšiť návštevnosť a povedomie na stránke kampane #cryptoCOVID19. “

Wilson tiež poukázal na to, že dary poskytnuté prostredníctvom oficiálneho widgetu The Giving Block pôjdu priamo vyššie uvedeným neziskovým organizáciám – pričom každý z týchto subjektov má na backende svoj vlastný inštitucionálny účet Gemini, aby prichádzajúce finančné prostriedky boli priamo posielané príjemcom. Nakoniec, zatiaľ čo darovanie je možné prostredníctvom mnohých digitálnych aktív, Wilson pre Cointelegraph uviedol, že veľká väčšina doteraz prijatých finančných prostriedkov bola vo forme bitcoínov (BTC), ETH, DAI a Zcash (ZEC)..

COVIDathon

Decentralizovaná aliancia AI alebo DAIA nedávno spustila #COVIDathon, prvý decentralizovaný hackathon s umelou inteligenciou na svete, ktorý bol navrhnutý tak, aby pomohol svetovému zdravotníckemu priemyslu pri vytváraní riešení v boji proti COVID-19.

Aliancia má v súčasnosti viac ako 50 členov z blockchainového priestoru, vrátane SingularityNET, Ocean Protocol, Aragon, Shivom, NEM, InboundJunction, ako aj komunít zdravotníckych pracovníkov, biotechnológov a genetikov.

Cointelegraph hovoril s Benom Goertzelom, predsedom DAIA a generálnym riaditeľom a zakladateľom SingularityNET. Podľa jeho názoru súčasná globálna pandémia konfrontuje masy ako celok s množstvom „neznámych neznámych“, a preto tvárou v tvár takej radikálnej neistote Goertzel verí, že kryptokomunita ako celok musí okamžite začať konať. Keď hovorí o COVIDathone podrobnejšie, dodal:

„Hackathon AI/blockchainu COVIDathon spája rozmanitú globálnu skupinu vývojárov AI a blockchainu, vedcov z oblasti medicíny a politiky a vytvára komunitu schopnú vytvárať a nasadzovať nové nástroje s reakciou a kreativitou, ktoré si vyžaduje situácia, ktorá sa neustále mení.“

Goertzel dúfa, že komunita príde s inováciami, ako sú napríklad nové aplikácie na monitorovanie zdravia jednotlivcov a komunít, objavovanie nových prístupov k simulácii šírenia COVID-19 a okrem vývoja nových nástrojov strojového učenia, ktoré pomôžu biomedicínskej a epidemiologickej analýze , a veľa ďalších.

Bruce Pon, jeden z kľúčových účastníkov COVIDathonu a spoluzakladateľ Ocean Protocol, navyše pre Cointelegraph povedal, že aj keď je v súčasnosti veľa ľudí ochotných ohroziť svoje súkromie, aby zaistila bezpečnosť más, takéto zmýšľanie by sa nemalo stať nová norma. Z pohľadu Pona COVIDathon predvedie užitočné aplikácie v reálnom svete, ktorých cieľom bude poskytnúť jednotlivcom väčšiu kontrolu, keď vlády požiadajú o sledovanie a sledovanie ľudí, aby porazili koronavírus..

Ripple Labs

25. marca spoločnosť Ripple Labs zverejnila tweet, v ktorom uvádza, že organizácia darovala celkovo 200 000 dolárov dvom samostatným neziskovým organizáciám-konkrétne komunite Tipping Point Community a Silicon Valley Community Foundation. Peniaze sú primárne zamerané na obmedzenie šírenia COVID-19 v USA, pretože množstvo nových údajov ukázalo, že celkový počet potvrdených prípadov v krajine je v súčasnosti vyšší ako počet hlásených prípadov v Číne..

Komunita Tipping Point Community so sídlom v San Franciscu je nezisková organizácia, ktorá nedávno založila svoj fond na núdzové reakcie, prostredníctvom ktorého sa snaží vyzbierať celkovo 1 milión dolárov na iniciatívu v reakcii na COVID-19. Podobne sa fond regionálnej odozvy COVID Komunitnej nadácie Silicon Valley zameria viac na obmedzenie šírenia ochorenia COVID-19 v regióne Silicon Valley.

MOCD SAE

Podľa nedávnej správy sa spojilo niekoľko medzinárodných blockchainových firiem, aby pomohli minimalizovať šírenie vírusu a predchádzali budúcim ohniskám v Spojených arabských emirátoch-predovšetkým pomocou distribuovaných databázových riešení.

V tomto ohľade ministerstvo komunitného rozvoja SAE už začalo používať rôzne digitálne platformy na zefektívnenie služieb svojej vlády. V súčasnosti je napríklad aktívny blockchainový systém, ktorý je údajne schopný spracovať 2 919 typov dokumentov – čo občanom umožňuje autentifikovať svoje oficiálne certifikáty a ďalšie papiere online bez toho, aby museli vychádzať z domu..

Hessa Essa Buhumaid, ministerka komunitného rozvoja SAE, hovorí o svojich najnovších opatreniach vo svojej krajine, podľa ktorých „tento krok potvrdzuje záväzok ministerstva zaistiť kontinuitu a flexibilitu všetkých vládnych služieb s ohľadom na smernice inteligentnej vlády, aby obmedziť šírenie COVID-19. “

Asociácia blockchainu v Neapole

Asociácia blockchainu v Neapole nedávno spustila zbierku kryptomien, ktorá má pomôcť v boji proti koronavírusu nákupom veľkého počtu elektromedicínskych zariadení na posilnenie talianskeho sektora zdravotnej starostlivosti – konkrétne v rámci regiónu Kampánia..

Taliansko je spolu s Iránom, USA, Španielskom a Čínou jednou z najhoršie postihnutých krajín pandémie COVID-19. Najpozoruhodnejšie je, že nedávne vypuknutie vírusu mimoriadne zaťažuje taliansky systém zdravotnej starostlivosti – krajinu, o ktorej sa hovorilo, že má jednu z najlepších zdravotníckych infraštruktúr na svete..

Predseda svojej asociácie Neapolskej blockchainovej asociácie Celestino Santagata uviedol, že na túto tému povedal, že on a jeho tím použijú vyzbierané finančné prostriedky na získanie konkrétneho vybavenia, ako sú ventilátory a životne dôležité lieky, na pomoc tým, ktorí to potrebujú..

Mateon

Imunoonkologická spoločnosť Mateon poháňaná blockchainom vydala správu 25. marca, v ktorej tvrdí, že úspešne dokončila pozitívne testovanie viacerých kandidátov na lieky COVID-19. Podľa vydania jedna z formulácií spoločnosti-OT-101, antisense liečivo TGF-Beta-zrejme vykazuje významný účinok proti COVID-19..

Z technického hľadiska sa zdá, že liek funguje tak, že inhibuje väzbu vírusu na svoj cieľ, čím bráni vírusu v replikácii a infikuje svojho hostiteľa príznakmi súvisiacimi so zápalom pľúc. V nadväznosti na tento sľubný vývoj bol citovaný Vuong Trieu, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Mateon:

“Sme nadšení z našej platformy pre rýchlu reakciu proti vírusovým epidémiám a tešíme sa na spoluprácu s GMP na ďalšom rozšírení tejto platformy v USA a Číne.”

Skladací dom ([email protected])

[email protected] je digitálna platforma, ktorá bola navrhnutá tak, aby poskytla lekárskym výskumníkom primeranú výpočtovú silu, ktorá im pomôže s ich vyšetrovacím úsilím. Projekt získal za posledný mesiac veľa pozornosti hlavného prúdu, pričom Greg Bowman, riaditeľ [email protected], odhalil, že v súčasnosti má projekt viac ako 400 000 počítačov, ktoré aktívne prispievajú svojou kapacitou spracovania na pomoc s vyššie uvedeným výskumným úsilím..

[email protected] navyše dokázal získať podporu rôznych známych hráčov, ako napríklad Tezos, viacúčelová platforma blockchainu a CoreWeave, spoločnosť ponúkajúca dostupné a škálovateľné strojové učenie na grafických kartách NVIDIA..

V jednote je sila

Napriek hromadnému ničeniu-ekonomickému i sociálnemu-, ktoré nastalo v dôsledku pandémie COVID-19, v tejto núdzovej dobe prešlo veľa strieborných obložení. Napríklad vystúpilo niekoľko významných jednotlivcov pôsobiacich v súkromnom sektore, zábavnom a športovom priemysle, ktorí výrazne prispeli k pomoci v oblasti výskumu a poskytli nevyhnutné zásoby osobám, ktoré sú v súčasnosti postihnuté koronavírusom..

Aj keď sa vírus bohužiaľ stále šíri a s úsilím, ktoré vynaložilo niekoľko vlád na celom svete, zdá sa, že by mohlo dôjsť k nejakému oddychu hneď za rohom pre každého.