Najlepších 5 projektov ICO roku 2019

ICO (Initial Coin Offering) je primárna distribúcia tokenov. Altcoinoví vývojári lákajú investorov do svojich projektov predajom tokenov za likvidné kryptomeny alebo fiat peniaze. Investori budú môcť nakúpené mince použiť ako vnútornú menu projektu, obchodovať s nimi na špecializovaných burzách alebo ich jednoducho predať za výhodnú cenu, ktorá bude v čase nákupu najmenej o 100% vyššia ako náklady na altcoiny.

Podľa odborníkov potenciál zisku sľubných tokenov začína na 100% bez horného limitu. Jedna z top kryptomien, Ethereum, môže slúžiť ako perfektný podporný príklad tohto vyhlásenia. Ak by človek v čase ICO investoval do tejto mince, mohol zarobiť 233 000% z objemu investícií. Náklady na ethereum v čase predpredaja boli 30 centov a do konca roku 2017 cena tokenu presiahla 700 USD.

Každý deň sú zaregistrované desiatky nových podobných projektov s neobmedzeným potenciálom zisku, ktoré oslovujú obrovské publikum súkromných investorov. 98% vývojárov však nedosahuje požadovaný výsledok: tokeny nezačnú obchodovať na špecializovaných burzách alebo iniciátori projektu zmiznú s finančnými prostriedkami prilákanými investormi. Vďaka tomu je výber skutočne sľubného projektu ICO náročnou úlohou, ktorá si vyžaduje veľa technických a finančných znalostí. Aby ste svoje vlastné úspory nepodarili podvodom, je dôležité prečítať si tento článok.

Všetko, čo potrebujete vedieť o ICO

Vysoká popularita projektov ICO ako investičného nástroja nespočíva iba v jeho značnom potenciáli zisku. Technológia blockchain umožňuje začínajúcim tímom mimoriadne efektívne prilákať finančné prostriedky súkromných investorov, dokonca aj vo fáze vývoja. Tokeny v tomto prípade slúžia ako analógy zásob, ktorých hodnota sa v prípade úspešnej implementácie projektu výrazne zvyšuje.

Pred zvažovaním investovania do ICO je dôležité porozumieť kľúčovým aspektom takýchto projektov, konkrétne:

  • Aký je účel spustenia ICO? Prostredníctvom tohto mechanizmu vývojári tokenov získavajú finančné prostriedky od súkromných investorov, ktoré budú následne použité na spustenie a vývoj altcoinu.
  • Vysoké riziká v dôsledku kontroverzného právneho stavu projektov ICO. Mnoho krajín (USA, Čína, Kanada, Japonsko, Rusko atď.) Už má svoje vlastné zákony a nariadenia týkajúce sa ICO, avšak v niektorých jurisdikciách je takmer nemožné brať podvodníkov na zodpovednosť. Na druhej strane je dôležité poznamenať, že aj v krajinách, kde ICO ešte nie sú regulované, budú naďalej platiť pravidlá boja proti praniu špinavých peňazí (AML). Absencia pravidiel ICO preto neznamená právnu slobodu.
  • Koľko môžete zarobiť? Ako už bolo spomenuté, ziskový potenciál investorov do ICO je neobmedzený.
  • Koľko budete potrebovať investovať? Hranicu investícií určujú vývojári a v priemere sa pohybuje v rozmedzí od 50 do 500 USD. Existujú však projekty, ktorých crowdsale (predbežný predaj altcoinov) sa vykonáva na uzavretom základe. Živé príklady takýchto ICO sú Libra z FaceBook a Gram z Telegramu. Minimálna výška investície do týchto projektov začína od 100 000 USD.

Ako si vybrať sľubné ICO?

Aby sa podvodníkom neposkytli vlastné finančné prostriedky, je dôležité zoznámiť sa s hlavnými kritériami, ktoré musia sľubné projekty ICO spĺňať:

  • Developerská spoločnosť musí byť oficiálne zaregistrovaná ako právnická osoba.
  • Význam projektu. Pred rozhodnutím o investovaní do konkrétneho projektu je dôležité vykonať malý prieskum, aby ste zistili jeho význam. V roku 2019 vzniká veľa zbytočných ICO, ktorých hlavnou úlohou je získavať finančné prostriedky od investorov. Príkladom významného altcoinu je token DMarket (DMT). Používaním týchto mincí majú užívatelia možnosť nakupovať / predávať herné položky bez rizika a sprostredkovateľov. Vo fáze vývoja sa tokeny predávali za cenu nižšiu ako 1 cent. Po spustení projektu bola cena DMT 0,8 USD, to znamená, že investori, ktorí predávali altcoiny za tieto náklady, zarobili asi 800% investícií. Vývojári Token pôvodne varovali investorov, že do roka od spustenia projektu bude vykonaná dodatočná emisia mincí vo výške 15%, po ktorej bude ich vydanie dokončené. To viedlo k zníženiu cien DMT na 0,1 USD. V čase písania článku sa token predáva na špecializovaných burzách za cenu 0,26 USD.
  • Ak vezmeme do úvahy intenzívny rozvoj kybernetických športov a herného priemyslu ako celku, môžeme s istotou povedať, že DMT má v dohľadnej budúcnosti dobrý rastový potenciál najmenej 1 USD. Záver: Praktický význam ICO hrá kľúčovú úlohu v jeho rozvoji, preto sa odporúča investovať do takýchto projektov.
  • Technická základňa. Podrobná Biela kniha by mala byť predstavená na oficiálnom webe vývojárov altcoinov. Tento dokument obsahuje všetky praktické informácie týkajúce sa postupnej implementácie projektu. Existujú prípady, keď vývojári nemohli implementovať sľubné nápady kvôli zle naplánovanej technickej základni. Preto, aby investor získal značný zisk z prostriedkov investovaných do ICO, mal by si dôkladne preštudovať Bielu knihu. Sľubné projekty by sa mali z technického hľadiska ľahko realizovať.
  • Vývojový tím. Prax ukazuje, že investori by mali dôverovať iba projektom ICO s otvorenými informáciami o vývojovom tíme, ktoré je možné ľahko overiť.
  • Bonusy pri nákupe tokenov v štádiu ICO. Bonusové programy možno nazvať najúčinnejšou marketingovou stratégiou. Vývojári inovatívnych altcoinov to chápu, a preto ponúkajú investorom pri nákupe tokenov vo fáze ICO výhodné ceny. Napríklad cena mince pre všetkých potenciálnych investorov je 0,0017 dolára a pre veľkých investorov sú stanovené preferenčné podmienky (napríklad pri investovaní do projektu od 10 000 dolárov bude hodnota každého tokenu 0,0010 dolára). To umožňuje veľkým investorom zarobiť na predaji altcoinov aj vo fáze ICO. Navyše, ak projekt spĺňa vyššie uvedené kritériá, náklady na tokeny pri spustení budú najmenej 10 -krát vyššie ako nákupná cena..

Pri výbere projektov ICO na investovanie podľa uvedených kritérií je riziko straty finančných prostriedkov minimálne.

Najlepších 5 projektov ICO roku 2019

Pozor! Začínajúcim investorom sa odporúča, aby zvážili diverzifikované investície do 3-4 najsľubnejších projektov. Je dôležité mať na pamäti, že inovatívnosť a praktický význam myšlienky nezaručuje zisk. Kľúčovým faktorom je možnosť technickej realizácie projektu a potenciálna úroveň dopytu.

Autor: Kate Solano pre Сrypto-Rating.com