Stručný sprievodca investovaním do Ripple CFD

Pred nástupom digitálnych mien používal človek papierové alebo fiatové meny, ktoré sú kontrolované vládami alebo centrálnymi bankami, obmedzené podľa polohy alebo krajiny a dajú sa ľahko zničiť. Spustenie bitcoinu v roku 2009 Satoshi Nakamotom znamenalo veľký rozdiel pri vytváraní vôbec prvej kryptomeny. Nasledovali ďalšie kryptomeny a dnes tu máme tisíce kryptomien. Investície do Ripple a ďalších kryptomien sa stávajú stále obľúbenejšími, pretože kryptomeny sú plne v súlade s modernou globalizáciou a digitalizáciou nášho sveta..

Ripple je kryptomena, platobný systém, výmenný a prevodový systém, ktorý v roku 2012 uviedla na trh spoločnosť Ripple Labs Inc; americká fintechová spoločnosť. Jeho technológia je založená na decentralizovanej sieti peer-to-peer, ktorá sa používa na prenos viacerých mien. Sieťové transakcie sú validované nezávislými servermi, ktoré sú vo vlastníctve verejnosti; každý môže vlastniť uzol v sieti. Konsenzuálny algoritmus Ripple Protocol (RPCA) používajú všetky uzly každých niekoľko sekúnd, aby sa zachovala správnosť a zhoda siete. Platby nie je možné vrátiť späť a vrátenie platby nie je k dispozícii.

Ripple Labs má sídlo v USA, ale má 9 globálnych pobočiek po celom svete a s technológiou „RippleNet“ obsluhuje viac ako 300 finančných inštitúcií vo viac ako 40 krajinách. Sieť má vlastnú natívnu kryptomenu známu ako XRP.

RippleNet je globálna sieť, ktorá spája stovky finančných inštitúcií prostredníctvom jediného aplikačného rozhrania (API), ktoré uľahčuje rýchle a spoľahlivé prevody peňazí za priaznivé náklady. RippleX je otvorená platforma, ktorá umožňuje vývojárom integrovať do svojich aplikácií technológiu blockchain. Postavený na knihe XRP, umožňuje vývojárom odosielať a prijímať platby v akejkoľvek mene, v akejkoľvek sieti kdekoľvek na svete..

V porovnaní so sieťou bitcoínových blockchainov je Ripple rýchlejší, stojí menej a spotrebuje menej energie. Ale spomedzi všetkých kryptomien je investícia v bitcoine stále najobľúbenejšia pravdepodobne preto, že je prvou a najväčšou podľa trhovej kapitalizácie. Na rozdiel od bitcoinu však Ripple nie je navrhnutý iba tak, aby fungoval ako kryptomena. Ide skôr o platformu, ktorá pomocou protokolu open-source poskytuje bezpečné, rýchle a veľmi lacné transakcie. Ripple a XRP sa často používajú zameniteľne, ale technicky sa XRP týka digitálnej kryptomeny, zatiaľ čo Ripple je spoločnosťou, ktorá ju vytvorila..

Investícia do Ripple

Rovnako ako všetky kryptomeny, XRP je možné kúpiť prostredníctvom online kryptoburz a uložiť do peňaženky; môže to byť digitálna, tvrdá alebo papierová peňaženka. Niekoľko búrz umožňuje nákup tokenov XRP priamo za fiat menu prostredníctvom kreditných/debetných kariet alebo bankových prevodov. Niektoré ďalšie burzy neumožňujú priamy nákup XRP, ale konverziu z iných kryptomien. Investíciu do žetónov Ripple je možné uskutočniť kúpou a uložením do peňaženky. Investor potom môže pred predajom počkať na zhodnotenie cien.

Investovanie do Ripple CFD

Ripple alebo XRP zmluva o rozdieloch (CFD) sú voľne predajné (OTC) deriváty, ktoré umožňujú obchodníkom alebo investorom špekulovať na kolísavé ceny podkladového tokenu XRP bez toho, aby prevzali vlastníctvo kryptomeny. Obchodník sa pokúša iba predpovedať, či cena kryptomeny v zmluvnom čase pôjde hore alebo dole; to znamená cenový rozdiel od vstupnej ceny pre obchod k výstupnej cene.

Maloobchodní a inštitucionálni obchodníci majú prístup k obchodovaniu s CFD kryptomeny prostredníctvom online brokerov, ktorí poskytujú prístup k platformám na obchodovanie so softvérom, v ktorých sú umiestnené všetky obchody s klientmi. Maklér zobrazuje ceny „nákupu“ a „predaja“ majetku XRP v reálnom čase. Ak obchodník špekuluje so zvýšením ceny, otvorí pozíciu „kúpiť“, ale ak je jeho predpoveď poklesom ceny, otvorí pozíciu „predať“ na obchodnej platforme. Obchodník pravdepodobne dosiahne zisk, ak je jeho predpoveď správna, a stratu, ak sa mýli.

Ako obchodovať CFD XRP s T1Markets

T1Markets je CFD broker, ktorý ponúka viac ako 300 aktív na obchodovanie na platforme MT4. Prevádzkuje ho spoločnosť „General Capital Brokers Ltd“ (GCB), ktorá je spoločnosťou autorizovanou a regulovanou „Cyperskou komisiou pre cenné papiere a burzu“ (CySEC). Broker ponúka viac ako 30 aktív kryptomeny. Kryptomeny sú spárované s obľúbenými fiat menami, napr. XRPUSD, XRPEUR a XRPGBP.

Ak chcete začať investovať do programu Ripple, postupujte takto:

  • Zaregistrujte si nový účet.
  • Vyplňte formulár a nahrajte overovacie dokumenty
  • Vykonajte vklad na nový účet.
  • Počkajte na schválenie nového účtu
  • Po schválení si stiahnite obchodnú platformu MT4 na Windows PC, Android alebo iOS a nainštalujte ju. Ak sa rozhodnete používať MT4 WebTrader, spustite ho z webovej stránky makléra.
  • Vyberte si majetok, ktorý si vyberiete; to znamená XRPUSD, XRPEUR alebo XPRGBP.
  • Zadajte veľkosť zmluvy a otvorte pozíciu „kúpiť“ alebo „predať“. Ak chcete, môžete zadať aj ďalšie parametre obchodu, ako napríklad „vziať zisk“ alebo „zastaviť stratu“.
  • Vo vlastnom čase zatvorte obchod, aby ste ukončili zmluvu a zaistili svoje zisky alebo straty.

Aké sú výhody investovania do CFD Ripple?

CFD sú nákladovo efektívne

Ak sa rozhodnete kúpiť a uložiť tokeny XRP do peňaženky, budete musieť zaplatiť celú požadovanú čiastku. S CFD sa však obchoduje s pákovým efektom; nástroj, ktorý je navrhnutý tak, aby poskytoval obchodníkom väčšiu trhovú expozíciu prostredníctvom malého kapitálu. Ak je napríklad XRPUSD citovaný ako 0,4986; a obchodník chce otvoriť pozíciu pre 1 000 jednotiek s pákovým efektom 1:10. Celkové náklady budú 498,60 USD, ale maklér uzamkne zo zostatku obchodníka iba 49,86 USD, aby pokryl celú pozíciu.

Vďaka páke sa investície do Ripple CFD stávajú nákladovo efektívnymi a poskytujú obchodníkom príležitosti na otvorenie väčších obchodných pozícií. To zvyšuje jeho potenciál zisku aj potenciál straty. Ak je obchodník na víťaznom obchode, pákový efekt znásobí jeho zisky, ale ak sa obchod obráti proti nemu, pákový efekt rovnako znásobí jeho straty..

Bezpečnosť

Jeden problém s vlastníctvom tokenov XRP v peňaženkách je bezpečnosť peňaženky. Vaše súkromné ​​kľúče musíte poznať iba vy, inak ho môžete odcudziť. Prístup k digitálnym peňaženkám by sa mohol stratiť v dôsledku zlyhaní systému, požiarnych katastrof, vlámania atď. Investori už natrvalo stratili mnoho kryptomien. Tento problém je však odstránený obchodovaním s CFD, kde nepotrebujete peňaženky, pretože nevlastníte kryptomeny. Na podkladovom trhu s kryptomenami iba špekulujete, zatiaľ čo vaše zisky alebo straty sa počítajú po uzavretí obchodu.

Nepretržitý prístup

S XRP CFD sa obchoduje každý deň, dokonca aj cez víkendy a sviatky. Nie je teda regulovaný žiadnym ústredným orgánom; obchodníci môžu využívať výhody a obchodovať v najvhodnejšom čase. Je to dobré pre obchodníkov na čiastočný aj plný úväzok.

Choďte dlho alebo krátko

Investovanie do tokenov Ripple znamená, že investor čaká a dúfa v vzostupný trh s kryptomenami, aby dosiahol potenciálne zisky. CFD sú však odlišné, pretože obchodník má možnosti obchodovania na býčích aj medvedích trhoch. Má na výber, či bude dlhý alebo krátky, čo mu poskytne príležitosti na potenciálne zisky na všetkých trhoch.

Nevýhody

Trhové riziko

Digitálne meny sú vo všeobecnosti šialene volatilné. To je jeden z dôvodov, prečo sa mnohé banky, ktoré prijali technológie RippleNet, vyhýbajú používaniu svojej natívnej kryptomeny; XRP. Cena XRP sa rýchlo pohybuje hore a dole; to znamená, že obchodník môže ľahko dosiahnuť rýchly potenciálny zisk, ak sa pohybuje v jeho prospech, ale tiež to znamená, že jeho obchodný účet môže byť v krátkom čase vymazaný, ak sa trh pohybuje proti jeho pozícii..

Využite riziko

Pákový efekt sa bežne označuje ako „dvojsečný meč“, pretože je schopný zvýšiť potenciálne zisky a potenciálne straty. Čím vyšší je pákový efekt, tým vyšší je potenciálny zisk, ak sú špekulácie obchodníka správne. Ak sa však trh obráti proti jeho pozícii, pákový efekt prehĺbi straty. V tomto prípade platí, že čím je páka vyššia, tým sú straty vyššie.

Poplatky za obchodovanie

Každý broker CFD účtuje poplatky za svoje služby; buď prostredníctvom rozpätia ponuka-dopyt, alebo prostredníctvom provízií. Účtovaná suma závisí od makléra a veľkosti zmluvy. Niektorí makléri účtujú fixné provízie za obchodovanú dávku, zatiaľ čo väčšina maklérov započítava svoje poplatky do spreadu; čo je rozdiel medzi kótovanými „dopytovými“ a „ponukovými“ cenami majetku.

Zhrnutie

Ripple Inc. je súkromná spoločnosť, ktorá poskytuje špičkové platobné riešenia na celom svete prostredníctvom technológie blockchain, ktorá využíva natívnu kryptomenu s názvom XRP. Investíciu do tokenov Ripple je možné získať získaním kryptomeny prostredníctvom búrz a jej uložením do peňaženky alebo obchodovaním s XRP CFD, ktoré sú zvyčajne spárované s populárnymi obľúbenými menami. CFD sú pohodlné, nákladovo efektívne a poskytujú obchodné príležitosti na medvedom aj býčom trhu. CFD sú však rizikové, pretože obchodník môže prísť o celý alebo časť investovaného kapitálu.

T1Markets je CySEC regulovaný CFD broker, ktorý ponúka prístup k obchodovaniu s kryptomenami, komoditami, forexom, indexmi a akciovými CFD. Obchodná platforma MT4 je poskytovaná všetkým klientom na ponuky, obchodovanie a analýzy v reálnom čase. Maklér účtuje za svoje služby svoje konkurenčné spready. Vykonáva všetky objednávky klientov v zlomku sekundy. Klientom sú poskytované komplexné vzdelávacie zdroje pozostávajúce z videí, článkov a elektronických kníh. K dispozícii sú aj obchodné nástroje, ako je ekonomický kalendár, denné správy a ďalšie nástroje platformy.

Časté otázky

Čo sú to CFD Ripple?

Ide o zmluvné dohody medzi obchodníkmi a online brokermi, ktoré platia rozdiel medzi vstupnými a výstupnými cenami podkladového tokenu XRP. Obchodník iba špekuluje s cenami kryptomeny XRP zobrazenými na obchodnej platforme brokera. Kryptomenu nevlastní.

Môže ma XRP zbohatnúť??

Je to veľmi možné, ale aj veľmi ťažké. Investovanie do CFD Ripple môže byť veľmi riskantné, časovo náročné a vyžaduje si veľa učeníkov a trpezlivosti. Aby mal obchodník šancu, musí mať vynikajúce obchodné schopnosti, obrovský obchodný kapitál, komplexné znalosti v oblasti obchodu, robustné obchodné stratégie a vynikajúce metódy riadenia rizika. Neexistujú žiadne záruky.

Je bezpečné investovať do Ripple?

Nie! Investovanie do Ripple je rizikové, rovnako ako väčšina investícií. Cena tokenu Ripple je nestála a obchodník môže kedykoľvek prísť o svoju investíciu alebo kapitál.

Zdroj