Kroky ako obchodovať s kryptomenou v roku 2020

Každá krajina má svoju vlastnú papierovú alebo fiat menu, ktorá je zvyčajne vytlačená a kontrolovaná národnou alebo centrálnou bankou. Preto sú forexové transakcie dôležité pre cestovateľov a pre globálne obchodné transakcie. Ale s príchodom kryptomien sa peniaze digitalizujú, globalizujú, decentralizujú a zaisťujú. Čo je to teda kryptomena? Je to digitálna mena, ktorá beží na sieti bez centrálnej kontroly a je zabezpečená kryptografiou. V dnešnom svete je dôležité, aby sa každý naučil obchodovať s kryptomenou, pretože sme v digitálnom veku a digitálne meny môžu byť budúcnosťou.

Bitcoin je prvou kryptomenou, ktorá bola vytvorená v roku 2009. Investície do bitcoinov sú obľúbené, a tak zostali najobchodovanejšími kryptomenami a najväčšími podľa trhovej kapitalizácie. Medzi ďalšie mince v zozname obľúbených kryptomien patrí Ethereum, ripple, Dashcoin, Monero atď. Väčšina kryptomien funguje vo svojej vlastnej sieti známej ako „blockchain“. Blockchain je databáza, ktorá sa skladá z blokov, ktoré sú záznamami transakcií, ktoré bežia na decentralizovanej sieti súkromných počítačov typu peer-to-peer nazývanej uzly. Každý uzol má kópiu blockchainu. Bloky sú prepojené, pretože každý blok je možné vysledovať k pôvodnému bloku. Každá transakcia je časovo označená, nemenná a musí byť overená z niekoľkých uzlov.

Kryptomeny sa nakupujú a predávajú prostredníctvom online búrz. Ak chcete vlastniť kryptomenu, musíte ju uložiť do peňaženky, ktorou môžu byť digitálne, tvrdé alebo papierové peňaženky. Väčšina prvých investorov, ktorí si kúpili bitcoin, si ho nechali niekoľko rokov a neskôr predali so ziskom. Ďalším spôsobom investovania do kryptomien je obchodovanie s kryptomenovou „zmluvou o rozdieloch“ (CFD). Predtým, ako sa do toho pustíte, je však nevyhnutné naučiť sa obchodovať s CFD kryptomeny. Dôvodom je, že CFD sú komplexné nástroje a sú veľmi rizikové.

Zmluva o rozdieloch v kryptomene (krypto CFD)

Krypto CFD sú zmluvy, ktoré umožňujú obchodníkovi špekulovať o cene podkladových kryptomien bez vlastníctva kryptomien. Ceny krypto CFD sú odvodené od základných kryptomien v reálnom čase. Obchodník iba predpovedá smerovanie ceny v danom čase s cieľom profitovať z pohybov cien. Zmluvy o krypto CFD sú spravidla medzi online maklérskou spoločnosťou a obchodníkom. Maklér má na starosti obchodné exekúcie.

REGISTRUJTE SA HNED

Obchodovanie s kryptomenovými CFD s 101 investovaním

101investing je online maklér so sídlom na Cypre. Vlastní a prevádzkuje ho „FXBFI Broker Financial Invest Ltd“, ktorá je spoločnosťou regulovanou Cyperskou komisiou pre cenné papiere a burzu (CySEC). S kryptomenovými CFD sa obchoduje v pároch s hlavnými menami, ako sú BTCUSD, BTCEUR, ETHUSD, LTCGBP atď. 101 investovaním sa streamuje „ponuková“ a „dopytová“ cena každého kryptoaktíva na obchodnej platforme MT4; kde obchodníci zadávajú svoje príkazy na ďalšie vykonanie sprostredkovateľom alebo jeho poskytovateľmi likvidity.

Nasledujú kroky, ako obchodovať s CFD kryptomeny:

 • Určte krypto CFD majetok na obchodovanie napr. DSHUSD, DSHEUR, BTCUSD atď.
 • Vyberte si vhodný čas na obchodovanie a to, či chcete „kúpiť“ alebo „predať“. Vo všeobecnosti nakupujete, keď veríte, že ceny sa zvýšia, a „predáte“, keď očakávate klesajúci trh.
 • Vytvorte si nový obchodný účet, overte ho a zafinancujte ho.
 • Stiahnite si obchodnú platformu MT4 na mobil alebo počítač. Môžete si tiež vybrať webového obchodníka MT4, ktorý beží na webových prehliadačoch, čím sa eliminuje potreba sťahovania.
 • Spustite platformu MT4 a prihláste sa pomocou svojho účtu a hesla.
 • Keď sa načíta predvolená obrazovka MT4, vyhľadajte záujmové aktívum a zadajte objednávku „kúpiť“ alebo „predať“ podľa predpovedí z vašej analýzy..
 • Sledujte obchod a zatvárajte ho, kedykoľvek ste s výsledkami obchodu spokojní.

Ak je vaša predpoveď správna, dosiahnete zisk. Ak sa však trh bude uberať vašim smerom, utrpíte stratu. 101investing začleňuje svoje obchodné poplatky do rozpätia ask-bid. Pred otvorením živých obchodov je dôležité naučiť sa obchodovať s kryptomenou a porozumieť všetkým pojmom a konceptom, ktoré sú s ňou spojené.

Výhody obchodovania s kryptomenovými CFD

Nasleduje niekoľko dôvodov, prečo sa ľudia rozhodujú obchodovať s kryptomenovými CFD:

Vysoká návratnosť investičného potenciálu

Cena väčšiny kryptomien je nestabilná a stále nekonečne kolíše. Presne to chcú obchodníci s kryptomenovými CFD, aby mohli využiť pohyby cien. Od obchodníkov sa vyžaduje, aby vedeli, ako obchodovať s CFD kryptomeny, a to prostredníctvom analýzy trhov a následného predpovedania cenových smerov v stanovenom časovom rámci. Nezáleží na tom, či ceny rastú alebo klesajú, trh s kryptomenovými CFD má potenciál vysokých výnosov.

Nepretržité obchodovanie

Trh s kryptomenami nie je regulovaný ani riadený žiadnym ústredným orgánom. Vďaka tomu je trh vždy otvorený 24 hodín denne, 7 dní v týždni, a to aj cez víkendy a sviatky. To je výhoda pre obchodníkov s kryptomenovými CFD, pretože môžu obchodovať kedykoľvek, čo je pre nich výhodné, bez čakania na otvorenie trhu.

Využite obchodovanie

Každý maklér CFD uvádza povolené páky na každé aktívum. Pákové obchodovanie umožňuje obchodníkom znásobiť svoje trhové expozície a otvorené obchodné pozície, ktoré majú väčšiu hodnotu ako investovaný kapitál. Požadovaná cena ETHUSD je napríklad kótovaná na úrovni 354,42, takže obchodovanie s jedným lotom (100 ETH) bude vyžadovať kapitál 35,442,00 USD. Ale na pákový efekt 1: 10 potrebuje obchodník iba 3 544,20 dolárov na otvorenie obchodnej pozície pre 1 lot ETHUSD. Obchodovanie s pákovým efektom môže obchodníkovi pomôcť rýchlejšie zvýšiť kapitál, ale je to aj rizikové.

CFD nemožno stratiť

Na rozdiel od skutočného nákupu a uchovávania kryptomien, obchodovanie s kryptomenovými CFD eliminuje potrebu chrániť peňaženky a súkromné ​​kľúče. Napríklad výskum publikovaný spoločnosťou Fortune.com odhaduje, že asi 4 milióny bitcoinov sú navždy stratené. Ďalší výskum zverejnený spoločnosťou Bitcoin.com odhaduje, že denne príde o približne 1 500 bitcoinov. Dôvodom je, že majitelia bitcoinov môžu prísť o svoje súkromné ​​kľúče z mnohých dôvodov, od zlyhania systému, kolapsu výmeny, individuálnych chýb a nesprávneho umiestnenia..

Investície do bitcoínov, ako aj investície do iných kryptomien, vyžadujú starostlivé ukladanie, pokiaľ možno offline, a viac úložísk bez toho, aby ktokoľvek videl súkromné ​​kľúče. Na druhej strane, krypto CFD nemožno ukradnúť ani stratiť, pretože ide iba o zmluvu, ktorá je uzavretá, keď obchodník uzavrie svoj obchod na platforme brokera..

Nevýhody

Nasleduje niekoľko nevýhod, s ktorými sa stretávajú obchodníci s Crypto CFD:

Vysoké riziko

Obchodovanie s CFD všeobecne predstavuje pre kapitál obchodníka vysoké riziko. Trh s kryptomenovými CFD je zo svojej podstaty riskantný kvôli svojej volatilite. Zvraty na trhu sú bežné a keď sa to stane, obchodník začne strácať, pretože obchod sa obrátil proti jeho pozícii. Je nevyhnutné, aby sa obchodníci naučili obchodovať s kryptomenovými CFD pomocou dostupných nástrojov a stratégií riadenia rizík. 101investing uvádza, že „pri obchodovaní s CFD prichádza o 74 až 89% účtov retailových investorov peniaze“.

Pákový efekt

Napriek tomu, že obchodovanie s pákovým efektom môže obchodníkovi pomôcť zvýšiť jeho kapitál a možno aj dosiahnuť vyššie zisky, vo všeobecnosti sa považuje za „meč s dvojitým ostrím“. Pákový efekt totiž rovnako zosilňuje straty. Ak teda obchodujete s pákovým efektom, vedzte, že zvyšujete svoje straty, ak sa obchod obráti. To je dôvod, prečo 101investície vyhradzujú vyššie páky pre profesionálnych obchodníkov. Je potrebné porozumieť tomu, ako obchodovať s kryptomenou pomocou pákového efektu, pretože môže urobiť alebo zradiť obchodníka.

Swapové poplatky

Ide o poplatky, ktoré vznikajú, keď si obchodník udržiava otvorené pozície cez noc. Účtuje sa okrem bežných obchodných poplatkov. Ak si obchodník udržiava otvorené pozície niekoľko týždňov, môžu sa nahromadiť swapové poplatky a následne vyčerpať všetky zisky, ktoré mohol obchodník nahromadiť. Očakáva sa, že obchodník porozumie obchodovaniu s kryptomenou a pri odhadovaní svojho potenciálu návratnosti zohľadní aj swapové poplatky a poplatky za obchodovanie..

Zhrnutie

Kryptomeny sú virtuálne meny, ktoré sa vytvárajú, prenášajú a míňajú prostredníctvom distribuovanej siete, ktorá je zabezpečená a šifrovaná. Od spustenia bitcoinu nasledovali tisíce kryptomien. Krypto CFD sú vynikajúcim spôsobom investovania do kryptomien, pretože majú vysokú pravdepodobnosť návratnosti investície, vyžadujú menej kapitálu a je s nimi možné obchodovať 24/7. Na druhej strane sú CFD veľmi rizikové z dôvodu volatility trhu, pákového efektu a niektorých ďalších dôvodov. Pred zadaním živých obchodov je nevyhnutné naučiť sa obchodovať s CFD kryptomeny a vykonať nejakú analýzu.

101investing je regulovaný maklér, ktorý ponúka na obchodovanie viac ako 250 CFD. To zahŕňa krypto CFD v pároch s obľúbenými fiat menami. Nasleduje niekoľko dôvodov, prečo by ste mali obchodovať so spoločnosťou 101investing:

 • Tesné spready na všetky aktíva bez provízií.
 • Veľmi vysoká rýchlosť vykonávania; zvyčajne menej ako sekundu.
 • Obchodné vzdelávanie sa poskytuje vo forme článkov, video lekcií a elektronických kníh.
 • Celé obchodovanie prebieha prostredníctvom platformy MT4, ktorá je všestranná, robustná a nabitá užitočnými obchodnými nástrojmi.
 • Responzívny tím podpory klientov, na ktorého sa môžete obrátiť 24/5.

Časté otázky

Môžete zarobiť peniaze pomocou CFD kryptomeny?

Nemôžeme poprieť skutočnosť, že obchodovaním s kryptomenovými CFD je možné zarobiť peniaze. Je to však mimoriadne náročné a veľmi riskantné. Vyžaduje úplné znalosti o tom, ako obchodovať s kryptomenovými CFD, výnimočné obchodné schopnosti, robustný obchodný plán, dobré stratégie riadenia peňazí a disciplínu.

Ako dlho môžem držať CFD?

Otvorenú pozíciu CFD môžete držať, pokiaľ máte maržu, ktorá pokrýva obchodnú pozíciu. CFD nevyprší, ale kvôli swapovým poplatkom a obchodným poplatkom sa môže stať, že držanie CFD na veľmi dlhé obdobia bude nerentabilné. Ak si však obchodník želá udržať pozíciu niekoľko rokov, broker pozíciu nezatvorí, pokiaľ sa nevyčerpá požadovaná marža a nedosiahne sa úroveň „stop out“..

Ako poskytovatelia CFD zarábajú peniaze??

CFD brokeri zarábajú peniaze rôznymi spôsobmi, ktoré závisia od každého brokera. Všeobecne platí, že väčšina maklérov zarába značením rozpätia ask-bid, ktoré predstavuje obchodné poplatky. Niektorí ďalší makléri účtujú iba provízie. Ďalšie spôsoby, ako zarobiť peniaze, sú:

 • provízie za vklad a výber
 • swapové poplatky
 • poplatky za neaktivitu

Zdroj