Ako obchodovať s vlnou a pármi XRPUSD a XRPBTC

Začínanie s investovaním do kryptomien ako Ripple, Bitcoin alebo Ether môže byť mätúce, čo znamená, že naučiť sa obchodovať s XRP, kryptoaktívom platobného protokolu Ripple, je úplne iný príbeh..

Dá sa to urobiť a dá sa to urobiť aj dobre, ale na to, aby ste boli úspešní, potrebujete určitý čas, učenie sa, analýzu trhu, zručnosť, stratégiu a prísnu disciplínu. Ak máte záujem dozvedieť sa, ako sa stať ziskovým a zarábať peniaze počas obchodovania s Ripple, je to pre vás to pravé miesto.

Táto príručka podrobne vysvetlí všetko, čo potrebujete vedieť o spoločnosti Ripple na povrchu, a podrobne sa ponoríte do obchodných stratégií, ktoré môžu priniesť skutočné výsledky, pričom skutočné príklady z nich budú fungovať na trhoch Ripple.

Ako funguje Ripple? Stručný pohľad na ďalšiu generáciu cezhraničných platieb

XRP je kryptomena podobná bitcoinu v tom zmysle, že obe sú mince, ktoré sú vytvárané pomocou kryptografie a môžu byť použité na prenos hodnoty z človeka na človeka bez toho, aby bol potrebný sprostredkovateľ ako banka alebo tretia strana..

XRP je token natívnej kryptomeny v protokole Ripple, preto sa často označuje názvom Ripple. Ripple je tiež názov materskej spoločnosti, ktorá vytvorila protokol a pracuje s palubnými bankami, aby protokol začali používať ako náhradu za starnúci systém bezdrôtového prenosu SWIFT.

Ripple a XRP sa pokúšajú narušiť odvetvie cezhraničných platieb a chopiť sa podobných veľkých bánk, MoneyGram a Western Union. Spoločnosť dúfa, že banky budú namiesto iných cezhraničných platobných riešení používať Ripple.

XRP je oveľa rýchlejší ako bitcoin, v porovnaní s desaťminútovými a viacnásobnými časmi potvrdenia bloku trvá niekoľko sekúnd. Môže sa tiež použiť na výmenu viac ako len XRP vrátane bitcoínov. Bitcoin to nedokáže.

HODL alebo Trade XRP? Čo je lepšie riešenie pre kryptoinvestorov?

Každý, kto si kúpil XRP po januári 2018, bude musieť „HODL“ prostredníctvom značných strát a troch rokov čerpania a negatívneho cenového sentimentu. Počas tejto doby sa uskutočnilo niekoľko zhromaždení, ale každé bolo predané späť na podporu.

Táto cenová akcia urobila z XRP jedného z najhorších výkonov za posledných niekoľko rokov a držala ceny na uzde. Ak by sa kryptoinvestori obchodovali namiesto hodlingu, zarobili by oveľa viac peňazí alebo by mohli zabrániť stratám nahromadeným v hodlingu cez medvedí trh. Pre tých, ktorých to už omrzelo

Rôzne spôsoby obchodovania s vlnou a čo je pre vás najlepšie

Ripple obchodovanie zahŕňa stanovovanie príkazov na nákup a predaj Ripple na platforme obchodovania na burze alebo kryptom trhu, ktorá ponúka obchodovanie s CFD na kryptomenách.

  • Spot Ripple obchodovanie zahŕňa výmenu fiat mien za skutočné kryptomeny.
  • Naproti tomu deriváty, ako napríklad obchodovanie s CFD, umožňujú obchodníkom staviť na budúci výsledok pohybov cien na trhoch Ripple.

Aké sú obchodné hodiny spoločnosti Ripple? Všetko o vždy na krypto trhu

Ripple je kryptomena a kryptotrh nikdy nespí. Obchoduje sa 24 hodín denne, sedem dní v týždni, 365 dní v roku, bez akýchkoľvek výnimiek. Na rozdiel od akcií a iných trhov neexistujú žiadne sviatky ani víkendy. “

Investovanie je stresujúce, ale otvára dvere ešte väčším príležitostiam ako obchodník. Obchodníkov to môže inšpirovať k zatváraniu pozícií cez víkendy, aby si urobili prestávku, ale prinajmenšom tam je táto možnosť na rozdiel od akcií a komodít.

Čo pohybuje cenu zvlnenia? Faktory, FOMO a oveľa viac

Cenu Ripple pohybuje niekoľko faktorov, vrátane ponuky a dopytu, jeho odlivu a prílivu voči doláru a bitcoinom, ako aj budúce využitie kryptomeny v bankách a všeobecne. Bežná dynamika trhu a špekulovaní investori môžu navyše ovplyvniť cenu XRP.

Stratégie obchodovania s vlnami

Obchodovanie s vlnou môže byť náročné pre tých, ktorí sú v kryptomenách noví; mnohé indikátory technickej analýzy však môžu obchodníkom pomôcť zistiť, kedy sa trendy majú obrátiť alebo či v prúdových tokoch majetku zostáva ešte dostatok paliva, aby sa ceny vyšplhali vyššie.

Napriek tomu, že XRP a ďalšie altcoiny sú mimoriadne volatilné a špekulatívne aktíva, reagujú na technickú analýzu mimoriadne dobre. Tu sú niektoré z najziskovejších a osvedčených stratégií obchodovania na základe zvlnenia a ako ich využiť na získanie maximálnej príležitosti z trhov..

Bollinger Bands Stratégia obchodovania s vlnou

Po zatvorení dennej sviečky cenou XRP po prechode stredným Bollingerovým pásmom v nižšie uvedenom grafe boli uskutočnené tri samostatné obchody..

Stredná čiara je kĺzavý priemer a tieto dve pásma sú štandardnými odchýlkami tohto kĺzavého priemeru, ktoré sa v závislosti od volatility rozširujú a sťahujú. Tieto pásy fungujú tak, že aktíva často označujú horné pásmo pri prechode stredným BB zo spodnej strany a naopak..

Vďaka tomu je prechod cez stred BB efektívny a výnosný signál predaja alebo nákupu alebo signál na otvorenie dlhej alebo krátkej pozície..

Stratégie zvlnenia Ichimoku

Indikátor Ichimoku sa označuje ako „na prvý pohľad“ a poskytuje úplný prehľad o všetkom, čo sa v súčasnosti na trhu deje, z minulosti, súčasnosti a budúcnosti. Indikátor Ichimoku môže byť mätúci vzhľadom na rozmanitosť úsečiek a pohyblivých častí. Napriek tomu môže byť tiež veľmi nápomocný vzhľadom na všetky signály, ktoré poskytuje, pričom je povolený iba jeden nástroj.

Cloud je napríklad iba jedným z aspektov nástroja, ktorý ukazuje, kde môže byť podpora alebo odpor. Existujú tiež počiatočné a oneskorujúce sa rozpätia a čiary, ktoré pri prekročení môžu poskytnúť býčí alebo medvedí signál o nákupe alebo predaji..

Skratka týždenného odporu Kumo by bola výnosným obchodom v nižšie uvedenej tabuľke. Trvalo dlho, kým bol narušený odpor Kumo, potom sa prevrátil na podporu a označuje začiatok toho, čo by malo byť v nasledujúcich týždňoch podstatné..

Bullish twist v Kumo tiež naznačuje budúcu vzostupnú cenovú akciu v Ripple.

50-dňová stratégia obchodovania s pohyblivým priemerom zvlnenia

Rovnako ako kĺzavý priemer v Bollingerových pásmach, aj ostatné kĺzavé priemery v rôznych intervaloch môžu pôsobiť ako signály nákupu alebo predaja alebo povedať obchodníkom, kedy majú byť dlhé alebo krátke..

Pomocou 50-dňového kĺzavého priemeru môžu obchodníci sledovať, ako cena majetku prejde kĺzavým priemerom a vykonať obchod pri opätovnom testovaní kĺzavého priemeru, ktorý drží.

Keď opakované testovanie neprebieha, cenová akcia sa zvyčajne pohybuje blízko kĺzavého priemeru, kým nie je nakoniec zvolená strana. Ide o situácie neobchodného obchodovania a namiesto toho by obchodníci na zvlnenie mali sledovať čisté opätovné testovanie, ktoré by držalo a vzlietlo iným smerom, aby sa obchod potvrdil..

Stratégia obchodovania s postupným indikátorom TD

Pre tých, ktorí chcú načasovať vrcholy a dno trhu, sa to neodporúča. Existujú však nástroje, ktoré to robia oveľa jednoduchšie a výnosnejšie, aby ste to urobili správne.

TD Sequential je nástroj načasovania trhu, ktorý vyvinul Thomas Demark. Keď je splnená špecifická sekvencia zatvárania sviečok, indikátor začne odpočítavať „nastavenie“ 9 alebo 13 nákupu alebo predaja.

Tieto nastavenia sú jedným z najpresnejších hovorov v kryptomenách, ale nie sú vždy dokonalé. V týždenných časových rámcoch však sekvenčný ukazovateľ TD perfektne nazýval short na vrchole kryptomeny v roku 2018, bolo by to jedno z najziskovejších shortov vôbec pre tých, ktorí ho využili..

13 signálov naznačuje vyčerpanie trendu a veci sa chystajú obrátiť. Oba 13 signálov v týždennom grafe XRP boli dlhé, čo viedlo k silnému sledovaniu vzostupu. Nebolo to úplné zvrátenie, ale ani to nebolo nastavenie 9, ako bolo na vrchole.

Najlepší tip na maximalizáciu návratnosti obchodovania s vlnou: Páka

Ako sme vysvetlili, obchodníci sa môžu spoliehať na spotové platformy na výmenu tokenov XRP za hotovosť alebo iné meny, alebo sa môžu spoľahnúť na obchodné platformy CFD, ako je PrimeXBT.

CFD sú rozdielové kontrakty, ktoré umožňujú brokerovi pridať k zmluve všetky druhy rôznych podmienok, ako sú dlhé alebo krátke pozície, príkaz stop-loss a dokonca vziať úrovne zisku, ktoré sa spustia po dosiahnutí cieľa zisku..

Navyše, CFD brokeri môžu nechať užívateľov obchodovať na marži a využiť pákový efekt na pozície s cieľom maximalizovať návratnosť. Napríklad 100 -násobná páková pozícia s 10% pohybom by mala za následok 1 000% návratnosť, ale zvyšujú sa aj riziká, ako aj príležitosti. Z tohto dôvodu pákový efekt nie je pre tých, ktorí majú slabý žalúdok alebo ruky.

Obchodníci sa musia naučiť mať k dispozícii dodatočnú maržu, aby nedostali výzvu na dodatočné vyrovnanie alebo sa nestali likvidovanými, ak sú pozície proti nim.

Časté otázky: Často kladené otázky o obchodovaní s Ripple a pároch obchodovania XRP

Čo je zvlnenie?

Ripple je v súčasnosti štvrtou kryptomenou za Tetherom, Ethereom a Bitcoinom. Používa sa na cezhraničné platby a je vytvorená spoločnosťou s rovnakým názvom. Snaží sa narušiť cezhraničný platobný styk a zrušiť SWIFT ako bankovo ​​preferované riešenie na odosielanie peňazí naprieč krajinami.

Mám investovať do Ripple?

Ripple investovanie môže byť chaotická jazda. Táto príručka namiesto toho vysvetľuje, ako môžu investori namiesto toho obchodovať s Ripple a nepodľahnúť nástrahám držania a namiesto toho profitovať z toho, ako sa trhy obrátia.

Ako zarobiť peniaze zvlnením?

Ako táto príručka jasne ukázala, HODLing Ripple nemusí vždy viesť k získaniu peňazí z investície. Namiesto toho sa investori môžu stať obchodníkmi a získavať zisky z poklesov a trendov otváraním dlhých alebo krátkych pozícií na pokročilej obchodnej platforme CFD.

Čo je symbol Rippleho tickera?

Ripple je vlastne názov spoločnosti, ale token sa pravidelne nazýva aj Ripple. Správny názov pre token natívnej kryptomeny pre platobný protokol Ripple je XRP. XRP je tiež symbolom tickeru mince pri obchodovaní proti USD, BTC a ďalším.

Kde môžem obchodovať s vlnou??

PrimeXBT ponúka CFD pre Ripple a ďalšie kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum, Litecoin a EOS. Pokročilá obchodná platforma tiež poskytuje tieto digitálne meny spolu s tradičnými aktívami, akými sú akciové indexy, komodity, forexové meny, zlato, striebro a mnoho ďalších..

Zdroj