BTC vs XBT: Vysvetlené odborníkmi na bitcoiny

Každý, kto sa nejaký čas pohybuje na trhu s bitcoinmi, alebo dokonca väčšina nováčikov, si bezpochyby všimol určité symboly spojené s bitcoinmi – najčastejšie BTC. XBT je však ďalší trojpísmenový symbol, ktorý predstavuje skrátenú verziu bitcoinu. Tu je podrobný pohľad na význam XBT, čo to znamená a všetko ostatné, čo potrebujete vedieť o alternatívnom symbole tickeru.

Úvod do bitcoínov, BTC, XBT a rozdielov medzi nimi

Finančné trhy sa líšia v aktívach, ktoré na nich obchodujú, od forexových mien po komodity, akcie a indexy, kovy, kryptomeny a mnoho ďalších. Pretože je medzinárodný finančný svet taký rozsiahly a rozšírený, každé aktívum obchoduje na celom svete pomocou dohodnutej štandardnej nomenklatúry pre symbol ukazovateľa cien, ktorý predstavuje v zásade skrátenú verziu celého mena majetku alebo spoločnosti.

Národná mena môže napríklad zahŕňať názov krajiny pôvodu v rámci skratky, ako je to v prípade amerického dolára obchodujúceho ako USD. Dolár národnej meny sa používa v mnohých krajinách, takže prvé dve písmená každého symbolu sú obzvlášť dôležité na pozornosť a často ide o samotný kód krajiny..

Konkrétne meny ako USD, Bitcoin a dokonca zlato sa riadia normami ISO 4217, publikovanými v roku 1978 Medzinárodnou organizáciou pre normalizáciu (ISO), ktoré definujú alfa kódy a číselné kódy na reprezentáciu mien. Ale podobne ako všetko ostatné súvisiace s niekedy neortodoxným trhom s kryptomenami, bitcoíny mätú pod dvoma samostatnými cenovými symbolmi, XBT a BTC.

Čo je XBT? Význam, definícia & Čo to znamená?

Skratka XBT sa konkrétne vzťahuje na štandard ISO 4217, v ktorom sa bitcoin riadi podobnými pokynmi aj pre iné neštátne meny, ako je zlato, striebro, paládium a ďalšie. XBT je jeden z dvoch bitcoinových kódov, pričom BTC kód je tým druhým. Napriek tomu, že BTC je stále obľúbenejším pojmom pre aktívum kryptomeny, XBT sa lepšie hodí pre svoj potenciál globálnej rezervnej meny..

Prečo symbol Сyptocurrency XBT?

X v XBT sa týka akéhokoľvek majetku, ktorý funguje ako „nadnárodná“ mena, ktorá nie je viazaná na hranice konkrétnej krajiny, podobne ako XAU v zlate alebo XAG na trhoch so striebrom. Dva posledné uvedené finančné nástroje obchodujú na celom svete stovky rokov a presahujú národné štáty.

Bitcoin tiež nemá žiadne hranice, a pretože aktívum je decentralizovaná mena, je oveľa viac podobné zlatu alebo striebru v porovnaní s menou ako dolár alebo juan, ktorá je viazaná na superveľmoc..

Prečo sa namiesto toho nemôže nazývať XBC alebo BTN?

Bitcoin je nová technológia vyvinutá za posledných 15 rokov, dlho potom, čo bola stanovená väčšina kódov mien. Symbol XBT bol použitý, aby sa zabránilo akejkoľvek zámene s existujúcimi menami. Bhutánske ngultrum napríklad používa názov BTN a XBC znamená jednotku dlhopisového trhu E.U.A.-9-európsku účtovnú jednotku 9 podľa normy ISO 4217. Bola teda vytvorená nová skratka XBT.

XBT vs BTC: Aký je rozdiel medzi XBT a BTC?

Rozdiel BTC BTC XBT / XBT je iba v kóde mince alebo v symboloch kryptomeny. Porovnávať XBT s BTC je ako porovnávať jablká priamo s rovnakým presným typom jabĺk. BTC niekedy označuje samotné aktívum kryptomeny, zatiaľ čo termín XBT sa používa pre profesionálnejšie služby, ako je obchodovanie s derivátmi.

Prečo symboly XBT a BTC ticker stále mätú ľudí?

Ticker XBT stále mätie tých, ktorí sú s BTC známejší. Bolo by ideálne, keby sa komunita kryptomien a finančný svet spojili a zjednotili štandard bitcoinu pod XBT, aby lepšie odrážal jeho potenciál ako globálnej rezervnej meny.

Okrem toho existujú ďalšie desiatky ďalších foriem a vidlíc bitcoinu, ako napríklad Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Bitcoin Diamond (BTD), Bitcoin SV (BSV) a niekoľko ďalších. Existuje však iba jeden pôvodný bitcoin a používa BTC aj XBT.

Počiatočné dni: 2009 až 2011

V týchto najskorších dobách pre bitcoin bola cena za mincu prakticky bezcenná, pričom každá bola najskôr ohodnotená na menej ako cent. Kryptomenu bolo ťažké získať a len raní baníci používajúci bežné počítače ich dokázali získať. Vrchol prvého býčieho trhu dosiahol 30 dolárov za mincu.

Cesta k 1 000 dolárom: 2011 až 2013

Bitcoiny začínajú vzlietať smerom k viac ako 1 000 dolárom za mincu, pričom sa zvýšili z minima pod 5 dolárov v rokoch 2011 a 2012. Dva obzvlášť veľké býčie impulzy vyniesli bitcoin na vrchol nad 1 200 dolárov za mincu v roku 2013. Prvý vrchol nastal, keď sa hora Gox zavrela na svojej platforme, aby sa trh s kryptomenami mohol ochladiť.

Prvá krypto zima: 2014 až 2015

Hack Mt. Goxa a ďalšie faktory spôsobili prvý veľký vrchol a medvedí trh s bitcoínmi, v rokoch 2014 a 2015. Kryptomena klesla o viac ako 80% z 1 200 dolárov na približne 160 dolárov za mincu na najnižšej úrovni.

Bitcoin sa stáva názvom domácnosti: 2016 až 2017

Cestou späť z prvého medvedieho trhu bol býčí trh, ktorý na mapu umiestnil bitcoin a kryptomeny. Pretože sa bitcoin objavil tak rýchlo a zdanlivo z ničoho nič, mnohí ho rýchlo odpísali ako bublinu alebo výstrelok a prišli o to. Bitcoin sa nakoniec dostal na vrchol tesne pod 20 000 dolárov.

Návrat medvedieho trhu: 2018 až 2019

Potom, čo sa najviac verilo, že bublina praskne, Bitcoin klesol na 3 000 dolárov na najnižšej úrovni. Na rozdiel od minulého trhu s medveďmi však vývoj naďalej silne pokračoval, pretože trieda aktív sa stala rešpektovanou súčasťou finančného priemyslu.

Býčí trh vracia úder: 2020 až 2021

Pevné základy vybudované počas medvedieho trhu poskytli kryptotrhu trvalú silu, ktorá teraz poskytla inštitúciám a spoločnostiam dôveru v nákup bitcoinu, čím sa podporilo FOMO a býčí trh v rokoch 2020 a 2021. Pokračujúce stimulačné snahy vlád nafúkli peňažné zásoby na mieru. biliónov a bitcoin sa stáva zaistením pred týmto menovým zneužívaním.

Čo je ešte za bitcoinmi? Predpovede cien do budúcnosti

V budúcnosti predpovede cien bitcoinov dosiahnu až 1 milión dolárov za mincu, pričom vrchol býčieho trhu v roku 2021 sa odhaduje na 200 000 dolárov alebo viac.

Ako nakupovať XBT (BTC)?

Nákup XBT je jednoduchý z populárnej platformy na obchodovanie s kryptomenami PrimeXBT. Používatelia môžu získať prístup k modulu tretej strany a získať XBT na financovanie svojich maržových účtov a začať okamžite obchodovať.

Tu sú niektoré z najbežnejších spôsobov nákupu XBT.

  • Kreditné a debetné karty: Používatelia môžu zadať informácie o svojej kreditnej alebo debetnej karte vrátane svojho mena, čísla karty, dátumu vypršania platnosti, bezpečnostného kódu a ďalších súvisiacich osobných údajov, aby mohli vykonať okamžitý nákup bitcoínov..
  • Digitálne platobné systémy: Digitálne platobné systémy ako PayPal, Cash App a ďalšie ponúkajú ďalší spôsob nákupu XBT, spravidla s extrémne vysokými poplatkami. Niektoré platformy, ako napríklad PayPal, vám tiež neumožňujú vybrať si XBT.
  • Bankové prevody a drôty: Ktokoľvek si môže pripojiť svoj bankový účet alebo vykonať bankový prevod na ktorúkoľvek z mnohých dôveryhodných platforiem kryptomeny, ktoré sú k dispozícii, a nakúpiť bitcoiny niekoľkými kliknutiami..
  • Hotovosť (bitcoinové bankomaty): Tí, ktorí hľadajú súkromnejšie transakcie zahŕňajúce hotovosť, môžu používatelia vyhľadávať online miestny bankomat vo svojej oblasti a vymieňať si fiat meny, ako sú doláre alebo eurá, za XBT..

XBT FAQ: Najčastejšie kladené otázky o cenovke XBT

Pretože je s Bitcoinom stále veľa zmätkov, ktoré majú na trhu dva rôzne ukazovatele cien a toľko rozdielov, pripravili sme tento zoznam často kladených otázok, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v budúcnosti..

Je XBT bitcoin?

Bitcoin XBT je ukazovateľ ceny bitcoinu podľa Medzinárodnej organizácie pre normalizáciu (ISO) 4217. Symbol tri písmena označujúci jeho „nadnárodný“ dizajn, ktorý nie je spojený so žiadnou konkrétnou krajinou alebo regiónom.

Čo je to bitcoin XBT? / Čo je to XBT Coin? / Čo je mena XBT?

XBT mince, mena, akcie, ako to chcete nazvať, to všetko sú bitcoiny. Len sa uistite, že keď kupujete XBT, robíte to z renomovaného zdroja, ako je PrimeXBT, ktorý má v názve spoločnosti dokonca aj symbol tickera.

Ako uchovávať kryptomenu XBT?

Kryptomena XBT je uložená rovnako ako všetky ostatné mince prostredníctvom peňaženky pripojenej k blockchainu. Používatelia XBT môžu svoje mince uchovávať v chladiarenskej peňaženke alebo v horúcej peňaženke pre rýchlejší prístup, aj keď sú vystavení väčšiemu riziku.

Ktorý je lepší? BTC vs. XBT / XBT vs. BTC

Neexistuje lepšia voľba medzi XBT alebo BTC, pretože obe sú v jadre presne tej istej meny. XBT je úplne rovnaký ako kód BTC, ale je vhodnejší na medzinárodné použitie ako mena.

Čo sú to symboly akcií v kryptomene?

Toto je bežná mylná predstava, ktorú udržiavajú obchodníci Robinhood, ktorí veria, že kryptomena je akciou a cenou akcie XBT sa riadia. To je nesprávne, pretože kryptomeny sú digitálne aktíva, ktoré sa veľmi líšia od akcií a sú oveľa volatilnejšie.