Predpoveď ceny bitcoinu na roky 2025 a 2030. Je milión za BTC realistický cieľ?

Vzhľadom na pustošivú pandémiu COVID-19 a globálnu ekonomiku, ktorá sa rúca pred našimi očami, retailoví aj inštitucionálni investori hľadali spôsoby, ako zaparkovať svoj kapitál v aktívach, ktoré sľubujú dobrú návratnosť v strednodobej a dlhodobej budúcnosti. Drahý kov, ako je zlato, je dobrou voľbou, aj keď tento konkrétny trh môže byť pre niektorých nedostupný kvôli vysokej bariére vstupu.

Kúpiť/predať bitcoin

Zároveň si stále viac ľudí uvedomuje, že nákup a držba (alebo obchodovanie) Bitcoin (BTC), dokonca aj jeho zlomok, je jednou z najbezpečnejších stávok na úpadok ekonomiky, napriek inherentnej volatilite kryptomeny. Preto je v porovnaní s rokom 2017 menej tých, ktorí sa pýtajú, či je bitcoin dobrou investíciou.

The Cena BTC sa v poslednej dobe stáva horúcou témou, pretože predok všetkých kryptomien napreduje pri prehodnocovaní najvyššej cenovej hladiny bitcoinu na úrovni 20 000 dolárov, stanovenej 17. decembra 2017. Múdry investor by však mal vždy myslieť dopredu a opýtať sa sám seba, čo Bitcoin bude stáť za 5 rokov. Radi by sme tiež ponúkli našu predpoveď ceny BTC na nasledujúcich 5 a 10 rokov, pričom by sme vzali do úvahy cenovú históriu bitcoínov a jeho zásadnú hodnotu..

Rýchla analýza okamžitej situácie na trhu s bitcoinmi

Netreba dodávať, že odvtedy Oznámil to PayPal že vstupuje do priestoru kryptomien tým, že svojim 360 miliónom používateľov ponúka možnosť nákupu bitcoínov (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), a Litecoin (LTC) priamo na svojej online platobnej platforme cena bitcoinu pumpovala ťažšie ako Arnold v Muscle Beach Venice. Profil výkonnosti prvej kryptomeny vyzerá nasledovne:

  • 87,4% nahor voči USD za 1 rok;
  • 42,3% nárast za mesiac;
  • Zlepšenie ceny o 5,4% za posledných 7 dní.

Táto nepochybne vzostupná výkonnosť mala významný vplyv na zosúladenie síl, takpovediac na historický graf bitcoinov..

1-mesačný graf BTC/USDT

Nevyžaduje hĺbkovú technickú analýzu BTC, aby sa zistilo, že býky tlačia cenu na historické maximum hlbším spôsobom ako v roku 2017, pretože súčasná mesačná sviečka sa otvorila nad záverom ktorý pred tromi rokmi dokončil býčí trh a ktorého horný knôt doslova prerazil takzvanú kryptobublinu a spôsobil jej prasknutie. Teraz však s hybnosťou na ich strane, ako ukazuje Stochastic, stále menej pochybujeme, že vstupujeme na druhý býčí trh v histórii kryptomien.

Aktuálna cena bitcoínov je na úrovni 16 300 dolárov v dôsledku 2,2% nárastu za posledných 24 hodín. Nasledujúci graf jasne ukazuje stabilný vzostupný trend, ktorý za posledných 30 dní postupne naberal na sile.

Cenový graf BTC/USD – 30 dní

Náš proprietárny algoritmus predikcie cien BTC, ktorý zohľadňuje zobrazenie indexu volatility kryptomeny (CVIX), naznačuje, že v nasledujúcich 30 dňoch sa cena bitcoinu v USD zvýši o 36,3% nahor..

Čo platí v roku 2021 za bitcoíny?

Graf predpovedí ceny bitcoinu – 1 rok

Graf ceny bitcoinu na nasledujúci rok potvrdzuje, že vzostupný trend bude pretrvávať aj počas tohto časového obdobia. Náš model predikcie cien BTC navrhuje že za 6 mesiacov bude mať BTC hodnotu 28 330 dolárov (74,6% nahor), zatiaľ čo 12-mesačná projekcia uvádza BTC na úrovni 38 104 dolárov, čo predstavuje 135% zhodnotenie ceny. Toto očakávanie cien podporuje skutočnosť, že FOMO okolo kryptomeny ešte ani nezačalo, pretože údaje z Vyhľadávania Google stále ukazujú, že záujem o BTC zostáva pomerne nízky, najmä v porovnaní s záujmom z roku 2017.

Okrem toho väčšina vyhľadávacích dotazov o cene BTC pochádza z rozvojových krajín, čo je skvelé na účely adopcie, ale tiež to znamená, že retailoví investori z ekonomík prvého sveta ešte neskočili na vlak. Akonáhle to urobia, hodnota bitcoinu v USD bude exponenciálne rásť, takže nie je pochýb o tom, že historické maximum bude v roku 2021 dosiahnuté a prekonané..

Akú hodnotu bude mať bitcoin v roku 2025?

Napriek tomu, že bitcoin zostáva rizikovým aktívom, ktoré má sklon k výrazným cenovým výkyvom, ako sú tie, ktorých sme boli svedkami v roku 2020, táto kryptomena má jednu dôležitú vlastnosť, ktorou je pridávanie nuly k cene najmenej raz za niekoľko rokov. Nasledujúci graf, ktorý poskytla agentúra Bloomberg, ukazuje cestu, ktorou sa BTC vydali od roku 2011 do dnešných dní, a ako sa jej hodnota v konečnom dôsledku desaťnásobne zvýšila na vrchole každého cyklu..

Historický graf BTC. Zdroj: Bloomberg

Práve teraz sa možno pozeráme na rodiacu sa fázu býčieho trhu, ktorá by mohla trvať 3 až 5 rokov, pretože samotný priemysel kryptomien a trh podľa asociácií sú stále vyspelejšie, čo znamená zdĺhavejšie, ale aj udržateľnejšie , obdobia rastu trhu, než sa začne prirodzene degradovať. Analytici agentúry Bloomberg tvrdia, že doba zrenia, počas ktorej BTC prechádza z jednej cenovej výšky do druhej, sa v každom cykle zvyčajne zdvojnásobuje, čo do roku 2025 zvyšuje cenu bitcoinu v USD na viac ako 100 000 dolárov..

Zároveň, náš proprietárny algoritmus dáva dominantnej kryptomene oveľa širšie lôžko pre rast, čo naznačuje, že za 3 roky bude cena bitcoinu stáť 125 036 dolárov (670% nahor).

Graf predpovedí ceny bitcoinu – 5 rokov

Za 4 roky cena bitcoinu vystrelí o 1 416% a položí na neho cenovku 246 062 dolárov. A aby sme odpovedali na otázku: „Akú hodnotu bude mať bitcoin v roku 2025? Naša predpoveď je v súlade s predpoveďou Maxa Keizera, známeho vysielateľa a zástancu bitcoinov, ktorý v nasledujúcich rokoch vidí BTC na 400 000 dolároch.

Aby sme to zhrnuli, za 5 rokov bude mať BTC hodnotu kdekoľvek od 100 000 do 488 000 dolárov, čo naznačuje, že teraz by mohol byť najlepší čas na nákup bitcoínov, pretože býčí trh je v rodiacej sa fáze.

Cena bitcoinu v roku 2030. Ako vysoko to pôjde?

Cena bitcoinu v nasledujúcich 10 rokoch nebude určená ani tak pomerom ponuky k dopytu, pretože už bolo vyťažených asi 90% z 21 miliónov mincí, ale skôr mierou prijatia blockchainu a BTC..

Tabuľka indexu likvidity/hashrate/adries. Zdroj: Bloomberg

Poďme sa na chvíľu ponoriť do základnej analýzy ceny bitcoinov. Vyššie uvedený graf ukazuje, že také dôležité metriky, ako sú likvidita, hashrate a počet aktívnych adries súvisiacich s BTC, od polovice roku 2018 neustále rastú a budú v tom pretrvávať aj v nasledujúcich 10 rokoch, pretože miera adopcie rastie. Rovnako ako internet v jeho prvotných fázach vývoja, aj BTC ponúka iba úvodný pohľad na posun smerom ku globálnej digitálnej ekonomike a prepracovanému úložisku hodnoty..

Práve teraz sú všetky metriky v reťazci pre bitcoíny mimoriadne pozitívne, čo znamená, že o 10 rokov uvidíme skutočne masové prijatie BTC a ďalších silných kryptomien, ktoré by mohli cenu Bitcoinu posunúť na 1 000 000 dolárov alebo viac. Populárny model BTC Stock-to-Flow, znázornený na nižšie uvedenom grafe, podporuje predstavu, že cena bitcoinu sa do roku 2030 dostane na miliónovú hranicu.

Graf BTC STF

Rok 2030 by mohol zastihnúť investorov uprostred tretieho býčieho trhu, ktorý sa pravdepodobne začne formovať v roku 2024, po ďalšej udalosti zníženia počtu bitcoinov na polovicu, ktorá zníži blokovú odmenu na 3 125 mincí a v konečnom dôsledku skráti ponuku a zníži mieru inflácie. Navyše nezabúdajme, že bitcoin predstavuje pravdepodobne najlukratívnejší trh pre mileniálov a ľudí generácie X, ktorí si pravdepodobne vyberú digitálne aktívum pred niečím ako komodity a majetok, čím sa trhová kapitalizácia bitcoinu a jeho cena dostanú na úplne nový trh. úroveň.

Časté otázky:

Teraz je ten správny čas na nákup bitcoinov?

Práve teraz dozrel čas na investovanie do bitcoínov, pretože sa blíži k ATH, zatiaľ čo skutočné FOMO ešte ani nezačalo.

Aké sú základné výhody bitcoinu?

Bitcoiny predstavujú platobný systém a uchovávanie hodnoty, ktoré je možné okamžite prevádzať, čím sa stáva BTC účinnejším aktívom ako zlato alebo čokoľvek iné. Okrem toho je bitcoin v počiatočnom štádiu prijatia, pričom je predurčený stať sa pilierom budúceho finančného systému.

Aká je predpoveď ceny bitcoinu na rok 2021?

V roku 2021 bitcoin dosiahne a prekoná súčasné historické maximum na úrovni 19 800 dolárov.

Akú hodnotu bude mať bitcoin za 5 rokov??

Do roku 2025 sa bude s BTC obchodovať medzi 100 000 a 400 000 dolármi.

Aká bude cena BTC o 10 rokov?

V roku 2030 bude mať bitcoin pravdepodobne hodnotu viac ako 1 milión dolárov.

Autor: Alex Paulson pre Crypto-Rating.com