Cena Zilliqa (ZIL), trhový strop a informácie

Všeobecné informácie o spoločnosti Zilliqa

Všeobecné skutočnosti ZIL, technické detaily a informácie o kryptomene Zilliqa

Zilliqa je verejný blockchain bez povolení, ktorý je navrhnutý tak, aby ponúkal vysokú priepustnosť so schopnosťou dokončiť tisíce transakcií za sekundu. Snaží sa vyriešiť problém škálovateľnosti a rýchlosti blockchainu využitím shardingu ako riešenia škálovania druhej vrstvy. Platforma je domovom mnohých decentralizovaných aplikácií a od októbra 2020 umožňuje aj vkladové a výnosové poľnohospodárstvo.

Vývojové práce sa na Zilliqa oficiálne začali v júni 2017 a jeho testovacia sieť bola spustená v marci 2018. O niečo viac ako o rok neskôr, v júni 2019, platforma spustila svoju hlavnú sieť..

Natívny pomocný token Zilliqa, ZIL, sa používa na spracovanie transakcií v sieti a vykonávanie inteligentných zmlúv.

Kto sú zakladatelia spoločnosti Zilliqa?

Zilliqa bol prvýkrát koncipovaný Prateekom Saxenom, odborným asistentom na Národnej univerzite v Singapure, škola výpočtovej techniky. Saxena a niekoľko študentov Školy výpočtovej techniky publikovali v roku 2016 dokument, v ktorom načrtli, ako by blockchain zameraný na úlomky mohol zlepšiť efektivitu a rýchlosť siete..

Približne v tom istom čase Saxena spoluzakladala Anquan Capital spolu s Maxom Kanteliou, celoživotným finančným a technologickým podnikateľom, a Juzarom Motiwallom, bývalým prezidentom Singapurskej počítačovej spoločnosti. Spoločnosť v júni 2017 začlenila spoločnosť Zilliqa Research do rozvoja siete Zilliqa, pričom do funkcie generálneho riaditeľa zaradila Dong Xinshu, technologického riaditeľa Yaoqi Jia a vedúceho vedeckého pracovníka Amrit Kumar. Všetci traja predtým pracovali ako výskumní pracovníci na NUS School of Computing.

Čím je Zilliqa jedinečná?

Zilliqa tvrdí, že je prvým verejným blockchainom na svete, ktorý sa úplne spolieha na delenú sieť. To mu umožňuje dosiahnuť vysokú priepustnosť a vysokú rýchlosť transakcií za sekundu, čo podľa neho rieši problém so škálovateľnosťou. Pretože každý zlomok spracováva transakcie jednotlivo, ako sieť rastie a počet úlomkov sa zvyšuje, zvyšuje sa aj počet transakcií, ktoré je možné spracovať za sekundu. Záznamy sa tiež okamžite po spracovaní pridávajú do blockchainu Zilliqa, čo znamená, že na potvrdenie nie je potrebný žiadny ďalší čas..

Zilliqa sa snaží stať sa blockchainom voľby pre rozsiahle podnikové využitie, vrátane reklamného, ​​herného, ​​zábavného a finančného sektora a platobného priemyslu. Vo svojom stanovisku z roku 2018 jeho tím uvádza, že ide o platformu "Cieľom je konkurovať tradičným centralizovaným platobným metódam, akými sú VISA a MasterCard."

Anquan Capital aj Zilliqa Research, spoločnosť zodpovedná za vývoj Zilliqa, majú významné rezervy ZIL.

Koľko mincí Zilliqa (ZIL) je v obehu?

Zilliqa má fixnú maximálnu zásobu 21 miliárd tokenov. ZIL bol prvýkrát sprístupnený na predaj ako token ERC-20 ako súčasť akcie generovania tokenov, ktorá sa skončila v januári 2018. Tokeny boli následne prenesené do hlavnej siete Zilliqa v rámci akcie na výmenu tokenov, ktorá sa skončila vo februári 2020..

Pred spustením spoločnosť Zilliqa vygenerovala 60% všetkých tokenov (12,6 miliardy ZIL), ktoré mali byť distribuované na podujatí generovania tokenov, a zvyšných 40% (8,4 miliardy ZIL) sa vytvorí procesom ťažby. Desať percent všetkých tokenov (2,1 miliardy ZIL) bolo vyhradených pre Anquan Capital, 12% (2,52 miliardy ZIL) pre Zilliqa Research a 5% pre súčasných a budúcich členov tímu Zilliqa – všetky boli oznámené, že budú distribuované štvrťročne v troch -ročné obdobie.

Zilliqa je navrhnutá tak, aby boli všetky tokeny razené do 10 rokov, pričom odmena za blokovú ťažbu sa pomaly znižuje. Podľa jeho bieleho dokumentu si projekt kladie za cieľ vyťažiť 80% tokenov (16,8 miliardy ZIL) počas prvých štyroch rokov a 20% (4,2 miliardy ZIL) vo zvyšných šiestich rokoch..

Ako je zabezpečená sieť Zilliqa?

Sieť Zilliqa je zabezpečená praktickým konsenzuálnym byzantským toleranciou voči poruchám alebo pBFT, čo znamená, že najmenej dve tretiny všetkých uzlov musia súhlasiť s tým, že záznam je presný, aby sa mohol pridať do blockchainu. Každý zlomok blockchainu Zilliqa sa spolieha na skupinu uzlov, aby potvrdil podsekciu všetkých transakcií, a akonáhle každý zlomok dosiahne konsenzus, druhá skupina uzlov potvrdí kolektívne výsledky fragmentov a pridá nový blok do blockchainu.

Sieť používa kryptografiu s eliptickou krivkou na zabezpečenie svojho konsenzuálneho protokolu a umožňuje viacnásobné podpisy. Okrem konsenzuálneho protokolu pBFT, ktorý zaisťuje jeho transakčné záznamy, používa Zilliqa aj algoritmus proof-of-work na priradenie identít uzlov a generovanie zlomkov..

Zilliqa vyvinula nový jazyk Scilla pre svoje inteligentné zmluvy. Skratka pre jazyk stredne pokročilých inteligentných zmlúv, Scilla je jazyk zameraný na bezpečnosť, ktorý má automaticky identifikovať a odstraňovať chyby zabezpečenia na jazykovej úrovni a uľahčiť formálne overovanie bezpečnosti inteligentných zmlúv prostredníctvom matematických dôkazov..

Kde si môžete kúpiť Zilliqa (ZIL)?

Natívny token Zilliqa, ZIL, je kótovaný na niekoľkých veľkých burzách kryptomien – vrátane Binance, Huobi, Bitfinex a Bithumb – kde je k dispozícii na obchodovanie za fiat meny, stablecoiny a ďalšie kryptomeny.

Historické údaje Zilliqa – 10 dní

Cenové grafy ZIL/USD

Cenový graf ZIL do USD – 7 dní
Cenový graf ZIL do USD – 30 dní
Cenový graf ZIL do USD – 60 dní
Cenový graf ZIL do USD – 6 mesiacov

* Crypto Rating nepreberá žiadnu zodpovednosť za akékoľvek chyby v informáciách Zilliqa, cenách ZIL a trhovej kapitáli ZIL. Ak chcete získať najaktuálnejšie ceny, navštívte oficiálnu webovú stránku Zilliqa.

Najlepšie kryptomeny s predikciami cien