BTC nerozhodnuté, DeFi posiela altcoin chirurgiu

Zdá sa, že cena bitcoinu sa po významnom raste a následnom poklese a korekcii trochu ustálila. Vďaka tomu teraz minca sedí dosť obmedzene a nevie sa rozhodnúť, akým smerom sa bude ďalej uberať. Medzitým sa na akciovom trhu obchodovalo väčšinou v horizontálnej línii, pričom sa nedokázal prelomiť vyššie ani klesnúť nižšie až v piatok, keď sa väčšina indexov pred víkendom zatvárala nižšie. Bidenovo odhalenie stimulačného balíka vo výške 1,9 bilióna dolárov nedokázalo zdvihnúť trh s cennými papiermi vyššie, a to kvôli zhoršujúcej sa správe o trhu práce, ktorá ukázala, že nároky na nezamestnanosť opäť stúpli. Mnoho odborníkov varuje pred nadhodnoteným akciovým trhom v zhoršujúcom sa makroprostredí, ktoré je ešte zhoršené blokádami COVID.

Najdôležitejšou udalosťou tohto týždňa bude Bidenovo prisahanie, pretože napätie je v Amerike počas tohto prechodu moci stále vysoké. To by mohlo znamenať, že akciový trh môže naďalej oslabovať až do polovice týždňa.

Dokonca ani drahé kovy nepreukázali veľa akcie pred dosť dôležitým týždňom v geopolitickej oblasti USA, kde sa kovy, zlato aj striebro, konsolidovali v horizontálnej línii. Keďže všetky trhy sú v súčasnosti zdanlivo pozastavené a v USA prichádzajú veľké zmeny, bude zaujímavé sledovať, čo tento týždeň prinesie. Prečítajte si zvyšok našej týždennej správy o trhu a zistite, čo sa môže stať.

Nedostatočné kovy pred Bidenovou inauguráciou

Zlato a striebro mali tiež veľmi vzrušujúci týždeň, keď sa oba kovy v horizontálnej línii konsolidovali po tom, ako sa 10-ročné americké štátne pokladnice uprostred týždňa vrátili do normálu. S mierne ponúkaným dolárom USD však oba kovy uzavreli týždeň nižšie.

Očakáva sa, že po inaugurácii Biden len o dva dni bude dolár dobre ponúkaný, pretože narastajú obavy z možnosti nepokojov a ďalších horších výsledkov zo strany Trumpových priaznivcov. Oba kovy preto môžu zostať slabé, prinajmenšom po stredajšej Bidenovej inaugurácii. Otvárajú však nový týždeň o niečo vyššie, ale bez veľkého presvedčenia.

BTC sa zotaví z výpredaja, pretože sivý odtieň začne nakupovať znova

Kryptotrh bol naplnený akciou, pretože cena BTC najskôr na začiatku týždňa prudko klesla a klesla o 30% z maxima 42 000 dolárov na krátkych 30 000 dolárov. Odrazenie BTC trvalo iba 2 dni, pričom vedúca kryptomena sa vo štvrtok odrazila na 40 000 dolároch. Do víkendu sa však stiahlo späť na 35 000 dolárov. Odraz vo štvrtok bol čiastočne spôsobený odtieňmi sivej, ktoré znova otvorili predplatné novým klientom po tom, ako ho zatvorili tesne pred Vianocami.

Šedá škála následne nakúpila približne 10 000 jednotiek BTC, čo boli prvé nákupy od Vianoc. Väčšina expertov pripísala oživenie nákupu v odtieňoch sivej, aj keď mnoho veľkých veľrýb tiež využilo príležitosť a zvýšilo svoje vystavenie BTC..

V 100 najlepších najbohatších adresách BTC sa za posledný mesiac hromadilo BTC, a to bez ohľadu na výpredaje. Celkovo tieto adresy pridali do svojich tašiek ďalších 334 000 BTC alebo hodnotu približne 11 miliárd dolárov. Odtiene sivej napriek tomu odhalili, že v piatok získali do jedného dňa nové predplatné 700 miliónov dolárov. Neuviedli, či už nové finančné prostriedky nasadili na nákup BTC. Ak to neurobili, potom začiatkom tohto týždňa môžeme opäť vidieť obnovený nákupný záujem o BTC.

Aktivita siete BTC narastá do ATH

Podľa údajov adresy s viac ako 1 000 BTC po predaji na začiatku týždňa výrazne rástli, čo naznačuje, že veľké účty, ktoré pravdepodobne budú inštitúciami, stále hromadia BTC a robia to pri každom poklese. S väčším inštitucionálnym záujmom o BTC banky na Wall Street pripravujú služby v oblasti kryptocustody v nádeji, že získajú obchody od kryptoinvestorov, pričom najnovším prírastkom je Goldman Sachs, ktorý očakáva, že rast v tomto sektore sa bude zrýchľovať, pretože iba 1% inštitucionálnych do priestoru sa v súčasnosti investujú peniaze, čo znamená, že priestor na rast adopcie je oveľa väčší.

Počet aktívnych BTC adries tiež stúpol na ATH po výpredaji, čím prekonal svoj vrchol dosiahnutý počas posledného býčieho behu, čo naznačuje, že noví kupujúci mohli využiť nákup svojich prvých BTC alebo že obchodníci nakupovali a predávali aktívne.

Metriky na reťazci ukázali, že v najvyššom bode minulého týždňa bolo za jeden deň aktívnych viac ako 1,3 milióna bitcoinových adries. Tento pokračujúci nárast naznačuje pôsobivú úroveň nového prijatia a aktivity v oblasti bitcoinov a naznačuje, že počet účastníkov trhu v sieti môže byť vyšší ako kedykoľvek predtým, čo dokazuje, že sieťový efekt sa zvyšuje, aj keď ceny stúpajú, čo je pozitívnym znakom pre ceny v strednodobom horizonte.

Regulátory sa pozerajú na BTC znova, aj keď odborníci hľadajú odpovede

Aj keď sú baníci v posledných mesiacoch známymi predajcami, neexistujú dôkazy o tom, že by predaj bol spôsobený zvýšeným predajným tlakom baníkov. Mnoho expertov pripisuje predaj krátkodobému zisku niektorých inštitucionálnych investorov.

CIO v Guggenheime Scott Minerd vyzval ľudí na Twitteri, aby získali zisky z ich BTC. Niektorí obchodníci mohli vziať jeho radu nielen na získanie zisku, ale aj na doplnenie portfólia ich portfólia, pretože miera financovania večných swapov sa skracovala na doposiaľ nevidené maximá a uprednostňovala šortky. Náhly pokles ceny BTC môže vysvetľovať aj nárast výnosov amerického ministerstva financií, ktorý spôsobil silnejší USD.

Potom, čo sa BTC podarilo dosiahnuť oživenie v strede týždňa, sa však z EÚ vynorila negatívna pozornosť, pričom predsedníčka ECB Christine Lagardeová uviedla, že BTC sú vysoko špekulatívne a používajú sa v odsúdeniahodnom praní špinavých peňazí a je potrebné ich regulovať. Pri veľkom úsilí medzi kupujúcimi a predávajúcimi sa cena BTC zvinuje do konsolidácie trojuholníkov, pričom môže dôjsť k prelomeniu, ktoré by mohlo viesť k vyšším úrovniam okolo 50 000 dolárov alebo k prepadu smerom nadol k 25 000 dolárom.

ETH Volume Surged, DOT AND AAVE Doubled, Defi On Fire

Vďaka tlmenejším BTC ožili altcoiny a tokeny súvisiace s DeFi, ako sú AAVE, YFI, SUSHI, masívne rastú. Rástli aj alternatívne blockchainy, ktoré môžu podporovať platformy DeFi, pričom DOT je na prvom mieste v tomto týždni, ktorý sa počas týždňa zdvojnásobil a zvýšil z 9,00 USD na maximum 19,40 USD..

Obchodníci sa vrhajú na alternatívne blockchainy ako DOT, ktoré môžu podporovať DeFi v nádeji, že chytia ďalší ETH. DeFi je zatiaľ názov tejto hry v tomto roku, pričom TVL prudko prekročí hranicu 23 miliárd dolárov z 15 miliárd dolárov v decembri, čo je nárast o 54% za menej ako 3 týždne. Netreba dodávať, že podobným spôsobom rástli aj tokeny riadenia z najlepších platforiem DeFi, ako sú AAVE a MKR.

Veľký príbeh sa však týkal DOT, keď sa dostal na titulné stránky tým, že prekonal trhovú kapitalizáciu utajovaného XRP, aby predstihol svoje prvé miesto v rebríčku najlepších 4 kryptomien potom, čo v minulom týždni stúpol o viac ako 100%. Do top 20 sa dostalo aj množstvo ďalších DeFi tokenov.

Keďže šialenstvo v DeFi nestráca paru, ETH, ktorý je potrebný na spustenie väčšiny aplikácií DeFi, dosiahol rekordné objemy, pričom objem obchodov narástol 12 -násobne z priemerného objemu 200 miliónov dolárov v roku 2020 na 2,7 miliardy dolárov v súčasnosti za deň, pričom ruší sieť a spôsobenie, že transakčné poplatky na blockchaine ETH prechádzajú cez strechu. Okrem toho, že sa veľa ETH aktívne nakupuje a používa ako palivo na prevádzkovanie aplikácií DeFi, je tiež zatváraných do rôznych stávkových programov..

Podľa spoločnosti Etherscan má adresa uzavretej zmluvy o zábale ETH (WETH) 4,59% z celkovej dodávky ETH, adresa zmluvy o uložení ETH 2.0 má 2,19% dodávky ETH a viacsigový chladiarenský sklad Gnosis Safe má 2,18% celková dodávka ETH zablokovaná.

Len tieto 3 entity stiahli z trhu 10% z celkovej ponuky ETH, čo potenciálne robí z ETH ďalšiu kryptomenu po BTC, v ktorom dôjde k kríze dodávok. Devízové ​​rezervy ETH klesli na úrovne, ktoré sa od júla 2018 nepozorovali. Množstvo ETH držaného na burzách sa za posledný týždeň znížilo o 20%, pričom údaje naznačujú, že v rezervách centralizovaných búrz v súčasnosti sedí iba 8,1 milióna ETH..

Keďže sa očakáva, že DeFi v tomto roku dosiahne explozívny rast, spolu s väčším zablokovaním alebo odstránením dodávok z búrz, vyhliadky ETH nikdy predtým nevyzerali tak dobre. Aktivita v altcoínovom priestore však veľmi závisí od ceny BTC a ak by sa cena BTC opäť prepadla, altcoiny sa môžu stiahnuť ešte viac, pretože minulý týždeň mali veľmi dobrý beh.

Zdroj