Nákup bitcoinov s iDEAL

Spravili sme recenziu na systém bankového prevodu online s názvom iDEAL. Pozrime sa na platformy, ktoré túto metódu akceptujú, a uvádza dôležité funkcie výmeny, ako sú požiadavky na overenie, poplatky iDEAL a dostupnosť služby. A ďalšie relevantné informácie si môžete prečítať v našom rýchlom sprievodcovi bitcoinmi.

Zhrnutie: Získajte svoje bitcoiny s iDEAL

 1. Zaregistrujte si účet na webovej stránke iDEAL.
 2. Pripojte svoj bankový účet k svojmu iDEAL.
 3. Otvorte si bezplatný účet na burze, ktorú si vyberiete (napr, LocalBitcoins).
 4. Vyhľadajte stránku „Kúpiť“ a vyplňte nákupný formulár.
 5. Vyberte iDEAL ako požadovaný spôsob platby.
 6. V prípade potreby overte svoj účet.
 7. Nakúpte bitcoiny a počkajte, kým sa prevod uskutoční (od jedného dňa do piatich pracovných dní).
 8. Získajte bitcoiny a vyberte ich na adresu svojej peňaženky.

Bankové prevody sú v súčasnosti pravdepodobne najpopulárnejším spôsobom platby v odvetví kryptomien. Prichádzajú ako jedna z najlacnejších a najbezpečnejších možností pri nákupe bitcoinov. Preto nie je divu, že mnoho obchodníkov a spoločností používa na kryptoburzu online bankový prevodný systém s názvom iDEAL.

Nákup bitcoinov s iDEAL

Tento rýchly sprievodca vám tiež poskytne analýzu kladov a záporov výmen, aby ste mali presné znalosti predtým, ako sa rozhodnete, do ktorej burzy by ste mali investovať..

O spoločnosti iDEAL

IDEAL je online systém finančných služieb, ktorý umožňuje klientom prevádzať peniaze z ich bankových účtov na iné účty iDEAL. Platforma bola založená v roku 2005 s cieľom poskytovať rýchle a lacné služby pre inštitúcie a jednotlivcov so sídlom v Európe. V rámci programu iDEAL sa doteraz uskutočnilo viac ako 1 miliarda transakcií. Úplný oficiálny názov spoločnosti je iDEAL BV a sídli v Holandsku.

webová stránka iDEAL

Keďže ide o službu online bankovníctva, iDEAL ponúka rovnakú bezpečnosť finančných prostriedkov ako ktorákoľvek iná banka. Platforma však tiež vyzýva svojich používateľov, aby podnikli ďalšie kroky na zabezpečenie svojich financií tým, že sa budú držať tipov, ktoré vypracoval Veilig Bankieren.

Web Veilig Bankieren

Dôležitým aspektom bankových služieb poskytovaných spoločnosťou iDEAL je ich prevádzkyschopnosť. Každý môže používať účty v ďalších bankách. Preto je rozsah pôsobnosti iDEAL výrazne obmedzený, pretože väčšina týchto bánk má výhradne holandskú základňu. Banky sú:

 • ABN AMRO;
 • Banka ASN;
 • bunq;
 • Friesland Bank;
 • ING Bank;
 • Knab;
 • Rabobank;
 • RegioBank;
 • Banka SNS;
 • Banka Triodos;
 • Van Lanschot.

Štruktúra poplatkov je rovnaká pre platcov aj pre príjemcov a dosahuje 0,35 EUR. Jedinou akceptovanou fiat menou je EUR, pričom všetky prevody sú denominované v uvedenej mene. Väčšina klientov má sídlo v Holandsku, zatiaľ čo menšia časť je iba v rámci Európy.

Poplatky za iDEAL

Najlepšie burzy na nákup BTC s iDEAL

Použitie iDEAL znamená odosielanie finančných prostriedkov, ktoré nemožno vrátiť, akonáhle sa proces spustí. Preto je pre vás kľúčové nájsť najlepšiu bezpečnú výmenu, kde môžete bez problémov nakupovať BTC. Zostavili sme správy o niekoľkých burzách, ktoré majú históriu obchodu a sú známe ako bezpečné trhy, kde môžete používať iDEAL. Tieto platformy sú:

Coinbase

Coinbase je jedným z popredných svetových hráčov, pokiaľ ide o výmenu BTC. Trh ponúka online služby kryptomeny, pričom bankové prevody iDEAL sú pre európskych obchodníkov akceptovanými platobnými metódami. Aj keď je počet dostupných krajín obmedzený, takmer všetky európske štáty sú súčasťou programu služieb, ktorý podporuje iDEAL.

Vymeňte bitcoin za Coinbase

Hlavnou silnou stránkou výmeny sú poplatky, ktoré sa môžu pohybovať od úplne bezplatných až po 1%, v závislosti od konkrétnej krajiny. Na druhej strane, skôr ako budete môcť nakupovať bitcoiny na Coinbase, musíte svoj účet overiť. Bezpečnostný systém pozostáva z dvojfaktorovej autentifikácie (2FA) a chladiarenského skladu zakúpených mincí. Ako regulovaná burza je Coinbase poistená pre prípad hackerských incidentov.

Pros

 • k dispozícii sú všetky európske krajiny vrátane Holandska;
 • nízke transakčné poplatky.

Zápory

 • pred obchodovaním je potrebné vykonať overenie;
 • iba 2FA ponúkaná ako osobné bezpečnostné opatrenie.

Bitrush Broker

Ak náhodou žijete v Holandsku, potom Bitrush broker by bol pre vás dobrým zdrojom ponuky BTC. Burza ponúka svojim používateľom niekoľko spôsobov platby, vrátane služby iDEAL, kým je služba k dispozícii pre európskych investorov. Burzu nevyužívajú iba holandskí obchodníci, ale aj všetky ostatné krajiny, ktoré sú súčasťou programu iDEAL.

Kúpte si bitcoin v Bitrush

Na Bitrush si nemusíte vytvárať účet, čo z platformy robí jedno z najsúkromnejších miest na nákup bitcoinov. Pretože nie je potrebná žiadna registrácia, overenie účtu sa vykonáva iba prostredníctvom vášho telefónneho čísla a adresy peňaženky. Náklady na obchod sú vyjadrené prostredníctvom objemu, to znamená, že náklady nie sú zobrazené transparentne.

Pros

 • jedna z najviac súkromných platforiem na nákup bitcoinov z Holandska;
 • slúžili všetky krajiny iDEAL.

Zápory

 • poplatky nie sú transparentné;
 • nie sú k dispozícii žiadne nástroje zabezpečenia.

Paxful

Paxful je burza peer-to-peer (P2P), ktorá ponúka jednotné trhové miesto, kde môžu obchodníci nakupovať bitcoiny pomocou rôznych spôsobov platby, vrátane iDEAL. Dostupnosť závisí od jednotlivých obchodníkov a od toho, kde sa nachádzajú. Pokiaľ ide o krajiny, v ktorých môže spoločnosť Paxful fungovať, neexistujú teda žiadne obmedzenia. Proces overenia závisí od jednotlivých obchodníkov, zatiaľ čo poplatky sú 1% z hodnoty obchodu, účtované predajcom. Kupujúci nakoniec zaplatia náklady, pretože väčšina predajcov poplatok zahrňuje do ceny BTC.

Paxívna výmena bitcoinov

Vzhľadom na hlásené podvody v minulosti by ste mali pracovať iba s predajcami, ktorí majú kladné poznámky od iných obchodníkov a ktorí majú na trhu históriu. Okrem celkovej štruktúry nákladov nie sú s iDEAL ako metódou nákupu spojené žiadne ďalšie poplatky. Pokiaľ ide o zabezpečenie, máte iba 2FA, ktoré chránia vaše zostatky. Odporúčame vám preto nenechávať mince vo výmene a vybrať ich do externého úložiska.

Pros

 • poskytovateľ nevyžaduje overenie;
 • nízke transakčné poplatky iba 1%;
 • služba dostupná globálne.

Zápory

 • v minulosti boli hlásené podvody;
 • ideál nie je obľúbeným spôsobom platby a akceptuje ho nízky počet obchodníkov.

LocalBitcoins

LocalBitcoins je jednou z najobľúbenejších bitcoinových platforiem P2P a je priamym konkurentom Paxful. Väčšina ukazovateľov obchodu je rovnaká ako u Paxful’s, pretože máte tiež možnosť vytvoriť si profil bez akéhokoľvek druhu overenia identity. Váš zdroj predajcu by sa však výrazne skrátil, pretože veľa ľudí nedôveruje novo vytvoreným účtom, najmä pokiaľ ide o bankové prevody.

Získajte bitcoiny na burze LocalBitcoins

Transakčné poplatky predstavujú 1%, pričom náklady platia súčasne kupujúci aj predávajúci. Služba je k dispozícii, pokiaľ existujú aktívni obchodníci z vašich regiónov, čo znamená, že väčšinu krajín obsluhujú LocalBitcoins. IDEAL nie je v tejto platforme obľúbenou voľbou, pretože ho používa obmedzený počet okresov. Mali by ste si tiež byť vedomí skutočnosti, že podvody sú súčasťou obchodných rizík a pokiaľ ide o bezpečnosť, je k dispozícii iba 2FA..

Pros

 • globálne dostupné služby;
 • nízke poplatky pre kupujúcich aj predávajúcich;
 • možnosť nákupu bitcoinov s neovereným účtom.

Zápory

 • potvrdené problémy s podvodmi;
 • ideál je ťažké nájsť akceptovaný spôsob platby.

Anycoin Direct

Anycoin Direct je ďalšia burza, ktorá vám umožňuje nakupovať BTC bez registrácie účtu na webovej stránke. Platforma je k dispozícii pre obchodníkov pochádzajúcich z takmer všetkých krajín sveta, pričom poplatky za iDEAL sú na úrovni 0,3 EUR.

Európska burza Anycoin Direct

Proces nákupu je veľmi jednoduchý, pretože musíte potvrdiť svoj účet iDEAL a adresu peňaženky, kde by mince mohli pristáť. Hlavným problémom je, že BTC sú uložené vo vašej peňaženke až po potvrdení platby. Bankové prevody môžu trvať až 3 pracovné dni, čo znamená, že dôveru je potrebné vytvoriť od samého začiatku.

Pros

 • možnosť nákupu bitcoinov bez registrácie účtu na Anycoin Direct;
 • jeden z najnižších transakčných poplatkov.

Zápory

 • nie sú k dispozícii žiadne bezpečnostné funkcie;
 • mince uložené vo vašej peňaženke až po potvrdení prevodu (do 3 pracovných dní).

Bitonický

Bitonický, podobne ako Bitrush, so sídlom v Holandsku, špecializujúca sa na poskytovanie bitcoinov prostredníctvom bankových prevodov, vrátane iDEAL. Na tejto burze môžete nakupovať bitcoiny bez akéhokoľvek overenia alebo registrácie vašej identity. Pokračuje v trende, že používatelia iDEAL majú možnosť nakupovať mince úplne anonymne. Bez akýchkoľvek registračných požiadaviek môže ktokoľvek využívať služby zmenárne, zatiaľ čo akceptovaná fiat mena je iba EUR.

Bitonická výmena

Poplatky nie sú zobrazené transparentne a sú skôr súčasťou ceny bitcoinu pri používaní platformy. Pretože nemáte žiadny registračný proces, ktorý by ste museli podstúpiť, neexistujú ani žiadne bezpečnostné opatrenia. To môže byť problém, dokonca aj vtedy, ak účet nie je zriadený. Stále uvádzate adresu peňaženky, takže 2FA by bol dobrým doplnkom k službám platformy, v ktorom bohužiaľ tento moment chýba.

Pros

 • služba dostupná pre všetky kraje iDEAL;
 • úplne anonymné na použitie.

Zápory

 • žiadne bezpečnostné funkcie pre bezpečnosť adresy peňaženky;
 • trochu nízka likvidita.

BTC Marketplace HappyCoins

Aj keď si musíte zaregistrovať účet, HappyCoins ponúka klientom súkromné ​​prostredie, ktoré môžu využiť pri nákupe bitcoinov. Jediné, čo o sebe musíte poskytnúť, sú údaje o bankovom účte a váš e -mail vo fáze nákupu. Služba zahŕňa aj spôsob platby iDEAL, pričom dostupnosť je globálna.

Získajte BTC v HappyCoins

Poplatky za tohto holandského poskytovateľa obchodu s BTC sú 0,5 € užívateľov iDEAL, čo z neho robí jedného z najlacnejších na trhu. Zabezpečenie je nevýhodou poskytovateľa, pretože nie sú k dispozícii žiadne nástroje na zabezpečenie vášho účtu.

Pros

 • nízke obchodné náklady, ktoré sú pre iDEAL fixné;
 • do určitého bodu nie je potrebné overovanie.

Zápory

 • nízke zabezpečenie;
 • vyššie limity nákupu vyžadujú rozsiahle overenie.

Ako si vybrať najbezpečnejšie?

Na začiatok musíte skontrolovať historický míľnik spoločnosti. Rok, kedy sa otvoril, vám napovie, či je platforma už nejaký čas. Čím dlhšie, tým lepšie, pretože používatelia budú písať recenzie o svojich skúsenostiach. Títo obchodníci s bitcoinmi iDEAL sú zásadným zdrojom informácií, pretože poskytujú podrobné správy o svojich skúsenostiach s prevodmi. Pozitívne poznámky by vo všeobecnosti znamenali, že výmena je bezpečná.

Zabezpečenie pred hackerskými incidentmi

Ďalším dôležitým aspektom je bezpečnostný systém nastavený platformou. Ak existujú bezpečnostné opatrenia, ako sú 2FA, e -mailové upozornenia a zoznamy povolených adries IP, znamená to, že hackeri by mali k vám ťažšiu prácu. Stále je na vás, aby ste zaistili bezpečnosť svojich zostatkov pomocou špičkového bezpečnostného úložiska finančných prostriedkov aj mincí.

Ako môžete udržať BTC v bezpečí?

Pri kúpe bitcoinov by ste mali urobiť niekoľko opatrení na ich ochranu pred počítačovými zločincami. Prvým krokom je vždy používať nástroje zabezpečenia, ako je dvojfaktorová autentifikácia (2FA) a systém upozornení na e-maily. Tieto nástroje by ste mali mať k dispozícii na väčšine búrz, pričom heslá a ďalšie verejné kľúče by ste mali pravidelne meniť.

Hardvérové ​​peňaženky

Ešte dôležitejšie je, aby ste pri ukladaní a prenose BTC v okolí používali hardvérové ​​(HD) peňaženky. Úložné zariadenia, ako napr Ledger Nano S, TREZOR a KeepKey sú navrhnuté tak, aby ponúkali služby v online aj offline prostredí. Tiež sú dodávané s obnovovacou frázou, PIN kódmi a heslom, všetky sú generované súkromne. Aj keď sú peňaženky HD drahšie ako ostatné typy peňaženiek, ponúkajú služby, ktoré hackeri nemôžu porušiť, a vaše mince sú tak vždy v bezpečí.

Ak máte otázky týkajúce sa prevodov a výmen iDEAL, ktoré akceptujú túto metódu, neváhajte nás kontaktovať priamo na adrese, pretože určite sa vám ozveme s odpoveďami, ktoré hľadáte.