Cena Litecoinu (LTC), trhová kapitalizácia a informácie

Litecoin Všeobecné informácie

Všeobecné fakty o LTC, technické detaily a informácie o kryptomene Litecoin

Kryptomenu, ktorú vytvoril bývalý zamestnanec spoločnosti Google Charles Li, už akceptujú spoločnosti v oblasti elektroniky, oblečenia, hier a reklamy. Hlavnou charakteristikou siete Litecoin je jej schopnosť spracovať vyšší objem transakcií v porovnaní s jej náprotivkom, bitcoinom. Ďalšou výhodou je veľký fond mincí: plánuje sa, že v priebehu histórie vznikne asi 84 miliónov litecoinov, čo je štvornásobok počtu coinov v bitcoinovom blockchainu. Teoreticky by to malo Litecoinu umožniť, aby sa nezmenilo na príliš prístupnú menu, čo by mohlo viesť k jeho devalvácii, ale tiež by ho chránilo pred tým, ako by bolo príliš zložité na generovanie, a teda potenciálne príliš drahé. Ako bude táto stratégia fungovať v dlhodobom horizonte, musíme ešte vidieť, ale súčasná cena okolo 50 dolárov za mincu naznačuje dobré vyhliadky pre kryptomenu.

Litecoin je často označovaný ako „Bitcoin-Lite“ alebo „striebro“ k bitcoinovému zlatu. Je to skutočne bitcoin vidlica, ale aj keď zdieľajú rovnaký blockchain, rozdielov medzi týmito dvoma kryptomenami je veľa. Po prvé, spoliehajú sa na rôzne algoritmy a kvôli menej komplexnému je ťažba litecoinov vnímaná ako prístupnejšia pre bežných používateľov. Za druhé, aj keď transakcie v oboch reťazcoch prebiehajú súčasne, doba ich potvrdenia je odlišná: potvrdenie priemernej dlhodobej priemernej transakcie v bitcoine trvá približne 9 minút, v prípade litecoinu 2,5 minúty a táto rýchlosť dáva litecoinu konkurencieschopnosť. výhodu.

Po implementácii protokolu SegWit v apríli 2017 cena litecoinu v decembri stabilne rástla z 10 dolárov na viac ako 300 dolárov, čo z neho robí jednu z najrýchlejšie rastúcich kryptomien v tomto roku. Litecoin bol tiež príjemcom bitcoin rally – v určitých dňoch sa tešil 20% alebo 30% zvýšeniu cien. Vďaka svojej rýchlosti transakcií je Litecoin, ktorého zakladateľ Charlee Lee umiestnil, ako kryptomena pre každodenné platby v porovnaní s bitcoinmi, ktoré sú lepšie ako dlhodobé uchovávanie hodnoty..

Litecoin je internetová mena typu peer-to-peer, ktorá umožňuje okamžité platby s takmer nulovými nákladmi komukoľvek na svete. Litecoin je open source, globálna platobná sieť, ktorá je plne decentralizovaná bez akýchkoľvek centrálnych orgánov. Matematika zaisťuje sieť a umožňuje jednotlivcom ovládať svoje vlastné financie. Litecoin ponúka rýchlejšie časy potvrdenia transakcií a lepšiu efektivitu ukladania ako vedúca mena založená na matematike. Vďaka značnej podpore priemyslu, objemu obchodu a likvidite je Litecoin osvedčeným obchodným prostriedkom komplementárnym k bitcoinu.

Nájdite podporu v rastúcom počte Litecoinových komunít:

 • Litecoinové fóra
 • Litecoin telegram
 • Litecoin Reddit
 • Vyhľadajte používateľov na Twitteri
 • Sieťové kanály IRC FreeNode #litecoin (pre bežných používateľov) a #litecoin-dev (pre vývojárov).
 • Všeobecné informácie, ako aj zoznam služieb a búrz, ktoré podporujú litecoin, nájdete na stránke Litecoin Wiki.
 • Aktuálne štatistiky siete nájdete na grafoch Litecoin Block Explorer.
 • Zdrojový kód pre Litecoin Core a súvisiace projekty je k dispozícii na GitHub.

Litecoin je softvérový projekt s otvoreným zdrojovým kódom vydaný pod licenciou MIT/X11, ktorý vám dáva oprávnenie prevádzkovať, upravovať a kopírovať softvér a podľa vášho uváženia distribuovať upravené kópie softvéru. Softvér je vydaný transparentným procesom, ktorý umožňuje nezávislé overenie binárnych súborov a ich zodpovedajúcich zdrojových kódov.

Blockchain

 • Litecoin blockchain je schopný zvládnuť vyšší objem transakcií ako jeho náprotivok – bitcoin. Vzhľadom na častejšie generovanie blokov sieť podporuje viac transakcií bez toho, aby bolo v budúcnosti potrebné softvér upravovať.
 • Výsledkom je, že obchodníci získajú rýchlejšie časy potvrdení, pričom pri predaji väčších položiek lístkov majú stále možnosť čakať na ďalšie potvrdenia.
 • Šifrovanie peňaženky vám umožňuje zabezpečiť vašu peňaženku, aby ste si mohli prezerať transakcie a zostatok na vašom účte, ale pred utratením litecoinov musíte zadať heslo..
 • Poskytuje to ochranu pred vírusmi a trójskymi krádežami v peňaženke a tiež kontrolu duševného zdravia pred odoslaním platieb.
 • Baníci sú v súčasnosti odmenení 25 novými litecoinmi na blok, čo je čiastka, ktorá sa zníži na polovicu zhruba každé 4 roky (každých 840 000 blokov).
 • Sieť Litecoin má preto naplánovať produkciu 84 miliónov litecoinov, čo je 4 -krát viac menových jednotiek ako bitcoin.

Litecoin Historické údaje – 10 dní

Cenové grafy LTC/USD

Cenový graf LTC do USD – 7 dní
Cenový graf LTC do USD – 30 dní
Cenový graf LTC do USD – 60 dní
Cenový graf LTC do USD – 6 mesiacov

* Crypto Rating nepreberá žiadnu zodpovednosť za akékoľvek chyby v informáciách o Litecoine, cenách LTC a trhovej kapitále LTC. Ak chcete získať najaktuálnejšie ceny, navštívte oficiálnu webovú stránku Litecoinu.

Najlepšie kryptomeny s predikciami cien