Cena, trhový strop a informácie UniSwap (UNI)

Všeobecné informácie o UniSwap

Všeobecné fakty UNI, technické detaily a informácie o kryptomene UniSwap

Uniswap je populárny protokol o decentralizovanom obchodovaní, známy svojou úlohou pri uľahčovaní automatizovaného obchodovania s tokenmi decentralizovaného financovania (DeFi). Príklad automatizovaného tvorcu trhu (AMM), Uniswap, ktorý bol spustený v novembri 2018, ale tento rok si získal značnú popularitu vďaka fenoménu DeFi a s ním spojenému nárastu obchodovania s tokenmi.

Uniswap si kladie za cieľ udržať obchodovanie s tokenmi automatizované a úplne otvorené pre kohokoľvek, kto má tokeny, a zároveň zlepšiť efektivitu obchodovania oproti tradičným burzám.

Uniswap prináša väčšiu efektivitu tým, že rieši problémy s likviditou pomocou automatizovaných riešení, čím sa vyhnete problémom, ktoré sužovali prvé decentralizované burzy.

V septembri 2020 prešiel Uniswap o krok ďalej tým, že minulým používateľom protokolu vytvoril a udelil vlastný token správy UNI. Tým sa zvýšil potenciál ziskovosti a schopnosť používateľov formovať jeho budúcnosť – atraktívny aspekt decentralizovaných entít.

Kto sú zakladatelia programu Uniswap?

Uniswap vznikol ako plán predstaviť AMM na ethereu širšiemu publiku. Autorom platformy je vývojár Ethereum Hayden Adams. Adams pracoval na rôznych projektoch pri finalizácii Uniswapu a o jeho práci informoval priamo tvorca Etherea Vitalik Buterin. Buterin dokonca skončil tak, že protokolu dal názov – pôvodne bol známy ako Unipeg.

Adams tiež povedal, že pôvodná inšpirácia pre platformu Uniswap pochádza z jedného z vlastných blogových príspevkov Buterina. Jeho pôvodný nápad zamerať sa na Ethereum prišiel potom, čo ho priateľ presvedčil, aby v roku 2017 začal skúmať a porozumieť protokolu.

Čím je Uniswap jedinečný?

Uniswap existuje na vytvorenie likvidity – a teda obchodovania a hodnoty, ktorú obchodovanie poskytuje – pre sféru DeFi. Jeden z hlavných AMM, ktorý v súčasnosti funguje, funguje v protokole pomocou vzorca pre automatickú výmenu – X x Y = K. Zakladateľ Hayden Adams sám seba opisuje ako vynálezcu konkrétnej implementácie vzorca na serveri Uniswap..

Uniswap nie je len decentralizovaná burza; pokúša sa vyriešiť problémy, s ktorými sa platformy ako EtherDelta stretli s likviditou.

Zautomatizovaním procesu tvorby trhu protokol zosobňuje činnosť obmedzovaním rizika a znižovaním nákladov pre všetky strany. Mechanizmus tiež odstraňuje požiadavky na identitu pre používateľov a technicky môže ktokoľvek vytvoriť fond likvidity pre akýkoľvek pár tokenov.

Podľa Uniswap bol ich token riadenia (UNI) vytvorený s cieľom „oficiálne zakotviť [e] Uniswap ako verejne vlastnenú a sebestačnú infraštruktúru pri súčasnom starostlivom zabezpečení jeho nezničiteľných a autonómnych vlastností“.

Koľko mincí Uniswap (UNI) je v obehu?

Celková ponuka tokenu správy Uniswapu, UNI, je 1 miliarda jednotiek. Tieto budú k dispozícii v priebehu štyroch rokov, potom Uniswap zavedie „neustálu mieru inflácie“ 2% na udržanie účasti v sieti.

Distribúcia tokenov v súčasnosti pozostáva z 60% členom komunity Uniswap, t. J. Používateľom, 21,51% členom tímu, 17,8% investorom a 0,69% poradcom. Posledné tri distribúcie sa uskutočnia podľa štvorročného harmonogramu nároku.

Z väčšiny používateľov, ktorí si vybrali, môžu 15% nárokovať tí, ktorí používali Uniswap pred 1. septembrom 2020. Patria sem dokonca aj používatelia, ktorí odoslali transakcie, ktoré neboli nikdy úspešné – majú nárok na 400 UNI.

Ako je zabezpečená sieť Uniswap?

Uniswap je decentralizovaný protokol na obchodovanie a UNI je jeho token internej správy. UNI je token ERC-20, čo znamená, že na fungovanie vyžaduje Ethereum.

ERC-20 iba definuje súbor pravidiel pre tokeny a bezpečnostné aspekty súvisiace hlavne so silou siete Ethereum. Preťaženie môže napríklad zvýšiť cenu plynu potrebného na uskutočnenie transakcií, čo môže viesť k oneskoreniam a neobvykle vysokým transakčným poplatkom, ktoré majú vplyv na všetkých účastníkov.

Inteligentné zmluvy môžu taktiež spôsobiť problémy s bezpečnosťou, ktoré by mohli viesť k tomu, že obchodníci DeFi prídu o finančné prostriedky; hackerom sa v skutočnosti už na jeseň 2020 podarilo počas krátkej životnosti DeFi ukradnúť milióny dolárov.

Kde si môžete kúpiť uniswap (UNI)?

Token správy UNI spoločnosti Uniswap je k dispozícii na obchodovanie na hlavných burzách proti iným kryptomenám, stablecoinom, fiat menám a ďalším. Patria sem Binance, OKEx a Coinbase Pro, a samozrejme, samotný protokol Uniswap.

Historické údaje UniSwap – 10 dní

Grafy cien UNI/USD

Cenový graf UNI voči USD – 7 dní
Cenový graf UNI voči USD – 30 dní
Cenový graf UNI voči USD – 60 dní
Cenový graf UNI voči USD – 6 mesiacov

* Crypto Rating nepreberá žiadnu zodpovednosť za chyby v informáciách UniSwap, cenách UNI a trhovom kapitáli UNI. Najaktuálnejšie ceny nájdete na oficiálnej webovej stránke UniSwap.

Najlepšie kryptomeny s predikciami cien