Elon Musk oslabuje volatilitu DOGE a BTC

Bol to týždeň pre malých investorov, pretože hlavná ulica porazila Wall Street v segmente akcií s malou kapitalizáciou. Skupina obchodníkov z fóra Reddit WallStreetBets (WSB) začala nakupovať výrazne skrátené akcie, čo spôsobilo obrovské straty v oblasti 50 miliárd dolárov v prípade hedžových fondov Wall Street, hedžových fondov, ktoré výrazne krátili akcie ako AMC a Gamestop, a na svojich imaniach urobili značné straty. krátke stávky, pretože cena akcií sa výrazne zvýšila, a stali sa tak titulkami finančných správ na celom svete. Hlavné indexy akciového trhu však uzavreli týždeň nižšie kvôli obavám z COVID a kvôli zníženej dôvere v systém akciového trhu po ságe Gamestop. Dow a S.&P zatvoril 2% v týždni, pričom najhoršie si počínal Nasdaq, ktorý klesol o 5% alebo 700 bodov z vrcholu 13 500 v dôsledku otrasenej dôvery v technologický sektor potom, čo veľký maloobchodný maklér zakázal svojim klientom kupovať uvedené akcie na zabráňte im v stúpaní a posielanie akcií prudko klesá.

Avšak hedžovým fondom už bola spôsobená veľká škoda, pretože už znížili straty. Táto postupnosť udalostí vytvorila veľké straty tak pre hedžové fondy, ako aj pre obchodníkov, ktorí akcie nakúpili neskôr. Tento jav je veľmi unikátny a obchodníci sa stretávajú a nakupujú veľa výrazne skrátených akcií na Wall Street..

Mnoho expertov upozornilo na to, že situáciu je možné rozšíriť prostredníctvom pákového efektu, a varovali pred potenciálnymi veľkými stratami, pretože tieto spoločnosti, ako aj akciový trh, sú nadhodnotené a že mánia Gamestop je znakom veľkej bubliny, ktorá sa chystá prasknúť. Vyšetrovanie chaotického obchodovania vyzvalo aj niekoľko zákonodarcov. Celkovo to bol pre uvedené zásoby týždeň na horskej dráhe, pretože po mnohonásobnom zhromaždení zastavenie maklérov spôsobilo, že predmetné akcie výrazne klesli a potom opäť vzrástli po tom, ako sa v piatok zrušili obrubníky..

Strieborné zhromaždenia podľa navrhovaného plánu WSB, ktorý spôsobí skrat

Zlato a striebro si vzali na vedomie WSB a dosiahli najväčší zisk od začiatku roka. Zvlášť striebro od štvrtka vzrástlo o viac ako 15% po tom, čo skupina WSB uviedla, že v najbližšom čase spôsobí krátky pokles na Silver. Či sa im to podarí, sa ešte len uvidí, ale rozhodne sa to začalo s nákupom o striebre, pretože jeho cena vyskočila výrazne vyššie, čím prelomila odpor 26,00 dolárov, ktorý ceny držal dole. Tento odpor sa zmenil na podporu a Silver otvoril týždeň a zvýšil sa o 2,00 až 29,00 dolárov. Napriek tomu, že sa cena striebra trochu stiahla, je teraz veľmi blízko jeho ATH 29,85 dolára vyrobeného v minulom roku a v prípade, že bude odstránená úroveň 30,00 dolárov; výsledný nárast môže byť veľmi vzrušujúci.

Meme Token DOGE narástol o 800% za deň, BTC pred návratom o 20%

Táto akcia sa premietla aj na trh s kryptomenami, pričom obľúbený meme token DOGE sa vo štvrtok zvýšil o 800% za 1 deň po tom, čo Elon Musk zverejnil obrázok naznačujúci token na svojom twitterovom účte. Zakladateľ spoločnosti Tesla veľmi hlasne podporoval aktivity WSB a využil šancu preukázať podporu aj BTC tým, že v piatok v skorých ranných hodinách vložil názov bitcoinu na svoju stránku s tweetovým účtom a cena BTC sa do 30 zvýšila o 20%. minút. Tento nárast je jedným z najväčších stlačení ceny BTC za poslednú dobu, ktorý pomohol BTC vymaniť sa z klesajúceho trendu, ktorý ho sužuje už niekoľko týždňov, a zlikvidoval šortky v hodnote približne 558 miliónov dolárov..

Prudký nárast DOGE a BTC upútal pozornosť mnohých akciových investorov, ktorí sa začali zaujímať o obchodovanie s kryptomenami, pričom mnohí sa ponáhľali otvoriť účty kryptomien a vytvárať prekážky na mnohých burzách s kryptomenami. Takmer všetky burzy hlásili výpadky ako obrovské objemy obchodov, ako aj noví účastníci, ktorí sa pokúšali založiť účet, v krátkom čase narástli, čo väčšine obchodníkov znemožnilo obchodovanie. Kryptomenové kanály na Reddite tiež zaznamenali astronomický nárast nových predplatiteľov.

Baníci, ktorí predávajú, spôsobili, že cena BTC klesne

BTC však kvôli masívnemu predaju baníkmi rýchlo ustúpil. Mnoho baníkov pripisovaných predaju kvôli blížiacim sa lunárnym novoročným sviatkom, pretože cena BTC bola vždy slabá, čo viedlo k lunárnemu novému roku, pretože 60% baníkov je Číňanov a že často získavajú zisky pred novým rokom. Vklady baníkov na rôznych burzách dosiahli v piatok 8-mesačné maximum, čo z nich robilo pravdepodobných vinníkov vrátenia ceny BTC až na 33 000 dolárov po tom, čo mu Muskov tweet poslal až 38 000 dolárov..

Aj keď cena BTC ustúpila nižšie, očakáva sa, že sa cena časom zotaví, pretože dopyt po inštitucionálnych investoroch sa stále zvyšuje, pričom Bridgewater Associate, najväčší hedžový fond na svete, chváli BTC a odhaľuje, že sú zriadenie krypto fondu na nákup BTC. Podľa spoločnosti One River Capital, ktorá už vlani kúpila BTC v hodnote 600 miliónov dolárov, sa im dostáva ohromujúceho počtu prieskumov BTC od veľkých dôveryhodných inštitúcií, čo je znakom toho, že je na ceste stále viac veľkých finančných prostriedkov..

Medzitým altcoiny využili príležitosť a povstali. Najmä tokeny DeFi boli najväčším ziskom, aj keď cena DOGE po ohromujúcom behu klesla o 60%. Horúci obľúbenci DeFi ako AAVE, COMP, UNI, SUSHI atď., Sa naďalej točili a dosahovali 20-40% týždenné zisky.

All Eyes on XRP next as WSB Movement Led XRP Community to Do the To same

S novo nájdeným duchom priateľstva v rámci obchodného bratstva sa komunita XRP obrátila na spoločnosť WallStreetBets, aby pomohla zvýšiť cenu kryptomeny. Aj keď WSB neodpovedala, XRP odviedol niekoľko fantastických ziskov, pretože svoju cenu viac ako zdvojnásobil za dva dni. Odvtedy však veci nabrali rýchly spád.

Niektorí dobrovoľníci v komunite XRP zorganizovali vlastnú kampaň na zvýšenie ceny XRP. Hlavnou akciou bolo kúpiť ich spoločne 1. februára o 8.30 hod. EST na protest SEC za nesprávne obvinenie XRP z toho, že je cenným papierom, keď nie je. . Skupiny telegramov a skupiny na Facebooku boli založené s cieľom pomôcť zhromaždiť viac ľudí, aby si kúpili XRP a nie ho predávali, aby sa jeho cena stala „mesiacom“. Cena skutočne mesiac, ale odvtedy sa výrazne znížila. Z minima 24 centov sa XRP vyšplhal až na 75 centov za žetón a bezprostredne sa znížil o 50% späť na 37 centov.

Komunita má niekoľko zásadných dôvodov na zálohovanie svojej kampane v porovnaní s pumpou a skládkou iných tokenov, ako je DOGE. Kampaň je kúpiť a držať tokeny XRP, aby bola jeho cena vysoká ako ukážka sily. Ceny však už začínajú ustupovať pred každou šancou na výhru proti SEC.

Pokiaľ ide o súdny spor, minulý piatok podala spoločnosť Ripple svoju obranu v reakcii na súdny spor SEC. V 93-stranovom dokumente Ripple reagoval na každé tvrdenie SEC. Spoločnosť Ripple vo svojej kladnej obrane uviedla, že XRP nie je cenným papierom ani investíciou a ani predaj alebo distribúcia spoločnosti XRP nie sú investičnými zmluvami. Spoločnosť Ripple okrem toho podala žiadosť podľa zákona o slobode informácií o dokumenty SEC o tom, ako určila, že BTC a ETH nie sú cennými papiermi..

Skutočnosť, že sa Ripple zdá byť silnou obranou, a spolu s ďalšími finančnými odborníkmi, ktorí podporovali tvrdenie Ripple, že XRP nie je cenným papierom, dodalo priaznivcom dôveru v token, aby sa trochu zotavili. V konečnom dôsledku to však nemusí stačiť na ďalšie udržanie pozitívnej dynamiky cien.

Zdroj