Bitcoin uzatvára svoj druhý najlepší týždeň vôbec

Podpora 50 000 dolárov zostáva nepolapiteľná, ale údaje naznačujú, že beh bitcoínových býkov je stále "udržateľné" s niekoľkými zoradenými predajcami. Bitcoin (BTC) začína nový týždeň na silne vzostupnej vlne, keď akcie klesajú a BTC sa podarilo týždeň uzavrieť nad 50 000 dolármi.

Po zmiešanom výkone z minulého týždňa, ktorý zaznamenal viacero testov v hodnote 46 000 dolárov, vstupuje podpora kupujúcich a BTC/USD sa pohybuje do 15% od historických rekordov..

Cointelegraph sa zameriava na to, čo môže obchodníkov v najbližších dňoch čakať v obchode s piatimi faktormi, ktoré pravdepodobne ovplyvnia vývoj ceny bitcoinu.

Akcie prudko vzrástli ako USD

Príliv a odliv zapína zázrak akcií minulého roka, pričom indexy klesajú vľavo a vpravo uprostred varovaní, že smerovanie sa zďaleka nekončí. Vzhľadom na značné straty v technologických akciách, vrátane obľúbených kryptospracujúceho priemyslu Tesla a MicroStrategy, ázijské akcie v pondelok otvorene prepadli viac ako 1%.

Napriek silnému záveru v minulom týždni boli očakávania návratov pre USA pred návratom na Wall Street. Podľa analytikov spoločnosti Morgan Stanley sa Nasdaq 100 mohol dokonca dotknúť svojho 200-dňového kĺzavého priemeru, ležiaceho asi 800 bodov pod súčasnou úrovňou 12 642.

“Na trhoch uvidíte veľkú volatilitu,” povedal pre Bloomberg Kim Stafford, vedúci ázijsko -pacifického oddelenia Pacific Investment Management. „Veríme, že dôvera sa zvyšuje, najmä s vakcínami, ktoré prichádzajú online, takže uvidíme globálne zvýšenie rastu. Existuje množstvo dôvodov, prečo byť na trhu sebavedomí, ale veľa z toho má aj cenu. “

Vďaka chmúrnym krátkodobým perspektívam pre obchodníkov s akciami americký dolár posilňuje svoju existujúcu vysokú výkonnosť. Predĺžením cyklu od konca februára sa menový index v amerických dolároch (DXY) počas víkendu dotkol 92,19 a v pondelok sa držal nad hranicou 92.

Tradične problematický jav pre silu cien bitcoinov je, že nedávne pohyby na indexe boli pociťované menej ako v minulom roku, keď BTC/USD v zásade pokrivkávalo od sentimentu, aby si vytvorili stále viac asymetrickú cestu. Spolu s USD sa medzitým obnovila sila cien ropy, ktorá narástla v správach, že infraštruktúra Saudskej Arábie utrpela útok. Produkcia však údajne nebola ovplyvnená.

Stimul kontroluje prichádzajúce

Hlavným impulzom pre dolárovú silu, nech bol akokoľvek neintuitívny, boli správy, že zákonodarcovia pri prechode najnovším balíkom stimulov proti koronavírusu nafúknu svoje zásoby na 1,9 bilióna dolárov. V nedeľu schválený senátom rozsiahla injekcia prezidenta Joe Bidena nahromadila nový dlh na existujúcom vrchole krajiny, ale poskytne oprávneným Američanom výplaty 1 400 dolárov..

Vzhľadom na zvýšený verejný profil bitcoínov v tomto roku v porovnaní s poslednou veľkou stimulačnou výplatou 1 200 dolárov v marci 2020 sú veľké očakávania, že aspoň časť peňazí poputuje do BTC.

Údaje, ktoré sa v súčasnosti na internete často opakujú, hovoria samy za seba. Podľa online monitorovacieho zdroja Bitcoin Stimulus by kombinovaná hodnota dvoch predchádzajúcich šekov – 1 200 dolárov a 600 dolárov – bola od 4. marca viac ako 10 250 dolárov, pričom každý príjemca si okamžite kúpil bitcoin..

Inak povedané, prvý stimul za 1 200 dolárov kúpil v čase prijatia 0,18 BTC, zatiaľ čo šek v hodnote 600 dolárov kúpil 0,02 BTC. Tentoraz by napriek tomu, že suma USD bola v čase písania článku väčšia, mala hodnotu iba 0,028 BTC. Dlhodobo medzitým slabosť dolára ťaží v hlavách investorov vzhľadom na zvýšenie jeho ponuky a ďalšie vplyvy spojené s vysoko kontroverznou ekonomickou reakciou na vírus.

Napriek tvrdeniu, že nie je „maximalistom bitcoinov“, veteránsky obchodník Peter Brandt uviedol, že bitcoin bude ťažiť zo súčasnej politiky iba v dlhších časových rámcoch. “Devalvácia kúpnej sily amerického dolára … sa ešte len začala,” varoval v nedeľu. “To je dôvod, prečo budú bitcoinové BTC, nehnuteľnosti, americké akcie a komodity naďalej trendovať vyššie, ak sú vyjadrené v fiat termínoch USD.” Brandt tiež odhalil, že jeho druhou najväčšou investičnou pozíciou po nehnuteľnostiach je alokácia BTC.

Bitcoin vidí druhú najvyššiu týždennú uzávierku

V rámci bitcoinov býky boli podporované, pretože víkend prichádzal a odchádzal, pretože čerstvá výhoda vzrástla o BTC/USD o viac ako 50 000 dolárov. V súlade s oznámením o stimuloch dosiahli miestne maximá na Bitstamp 51 517 dolárov. Pozitívne investičné správy z Číny zároveň rozšírili príbeh o nedostatku dodávok, ktorý sa zameriava na inštitucionálne buy-iny znižujúce už aj tak sa zmenšujúce množstvo BTC dostupných na nákup na trhu..

Napriek tomu, že sa neudržal v pondelok, psychologicky významná úroveň dokázala zostať na týždennom zatváraní, čo predstavuje druhé najväčšie týždenné zatváranie bitcoínov v histórii..

Pri analýze správania sa obchodníka Rafael Schultze-Kraft, spoluzakladateľ a technický riaditeľ analytického zdroja Glassnode na reťazci, predpovedá, že návratnosť pod 46 600 dolárov je nepravdepodobná. “Táto podpora drží dobre.” A zosilnelo to! Teraz máme stenu 1,2 milióna dolárov BTC, ktoré sa pohybovali v reťazci medzi 46,6 a 48,6 tisíc dolárov, “napísal v nedeľu. “To je 6,5% (!) Obežnej dodávky.” Bol by som prekvapený, keby sme v blízkej dobe išli nižšie. Bol som dlho v <50 000 dolárov a napriek tomu som už dlho. “

Pre analytika Cointelegraph Markets Michaëla van de Poppeho bol viditeľným trendom napriek vyšším cenovým hladinám celkový nedostatok záujmu predovšetkým medzi spotrebiteľmi..

“V poslednej dobe som zaznamenal pokles angažovanosti sociálnych médií a pozornosti médií voči bitcoinom.” Kým pred niekoľkými týždňami chceli všetci a ich rodičia získať bitcoiny z FOMO, ”napísal v pondelok na twitter. “Aktuálne obdobie je však časom na akumuláciu vašich pozícií.” Keď nie je žiadny humbuk. “

Populárny twitterový archív bitcoinov súhlasil a odpovedal, že záujem „stúpa a klesá“ spolu s cenovým výkonom.

Nikto nepredáva

Ďalšie indikátory na reťazci potvrdili medzi účastníkmi trhu „bežný priebeh“. Pri údajoch 50 000 dolárov nemajú baníci záujem o predaj, zatiaľ čo toky na burzy a devízové ​​rezervy sa stále znižujú, ukazujú údaje. Pre štatistika Willyho Wooa namiesto toho predajný tlak prišiel od inštitucionálnych hráčov, ktorí sa musia pripraviť na podávanie správ, pretože 1. štvrťrok sa blíži ku koncu – ďaleko od medvedieho signálu.

„Kto predával? Okrem likvidácie marží, podľa mojich údajov, je to aj rebalansovanie hedžových fondov na konci prvého štvrťroka, “povedal koncom minulého týždňa sledujúcim na Twitteri. „Mnohí majú mandát na vyváženie, keď je alokácia príliš veľká; BTC dosahujú neuveriteľné výsledky. (Predajte svojich víťazov, nakúpte ďalších porazených). “

Woo tiež poznamenal, že veľké veľryby predávajú, zatiaľ čo menšie veľryby, ktoré držia medzi 10 a 100 BTC, zvýšili svoju prítomnosť.

“Keď sa pozrieme na vek mincí v tomto výpredaji, Dormancy je nízka, čo nám hovorí, takže sú to mladé mince.” Sú to nové veľryby, ktoré nedávno kúpili a predali svoje pozície, “dodal vedľa grafov spoločnosti Glassnode a vlastného analytického zdroja Woobull. Naopak, povedal, že podpora nákupu pochádza od „silných hodlerov“.

Extrémna chamtivosť je späť

Po prudkom páde do „obávaného“ územia, Crypto Fear & Greed Index sa vracia k signalizácii „extrémnej chamtivosti“ medzi investormi. Index, ktorý naznačuje, že ďalšie zvyšovanie cien môže byť krátkodobé, dosiahol v pondelok 81/100, čo je nárast oproti 76 deň predtým. Len pred týždňom merala 38/100.

Analýza na reťazci má však presvedčivý protiargument, pričom údaje o sieťovej hodnote transakcií (NVT) spoločnosti Glassnode ukazujú, že objem v zásade sprevádzal nedávny nárast cien..

“Čo definuje zdravý nárast cien bitcoinov? … Ten, ktorý je podložený objemom v reťazci!” spoluzakladatelia Yann Allemann a Jan Happel tweetovali s odkazom na Woo. “Keď sa cena zvyšuje príliš rýchlo bez toho, aby umožnila dobehnúť aktivitu blockchainu, často to nie je udržateľné.”

NVT rástla uspokojivo stabilným spôsobom pred vrcholom býkového trhu v roku 2017.