Kryptoderiváty BTC a ETH na požiadanie

Úroky a objemy opcií dosahujú svoje historické maximá, pričom trhy s derivátmi explodujú, pretože nálada na trhu zostáva na BTC a ETH optimistická.

Trh s kryptomenami sa v druhom štvrťroku 2020 rýchlo vyvíja. Podľa nedávnej správy odvetvia kryptoderivátov TokenInsight objemy obchodov zaznamenávajú medziročný nárast o 166% v porovnaní s druhým štvrťrokom 2019..

Derivátové produkty poháňajúce tieto objemy sú futures a opcie. Zatiaľ čo futures rastú, pričom obchodníci vsádzajú na vzostupný cenový sentiment, otvorený záujem aj objem opcií dosiahli historické maximá.

Historické maximá

V stredu dosiahol otvorený záujem o opcie Ether (ETH) historické maximum-351 miliónov dolárov na Deribite a 37 miliónov na OKEx. V skutočnosti je otvorený záujem o možnosti Etheru 2,5 -krát vyšší, ako bol na začiatku júla.

Deň pred významnou udalosťou vypršania platnosti možností Bitcoin (BTC), ktorá sa konala 3. júla, dosiahol záujem o možnosti bitcoinu historické maximum 1,7 milióna dolárov na Deribite a 268 miliónov dolárov na CME, zatiaľ čo denné objemy na Deribite zdvojnásobili svoje historické maximum, prekonal 47 500 zmlúv zobchodovaných 28. júla.

Toto historické maximum zaznamenané deň pred jeho vypršaním v posledný piatok v mesiaci mohlo často znamenať rastúce akceptovanie opcií a štruktúrovaných produktov, obzvlášť vzhľadom na rekordný zásah OI dokonca aj na CME, ktorá je najväčšou burzou derivátov na svete.

Luuk Strijers, obchodný riaditeľ spoločnosti Deribit, hovoril o OI ako o najlepšom ukazovateli na meranie trhu a pre Cointelegraph povedal: „Otvorený záujem je najlepším ukazovateľom na posúdenie prijatia trhu a pri pohľade na grafy je zrejmé, že sme blízko maximá konca júla. “ Dodal: „Otvorený úrok opcií BTC je v súčasnosti 116 000 zmlúv s nominálnou hodnotou 1,5 miliardy USD.“

Nové horizonty pre investorov

Opcie sú finančné nástroje, ktoré umožňujú investorom kúpiť alebo predať podkladové aktívum v závislosti od typu zmluvy, ktorú držia. Možnosti kúpy dávajú držiteľom právo kúpiť majetok za realizačnú cenu v určitom časovom rámci, zatiaľ čo predajné opcie držiteľom poskytujú právo predať majetok za podobných podmienok. Denis Vinokourov, vedúci výskumu v BeQuant – poskytovateľ kryptoburzy a inštitucionálneho maklérstva – pre Cointelegraph povedal:

“Možnosti sú veľmi efektívnym spôsobom, ako zaistiť expozíciu voči základnému produktu, či už ide o bitcoínové alebo ethereum spoty alebo dokonca futures/perpetuály.” Okrem toho je jednoduchšie štruktúrovať produkty, ktoré by ponúkali „výnos“, a práve to bolo obzvlášť príťažlivé pre účastníkov trhu, najmä v dôsledku vedľajších činností v oblasti trhových cien. ”

Lennix Lai, riaditeľ finančných trhov kryptoburzy OKEx, povedal pre Cointelegraph, že obchodníci by si mali dávať pozor, pretože „samotné vysoké OI nenaznačujú, že by bol trh býčí alebo medvedí“, a ďalej dodáva, že investori inklinujú k dlhým stratégiám:

„Uvedomili sme si, že existuje oveľa viac profesionálov, ktorí využívajú možnosti zabezpečenia ich dlhodobého portfólia BTC. A na trhu je k dispozícii množstvo štruktúrovanejších produktov prispôsobených profesionálom na účely zvýšenia výnosu alebo exotických výnosov. “

Keďže cena bitcoinu tento mesiac niekoľkokrát prekonala hranicu 11 900 dolárov, všeobecný záujem o kryptomeny stále rastie. Bitcoin sa od 1. júla zvýšil o 27%, čo je najvyšší nárast v roku 2020. Možnosti bitcoinu sa v súčasnosti obchodujú hlavne na Deribit, CME, OKEx a LedgerX, zatiaľ čo kryptoburza Bakkt, ktorú vlastní veľká tradičná burza Intercontinental Exchange, vidí nulové možnosti. napriek uvedenému produktu.

Pomer put-call sa navyše zvýšil z 0,52 mesiaca na mesiac na 0,76 6. augusta, čo znamená, že v porovnaní s kúpnymi opciami bol predaný väčší podiel predajných opcií. Toto je silný ukazovateľ vzostupnej nálady, ktorú investori v súčasnosti držia. Lai k tomuto pojmu pridal:

“Pri pohľade na rastúci dopyt po možnostiach bitcoinu, OI a objeme sa zdá, že to naznačuje, že investori sú voči cene bitcoinu stále na vzostupe, a s väčšími makro faktormi, ako je pokles ceny v amerických dolároch a historické maximum v zlata, dopyt po bitcoine vo všeobecnosti rastie. “

Dopyt po Ethereum 2.0 a DeFi

Zdá sa, že viac investorov získava expozíciu ETH pomocou možností v roku 2020. Ether, ktorý je v oblasti kryptomien priekopníkom bitcoínov, sa stal jedným z hlavných experimentálnych laboratórií škálovateľnosti blockchainu, za ktorým stoja veľké komunity inštitucionálneho a podnikateľského rozvoja. Preto je prirodzené, že sa ETH stane špekulatívnym aktívom pri vývoji decentralizovanejších aplikácií.

Súvisiace: Vysádzanie ethereum 2.0, vysvetlené

Nadchádzajúca zmena ethereum 2.0 v overovaní účasti na ethereu a rýchly rast priestoru DeFi sa ukázali ako veľké premenné, ktoré poháňajú vzostupný sentiment a zároveň zvyšujú dôveryhodnosť siete. Keď vidíme, že s éterovými opciami obchodujú predovšetkým retailoví investori, v tomto momente, keďže sa s nimi zatiaľ neobchoduje na regulovaných burzách ako CME a Bakkt, je rast ďalším dôkazom záujmu komunity. Strijers podrobnejšie rozpracoval štatistiku opcií a futures na éter obchodovaných na Deribite a povedal:

„Počet prípadov použitia ETH stále rastie a investori využívajú tento potenciál. Otvorený záujem o možnosti Deribit ETH vzrástol 7x z 30 – 50 miliónov USD pred šiestimi mesiacmi na 350 miliónov USD v súčasnosti, čo predstavuje 90% podiel na trhu. A hoci spotové ceny ETH vrcholia, to isté platí pre otvorený úrok ETH futures, ktorý takmer dosahuje 1,5 miliardy USD, čo je nové historické maximum. “

ETH, ktoré zaznamenalo mesačné zisky viac ako 60% a zisky YTD presahujúce 200%, prelomilo na začiatku augusta cenovú hranicu 400 dolárov. Vplyv na trh teraz preberá vplyv vydania konečnej testovacej siete PoS Ethereum 2.0 „Medalla“ a dôsledky, ktoré bude mať na priestor DeFi. V správach sa objavil aj inštitucionálny záujem-napríklad, že Arca Labs otvára fond založený na ethereu registrovaný americkou komisiou pre cenné papiere a burzu.

Pestovanie koláča?

Napriek tomu, že Deribit v súčasnosti zaberá najväčší trhový podiel na trhu s opciami, existujú noví hráči, ktorí sa pokúšajú tento nárast záujmu investorov využiť. Aj keď Strijers privítal vo vesmíre väčšiu konkurenciu, pretože by pomohol koláču rásť, podľa Laia môžu existovať určité komplikácie:

“Jedným z predpokladov trhu s likvidnými opciami je rovnako alebo dokonca likvidnejší trh s futures. Nehovoriac o komplexnosti zvládnutia likvidácie, ceny značky a marginalizácie, ktorá je oveľa komplikovanejšia ako futures podobné produktom delta. “

Vinokourov podporil túto perspektívu porovnaním rozdielov v prevádzke burzy kryptoderivátov s bodovou burzou. Odhalil, že hlavné výzvy spočívajú v udržiavaní knihy likvidných objednávok „naprieč rôznymi druhmi expirácií a realizovaných cien, so zodpovedajúcim motorom, ktorý je dostatočne robustný, aby odolal náhlym výkyvom volatility“, okrem systému inštitucionálneho stupňa riadenia rizík. Ďalej uviedol:

“Ak by to nestačilo, akvizícia klientov je oveľa ťažšia ako spotový ekvivalent, pretože firiem, ktoré s týmito produktmi obchodujú, je menej a vyžadujú si správu klientov na inštitucionálnej úrovni-niečo, čo kryptoburzy nie vždy dokážu ponúknuť.”

Bez ohľadu na to, ako je koláč možností rozdelený, je pravdepodobné, že bude rásť ešte ďalej, najmä prostredníctvom búrz, ako je CME, ktorá sa v súčasnosti stáva v oblasti prominentnejším hráčom. Býčia nálada BTC a ETH bude slúžiť na podporu tohto rastu tým, že investorom umožní viac príležitostí špekulovať.

Zdroj