Vysoké vyhliadky na cenu bitcoinu ako nárast banských investícií

Čerstvé investície do ťažobného zariadenia menšími spoločnosťami signalizujú optimistický výhľad do budúcnosti bitcoinov. Nedávne investície do zariadení na ťažbu kryptomien menšími hráčmi by mohli byť pozitívnym signálom pre dlhovekosť a hodnotu bitcoinu (BTC). Koncom júna si blockchainová spoločnosť Core Scientific so sídlom v USA objednala viac ako 17 000 najnovších strojov ASIC na ťažbu bitcoinov od čínskeho výrobcu hardvéru Bitmain. Táto správa priniesla vlny v odvetví ako najväčšia známa objednávka Antminer S19 od jedného operátora.

Core Scientific bude niektoré stroje používať na vlastné operácie, zatiaľ čo ostatné budú použité na cloudové ťažobné služby pre klientov. Navyše jeden z jeho hlavných klientov, Horizon Kinetics, zvýšil svoje investície do Core Scientific, aby získal prístup k novému ťažobnému zariadeniu od Bitmain.

Táto správa je najnovšou zo série investícií a vývoja veľkých banských operácií mimo Číny, ktorá je už viac ako pol desaťročia považovaná za centrum globálneho ekosystému ťažby bitcoinov. Veľké investície menších firiem, ktoré chcú zvýšiť svoje stopy v ťažobnom priestore, nielenže vytvárajú pozitívny sentiment pre priemysel, ale tiež ukazujú, že menší hráči sa aktívne snažia zapojiť do priestoru, v ktorom dominujú väčšie spoločnosti..

Polovica znamená efektivitu

Investície do zariadení na ťažbu kryptomien menšími účastníkmi priemyslu naznačujú, že v tomto sektore rastie dôvera. Napriek tomu, že odmena za ťažbu bitcoinov prešla jeho poslednou polovičnou udalosťou, zdá sa, že operátori hrajú dlhú hru, čo naznačuje optimistický výhľad pre priemysel..

Cointelegraph hovoril s Jasonom Deanom, analytikom finančnej analýzy a poradenskou spoločnosťou Quantum Economics, ktorý má praktické skúsenosti v ťažobnom priemysle. Podľa Deana investície do baníkov spoločnosti Core Scientific ilustrujú optimizmus v tomto sektore. “Jasne to cítia, alebo by to neurobili,” povedal. Deane navyše verí, že rovnica je celkom jednoduchá, keď sa pozrieme na čísla:

„Ťažba je podnik, ktorý je v kľúčových číslach absolútny, takže je to len otázka priebežného hodnotenia ziskovosti. Napriek tomu, že obtiažnosť a hashrate sú variabilné a úzko súvisia, môžeme predpokladať, že obe sa časom budú zvyšovať. Ak cena bitcoinu výrazne stúpne, môžeme si byť tiež celkom istí, že porastie oveľa rýchlejšie. Všetko závisí od nákladov a ochrannej pozície – ak dokážete zaistiť silu, ktorá zaistí, že vaša rentabilita je veľmi nízka, povedzme 6 000 dolárov alebo menej za bitcoin, potom máte dobré poistenie proti všetkému, čo príde ďalej. “

Je tiež dôležité zvážiť cenu najnovšieho banského zariadenia, aby ste pochopili dôsledky veľkých investícií do rozsiahlej prevádzky. Nový Antminer S19 sa na webe Bitmain predáva za 1 785 dolárov. Ak by Core Scientific kúpil svojich baníkov za túto cenu, len toto číslo by sa pohybovalo okolo 30 miliónov dolárov za 17 000 jednotiek.

Deane však nie je prekvapený hodnotou investícií do najnovšieho ťažobného hardvéru, a to ani po poslednom rozpolení, a navrhol, aby niektorí baníci mohli fungovať so ziskom až do nasledujúceho polčasu, ktorý sa má uskutočniť v roku 2024: „Pocit, že ide forward je v zásade vzostupný a už štyri roky nie sú potrebné žiadne ďalšie úpravy, “dodáva, že„ súčasné vybavenie zakúpené tak skoro v tomto polčasovom cykle má veľkú šancu získať dobrú návratnosť investícií a dokonca môže byť dobré aj na celé obdobie “.

Johnson Xu, vedúci výskumu a hlavný analytik TokenInsight, povedal pre Cointelegraph, že niekoľko firiem s prístupom ku kapitálu sa pripravovalo investovať do ťažobného zariadenia pred polovicou. Tento krok bol podnietený príležitosťou zvýšiť prevádzkovú efektivitu predajom staršieho vybavenia pre nové stroje:

“Myslím si, že dodávky Antmineru S19, ktoré sa uskutočňujú bezprostredne po delení na polovicu, sú ďalším faktorom prispievajúcim k nedávnym masívnym investíciám do ťažobného zariadenia.” S19 je okrem iného jedným z najnovších banských ASIC SHA-256 na trhu, takže veľa kupujúcich je ochotných získať stroje najnovšej generácie s cieľom vylepšiť svoje existujúce prevádzky alebo výlučne na účely otvorenia novej banskej farmy. . ”

V stanovisku, ktoré predtým publikoval Cointelegraph, Xu skúmal pokles miery hash bitcoinov po udalosti na polovicu a naznačil, že by to mohlo mať pozitívne účinky na ekosystém. Vo svojej najnovšej korešpondencii potvrdil tieto nálady a vyzdvihol vynikajúcu príležitosť pre tých baníkov, ktorí tak ešte neurobili, na aktualizáciu hardvéru a dodal: „Pre tých baníkov, ktorí nedokážu znížiť svoje náklady na elektrickú energiu, je najlepšia inovácia na najúčinnejších baníkov. stratégia pre dlhodobejšiu ziskovosť. “

Simon Peters, analytik trhu spoločnosti eToro, tiež poskytol určitý pohľad na nedávny nárast investícií do ťažobného hardvéru v tieni zníženia bitcoinu na polovicu v máji. Peters verí, že súčasná situácia na trhu ešte viac motivuje operátorov, aby boli efektívni a plánovali dopredu:

“Baníci majú ešte väčšiu motiváciu zvýšiť efektivitu.” Baníci musia nájsť spôsoby, ako znížiť režijné náklady a udržať si zisk, aj keď to v tejto chvíli znamená investovanie väčšieho kapitálu, aby sa v budúcnosti stal efektívnejším. “

Veľké investície sú prínosom pre dlhovekosť bitcoinu

Náskok pred posledným znížením odmeny v bitcoine na polovicu bol zaplnený rozsiahlymi predikciami vplyvu, ktorý by to malo na cenu poprednej kryptomeny, ako aj jej účinkov na ťažobný ekosystém..

Nasledoval bezprostredný vplyv na ťažkosti s ťažbou bitcoinov v dňoch po udalosti na polovicu, ale celkový dojem bol, že rozdelenie na polovicu nemalo príliš negatívny vplyv na ekosystém bitcoinov. Akákoľvek väčšia investícia do konkrétneho odvetvia alebo podnikania musí vzbudiť pozitívny sentiment do budúcnosti a Deane verí, že ilustruje meniaci sa sentiment voči bitcoinu:

„Považoval by som to za pozitívnu podporu priemyslu ako celku a za ukážku viery v dlhovekosť samotného bitcoinu. Časy bitcoinu, ktoré sú experimentálnymi alebo „len pre mágov“, nechávame za sebou a prechádzame do novej éry profesionality a aplikácie. Je úplne logické, že k tejto úrovni investícií teraz dochádza. “

Tento sentiment je podľa Xu evidentný v silnom príleve kapitálu do ťažobného sektora v dôsledku vnímania ťažby bitcoinov ako hlavnej súčasti ekosystému kryptomien: „Hoci banský ekosystém možno stále považovať za nepriehľadný, chýba dostatok údajov a informácií, videli sme mnohých účastníkov priemyslu pracovať spoločne, aby priniesli do tohto odvetvia transparentnosť. “

Peters tiež tvrdil, že tieto nedávne udalosti by mohli tiež posilniť ekosystém ťažby bitcoinov jeho zefektívnením, pretože „prežijú iba najsilnejšie a najefektívnejšie ťažobné operácie“, ale v tejto súvislosti tiež uviedol potenciálnu nevýhodu: „Na druhej strane „Teraz existuje väčší strach z centralizácie hashpower a z toho, že príliš veľa hashrate siete riadi len niekoľko ťažobných oblastí.“

Peters zvýšil ďalší zaujímavý vedľajší produkt investícií menšími prevádzkami: ťažobná sila sa sťahuje z Číny. Krajina je už dlho geografickým domovom baníkov zodpovedných za veľkú časť miery hashovania bitcoínov. Peters ponúkol tri potenciálne dôvody:

„Väčšia chuť venture kapitalistov investovať do kryptomien z týchto krajín; priaznivejšie podmienky na spustenie banskej operácie z hľadiska chladnejšieho podnebia a prístupu k obnoviteľnej energii; a nakoniec, existujúce banské operácie z Číny expandujú do ďalších krajín, aby zaistili svoje riziká. “

Zdroj