Altcoiny sa posúvajú na nové historické maximá, zatiaľ čo bitcoiny bojujú pod hranicou 60 000 dolárov

Cena bitcoinu sa môže vyšplhať pod 60 000 dolárov, ale to nezabráni THORChain, Akropolis a Helium v ​​honbe za novými historickými maximami. Podľa údajov z roku Q1 2021 bol výkon bitcoinu (BTC) v Q1 2021 najlepší od roku 2013. Vďaka silnému zadnému vetru bitcoin teraz vstupuje do druhého štvrťroka, čo bolo historicky dobré obdobie pre cenu BTC.

Údaje ukazujú, že BTC uzavrel Q2 v červených číslach iba dvakrát a zakaždým bol pokles nižší ako 10%. Ak sa história bude opakovať, investori bitcoinov môžu byť v nasledujúcich šiestich mesiacoch svedkami prudkého nárastu.

Altcoiny sa tiež zúčastnili terajšieho býčieho behu, a to viedlo k celkovej kapitalizácii kryptotrhu na 1,99 bilióna dolárov, čo je míľnik 2 biliónov dolárov. Pozrime sa na niektoré tokeny s najvyšším výkonom, aby sme zistili, ktoré môžu v krátkodobom horizonte naďalej rásť.

RUNE/USDT

Rozmach decentralizovaných financií prilákal množstvo nových hráčov. Jedným z problémov, s ktorými sa investori stretávajú, je však to, že protokoly sú postavené na rôznych blockchainoch. Z toho vyplýva potreba medzireťazcového protokolu, ktorý obchodníkom umožní decentralizovanú výmenu tokenov medzi blockchainmi a spoločnosť THORChain (RUNE) sa pokúša urobiť práve to..

26. marca protokol informoval, že sa čoskoro začne používať jeho viacreťazcový Chaosnet, ktorý podporuje natívne kríženie blockchainov v piatich reťazcoch..

Táto funkcia by mohla prilákať niekoľko nových investorov, ktorí môžu uzamknúť svoje aktíva v sieti THORChain, aby dosiahli vyššie výnosy. Ak sa to stane, celková hodnota aktív uzamknutých v THORChain by sa mohla zvýšiť zo súčasných 553 miliónov dolárov TVL a priniesť ďalší prínos pre investorov RUNE. Úspešná implementácia tejto funkcie by mohla zvýšiť dopyt po RUNE. 23. februára odhalila veľkú pozíciu v RUNE aj investičná spoločnosť Crypto Multicoin Capital.

RUNE sa zvýšil z vnútrodenného minima na úrovni 4,50 dolára 25. marca na vnútrodenné maximum na úrovni 8,93 dolára dnes, čo je 98,44% nárast za osem dní. Dlhý knôt na dnešnom svietniku však naznačuje rezerváciu zisku na vyšších úrovniach. Pár RUNE/USDT môže opätovne otestovať prelomovú úroveň na 6,76 dolára. Ak býky môžu túto úroveň prevrátiť, aby to podporili, môže to fungovať ako štartovací panel pre ďalšiu etapu trendu, ktorý môže dosiahnuť 10,26 dolára..

Zvýšené kĺzavé priemery a index relatívnej sily (RSI) v prekúpenej zóne naznačujú, že velia býky. Ak medvede klesnú pod 6,76 dolára, pár môže klesnúť na 20-dňový exponenciálny kĺzavý priemer (6,24 dolára). Odraz od tejto podpory bude znamenať, že sentiment zostáva pozitívny a môže udržať trend nahor.

Tento pozitívny pohľad bude neplatný, ak medvede klesnú pod 20-dňovú EMA. Takýto krok by mohol stiahnuť cenu až na 50-dňovú SMA (5,36 dolára) a potom na 4,50 dolára.

AKRO/USDT

Priestor DeFi je preplnený a projekty budú musieť myslieť po vybalení z krabice a predstavovať atraktívne produkty, aby sa v hre udržali o krok vpred. Za posledné týždne však neprišli žiadne zásadné oznámenia tímu Acropolis (AKRO). Vysoké poplatky za plyn ethereum sú naďalej záťažou pre používateľov a to si môže vyžiadať daň. Podľa týždennej aktualizácie z 31. marca to môžu byť niektoré z dôvodov, prečo je TVL protokolu iba na úrovni 37,31 milióna dolárov..

Tím spomenul, že pracuje na nových stratégiách trezoru, ale neuviedol príliš veľa špecifík. Na býčom trhu takmer všetko stúpa, ale projekty, ktoré nemajú výraznú výhodu nad svojimi konkurentmi, zápasia, keď príde ďalší pokles. Kryptoinvestori by preto mali analyzovať základy projektov a držať sa tých, ktoré ponúkajú výhodu nad ostatnými.

AKRO vzrástla z vnútrodenného minima na úrovni 0,042 dolára 25. marca na 0,088 dolára dnes, čo je nárast o 109,50% za osem dní. Prestávka tokenu nad 0,072 dolára dokončila vzostupný vzostupný trojuholníkový vzor, ​​ktorý má cieľový cieľ na 0,127 dolára.

Dlhý knôt na dnešnom svietniku však naznačuje rezerváciu zisku na vyšších úrovniach. Medvede sa teraz pokúsia znížiť cenu späť pod prelomovú úroveň na 0,072 dolára. Ak sa im to podarí, pár AKRO/USDT by mohol klesnúť na 20-dňovú EMA (0,060 dolára). Ak sa cena odrazí z tejto úrovne, býky sa opäť pokúsia stlačiť cenu nad 0,072 dolára a pokračovať v raste.

Naopak, ak medvede potopia cenu pod 20-dňovú EMA, pár môže klesnúť na trendovú čiaru trojuholníka. Prestávka pod touto podporou zneplatní vzostupné nastavenie a signalizuje možnú zmenu trendu.

HNT/USDT

Helium (HNT) predstavil Cointelegraph 9. februára, keď sa obchodoval za 3,96 dolára. Odtiaľ sa token 28. marca zvýšil na 12,09 dolára, čo predstavuje nárast o 205% za necelé dva mesiace. Cieľom protokolu je vybudovať decentralizovanú bezdrôtovú sieť a pripojiť zariadenia IoT za zlomok nákladov súčasných poskytovateľov mobilných služieb. Od začiatku februára sa počet aktívnych hotspotov zvýšil z 18 000 na 24 572.

Toto číslo sa pravdepodobne zvýši, pretože jeden z jeho dodávateľov minerálov HNT tretích strán uviedol, že 31. marca odoslal zákazníkom v Číne 2 000 baníkov. Ak sa popularita HNT v Číne zvýši, počet hotspotov by mohol naďalej rásť.

Helium nedávno uzavrelo partnerstvo so spoločnosťou Streamr, decentralizovanou platformou pre údaje v reálnom čase, ktorá môže používateľom pomôcť prenášať, vysielať a speňažovať údaje. Helium tiež nadviazalo partnerstvo s niekoľkými firmami, ktoré poskytujú rôzne typy riešení internetu vecí. Údaje VORTECS ™ od spoločnosti Cointelegraph Markets Pro sa stali pozitívnymi, práve keď spoločnosť HNT začínala rally 25. marca. Skóre VORTECS ™, exkluzívne pre Cointelegraph, je algoritmické porovnanie historických a súčasných trhových podmienok odvodené z kombinácie dátových bodov vrátane sentimentu na trhu, objem obchodu, nedávne pohyby cien a aktivita na Twitteri.

Ako je vidieť na vyššie uvedenom grafe, skóre VORTECS ™ pre HNT bolo 25. marca na zelenej ploche, rovnako ako token začal svoju rally od 7,09 USD do 11,38 USD 28. marca..

Skóre VORTECS ™ sa opäť zazelenalo 31. marca tesne pred štartom rally a odvtedy zostáva na zelených plochách. Cena HNT sa v danom období pohybovala od 9,67 do 11,98 dolára. V súčasnosti je HNT v vzostupnom trende, ale medvede sa pokúšajú zastaviť rast na úrovni 12 dolárov. Medvede stiahli cenu z tejto úrovne 28. marca, ale býky kúpili pokles na 20-dňovú EMA (8,66 dolára) 31. marca, čo naznačuje akumuláciu poklesov.

Stúpajúce kĺzavé priemery a RSI v prekúpenom území naznačujú, že cesta najmenšieho odporu je smerom hore. Ak býky vydržia cenu nad 12 dolárov, mohla by začať ďalšia etapa vzostupného trendu. Ďalší cieľový cieľ pre zvýšenie je 14,56 dolára a potom 17,64 dolára. Na rozdiel od tohto predpokladu, ak sa cena opäť zníži z 12 dolárov, býky sa pokúsia potopiť pár HNT/USDT pod 20-dňovú EMA. Ak sa im to podarí, pár by mohol klesnúť na 50-dňovú SMA (6,04 dolára).