Bitcoinová peňaženka Copay: recenzia a sprievodca

V tomto článku nájdete komplexné informácie o peňaženke Copay, aby ste si urobili vlastný názor na tento spôsob ukladania bitcoinov. Aké funkcie plní a ako ich používať v podrobnom návode. Bezpečnosť je jednou z hlavných otázok, rovnako ako poplatky a súkromná politika. Peňaženku sme navyše porovnali s inými alternatívnymi variantmi, takže je len na vás, ktorý z nich si vyberiete na použitie.

Zhrnutie: Ako používať Copay na bitcoiny

  1. Prejdite na domovskú stránku Copay a kliknite na ikonu OS pre verziu, ktorá vyhovuje vašej ploche.
  2. Po stiahnutí spustite súbor.exe a nainštalujte si peňaženku.
  3. Prejdite sprievodcom nastavením, vytvorte si heslo k peňaženke, vytvorte záložné heslo a prijmite podmienky použitia.
  4. Otvorte okno „Prijať“ a skopírujte kódy QR a/alebo adresy.
  5. Pošlite tieto kódy buď predajcovi BTC, alebo ich použite na prenos bitcoinov z iných vašich peňaženiek do Copay.
  6. Po prevode skontrolujte zostatok BTC na svojom účte Copay.

Pri riešení bezpečnosti vašich krypto fondov je životne dôležité nájsť peňaženku, ktorá by efektívne zaistila vaše aktíva. Jednou z populárnych možností je produkt pre stolné počítače, pretože môže fungovať ako chladiaci sklad a ako „horúca“ online peňaženka, ak je implementácia a používanie dostatočne jednoduché. Preto sme urobili recenziu na peňaženku, ktorá v poslednej dobe vzbudila veľkú pozornosť, tzv Copay.

Bitcoinová peňaženka Copay: recenzia & amp; sprievodca

V tomto krátkom sprievodcovi môžete očakávať informácie o schopnosti peňaženky chrániť váš majetok, štruktúre poplatkov, ktoré implementuje, a o tom, ako je tento produkt v skutočnosti tajný. Poskytujeme tiež podrobné pokyny o tom, ako odosielať a prijímať mince z a na zostatok spoločnosti Copay.

Čo je to Copay?

Copay je open source bitcoinová peňaženka, ktorá ponúka svoje služby pre obchodníkov, ktorí hľadajú rýchlosť a bezpečnosť svojich transakcií. Platformu vyvinula spoločnosť BitPay vývojový tím, ktorý vlastnia podnikatelia Tony Gallippi a Stephen Pair v roku 2014. Vzhľadom na skúsenosti a partnerstvá BitPay platforma úspešne spolupracuje so svojimi partnermi, spoločnosťou Amazon, ShapeShift, Comprar a niekoľko ďalších.

Copayovi partneri

Čísla podpory a sídlo spoločnosti sa nachádzajú v Atlante, USA. Peňaženka Copay implementuje adresy viac peňaženiek prostredníctvom kódov p2sh. Význam open source peňaženky je, že vývojári a ostatní používatelia môžu na GitHube prepracovať a vytvoriť vlastnú platformu. Bezpečnostné funkcie je teda možné zlepšiť dostatočnými znalosťami programovania.

Je Copay k dispozícii v mojej krajine?

Platformu si môže stiahnuť a používať ktokoľvek na svete, pokiaľ však majú používatelia počítač a malé voľné miesto na disku. Pokiaľ ide o použitie, v oblastiach nie sú žiadne obmedzenia. Považujeme to za niečo z priemyselného štandardu, pretože väčšina platforiem zaoberajúcich sa ukladaním bitcoinov ponúka podobné regionálne pokrytie.

Copayova mapa sveta

Podporovaná kryptomena

Okrem bitcoinu nemáte možnosť ukladať ďalšie kryptomeny. Máte možnosť stiahnuť a používať BitPay pre bitcoin cash, ale okrem úplne inej peňaženky, platforma nepodporuje altcoiny. Od jeho spustenia, Copay bol určený výlučne pre BTC, v blízkej budúcnosti sa neplánovalo pridanie ďalších coinov.

Spôsoby platby Copay

Copay funguje iba s bitcoinmi, takže jedinou skutočnou platobnou metódou, ktorú máte k dispozícii, sú BTC tokeny. Fiat meny nie je možné skladovať na Copay a taktiež nemôžete kupovať mince od iných používateľov Copay pomocou USD alebo EUR. Samotná peňaženka je zadarmo na stiahnutie a používanie.

Kúpiť bitcoin

Zabezpečenie a ochrana osobných údajov

Peňaženka Copay implementuje viacnásobné adresy, čo znamená, že na uskutočnenie prevodov je potrebné schválenie transakcií (medzi 2 až 6 z nich). Tiež ste zmenili kódy adries, všetky sa sčítavajú k vášmu celkovému zostatku. Pri vytváraní účtu na Copay, dôrazne vám odporúčame vytvoriť si heslo k peňaženke, ktoré by bolo potrebné pre vaše transakcie. Ďalšou funkciou je prístupová fráza, ktorá sa používa ako záloha pre váš BTC zostatok.

Pokiaľ ide o ochranu osobných údajov, okrem vašej e -mailovej adresy od vás nie sú zhromažďované žiadne ďalšie osobné informácie. Jednoducho si stiahnete peňaženku, nainštalujete si ju a poskytnete svoj e -mail ako nástroj ochrany, pretože by ste dostávali e -maily týkajúce sa vývoja peňaženky.

Copay zabezpečenie

Poplatky

Copay je úplne zadarmo, bez akýchkoľvek nákladov spojených s vašimi transakciami. Jediné náklady, ktoré budete musieť zúčtovať, nie sú zo strany spoločnosti Copay a sú bežné na všetkých platformách peňaženiek, nazývané sieťové poplatky. Tieto výdavky inkasuje spoločnosť Copay a potom ich prevedie priamo do siete blockchain ako odmenu pre baníkov. Tieto náklady platíte pri odosielaní bitcoinov mimo účtu Copay.

Pravidlá poplatkov

Má Copay zákaznícky servis?

Tím vzadu Copay vytvorila dva kanály, ktoré môžete použiť v prípade pochybností o zákazníckej podpore. Prvou je sekcia Časté otázky o GitHub, kde nájdete rozsiahle Q&Používateľom bola poskytnutá odpoveď A. Môžete tu tiež uverejniť problémy a získať odpovede od oddelenia zákazníckej podpory v deň vášho príspevku.

Ďalším spôsobom je webová stránka BitPay, kde môžete kontaktovať čísla podpory týkajúce sa ktoréhokoľvek z nich BitPay alebo Copay účty. BitPay je možné vnímať ako podporu systému lístkov, zatiaľ čo GitHub je pomalšia verzia živého chatu.

Copay FAQ

Ako používať peňaženku Copay?

V tejto časti článku sa venujeme procesom odosielania a prijímania mincí do a z vášho Copay adresy peňaženky. Na úvod by sme povedali, že frázu na obnovu by ste mali zostaviť v každom prípade, pretože v prípade poruchy počítača je dôležité mať zálohu svojich zostatkov..

Ak to nie je možné vykonať inštaláciou, môžete prejsť na „Nastavenia“ v spodnej časti okna peňaženky a kliknúť na „Zálohovať“, čím sa spustí proces vytvárania prístupovej frázy. Napíšte tieto slová na kus papiera a bezpečne ho uložte.

Ako používať Copay

Ako pridať menu do peňaženky?

Ak plánujete otvoriť zdieľanú peňaženku, Copay vám to ponúka tak, že si vytvoríte samostatnú peňaženku s vlastnými adresami a kódmi. Uvedený produkt môžete nastaviť kliknutím na znamienko plus v pravej časti obrazovky „Domov“.

Potom zvoľte „Vytvoriť zdieľanú peňaženku“ a pokračujte vyplnením formulára peňaženky, uvedením názvu peňaženky a skupiny, prijateľných coinov (BTC alebo BCH), prijateľného počtu kopírovačov a ďalších podrobností.

Akonáhle budete s formulárom hotoví, kliknite na „Vytvoriť 2-3 peňaženku“ a voila! Máte zdieľanú adresu peňaženky na prijímanie platieb vyjadrených v kryptomenách.

Vytvorte zdieľanú peňaženku v Copay

Prijímajte bitcoiny pomocou Copay

Prijímať bitcoiny alebo bitcoinové hotovosti, oboje Copay a BitPay implementujte rovnaký proces prijímania týchto tokenov. Začína sa tým, že kliknete na tlačidlo „Prijať“ umiestnené v spodnej časti stránky Copay.

Uvidíte QR aj adresné kódy, ktoré je možné použiť na prenos BTC z vašich ostatných peňaženiek a výmenných zostatkov, alebo ich možno odoslať predajcovi, ktorý by vytvoril žiadosť o prevod a zaplatil za vaše bitcoiny..

Máte možnosť odosielať oboje, aj keď QR kódy sú pohodlnejšie, pretože je možné ich skenovať pomocou telefónu. Ďalšou službou, ktorú máte k dispozícii, je priamy odkaz uvedený na domovskej stránke peňaženky. Tam by ste boli presmerovaní na partnerské burzy, ktoré spolupracujú so spoločnosťou Copay a nakupujú bitcoiny z týchto platforiem.

Platobný proces je veľmi rovnaký, pričom jediným skutočným rozdielom je, že kliknete na tlačidlo „Odoslať“ a použijete poskytnutý kód QR alebo adresu..

Prijímajte bitcoiny

FAQ

Ako súvisí peňaženka BitPay so spoločnosťou Copay?

BitPay aj Copay sú vyvinuté a spravované rovnakým tímom v USA s BitPay ako prvá peňaženka a Copay príde neskôr. Oba zdieľajú rovnaké rozhranie a nástroje, aké máte k dispozícii. Sprievodca sťahovaním a inštaláciou je tiež rovnaký, pričom tieto peňaženky od seba takmer nič nerozlišujú.

Pri kontaktovaní čísiel podpory môžete do značnej miery klásť otázky týkajúce sa oboch vašich účtov v Copay a BitPay.

BitPay

Môžete presunúť peňaženku z Copay na BitPay?

Prostredníctvom ďalších účtov v je možné presúvať finančné prostriedky z jednej peňaženky do druhej Copay. Pri prvom otvorení peňaženky budete mať predvolene adresu BTC. BitPay, však má ako predvolenú menu bitcoínovú hotovosť. V oboch prípadoch môžete nastaviť novú peňaženku obsahujúcu menu tej druhej.

Preto si môžete otvoriť novú peňaženku BCH na Copay, použiť QR alebo kód adresy a previesť BTC alebo BCH formulár BitPay na svoj účet Copay.

Má Copay mobilnú aplikáciu?

Na rozdiel od mnohých svojich rivalov, Copay Platforma je k dispozícii aj v obchodoch s aplikáciami pre iOS a Android. Okrem Windows, Linux a Mac si môžete aplikáciu stiahnuť do telefónu a používať rovnaké funkcie a funkcie. Dokonca máte možnosť synchronizovať svoje peňaženky pomocou rovnakého zostatku v telefóne aj na počítači.

Máte tiež rozšírenie pre prehliadač Chrome, ktoré je možné pripojiť aj k platformám vášho telefónu a stolného počítača.

Mobilná aplikácia

Alternatívy USB Copay

Napriek tomu, že máte súkromné ​​kľúče, hardvérové ​​(HD) krypto peňaženky nemajú problémy s vírusmi a phishingovými útokmi, ako majú peňaženky pre stolné počítače. Preto sme urobili recenzie o najobľúbenejších možnostiach na trhu s hardvérovými úložnými zariadeniami. Mali by ste sa pozrieť na tieto recenzie, ktoré sme urobili, s príkladmi Ledger Nano S a TREZOR.

Prečítajte si viac o Ledger Nano S

Vypracovali sme vyčerpávajúcu správu o Ledger Nano’s schopnosť chrániť vaše finančné prostriedky prostredníctvom svojich súkromných kľúčov, fyzických tlačidiel a ďalších bezpečnostných nástrojov, ktoré sú používateľom k dispozícii. Peňaženku s čipovou sadou je možné zapojiť do počítača a odtiaľ ju nainštalovať. Má väčšiu hodnotu pre cenovku, ktorú prináša.

Peňaženka Ledger Nano S.

Článok o bitcoínovom jadre

Ak hľadáte alternatívu k stolnej peňaženke Copay, Bitcoinové jadro by vás mohlo zaujímať. Peňaženka ponúka podobné služby, aj keď v porovnaní s Copay má určité nevýhody. Preto by ste si mali prečítať náš článok o vôbec prvej BTC peňaženke, pretože sme si prešli jej výhody a nevýhody.

Bitcoin peňaženka

Podrobnosti o peňaženke TREZOR

Okrem Ledger Nano S, máte tiež a TREZOR zariadenie, ktoré funguje ako minipočítač a definícia toho, čo znamená bezpečnosť kryptomien. Je možné ho nainštalovať a nastaviť sám, pričom obrazovka slúži ako sprievodca celým procesom. Prečítajte si našu recenziu peňaženky HD, pretože poskytujeme návod, ako peňaženku správne nainštalovať a používať.

Peňaženka TREZOR

Ak narazíte na problém, ktorý nie je zahrnutý v tomto článku, môžete nám napísať priamo na adresu, aby sme vám mohli poskytnúť včasnú pomoc.