Skoré signály, že sa bitcoinová nuda môže čoskoro skončiť

Trh s kryptomenami je naďalej väčšinou plochý, a to vďaka hlavným hybateľom trhu, v ktorom sa Bitcoin a Ethereum pohybujú bokom, už niekoľko mesiacov..

Jedinou skutočnou akciou na kryptotrhu za posledných niekoľko týždňov bol explozívny nárast decentralizovaných finančných aplikácií, ktoré teraz vytvorili nový rekord v zablokovaní celkovej hodnoty. Je to len malá hrstka altcoinov, predovšetkým tokenov DeFi, ktoré v poslednej dobe vykazujú akýkoľvek pozitívny výkon.

Ranný prelom bitcoinu však môže byť začiatkom konca nudných bočných cenových akcií pre vôbec prvú kryptomenu a návratom k nestálosti podpisu triedy aktív.

V súčasnosti táto volatilita, ktorou je trieda aktív známa, dosahuje historické minimá, potenciálne predchádzajúce zásadnému prelomu. Mohol by sa trend bočného kryptotrhu konečne skončiť?

Prelom v bitcoine (BTCUSD) po rekordne nízkej volatilite by mohol viesť k explozívnemu pohybu

Cena bitcoinu sa od odmietnutia odporu nad 10 200 dolárov krátkodobo znižuje. Ďalšie pokusy o dosiahnutie maxima boli odmietnuté, čo malo za následok nižšie minimá v denných grafoch cien BTCUSD. Bitcoin však dnes prelomil odpor voči klesajúcemu trendu.

Ak sa vedúca kryptomena podľa trhového stropu môže uzavrieť nad trendovou čiarou a potvrdiť prelom s nárastom objemu, môžeme sa konečne dočkať návratu k notoricky známej volatilite majetku. Opakovaná skúška vo výške 10 200 dolárov je možná, ak bitcoin dokáže získať späť 9 500 dolárov denne. Hore je možné, že kryptomena je na ceste nastaviť nové miestne maximá.

Akékoľvek vyššie maximum by mohlo mať za následok silnejší tlak na opakované testovanie 14 000 dolárov. Kryptoaktívum má extrémny tlak vytvorený z troch mesiacov bočnej konsolidácie. Falošný prelom vedúci k zlyhaniu by však mohol byť pre aktívum katastrofou na vrchole nového býčieho trhu.

Keď akékoľvek aktívum strávi konsolidáciou toľko času a volatilita klesne na tak nízke hodnoty, znamená to silný krok. Údaje ukazujú, že v bitcoine sa tieto pohyby môžu pohybovať od 50% do 85%, a keď sa tento rozsah konečne prejaví, očakáva sa ďalší podobný druh pohybu.

Cenový rozsah je taký tesný, v mesačných časových rámcoch je to najužší rozsah v celej aktívach počas celej desaťročnej histórie..

Historické minimá sú teraz ešte tesnejšie ako cenové rozpätie na dne posledného medvedieho trhu s bitcoínmi v rokoch 2015 a 2016. Po tomto prelome kryptomena prudko vzrástla z výrazne pod 1 000 až 20 000 dolárov. Po výbuchu by mohol nasledovať ďalší explozívny býčí trh, ale iba vtedy, ak bitcoin dokáže najskôr získať odpor nad 10 000 dolárov.

Údaje od obchodníkov s opciami na bitcoiny a ich ceny ukazujú, že je len 35% pravdepodobnosť, že cena bitcoinu bude v decembri nad 10 000 dolárov. V tomto bode je tento údaj vzdialený menej ako 1 000 dolárov a kryptomena sa v minulosti niekoľkokrát dotkla tejto úrovne odporu – prečo potom obchodníci dávajú pravdepodobnosť obchodovania s bitcoínmi tam alebo vyššie tak nízko?

Na vine môže byť pokračujúci ekonomický dopad vypuknutia COVID. Bez ohľadu na dôvod, ak obchodníci neočakávajú obchodovanie s bitcoínmi nad 10 000 dolárov, potom čo prinesie dopyt, ktorý odtiaľto posunie aktíva vyššie?

Bočný bitcoin vedie k stagnujúcim metrikám kryptotrhu, dokonca aj strach a chamtivosť zostávajú ploché

Nudná bočná cenová akcia má kryptotrh zmätený a neistý, akú pozíciu zaujať. Bezvýchodisková situácia viedla k tomu, že obchodníci na vedľajšej koľaji a väčšina trhových metrík zostali týždeň po týždni ploché. Ako naznačuje vyššie uvedená analýza cenového rozpätia, volatilne naďalej klesá v historicky prvom krypto majetku.

Okrem pokračujúceho poklesu 7-dňovej a 30-dňovej volatility sa objemy obchodov v BTCUSD taktiež prepadávajú a ďalej klesajú. Ani dnešný nárast neviedol k objemu potrebnému na podporu zmeny trendu alebo prelomenia. Ale objem by mohol čoskoro prísť. Aj keď objem spravidla predchádza cene, ako sa hovorí, všetko je možné.

Strach, neistota a pochybnosti zanechali sentiment na trhu tiež bokom. Kryptotrhový index strachu a chamtivosti sa pomaly vracia k chamtivosti, ale pohyb je sotva badateľný. Aj samotný Index strachu a chamtivosti sa pohybuje v uberajúcom trende.

Keď bitcoin konečne vypukne, tieto metriky sa poriadne otriasajú. Ktorou cestou to pôjde? Viac smerom k strachu alebo dlho očakávanému návratu k extrémnej chamtivosti?

Možnosti etherea explodujú, zatiaľ čo DeFi altcoiny udržujú akciu v cene kryptomeny zaujímavú

Altcoiny s malou kapitalizáciou začínajú dobiehať mince v strednej výške, keď sa Dogecoiny, Cardano, VeChain a ďalšie ochladili a peniaze sa začali cyklovať do mincí s menšou trhovou kapitalizáciou.

Altcoiny s veľkou kapitalizáciou porážajú bitcoiny vo výkone, čiastočne vďaka obnove v XRP, XLM a ďalších veľkých spoločnostiach. XLM bol pridaný do aplikácie Samsung Blockchain Keystore, čo spôsobilo prudký nárast ceny altcoinu voči USD a BTC.

Relatívne nový trh s hviezdami Synthetix Network Token, najväčší trh s kryptotrhmi, bol v tomto týždni najlepší s 42% návratnosťou v týždni, 178% návratnosťou v mesiaci a 205% NI do dnešného roka. Token sa používa na vytváranie syntetických tokenov ERC20 na základe akcií, komodít a ďalších.

Altcoiny s malou a strednou kapitalizáciou prosperovali počas posledných týždňov kvôli pokračujúcemu nárastu hnutia DeFi. Celková hodnota zablokovaná v decentralizovaných finančných aplikáciách teraz presiahla 3 miliardy dolárov a stúpa. 50-dňový rast presiahol 200%.

Ethereum, token, ktorý bol ústredným bodom začiatku trendu DeFi, a platforma, na ktorej sú tieto tokeny ERC20 postavené, bol rovnako nudný ako bitcoin.

Celkové kombinované trhové stropy všetkých tokenov ERC20 teraz prekonali trhový strop Ethereum, čo naznačuje, že altcoin je v porovnaní veľmi podhodnotený. Podhodnotenie má za následok, že obchodovanie s opciami ETH otvára záujem na svojom najvyššom bode. Tu by mohol byť vytvorený nový rekord, ak Ethereum nebude čoskoro nasledovať prelom Bitcoinu.

V správach

  • High-Profile Twitter Hack sa zameriava na Joe Biden, Kim, Kanye, & Viac na krádež bitcoinov
  • Minulý týždeň sa na Twitteri predstavili významné osobnosti ako Kanye a Kim Kardashian West, generálni riaditelia ako Jeff Bezos, Bill Gates a Elon Musk a politici ako Joe Biden. Účty boli použité na propagáciu bitcoínového podvodu, ktorého výsledkom bolo ukradnutie BTC vo výške viac ako 120 000 dolárov.
  • Paxos bude dodávať službe PayPal služby zamerané na kryptomeny
  • Spoločnosť Paxos, ktorá stojí za stabilným bitcoinom, štandardom Paxos, údajne dodáva krypto-infraštruktúru pre PayPal a Venmoov vpád do sveta kryptomien.
  • Spoločnosť Samsung povoľuje podporu hviezdnej peňaženky Blockchain
  • Spoločnosť Samsung povolila podporu krypto tokenu Steller XLM v natívnej aplikácii Blockchain Keystore výrobcu smartfónu. Funguje ako krypto peňaženka pre Ethereum, tokeny ERC20, BTC a teraz aj XLM.
Informácie uvedené v správe o trhu PrimeXBT obsahujú údaje poskytnuté spoločnosťou Arcane Research, okrem iného prieskumu vnútorného trhu.

Zdroj